Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от BaDxBoY » 22 Мар 2023, 20:38

Нямам определен бюджет, но няма да дам 500 % надценка на някой български прекупувач. Сега ги разгледах, мисля нещо такова да взема с минимум 2ГБ рам да не забива.
Ето какво имам в предвид -

https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... QIwSor5PSS

или пък

https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... tErArx1VYK


Не знам обаче, дали няма да си скъсам нервите с монтажа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 697
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от DoesNot » 23 Мар 2023, 14:27

BaDxBoY написа:Здравейте, някой с мнение за китайските мултимедий ? Мисля да поръчам от алиекспрес нещо, че моето business CD не тръгва по незнайни причини .. Не е от бушоните, така че предполагам е изгоряло.
2. Също да питам, купих колата с някакъв ксенон и на къси и на дълги. Проблемът е, че единия къс не свети, а другия веднъж тръгва, веднъж не. Какъв ксенон трябва да взема за лупите на е46 фейслифта ?

Мултимедия търси Erisin с 4GB ram. Крушката на оригиналния ксенон е D2S.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от cmdkick » 23 Мар 2023, 17:30

Какво ще кажете за тази шайба, на х5 M57 E70 е по принцип, но реших да пиша тука защото има повече активност.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Tires are evil - destroy them all ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 19.07.2016
Пол: Мъж
Кара: Лагерница
Мечтае да кара: M4 G82
Детайли за колата: Бърза без спирачки

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ceko88 » 13 Апр 2023, 17:50

Банда едно запитване . Наскоро забелязах когато е студена колата първите 5/10мин се получава едно отклонение на стрелката на литромера. Тръгвам от паркинга и 1/2 скорост и пускам колата по инерция и стрелката вместо да стои на 0/2 литра ,най ниското ниво тя почва плавно да се покачва 2/4/6 л да очита и щом спра на място пада на 0.и тека няколко пъти и после си е ок. Някой знаели на какво се дължи това . :?:е46 м57

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 29.08.2020
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от m57.turbalan » 13 Апр 2023, 18:41

Здравейте колеги, 6 степенна ръчна кутия от 330д 204кс пасва ли на мотор 184кс ? Предполагам да, но не съм сигурен


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 15.12.2015

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от fat_rat » 17 Апр 2023, 14:55

Здравейте на всички. Отскоро карам 46ца м54б22. Колата явно е чупила диференциал, т.к. поне от това което виждам същия е сменян (може би от 1.8 или като цяло по-малък мотор) защото на магистрала при скорост 130 оборотите отиват над 3500. За града е добре, но на дълъг път е малко неприятно. Във връзка с това имам един въпрос на който се надявам да ми отговорите. След 140 150км каране по магистрала след като спрях оставих малко двигателя да поработи и вдигнах капака. Някъде под кутията на въздушния филтър излизаше бял пушек, много леко но забележимо. Също така имаше миризма на суров(недоизгорял) бензин. До колкото се ориентирам в мотора капака на клапаните е от противоположната страна и не вярвам да тече масло от там, пък ако е масло няма да мирише на бензин. Имате ли някакви идеи къде да търся проблема? Прилагам и снимка на мястото от което излизаше пушек.
П.с.- преди да я взема я закачих на диагностика и не показа нищо. Иначе колата си върви окей - има мощност, набира се, няма проблеми с оборотите, върви равномерно и пали от раз. Подозирам, че някой маркуч или нещо подобно е тръгнало да заминава, но не можах да видя кое.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 28.09.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW E36
Мечтае да кара: BMW е90 Супрата на 21ви век бате-бате
Детайли за колата: 5стин коня - в махалата ги гоня.. D

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от BMW.VIPERA » 20 Апр 2023, 11:15

Маняци от е46 328i независимо дали купе/седан - е най - подходящ за евридейка + евентуално турбо...... между 2.8i и 3.0i кой и защо....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 21 Апр 2023, 12:28

ceko88 написа:Банда едно запитване . Наскоро забелязах когато е студена колата първите 5/10мин се получава едно отклонение на стрелката на литромера. Тръгвам от паркинга и 1/2 скорост и пускам колата по инерция и стрелката вместо да стои на 0/2 литра ,най ниското ниво тя почва плавно да се покачва 2/4/6 л да очита и щом спра на място пада на 0.и тека няколко пъти и после си е ок. Някой знаели на какво се дължи това . :?:е46 м57


Това и аз съм го забелязал при мен, и тъй като имам борд компютър, ми прави впечатление, сравнявал съм, че когато стрелката се отмества, всъщност показва средния разхода, от запалването на колата до момента, на отместването на стрелката.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 25 Апр 2023, 7:02

Колеги, моля за Вашето мнение.
Колата е 320д 150 коня 6 скорости, ръчка, комби. От известно време започна да вие нещо от към двигателя от шофьорската страна. Не мога да определя какво и къде точно е. Някъде между предната гума и двигателя.
Виенето се чува най вече на 2-3-4 скорост между 1600-1800 оборота. Вероятно го има и през останалото време, но не надделява над другите шумове и не се чува спрямо тях. Виенето е монотонно, и винаги по един и същи начин се чува, независимо от обороти, предавка и скорост на движение. Когато колата е на скорост, определено се усеща по силен резонанс. Когато изключа от скорост, резонанса утихва, но виенето пак го има. Наподобява лагер. Вчера проверявах отпред, лагера с въртене на гумата, на ръка, не се чува да вие, не се усеща луфт. Тая сутрин бях вдигнал капака, сякъш чувам някакво нехарактерно виене от алтернатора или хидравликата, но не мога точно да определя, а и с тези ниски обороти ако проблема е там, не се чува силно.
Чудя се, възможно ли е да е нещо в маховик, съединител, скорости, висящ лагер, който да предава шума в посоката от която го чувам?
Добавям, преди 3 седмици смених задни накладки, много трудно върнах буталото, вчера като вдигах колата установих, че леко задържат, чува се стържене от накладките по диска, дали е възможно те да вият, въпреки, че в движение, колата има инерция и като чакам на светофар, леко се движи колата, когато не съм натиснал спирачка?

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 29.08.2020
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от m57.turbalan » 25 Апр 2023, 7:59

Пробвай да запалиш колата без ремък, ако е нещо по двигателя да си проличи.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 25 Апр 2023, 9:04

Аз ще я запаля без ремък, но как да я карам по описания от мен начин, без ремък, за да разбера хидравлика ли е, алтернатор или друго?

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 29.08.2020
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от m57.turbalan » 25 Апр 2023, 9:06

Е нямаш как, ама поне ще разбереш дали е виенето от мотора или не. Често заминават хидравличните помпи на тия коли иначе


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 25 Апр 2023, 9:18

Е не мотора не вие, това съм сигурен, за толкова го чувам. Със сигурност има някакво шумолене, около хидравлика и алтернатор, което не съм сигурен до колко в движение ще се чува, а без ремък 100% няма да го има. Сега метеорологичните условия не ми позволяват експерименти, тъй като съм без гараж, по натам ще експериментирам.
Основно ми е чудно дали нещо от маховика назад към диференциала може да вие така, както описах в първия пост?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 19.07.2016
Пол: Мъж
Кара: Лагерница
Мечтае да кара: M4 G82
Детайли за колата: Бърза без спирачки

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ceko88 » 27 Апр 2023, 16:10

от swetlioo » 21 Апр 2023, 12:28

ceko88 написа:
Банда едно запитване . Наскоро забелязах когато е студена колата първите 5/10мин се получава едно отклонение на стрелката на литромера. Тръгвам от паркинга и 1/2 скорост и пускам колата по инерция и стрелката вместо да стои на 0/2 литра ,най ниското ниво тя почва плавно да се покачва 2/4/6 л да очита и щом спра на място пада на 0.и тека няколко пъти и после си е ок. Някой знаели на какво се дължи това . :?:е46 м57



Това и аз съм го забелязал при мен, и тъй като имам борд компютър, ми прави впечатление, сравнявал съм, че когато стрелката се отмества, всъщност показва средния разхода, от запалването на колата до момента, на отместването на стрелката.


По спомен някъде бях чел ,че това отклонение на стрелката е симптом за не изправен дебитомер . Но търся повече информация .Разполагам с инпа ,но не съм сигурен точно каква стойност трябва да показва графиката на maf сензора . :(

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Moni_BMW » 28 Апр 2023, 18:56

Сега като чета се сещам,че когато моята Е46 скапа дебитомера имаше нетипично показване на стрелката за моментния разход. Сега си показва адекватно,не знам на какъв принцип отчита,но може и да има нещо. Моята е обикновенна 46ца М43В19
///M power

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook