Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 18.02.2008
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xd Full M-pack
Мечтае да кара: Всяко едно М

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от chudomir » 05 Апр 2015, 5:32

Здравейте колеги, мисля в тази тема е подходящо да питам, дали някой е пробвал ето това
http://forums.m3cutters.co.uk/showthread.php?t=51910
Нещо немога да разбера нужните устройства. Имам налични PXA-H100 със KTX-H100, но немога да разбера как става врътката с главното устроиство. Колата е Е46 със НАВИ 4:3, МК3 и Х/К.Неможах да разбера, как мога да свържа тези устрийства. Ако някой може да помогне, ще съм благодарен.
Поздрави

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 7.06.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW и др.

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от bullet83m » 05 Апр 2015, 12:37

Преди доста време един приятел си беше сложил в колата нещо подобно,но беше с цилиндрична форма около 10-12см диаметър и 50см дълго.
Свиреше доста силно но някак изкуствено,това го гледам мембраната му е колкото на 6х9 говорител като го бутнеш под седалката би трябвало да свърши работата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 428
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от dir2cas » 21 Апр 2015, 15:16

ssound написа:
JTD написа:
ssound написа:пичовете от марката "audio system" предлагат кит специално разработен за е46 със захвати на говорителите като на оригиналните.
няма фланци мланци,дълбочини и прочие.

Дай линк от къде могат да се закупят и съответно да видим техническите характеристики на говорителите.



http://www.tria-bg.com/290-x-ion-165-e46.html

заповядайте,момчета! :winky:

Колеги, някой слагал ли е макар и един комплект от въпросния кит. Много ми е интересно какъв е ефекта.

Аз съм с оригиналните говорители и търся нещо, което да е plug & play, без преправяне. Идеята е просто по-добра и качествена звукова картина с по-плътен бас, а не изпълнения с които да вкючвам алармите у квартала.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 21.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e60

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от nikolay.peshev » 24 Апр 2015, 10:33

Колеги ако някой е сменил говорителите и си хареса нещо от тази тема: viewtopic.php?f=134&t=390038
Да ми пише или звънне! Благодаря предварително!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от pimpo » 15 Май 2015, 23:17

Да си доразвия темата за ъпгрейда който направих. Както стана ясно, рязането на вратите води до наводняване на колата при обилен дъжд. Ето го и решението (най-после).
Ето изрязаната врата с която карах до сега:
Изображение
Доста се чудих как точно да изолирам водата без да загубя обема на вратата. В крайна сметка направих тънка (2мм) мембрана от силикон за баня. Задължително е силикона да е водоустойчив а НЕ акрилен. Ако не сте сигурни с какъв разполагате, водоустойчивия има много по-остра и неприятна миризма от акрилния :)
И така, намерих равен плот за кухня, размазах лъжичка олио и върху него цвъкнах силикон горе-долу колкото едно яйце. Да, точно като палачинка :))) След това с друга равна повърхност, отново намазана с олио, притиснах силно силикона за да се разстели като... палачинка :) Палачинката се готви цяла нощ, като е добре да остане затисната за да остане тънка. Въпреки олиото залепва и трябваше внимателно да си помагам с тънко ножче. Получената палачинка залепих на изрязания отвор на вратата със същия силикон. Стига приказки, снимките говорят повече.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
След това, за да съм сигурен че не влиза вода, махнах лайсната под стъклото (външната) и от там наливах обилно с вода. И хоп изненада - от мембраната не влиза нито капка, нооо гумената изолация, въпреки че изглеждаше перфектно залепена, просълзи. И ако бях Шерлок, щях да го позная по мръсната следа под нея->
Изображение
След внимателно нанасяне на силикона по ръба и под изолацията вече изглежда така и не сълзи:
Изображение
Точка по темата. Дано съм полезен :)
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 17.03.2010
Местоположение: РИМ
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d 03 TOURING

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от sasho_80 » 17 Май 2015, 20:34

Зрдавейте колеги.
Да не отварям нова тема, реших да попитам тук за мнение.
Понеже моия "касетофон" най-малката навигация спря да работи и неможах да разреша проблема, се замислих за касетофон от този тип
http://www.ebay.it/itm/Komplett-Set-BMW ... 5d4d29d830
http://www.ebay.it/itm/Sony-CD-MP3-USB- ... 5b11ee9b44

Някои да е с нещто подобно, да иате някакав опит с подобни радия?
Видях в YouTube, че на kennwood работят даже команди те от волана.
ИзображениеИзображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: Шопско
Пол: Мъж
Кара: чайник

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от sas_88 » 17 Май 2015, 23:00

chudomir написа:Здравейте колеги, мисля в тази тема е подходящо да питам, дали някой е пробвал ето това
http://forums.m3cutters.co.uk/showthread.php?t=51910
Нещо немога да разбера нужните устройства. Имам налични PXA-H100 със KTX-H100, но немога да разбера как става врътката с главното устроиство. Колата е Е46 със НАВИ 4:3, МК3 и Х/К.Неможах да разбера, как мога да свържа тези устрийства. Ако някой може да помогне, ще съм благодарен.
Поздрави



Това става със Ibus комуникатор и къстъм Айнет кабел.Като цяло ако няма да сменяш вградения усилвател който е скапан,няма да чуеш осезаема разлика.Като цяло музиката в тези коли е скапана,дори прословутия кардън е трагедия.

По Айнет вървят мисля цифрови и аналогови сигнали,затова са му сините интерконекти,аудио вход от главното устройство.Айбус модула е INtravee 2,комуникира с процесора по айнет.По нататък нестава ясно,нещо по софта пипа ли се, несе ли......

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от chris_barnes » 27 Дек 2015, 21:08

Тъкмо се навих за афтърмаркет CD и не мога да намеря читава адапторна рамка.
Някой да има идея къде мога да намеря такава:

Изображение

п.с. Парт номера явно е 65900390317 с цена от 148.69 BGN в Дару. Май ще пропусна..
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: Шопско
Пол: Мъж
Кара: чайник

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от sas_88 » 27 Дек 2015, 22:34

Точно такава центрирана несъм срещал да се продават,то ще трябва и преправяне за шейната отзад.Това по скоро е отливка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от chris_barnes » 29 Дек 2015, 9:57

Не колега, това е ОЕМ част с парт номера който написах. Цената е според каталога на Дарукар. Продава се и шейната отзад като ОЕМ част ама ме е страх да погледна за цена.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от chris_barnes » 31 Дек 2015, 16:14

Свалих отвора за ски сак и изрязах кечето. Монтирах малка активна бас касичка:

Изображение

Използвам бизнес ЦД (не знам точният модел, но има MODE бутон).

В колата не е страшна гюрултия, просто звука стана по-плътен. Касата е компактна, и не се лишавам от голяма част от багажника си. Размерите са 36.5 x 30 x 40 cm. Важно е като се монтира бас каса да се намалят малко ниските от ЦД-то, за да не товарим излишно средночестотните говорители. Така получаваме по-чист звук от тях, а баса си идва от касата.

Планирам да подменя предната линия с компонентна система Hertz ESK и се надявам нещата да звукнат още по-добре.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: Шопско
Пол: Мъж
Кара: чайник

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от sas_88 » 31 Дек 2015, 19:18

Ако не отрежеш ламарината зад говорителите,и не изолираш вратата ще получиш само боза.Ориентирай се към по висок клас говорители.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от chris_barnes » 01 Яну 2016, 14:01

@sas_88 колега, благодаря за мнението. Целта не е да участвам в надсвирване или състезания. Знам, че най-добре би било да сложа хубав плейър, компонентна система с усилвател на предна и задна линия, но просто не смятам, че искам да инвестирам такива суми в колата.

Рязането на вратата според мен не е оферта, а и не разбирам за какво би ми било, при положение, че от предната линия ще очаквам основно среди и високи.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: Шопско
Пол: Мъж
Кара: чайник

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от sas_88 » 01 Яну 2016, 14:54

Говорителите обичат да свирят в обем.Факт е ,че музиката в е46 е страшно нескопосано направена.Дори за да имаш що годе прилични "ниски" среди пак трябва обем.Щом не ти се реже ти препоръчвам да не сменяш говорителите защото какъвто и евтинджос да сложиш там няма да свири.По добре един подходящ малък усилвател и прилични филтри и високи,и демпване на ламарината зад говорителите.Гарантирам ти ,че няма да си познаеш колата.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2702
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Музика в Е46-Upgrade.ПОМОЩ

Мнение от Lenco » 01 Яну 2016, 15:50

Аз опитах така:
Най-тънкия бас на нормална цена Sony XS-L10S + еди Д-клас моноблок Sony XM1S.
Афтърмаркет СД-то е с възможност за регулиране на честотния диапазон на предни, задни и суббаса, отделно.
Следва един Focal + малък усилвател за отзад.
Кутията в горната част е 40мм, а долу 180мм, дебела, не отнема особено от обема на багажника.
WP_20160101_001.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook