хидро съединител за автоматик!?!смяна?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 139
Регистриран на: 28.04.2007
Местоположение: jb
Кара: Х5is;E30 325i
Детайли за колата: дизела е за тракторите;)

хидро съединител за автоматик!?!смяна?

Мнение от tuning_mania » 08 Сеп 2009, 17:09

здр.колеги.някой сменял ли е такова нещо...казват че се намира м/у кутията и маховика :roll: което ме успокоява че няма да ми отварят кутията... това чудо струва малко над 2 бона без труда и се случвало да се прецака доста често чувам... ако някой е сменял моля да сподели ...аз не съм напълно сигурен дали от там е проблема ,първо ще пробвам с софт. и дали мога да сваля от някое бмв на части :?:
ще карам дизел,като стана земеделец!!![/color]

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 3.03.2007
Местоположение: София

Мнение от barbalei » 08 Сеп 2009, 18:00

Кажи какво ти прави колата може и да ти помогна ако разбера какви са симптомите и каква е скоростната кутия.И аз скоро имах проблеми с мойта за това имам малко представа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 10.11.2007
Местоположение: София
Кара: F10 535D 2012

Мнение от skp » 15 Сеп 2009, 13:42

Колега barbalei, сподели какъв проблем си имал и как си го решил.
В тази тема например е описан проблем, който доста хора от форума имат
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=121731

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 5.05.2012

Re: хидро съединител за автоматик!?!смяна?

Мнение от rollmann » 03 Авг 2012, 11:28

Здравейте Карам , Е60 2006г 530 XD и се включвам за проблема с така наречения Хидро съединител. Симптомите в повечето случаи се случват ,когато колата стане на 240-250 000км и те са свързани с вибрации в началото леки после по силни когато колата е загряла и в баир или наклон на горе и подавате малко газ. Тогава се разтриса цялата кола.Токава Не софтоер ,не смяна на масло а си трябва нов Хидро съединител!!!
Колеги ако мислите колите да си ги карате си го сменете с нов ,но цената е доста жестока , но все пак "удоволствието да шофираш БМВ" е това.
При мен защото XD е малко по скъпо но Хирдо-съединителя без отстъпки в магазин за оригинални части най евтино може да го намерите за около 2200-2600лв, но не е само това, желателно е да смените филтъра и маслото на скоростната кутия, защото слагате нов Хирдо-съединител, което с работата ще оскъпи още около700-лв при нормални цени .
В Камор цената е за моя е 3600лв само частта.
Относно рецикрилването в Джемини , нищо лично към тази компания , но един мой приятел им даде да го рециклират (цената е добра 400-550лв зависи от модела) но изкара едва 500км и не дават гаранция ако не е сменен при тях, затова аз ще се наслаждавам на моята кола и предпочитам нов!!!
Ако колата ви не е XD цената на Хирдо-съединител е около 1200-1400лв и то оригинален .
Относно смяната на ,масло на скоростната кутия , моят личен съвет е не пипайте. На кутията пише TimeLife или доживотен- не сменяйте. Имам познат в Един от оторизираните сервизи и работи там като механик и той ми каза- " не пипай нищо нищо щом нямаш проблем тези кутии са от ново поколение"
Всеки сервиз като го попитате ще ви каже : " Да желателно е между 80 -100000км да го смените , но това е нормално за да изкарат пари .
Решенията са си ваши , аз само давам съвет.
Успех на всички BMW маниаци , защото всичко друго е пародия на автомобилизма!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 27.07.2021
Пол: Мъж

Re: хидро съединител за автоматик!?!смяна?

Мнение от Plamendobrolevo » 27 Юли 2021, 5:24

Здравейте малко настрани от темата за което се извинявам хидро от 218кс примерно ставали на 231 хд и каква е разликата?Благодаря предварително !!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1676
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: хидро съединител за автоматик!?!смяна?

Мнение от Biogame » 28 Юли 2021, 16:10

При мен дава тази грешка.Колата си върви, не тресе, няма игра на оборотите. И в този ред на мисли и аз ли съм за смяна на торк?
Screenshot_20210714_201109_com.iViNi.bmwhatLite.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
:driving: :dunno: :driving:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: хидро съединител за автоматик!?!смяна?

Мнение от ivanski_2 » 28 Юли 2021, 16:13

Biogame написа:При мен дава тази грешка.Колата си върви, не тресе, няма игра на оборотите. И в този ред на мисли и аз ли съм за смяна на торк?
Screenshot_20210714_201109_com.iViNi.bmwhatLite.jpg



1-во правило на механиката, нещо работи ли - не се пипа ! Карай и си свиркай щом нямаш изразени проблеми, те хората с удрящи кутии карат години та ти ....
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1676
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: хидро съединител за автоматик!?!смяна?

Мнение от Biogame » 29 Юли 2021, 7:43

ivanski_2 написа:
Biogame написа:При мен дава тази грешка.Колата си върви, не тресе, няма игра на оборотите. И в този ред на мисли и аз ли съм за смяна на торк?
Screenshot_20210714_201109_com.iViNi.bmwhatLite.jpg



1-во правило на механиката, нещо работи ли - не се пипа ! Карай и си свиркай щом нямаш изразени проблеми, те хората с удрящи кутии карат години та ти ....

Карам я всеки ден и си и раздавам газта доволно.Не мисля да я пипам изобщо,най много другия месец да сменя маслото,тъй като си нямам на идея кога е сменяно.
:driving: :dunno: :driving:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: хидро съединител за автоматик!?!смяна?

Мнение от ivanski_2 » 29 Юли 2021, 9:22

Biogame написа:
ivanski_2 написа:
Biogame написа:При мен дава тази грешка.Колата си върви, не тресе, няма игра на оборотите. И в този ред на мисли и аз ли съм за смяна на торк?
Screenshot_20210714_201109_com.iViNi.bmwhatLite.jpg



1-во правило на механиката, нещо работи ли - не се пипа ! Карай и си свиркай щом нямаш изразени проблеми, те хората с удрящи кутии карат години та ти ....

Карам я всеки ден и си и раздавам газта доволно.Не мисля да я пипам изобщо,най много другия месец да сменя маслото,тъй като си нямам на идея кога е сменяно.


Има противоречиви мнения по темата, но повечето казват че ако маслото е на 2хх ххх или повече и не е сменяно е добре да не се пипа, понеже има голяма вероятност да започнат проблемите, и след това в даден момент , ако се появи нещо да се рециклира кутията направо.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook