Леко чукане в мотора

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 27.03.2021
Пол: Мъж

Леко чукане в мотора

Мнение от Oscar » 04 Фев 2023, 21:29

Здравейте, колеги. Мотора е M47TUD20 (150 к.с.). От няколко дни като загрее колицата, се чува леко причукване при ускорение. Както казах - само при ускорение, на място не се случва. В началото се филмирах с лагери и т.н., но съм на 99.99%, че е инжектор, щом е само в движение. Април месец ги проверих с INPA и ми даваше на втори цилиндър, че малко повечко милиграмчета впръсква - близо 3 на студен мотор и към 0.9-1 на загрял. Сега долу/горе е пак същото, като цилиндър 1 най-много го отнася с корекцията (-0.7 милиграма). В движение понякога стига +4.7 милиграма. Вече и по-честичко записва P1278 за твърде висока корекция. В крайна сметка реших да пратя дюзите на стенд и ми казаха, че и 4-те са извън играта. Въпреки това чукането ми се струва твърде различно от типичното чаткане на счупени дюзи. Може и да преувеличавам, но все пак бих искал да чуя мнение и от вас. Благодаря!

Видео с шума -> https://youtube.com/shorts/E8oSLCmRYCI
Последна промяна Oscar на 05 Фев 2023, 11:04, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Леко чукане в мотора

Мнение от zvetiko » 05 Фев 2023, 11:03

Колега, имаш вероятна причина за проблема и нещо, което при всички случай ще трябва да оправиш. След като я отстраниш и продължава да има проблем, тогава търси нещо друго

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 27.03.2021
Пол: Мъж

Re: Леко чукане в мотора

Мнение от Oscar » 05 Фев 2023, 13:53

zvetiko написа:Колега, имаш вероятна причина за проблема и нещо, което при всички случай ще трябва да оправиш. След като я отстраниш и продължава да има проблем, тогава търси нещо друго


Да, дюзите дори са рециклирани и след дни влизат в мотора. Просто този шум все пак ме озадачава.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Леко чукане в мотора

Мнение от Jordana » 05 Фев 2023, 21:25

Това причукване е по механичната част някъде , я тампон на кутия я на каре/лагер кардан или нещо по окачването . Инжектор ако има чак толкова заминал би трябвало да е най очеизваден при студен мотор . Поне от видеото различавам еднократно притракване съсем в началото ако за това става въпрос .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 27.03.2021
Пол: Мъж

Re: Леко чукане в мотора

Мнение от Oscar » 07 Фев 2023, 15:36

Jordana написа:Това причукване е по механичната част някъде , я тампон на кутия я на каре/лагер кардан или нещо по окачването . Инжектор ако има чак толкова заминал би трябвало да е най очеизваден при студен мотор . Поне от видеото различавам еднократно притракване съсем в началото ако за това става въпрос .


По-отчетлиео се чува на 40-60 градуса като е мотора. След 90 спира.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 27.03.2021
Пол: Мъж

Re: Леко чукане в мотора

Мнение от Oscar » 11 Фев 2023, 14:29

Дюзите са сменени, корекциите са хубави, пушенето изчезна. Не мога да кажа съвсем същото за почукването. Най-вероятно е наистина нещо механично, дори имам леки съмнения в демпферната шайба. Най-често се случва, когато съм карал по надолнище. Наистина е странен проблема и явно ще е главоблъсканица. Ще сменя тампони на кутия, мотор и ще видим какво ще стане.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook