Zvetiko

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Zvetiko

Мнение от DigitalExile » 18 Май 2024, 11:43

Тъй като е отворена темата и е точно за Zvetiko и аз ще изкача отрицателно мнение, което към днешна дата може да не е релевантно, но мен там кракът ми не стъпва.

През далечната 2014г. отидох с Е46 бензин при него, с проблем на празен ход, падаха оборотите /понякога/, не работеше равномерно и тн. Светваше чека, чат пак, после гаснеше.

Човека беше много любезен, общо 3 пъти ходих. Първия път ми се обясни,че е от картерната вентилация и как тя трябва да бъде премахната, съгласих се, той я махна, в колата почна да смърди на масло постоянно, обадих му се, второ ходене имаше в което "уж" каза че вече нямало да има проблем, но реално проблема с миризмата си остана, а другия проблем с прекъсването и чек енджин лампата също остана, тоест не стига че колата прекъсваше и и светеше чека, но и смърдеше вътре. Супер нали?

В крайна сметка на третото ходене стреляше вече на посоки, сменихме и ламбда сондата, която към 2014г. си беше цифра. - Никакво подобрение.

Реших,че от него майстор не става, или поне диагностицик или каквото е там. Повече не му се обадих.

Отидох при друг човек и за 15 минути намери проблема, на колектора липсваше една тапа. Нещо толкова просто.
Същия друг човек ми нареди цялата картерна вентилация, запуши тапата и колата заспа. Нито светеше чека вече, нито ми смърдеше.

На зветико му дадох тогава едни много грешни около 1000 лв / части и труд /.

Не съм писал тогава никъде, но хвалбите за него са безбройни тук, за мен лично не става, дори 10 години по късно смело бих пропуснал.

Условията през 2014г. също не бяха сервизни, по скоро гараж, но цените са сервизни.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1538
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Zvetiko

Мнение от ildivvy » 18 Май 2024, 14:08

Аз пък мисля, че Иво е прав! Да, колегата Цветико му отговори доста ясно и конкретно, но всичко изброено от него (Иво не го отрича) наистина няма нищо общо с проблема му! Все едно да каже, че задната гума му е била мека и затова му прекъсва колата :dunno: ... И какво му е пречело да извади осцилоскопа, дори само за да докаже, че проблема е нямало да се види и открие с него? ... А на практика са щели да го видят и оправят! Иво е щял да плати без да се нерви, въпреки, че диагностиката е щял да я 'дирижира' той.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3725
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Zvetiko

Мнение от adovet » 18 Май 2024, 15:01

аз пък не мога да разбера като толкова знае единия защо ходи при другия. Не познавам нито единия нито другия ама егати махленската работа стана за 100лв. :mhihi:
Попадал съм от време на време на неадекватни обяснения oт колегата Zvetiko, но чак пък такава драма

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1538
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Zvetiko

Мнение от ildivvy » 19 Май 2024, 8:51

ivoaudi написа:И на теб ли ти е трудно да се сетиш, че да речем в момента бях на път и нямам нищо с какво да чета? Отидох при него най-вече заради осцилоскопа, за който той толкова говори, но така и не извади. Точно с осцилоскоп щеше да стане бързо и лесно!

Дай ся нещо конкретно по някое тиренце.



Той май написа, защо се е обърнал към него в този момент...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1909
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Zvetiko

Мнение от boris » 19 Май 2024, 10:48

Айде стига толкова. ;)
Изображение

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook