Какви опции имам за повече мощност на 318ci

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 23.09.2021
Пол: Мъж

Какви опции имам за повече мощност на 318ci

Мнение от IPopov200 » 23 Сеп 2021, 21:02

Здравейте, преди няколко години си купих първата кола, Е46 318ci със N42B20. Влюбих се в колата и от тогава съм вложил много труд и пари в нея, но все още си е 143 коня и мисля, че съм готов за малко повече мощност. Въпросът ми е какви опции имам за повече мощност? Най-логично ми се струва да се сложи М54В30 в колата, но се чудех първо дали е по-добре да купя някоя ударена 330-ка от която да взема всички нужни части или да купя мотор за около 1400-1900 и после да търся другите части една по една, а втория ми въпрос е към хората които са правили подобно нещо - колко, горе-долу, време и пари отне? Не държа на точни цени, защото хем никой не иска да си признае колко е "набил" в колата, хем то ще има вариации при всеки. Ако има някои ентусиасти с турбо на бензинова кола, също ще ми е доста интересно да разкажете по някоя дума. Благодаря предварително за информацията. И предварително да отговоря на въпросите "защо не купи по-мощна още от началото?" когато я купих имах бюджет само за такава, а и за 18-годишен 143 коня ми бяха предостатъчно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Какви опции имам за повече мощност на 318ci

Мнение от Stoqnchev » 24 Сеп 2021, 20:34

IPopov200 написа:Здравейте, преди няколко години си купих първата кола, Е46 318ci със N42B20. Влюбих се в колата и от тогава съм вложил много труд и пари в нея, но все още си е 143 коня и мисля, че съм готов за малко повече мощност. Въпросът ми е какви опции имам за повече мощност? Най-логично ми се струва да се сложи М54В30 в колата, но се чудех първо дали е по-добре да купя някоя ударена 330-ка от която да взема всички нужни части или да купя мотор за около 1400-1900 и после да търся другите части една по една, а втория ми въпрос е към хората които са правили подобно нещо - колко, горе-долу, време и пари отне? Не държа на точни цени, защото хем никой не иска да си признае колко е "набил" в колата, хем то ще има вариации при всеки. Ако има някои ентусиасти с турбо на бензинова кола, също ще ми е доста интересно да разкажете по някоя дума. Благодаря предварително за информацията. И предварително да отговоря на въпросите "защо не купи по-мощна още от началото?" когато я купих имах бюджет само за такава, а и за 18-годишен 143 коня ми бяха предостатъчно.



-почти никой няма да ти продаде цяла ударена кола , камо ли 330 ( имаш вариант от Англия ама и там е тегаво вече )
-двигатели бол , но ще са в незнайно състояние
- цена от 1100 лв до N............. сума

По поста ти да разбирам , че си на 19+ години , ако е така
НАЙ- ДОБРЕ си инвестирай парите в теб самия за учение ( курсове даже ако искаш ) и се ориентирай към IT сектора най добре , и след няколко години ще гледаш към F-сериите и дай боже към Мките
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: Какви опции имам за повече мощност на 318ci

Мнение от Moni_BMW » 24 Сеп 2021, 22:40

Смяната на двигателя може да ти излезе бездънна яма за наливане на пари и няма да има смисъл, все ще има ядове и все ще си без пари, продай я 318ката, все си спестил някой лев и иди си вземи по яка кола.
///M power

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Какви опции имам за повече мощност на 318ci

Мнение от Lenco » 25 Сеп 2021, 0:30

IPopov200 написа: а втория ми въпрос е към хората които са правили подобно нещо - колко, горе-долу, време и пари отне?

318ci (118 коня) 5 години и 20 000лв по-късно.
WP_20150117_002.jpg
20200919_173401444.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Какви опции имам за повече мощност на 318ci

Мнение от K_Ilkov » 27 Сеп 2021, 7:14

Lenco написа:...

:mhihi: :yes:

При положение, че нито ти е за пръв път нито си на 19 :ok:


@ автора

Пътя на тОнинга ВИНАГИ е трънлив, та по-добре махни тази и вземи друга кола каквато си решил, че искаш - ще си спестиш много време, нерви и пари :yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Какви опции имам за повече мощност на 318ci

Мнение от Lenco » 27 Сеп 2021, 10:20

K_Ilkov написа:
Lenco написа:...

:mhihi: :yes:
При положение, че нито ти е за пръв път нито си на 19 :ok:

Мазохист ли ме нарече? :ok:


K_Ilkov написа:@ автора

Пътя на тОнинга ВИНАГИ е трънлив, та по-добре махни тази и вземи друга кола каквато си решил, че искаш - ще си спестиш много време, нерви и пари :yes:

Правилния отговор :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Какви опции имам за повече мощност на 318ci

Мнение от pimpo » 27 Сеп 2021, 13:31

Сега ще ми се смеете, ама валвтроника много хубаво ми го чипоса Lacho и като компромисен вариант си карах колата цели 6г. :) За разлика от М моторите, N42 има повече електроника и има поле за чип тунинг. Максималната мощност не се промени много, но въртящия момент при 2-3хил. оборота е мнооого повече. Усещането е като за по-мощна кола и става лесно и евтино. Опитай, нищо не губиш.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Какви опции имам за повече мощност на 318ci

Мнение от Nickelback » 27 Сеп 2021, 13:56

Понеже не казваш какви са ти стремежите за "мощност" и перформанс метрика като цяло, като човек почти одесеторил стандарта и възприятието си за "вървеж" през годините (почнал съм от 75-коньов Москвич, и си виках че 318is ще е самолет и не ми трябвало повече :mhihi: ), ти казвам да поизчакаш (колкото се налага), и да не се занимаваш с глупости покрай тунингонеприготдни автомобили :yes: 318 не мисля, че е от тунингопригодните и от тези със смислени разултати, за съжаление :roll: Крастата и алчността "за повече" са големи и нескончаеми в тоя "спорт" и евентуалната "спирка" е само тая поради липса на време, условия, ноухау, умения, финанси и желание. Последното е в особено силна връзка с предните, та при всеки е различно кой кога ще се откаже :mhihi: Дори не намесвам допълнителните не-моторни доработки, които човек трябва да направи, ако иска да кара надежден и сигурен "мощен" автомобил :roll:

Та съветът ми е да инвестираш първо време и усилия за подобряване на горните условия, и паралелно с това да гледаш за по-"тунингопригоден" автомобил що се касае за мощност (гледам това те вълнува основно) :yes: Такъв автомобил, например, е автомобил мислен да е под налягане още от завода и често в нашата действителност го наричат "Малкия Космос" (а.к.а 335d) или бензиновия му брат до известна степен с някои условности :ok: 330d в Е46 също не е за пренебрегване :yes: Получават се съвсем прилични резултати предвид вложеното :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Какви опции имам за повече мощност на 318ci

Мнение от K_Ilkov » 27 Сеп 2021, 20:24

Оли, направо на космосите ли :mhihi:
Не че не е така ама и там много радост и много сАлза има ...

Lenco написа:Мазохист ли ме нарече?


Не, не, обърнах внимание на рецидиращото заболяване, за мазохизма си го описа достатъчно сам :ok:

пп. Позагубил съм малко форумен тренинг ... ще се изненадам ако има второ мнение на автора :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook