Помощ за кеч танк на М57Д30

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 14.05.2014
Пол: Мъж

Помощ за кеч танк на М57Д30

Мнение от KaloyanS » 14 Май 2014, 20:37

Здравейте !
Търсих доста из форума, а и не само, но не открих монтиран кеч танк на М57Д30. Интересувам се защото първоначално тръгнах да си поръчвам оригиналния филтър и клапан на картерните газове, но в последствие реших, че мога да приложа малко тунинг :mhihi: , а и планувам сваляне на колектора за почистване и отстраняване на евентуални пеперудки :D и никак няма да ми е приятно да го видя отново тъпкан с гняс, а и смятам, че ще е по-добре за мотора с тоя съд за маслени фекалии :D . Не съм отварял да погледна точно на моята кола какво става понеже я имам от едва 2 седмици, но почивните дни смятам да ги посветя на нея. Предстои и обслужване някое друго ремонтче, но смятам това което зависи от мен да и го дам максимално :) .. Точно за това ми е щукнала идеята ако има вариант да заменя оригиналния филтър за картерни газове с кеч танк да се възползвам от опцията. От финансова гледна точка и необходими умения да го направя сам не се притеснявам, проблемът ми е, че се притеснявам да не избързам да си поръчам въпросния съд без да премисля всички подробности .. Моля ако някой е слагал на подобен мотор такова нещо или има представа как трябва да стане да удари едно рамо, че гледам на някои мотори (не само БМВ) маркучите влизащи и излизащи от съда са доста тънки в сравнение с други които са с размерите на градински маркуч :D и др. такива "подробности", отделно не ми е ясно какво трябва да се случи със сегашния филтър и клапан. Всички мнения ще са ми от полза ...

П.С. Извинявам се ако вече има такава тема, но аз лично не открих нищо за подобен мотор
Благодаря предварително !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Помощ за кеч танк на М57Д30

Мнение от Borymeckata » 15 Май 2014, 7:50

Колега, ако разбирам правилно, с това устройство ще хванеш маслото, което се "издишва" заедно с картерните газове? Да кажем, че това масло някак е минало през сепаратора на картерните газове - ти ще го хванеш преди да е влязло в компресора. Но как да хванеш маслото, което хвърчи от лагерите на самия турбо-компресор? То така или иначе минава през интеркулера и влиза в смукателния (може би е правилно да се каже "нагнетателния") колектор. Отделно в него влизат и изгорели газове от EGR-а - затова вътре е страшна чернилка. Казвам го от опит - два пъти съм свалял и чистил моя колектор, може да видиш някои снимки тук:

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=126&t=303766#p3362520

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=126&t=344243

И двата пъти вътре беше ужасяваща мизерия, та в крайна сметка реших, че няма смисъл всяка година да се мажа до ушите - ефектът е краткотраен... Затова ще следя темата ти с голям интерес, ако има начин да се запази колекторът чист по-дълго време - ще го приложа и аз. Успех!
Excellent! Steven is my name!

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 14.05.2014
Пол: Мъж

Re: Помощ за кеч танк на М57Д30

Мнение от KaloyanS » 15 Май 2014, 15:03

Колега забравих да спомена че ЕГР-а мисля да го игнорирам с нещо такова http://fr-rtuning-shop.co.uk/index.php? ... ct_id=3526, но най-вероятно с помощта на аргонаджия.. Та за пустия му кеч и на мен ми е най-трудно да измисля как да преправя клапана и евентуално почват да ми минават първосигнални мисли като "-ами ако махна тоя клапан какво ли ще стане ?" :D . Обмислям ремап, махане на ДПФ и малко поотпушване на генерацията, но не изцяло права без гърнета. И тъй като имам само събота като време за колата опитвам да започна отнякъде. Ако имате идея към кого да се обърна за съвет също ще ми е полезно. За това Ф на маркучите смятам да започна с по-големия размер :D , но ми е трудно да стигна дотам и все пак ако парите от турбината не отиват в колектора пак ми се струва, че ще има къдежи :conf:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Помощ за кеч танк на М57Д30

Мнение от zvetiko » 16 Май 2014, 6:27

Колега, говоря ти с опита на вече не зная колко точно изолирани клапани на бензинови двигатели. Първият ти проблем е да решиш как картерните газове ще стигнат до ойл кеч танка. При бензиновите е тръба, тук е:

Изображение

Може да се помисли да се използва, след съответните преработки, корпуса на оригиналният клапан за картерните газове.

Изображение

Изображение

Другият проблем е количеството на картерните газове при дизеловите двигатели- по-голямо е отколкото при бензиновите, по разбираеми причини. Пробвал съм наЕ38 с М51D25 да ги пусна в атмосферата, без да влизат в турбината- пушилката е огромна. За това мисля, че ойл кеч танка няма да може да я отстрани, освен ако не се помисли за някаква по-специфична разработка. Вече си обърнал и внимание на по-тънките маркучи на някои изпълнения- виждал съм китайски разработки с Ф 5-6мм, през, които няма как да стане една нормална вентилация. Така, че по принцип идеята ми се струва не невъзможна, но малко по-трудно изпълнима, трябва да се пробват няколко варианта и съчетана с изолиране на EGR клапана ще доведе до един доста чист смукателен колектор.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 14.05.2014
Пол: Мъж

Re: Помощ за кеч танк на М57Д30

Мнение от KaloyanS » 16 Май 2014, 23:47

Колега абравих да спомена, че така или иначе смятам да махна егр-а и да го заместя с race pipe, но най-вероятно с помощта на аргонаджия :D , тъй като съм замислил ремап, но искам да подготвя малките детайли и все от някъде трябва да почна. Чакам К§Н панелен филтър, ще преправя генерацията и т.н. .. нищо особено, но това което зависи от мен искам да го свърша пък вече мотора ще си покаже дали му се върви след толкова години :D. Иначе за пустия му Кеч и аз се чудя най-вече как да преправя на Гюнтер клапана ...другото да речем ще го оправя.. Ако някой може да помогне открехнат съм за идеи (стига да са в рамките на разумното) :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Помощ за кеч танк на М57Д30

Мнение от Kurtov » 09 Юни 2021, 11:35

А защо трябва да се маха клапана за картерните газове ?
В друг раздел ми дадоха съвет просто да сложа кена след филтър картерни газове.
Има ли някой, който да е слагал подобно нещо на дизел ?
Ще се радвам, ако се включи и автора на темата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 21.04.2018
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW E39 M5

Re: Помощ за кеч танк на М57Д30

Мнение от h0r4ex » 13 Юни 2021, 8:20

Kurtov написа:А защо трябва да се маха клапана за картерните газове ?
В друг раздел ми дадоха съвет просто да сложа кена след филтър картерни газове.
Има ли някой, който да е слагал подобно нещо на дизел ?
Ще се радвам, ако се включи и автора на темата.

Разбира се, че няма да го махаш филтър картерни газове и ти така или иначе, не можеш да го сложиш преди него... Не е голяма философия. Взимаш си ойл катч кен два маркуча(маслово устойчиви) и малко скоби. Имаш една малка трабичка под- филтъра на двигателя слагаш с скоба към IN на ойл катч кен-а, а OUT от ойла към трабата която влиза в студената част на турбото под дебитомера. Вече ти си решаваш къде да го сложиш, но не го слагаш на повисока точка от оригиналния който е на капака на клапаните !!!
Bayerische Motoren Werke AG
Е46 M47DO1 TOPAS-BLAU
E61 M57/T2 NEPTUN-BLAU

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Помощ за кеч танк на М57Д30

Мнение от Kurtov » 13 Юни 2021, 9:49

Точно така и си го представях, благодаря!
Но останах с впечатлението, че кеч танка трябва да е далече от оригиналния филтър, а при мен на е46 30xd няма много място и пак ще е например до двигателя и казанчето за стъкломиещото.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 21.04.2018
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW E39 M5

Re: Помощ за кеч танк на М57Д30

Мнение от h0r4ex » 13 Юни 2021, 10:00

Kurtov написа:Точно така и си го представях, благодаря!
Но останах с впечатлението, че кеч танка трябва да е далече от оригиналния филтър, а при мен на е46 30xd няма много място и пак ще е например до двигателя и казанчето за стъкломиещото.

Няма значение дали е близко или далеч. Кадето можеш там :mrgreen:
Bayerische Motoren Werke AG
Е46 M47DO1 TOPAS-BLAU
E61 M57/T2 NEPTUN-BLAU

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Помощ за кеч танк на М57Д30

Мнение от Kurtov » 15 Юни 2021, 13:03

Благодаря.
Ако монтирам ще кача снимки!

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook