DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от pazokolarov » 07 Ное 2010, 20:02

Днес направих и последния тест за въпросния сензор.
При Е46 сензора 61356920044 не работи!
Пробвах го и на други 2 коли - резултата е същия - сезора се разпознава като оборудване от колата, но тя не може да го управлява. Самия сензор си е ок, но работи само на Е53.
Този сензор 61356920044 е САМО за Е53 и е някаква лимитирана серия, вероятно за американския пазар.
Сензора 61356923954 , вече става и за Е46, Е53, Е39, за Х3, за Z4-ките и за още други.

:clap: Благодарности на отзовалите се колеги! :bowdown:
Изображение
ИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от vassil_bk » 20 Ное 2010, 18:13

Колеги, това клипче (автоматично миене на предното стъкло) може да ви се стори интересно. :yes:
http://www.youtube.com/watch?v=-P1IsYXTh0M

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от vavilon » 20 Ное 2010, 20:00

Сега кажи и че си го направил това? :mhihi

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от vassil_bk » 20 Ное 2010, 21:01

vavilon написа:Сега кажи и че си го направил това? :mhihi
Да ти кажа честно, взех много да се замислям вече... Направо ме сърбят ръцете да пробвам. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 22.04.2005
Местоположение: София

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от kopchev » 24 Ное 2010, 10:35

Айде като се почешиш ми звънни :) Моето ново огледало със сензорите идва след 6 дни и нали знаеш, че ще те притеснявам :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 23.02.2009
Местоположение: Варна

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от Vanio_bmw » 28 Ное 2010, 0:08

vassil_bk написа:Колеги, това клипче (автоматично миене на предното стъкло) може да ви се стори интересно. :yes:
http://www.youtube.com/watch?v=-P1IsYXTh0M


Такова лост4е с ''S'' се намира за 40 -50 лв - само нз дали и нещо др ще трябва да се свърже и допълнително да се активира ?

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 4.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше AS71

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от firetux » 02 Сеп 2011, 10:00

Здравейте, имам въпрос към колегите, монтирали сензор за дъжд на стъкло без такъв. Дали някой има файл с шаблона на непрозрачното фолио около сензора? Предварително благодаря :)

Ако все пак на някой му трябва, което се съмнявам. Тук е файла с очертанията на контурите в корелдроу, плотера го изрязва 1:1. Аз го направих от фолио за затъмняване на стъкла, но трябва да е залепено на хартия за да го реже плотера.
Това е картинката от скенера Изображение а това е файла http://jik0.net:8080/regensensor.cdr
Ако има интерес ще покажа и как е станало на колата, само трябва да залепя виолетовия филтър.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 13.04.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 325 cabrio

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от stepoff » 15 Ное 2012, 12:40

Наистина много приятна екстра е сензора за дъжд. Аз обаче имам едно питане .....
Има ли опция да се направи така,че като почне да вали и съм оставил кабриото със свален гюрук,сензора да подаде сигнал и да вдигне гюрука автоматично.Само да вметна,че освен от бутоните вътре (когато ключа е на контакт),гюрука се вдига и от ключалката на шофьорската врата като го врътнеш на заключено и задържиш. От самия ключ не може дистанционно да се вдигат стъклата и гюрука.
Ще е доста полезно ако може да се добави.защо не и с допълнителен сензор за дъжд.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от pazokolarov » 16 Ное 2012, 23:08

Гюрука нарочно е направен така, че да се предотврати (ограничи) вдигането му по време на движение. В противен случай, ако се движиш със скорост около 80 км/ч (примерно) и започнеш да затваряш гюрука, рискуваш да го търсиш някъде из храстите около пътя зад теб (ако през това време някой зад теб вече не го е смазал :mhihi: )
Изображение
ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от pazokolarov » 16 Ное 2012, 23:13

firetux написа:...
Това е картинката от скенера Изображение а това е файла http://jik0.net:8080/regensensor.cdr
....

Колега, линковете не работят. Ще сме ти задължени, ако успееш да сложиш работещи такива.
За съжаление, моя фаил за шаблона замина при форматирането на лаптопа :confused:
Изображение
ИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 13.04.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 325 cabrio

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от stepoff » 16 Ное 2012, 23:35

pazokolarov написа:Гюрука нарочно е направен така, че да се предотврати (ограничи) вдигането му по време на движение. В противен случай, ако се движиш със скорост около 80 км/ч (примерно) и започнеш да затваряш гюрука, рискуваш да го търсиш някъде из храстите около пътя зад теб (ако през това време някой зад теб вече не го е смазал :mhihi: )


Тя идеята е когато автомобила не е в движение и завали дъждец да се само-погрижи за себе си. А като си в движение няма какво да натискаш по гюрука,нито да го вдигаш нито да го сваляш.
По скоро е направен да не може да се затваря дистанционно за да не удари/прищипе някой.
Продава се модул който позволява да си вдигаш и сваляш гюрука до 30км/ч и модул който може да сваля и вдига гюрука дистанционно,но да не бягаме от темата.
И какво сега може ли сензор за дъжд да управлява гюрука?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от dido0o``` » 18 Ное 2012, 0:17

pazokolarov написа:
firetux написа:...
Това е картинката от скенера Изображение а това е файла http://jik0.net:8080/regensensor.cdr
....

Колега, линковете не работят. Ще сме ти задължени, ако успееш да сложиш работещи такива.
За съжаление, моя фаил за шаблона замина при форматирането на лаптопа :confused:

Аз моята лепенка я свалих и скоро пак ще ходя да ми отрежат нова. Мога да взема файла и да го кача, но не е по оригиналната лепенка, ами продължава нагоре до края на стъклото.

Инак по темата мога да спомена, че който е решил да го лепи със силикон внимателно да избере какъв точно да е той. Моят силикон от слънцето му се образуваха балончета :| Сега съм свалил датчика и като го почистя ще ходя на стъклар да ми сложи лепенка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 121
Регистриран на: 17.10.2012
Местоположение: Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW 530XD 231hp
Мечтае да кара: Bugatti Veyron 1001hp

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от ReDFiRe » 27 Яну 2013, 16:45

Здравейте,
зарибих се да си слагам и аз сензор поразрових се в интернет за самото око , но попаднах на готов сензор чиято цена е доста приемлива за съжаление немога да дам линк към сайта понеже го считат за реклама. Въпросът ми е някой пробвал ли е подобно нещо с афтърмаркет сензори дали става ? Попринцип това нещо го дават със всичко необходимо към него и с инструкция за монтаж но аджаба ще стане или не ? :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 8.02.2008
Кара: 320 i
Мечтае да кара: Е90 пак бензин

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от ивайло81 » 27 Яну 2013, 22:08

За да не отварям нова тема, от вътрешната страна на предното стъкло,малко под огледалото има залепено едно нещо като лепенка, грапаво. Мислех, че е имал нещо предишният собственик залепено там,но скоро приятел си взе Е46 и на неговото стъкло имаше същото нещо. Какво е това?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: DIY Поставяне на сензор за дъжд (rain sensor)

Мнение от dido0o``` » 03 Фев 2013, 17:00

ивайло81 написа:За да не отварям нова тема, от вътрешната страна на предното стъкло,малко под огледалото има залепено едно нещо като лепенка, грапаво. Мислех, че е имал нещо предишният собственик залепено там,но скоро приятел си взе Е46 и на неговото стъкло имаше същото нещо. Какво е това?

оффтопик: Така по описание трудно някой ще ти каже... аз имам подобно нещо малко в страни от огледалото. Предполагам че е от радар-детектор лепенка.

По темата... някой може ли да ми каже начин как да почистя това от лещата?
снимка
Залепих датчика с прозрачен силикон, но се оказа менте и след няколко слънчеви дни се появиха едни големи мехури. Датчика започна да не лови както трябва капките .. поне според мене. Реших да го махна. По стъклото остана силикона, който доста лесно се изчисти, но по самата леща има тънък слой от нещо много твърдо. Пробвах със сешоар, но почти нищо не става, а с пистолет за горещ въздух ме е страх да не повредя лещата. За сега съм решил да пробвам на виброшлайф с някаква по-ситна шкурка и после на полир машината. Някакви други съвети?

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook