DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от Kris » 08 Юни 2014, 23:18

LoS BanditoS написа:Хора с какво ги лепите тези сензори... взех си сензор свързах го инсталирах го работи но немога да го залепя. веднъж взех лепенка от кобрата мъчих мъчих нищо не стана назад с 20лв + счупена леща. взех леща мъчих със силикон побелява и не може да функционира сензора. дайте съвет харесва ми като екстра но направо се видях в чудо с това залепяне на лещата


В ebay има готови изрязани прозрачни силиконови лепенки точно за тави дейност и струват стотинки.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 14.03.2013
Пол: Мъж

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от сашето.е46 » 12 Юни 2014, 19:37

3 пъти я лепиха моята със силиконова лепенка и все имаше мехурчета...страшна работа....сега трябва да се пусне с инициализация и няма кой да ми го направи това чудо, пробвахме в един сервиз и нищо не успяха да направят....дано стане нещо най-накрая

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от Kris » 13 Юни 2014, 11:47

Oci е твоя човек

Sent from my Kraden Phone using Stanga

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 21.04.2008
Местоположение: София
Кара: f31, 320D
Мечтае да кара: Каквото и да е, но да е BMW :)

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от ckrumov » 23 Юли 2014, 10:39

Колеги, здравейте. След градушката ми се наложи да сменям предното стъкло и взех 2ра ръка с rain sensor. Направо с огледалото ми го дадоха. Свързах кабелите, направих инициализацията с нцс и инпа и всичко работи нормално. Единственото, което не мога да си обясня е защо не са го направили, така че ръчката просто да си стои в положение 1 / чистачките чистят с пауза/, а трябва всеки път като паля колата да я цъкам от 0 на 1, за да работи... иначе съм доволен ;)
Благодарности за темата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: E46 M47N

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от mustang1986 » 23 Юли 2014, 11:30

ckrumov написа:Колеги, здравейте. След градушката ми се наложи да сменям предното стъкло и взех 2ра ръка с rain sensor. Направо с огледалото ми го дадоха. Свързах кабелите, направих инициализацията с нцс и инпа и всичко работи нормално. Единственото, което не мога да си обясня е защо не са го направили, така че ръчката просто да си стои в положение 1 / чистачките чистят с пауза/, а трябва всеки път като паля колата да я цъкам от 0 на 1, за да работи... иначе съм доволен ;)
Благодарности за темата.


Я си представи следната ситуация.Зимата стъклото ти е цялото в сняг и лед-чистачите тръгват и какво следва...
Изображение

Да пишеш на български с латински букви е като да пишеш на стена с лайна....чете се,но не е красиво!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1553
Регистриран на: 7.09.2008
Местоположение: около Пловдив
Кара: BMW 330cd

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от unikalen88 » 23 Юли 2014, 20:55

mustang1986 написа:
ckrumov написа:Колеги, здравейте. След градушката ми се наложи да сменям предното стъкло и взех 2ра ръка с rain sensor. Направо с огледалото ми го дадоха. Свързах кабелите, направих инициализацията с нцс и инпа и всичко работи нормално. Единственото, което не мога да си обясня е защо не са го направили, така че ръчката просто да си стои в положение 1 / чистачките чистят с пауза/, а трябва всеки път като паля колата да я цъкам от 0 на 1, за да работи... иначе съм доволен ;)
Благодарности за темата.


Я си представи следната ситуация.Зимата стъклото ти е цялото в сняг и лед-чистачите тръгват и какво следва...


:yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1042
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: СОФИЯ

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от kagebista » 24 Юли 2014, 10:42

Колеги, моят сензор е този:
$(KGrHqJ,!i4FCqnCBv))BQsozb(CR!~~60_35.JPG

Има ли и лайт сензор или е само за дъжд?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Мъжът струва точно толкова,
колкото неговата дадена дума.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 16.07.2012
Пол: Мъж
Кара: E46 325iA

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от sieskei » 02 Авг 2014, 18:20

kagebista написа:Колеги, моят сензор е този:
$(KGrHqJ,!i4FCqnCBv))BQsozb(CR!~~60_35.JPG

Има ли и лайт сензор или е само за дъжд?

По спомен сензора *** 486 беше преди фейса и е само за дъжд.

Иначе аз искам да попитам.
Успях да си намеря леща от E60 за сензор за светлина/дъжд, мога ли да я ползвам с LRS от E46?
Говоря за самата леща, която се лепи на стъклото, самия датчик е от E46?
Първата разлика, която много не се вижда но я има е, че на E60 самостоятелната леща е прозрачна а на E46 е лилава.
Дали ще стане?

E60
Изображение

E46
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 14.08.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW E91 320D
Мечтае да кара: на сняг

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от Nistel » 05 Авг 2014, 16:40

Kris написа:
LoS BanditoS написа:Хора с какво ги лепите тези сензори... взех си сензор свързах го инсталирах го работи но немога да го залепя. веднъж взех лепенка от кобрата мъчих мъчих нищо не стана назад с 20лв + счупена леща. взех леща мъчих със силикон побелява и не може да функционира сензора. дайте съвет харесва ми като екстра но направо се видях в чудо с това залепяне на лещата


В ebay има готови изрязани прозрачни силиконови лепенки точно за тави дейност и струват стотинки.


Това ли:

http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-MERCEDES- ... 1c35500eb1

?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от dido0o``` » 21 Сеп 2014, 22:07

mustang1986 написа:
ckrumov написа:Колеги, здравейте. След градушката ми се наложи да сменям предното стъкло и взех 2ра ръка с rain sensor. Направо с огледалото ми го дадоха. Свързах кабелите, направих инициализацията с нцс и инпа и всичко работи нормално. Единственото, което не мога да си обясня е защо не са го направили, така че ръчката просто да си стои в положение 1 / чистачките чистят с пауза/, а трябва всеки път като паля колата да я цъкам от 0 на 1, за да работи... иначе съм доволен ;)
Благодарности за темата.


Я си представи следната ситуация.Зимата стъклото ти е цялото в сняг и лед-чистачите тръгват и какво следва...

По принцип по книжка чистачките тръгват едва след мърдане на лоста или пускане на пръскалките. Съответно и и да има тонове лед като запалиш колата чистачките не би трябвало да тръгнат. Ако тръгнат то може би имаш проблем със сензора. Това става въпрос при позиция 1 на лоста.


Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 1.06.2009

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от kukata_83 » 20 Дек 2014, 17:37

Здравейте на всички,
някой да има файла с лепенката около сензора да ми я изпрати на е-майла?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 14.08.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW E91 320D
Мечтае да кара: на сняг

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от Nistel » 21 Дек 2014, 9:59

Ще ми е полезна и на мен - идеалния вариант ще е да се качи в dox.bg примерно да има всеки достъп до него ..
Изображение

320ci
320ci
Аватар
Мнения: 574
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Детайли за колата: M52B20TU

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от mumford » 14 Яну 2015, 17:14

Nistel написа:Ще ми е полезна и на мен - идеалния вариант ще е да се качи в dox.bg примерно да има всеки достъп до него ..


+1

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 20.01.2012
Пол: Мъж

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от pa4o-gti » 25 Мар 2015, 20:00

Колеги някой има ли файла с лепенката около сензора много ще съм благодарен ако някой го качи :)

320ci
320ci
Аватар
Мнения: 574
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Детайли за колата: M52B20TU

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от mumford » 15 Май 2015, 15:54

Вече имам всички налични части, за да подкарам сензора. Остана ми само черното окончание около него. Някой колега с оригинален сензор да сподели колко милиметра са размерите 1,2,3,4,5,6,7,8

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook