Помощ ! Автомобила загрява

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Помощ ! Автомобила загрява

Мнение от Denis1903 » 07 Авг 2020, 14:03

Сега аз първо термостат ли да сменя или да чистя радиатор ?

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Помощ ! Автомобила загрява

Мнение от empar » 07 Авг 2020, 21:44

Denis1903 написа:Сега аз първо термостат ли да сменя или да чистя радиатор ?

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk


Най-добре я закарай при някого, който разбира от БМВ-та, за да не сменяш на посоки здрави части.
Вариантите са безброй(да не повтарям излишно колегите по-горе), но трябва да се пипне от правилния човек.

Не знам къде ти е била колата, но поне в София има 10тина сервиза(всичките си имат собствени теми в раздела), занимаващи се само с марката и прегрели, загрели, недозагрели, полу-умрели и напълно умрели М54-ки правят със затворени очи и на напълно човешки цени. :dunno:

клавиатурен мунингист
Аватар
Мнения: 4174
Регистриран на: 22.05.2004
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E39 520i 1997
Мечтае да кара: E36 323ti

Re: Помощ ! Автомобила загрява

Мнение от amd » 07 Авг 2020, 22:01

Колегата е прав, обърни се към сервизите с добра репутация в BMW средите, досега да са ти оправили колата 100 пъти. И цялата охладителна система да се смени с чисто нова, не е някаква нечовешка сума. А така едно по едно доникъде не води. И е несеризно да се почне от виско перка, водна помпа, а да не се смени термостат.
BMW only!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Помощ ! Автомобила загрява

Мнение от Denis1903 » 07 Авг 2020, 22:14

Най-добре такак както го казвате . В понеделник автомобила ще е тук . Тук в Бремен не ги познавам сервизаджиите . Когото и да съм питал всички казват че са главорези ама няма как . Вече е въпрос на касмет дали ще попадна на читав сервиз . Поне се моля да не прегреем колата докато не отстранят проблема че ще се стигне дотам , че да я изхвърля хубавата кола в коша . Вече ако я оправя ще пиша от какво е било , че недай си боже ако някой друг се сблъска с такъв проблем да знае какво да прави . Благодаря за съветите ви !

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Помощ ! Автомобила загрява

Мнение от ivoaudi » 08 Авг 2020, 1:24

Поради някаква причина нямаш достатъчно дебит. Поне така "твърди" софтуера, индиректно разбира се. Или е запушен радиатора(едва ли) или новата помпа е булшит. Отсам монитора, при толкова данни, толкова. Ако искаш повече, пусни менюто и сподели какво се случва с температурата по по-продължителен баир, веднъж на по-ниска предавка с повечко обороти и после пак, но на по-висока предавка. Един бонус на градско в задръстванията, един на празен ход и още един на извънградско при средно натоварване. Според мен едва тогава ще измъдрим правилното без да сгрешим.

Машинално ми се ще да ти кажа, че си сложил келява помпа, ама направи и най-простия тест - при незагрял мотор, чучурката в главината на казанчето има ли я или не? Ако не, при колко оборота се появява?
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Помощ ! Автомобила загрява

Мнение от ivoaudi » 08 Авг 2020, 1:49

Умишлено доуточнявам в отделно мнение за да ти обърна внимание на следното:
Радиатора си е свършил работата, охладил е. Въпроса е, че няма кой да подкара готовия, охладен антифриз към главата, че и тя да се охлади. Простичките причини за които се сещам са три:
-Запушен радиатор все пак. Малко вероятно
-Недобре отврящ термостат. Почти толкова вероятно
-Помпа с кофти турбинка. Има си ги такива. Нови.

Независимо от всичко обаче, аз на твое място първо бих свалил радиатора и бих го поизмил отвътре и най-вече бих изчистил листата, заклинили се м-у него и климатичния
Последна промяна ivoaudi на 10 Авг 2020, 9:41, променена общо 1 път
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Помощ ! Автомобила загрява

Мнение от Denis1903 » 08 Авг 2020, 7:50

Колега , аз в скритото меню ще му следя температурата , но ме е страх да я карам че да не вземе да я прегрея тази кола . Даже се чудя как ще отида до сервиза , че да не скапам мотора (ако вече не се е скапал де)Изображение

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 3.02.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 316 m43b19

Re: Помощ ! Автомобила загрява

Мнение от 54321 » 08 Авг 2020, 8:18

Понеже го играх същото миналата седмица (m43b19) бих ти препоръчал да смениш термостата. При мен колата загряваше до 117°C . Смених водна помпа, охлаждаща перка с нов модул (модулът си беше заминал така или иначе). Проблемът се оказа термостата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Помощ ! Автомобила загрява

Мнение от Denis1903 » 08 Авг 2020, 8:25

54321 написа:Понеже го играх същото миналата седмица (m43b19) бих ти препоръчал да смениш термостата. При мен колата загряваше до 117°C . Смених водна помпа, охлаждаща перка с нов модул (модулът си беше заминал така или иначе). Проблемът се оказа термостата.
Ха . Благодаря за съвета колега ! Малко ме успокои . Моят човек се чухме с него и ми казва , че маркуча е твърд можело проблема да е в гарнитура на главата и аз тъкмо гледам някакви добавки да и сипя, че ако ще е глава поне да я счупя тази кола и да я изхвърля

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Помощ ! Автомобила загрява

Мнение от Драгослав » 10 Авг 2020, 8:59

Колега, по-горе хората са ти дали добри съвети. Провери водната помпа дали върти правилно течността, термостат, радиатор. Това за твърдите маркучи е друга тема. Виж, че на капачката на радиатора(която е и клапан), че пише 2.0 бара. Тоест системата работи с по-високо налягане.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Помощ ! Автомобила загрява

Мнение от VladiE » 10 Авг 2020, 9:06

Деиствително има хора които не подозират, че охладителната система работи под налягане. Идеята е,че по този начин температурата на кипене се повишава.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Помощ ! Автомобила загрява

Мнение от Denis1903 » 12 Авг 2020, 6:12

Утре автомобила ще бъде тук ! Изчетох всички английски , френски , китайски форуми и такова нещо не видях . Ще я вкарам в някой сервиз и да ми дерат кожата . Изобщо немога да се нарадвам , че след двугодишен престой ще си взема колата . Много мислене , много нерви с този проблем

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 4.05.2007
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 1,8 97g

Re: Помощ ! Автомобила загрява

Мнение от maksim_uk » 12 Авг 2020, 8:27

аз имах подобен проблем с прегряване.оказа се запушване между двата радятора.
имаше много боклук и не минаваше въздух.
добрия заварчик ампеража не го бърка

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Помощ ! Автомобила загрява

Мнение от Denis1903 » 15 Авг 2020, 7:43

Колеги бавтомобила пристигна ! Вчера я покарах малко и стрелката за температурата стигна до предпоследната черта и като включих парното на 32 мигновено се охлади , което ме навява на мисълта че има проблем с термостат . Другото , което забелязах е , че когато запаля колата стрелката за те температурата започва от края на синия сектор и буквално за пет минути застава на средата . , Като шофирах в града с пуснато парно автомобила няма проблеми , като спра парното и започва да си прави магариите . Лошото е , че отпуската ми свърши и не виждам в кой ден ще ходи на сервиз . Ще стърчи дълго време на паркинга

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Помощ ! Автомобила загрява

Мнение от Kurtov » 15 Авг 2020, 10:15

Denis1903 написа:Колеги бавтомобила пристигна ! Вчера я покарах малко и стрелката за температурата стигна до предпоследната черта и като включих парното на 32 мигновено се охлади , което ме навява на мисълта че има проблем с термостат . Другото , което забелязах е , че когато запаля колата стрелката за те температурата започва от края на синия сектор и буквално за пет минути застава на средата . , Като шофирах в града с пуснато парно автомобила няма проблеми , като спра парното и започва да си прави магариите . Лошото е , че отпуската ми свърши и не виждам в кой ден ще ходи на сервиз . Ще стърчи дълго време на паркинга

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk



Щом се съмняваш в стрелката виж от скритото меню колко градуса ти показва.
Края на синия сектор на моята кола е 30 градуса по спомен.
Нормално е от там да започва, ако температурата на въздуха е около 30 градуса.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook