Дискусия - радиостанции

Тук можем да се уговаряме за масови покупки с намаление.
Доктор на БМВ науките
Аватар
Мнения: 1854
Регистриран на: 9.02.2004
Местоположение: В хасиенда на края на града
Пол: Мъж
Кара: 400 коня и едно магаре зад волана

Дискусия - радиостанции

Мнение от Vasilen » 16 Окт 2004, 11:52

Както видяхме на похода 5-6 радиостанции могат да помогнат за бърза и евтина комуникация.
Разговарях с няколко човека и те са готови да се включат тоест имаме 4 човека за сега!
Идеята е следната желаещите да се включат намират партньор за да са двойка, ако нямат пишат в тази тема и евентуално намират събираме се четен брой примерно 10-14-16-20 души и купуваме с голяма отстъпка комплекти радиостанции.
За какво могат да ни послужат?
При големи сбирки да комуникираме бързо и евтино помежду си, при закъсване а някого с колата би могъл да използва станцията си да потърси помощ от колега с включена такава, преди да използва ГСМ-а си и т.н.
За малките градове тези радиостанции биха могли да покрият по-голямата част от града :shock:
За София ще е по трудно но все пак един голям периметър би могъл да се покрие, пример ние в Надежда ще можем да се чуваме без проблеми Дружба също Младост и други квартали, а като се съберем на Еко всички ще бъдем свързани 8)
Е това е очакваме оферти за радиостанции както и желаещи да се включат!
Последна промяна Vasilen на 01 Ное 2004, 12:58, променена общо 1 път
May the BMW force be with you!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1262
Регистриран на: 14.09.2002
Местоположение: София

Мнение от Eva* » 16 Окт 2004, 12:25

Това е добра идея, само дето, за честотата се изисква разрешение, не помня от какво министерство и се издава съответния лиценз. Е, ако е уоки-токи (леле, ....как се пише на БГ) :D няма да има проблем. Пиша това за всеки случай, ЕМК е съоръжена с радиостанции и има собствена честота, но има и лиценз за целта. А същия пък има цена и се плаща на година.
Последна промяна Eva* на 16 Окт 2004, 12:51, променена общо 1 път
Да караш Peugeot е страст!

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Мнение от Giorceto » 16 Окт 2004, 12:48

Това е много добра идея, но проблема е, чес нормални локи-токи'та няма да стане от надежда до дружба нищо, че пише нещо за обхват от 3-5 или 7 км., Просто това е изчислено в идеално условия, йкойто рядко могат да бъдат достигнати. Най-малкото ако се взимат такива радио станции трябва да се вземат две за тестване и ако вършат добра работа съм сигурен, че аз и Пенчев ще вземем един комплект (без да съм го питал). Но трябва да се пита и да се види дали найстина обхвата е такъв или не .. :) А Ева може да пита ако няма проблем, колко е годишната такса за поддържане на така честота и евентуално каква е апаратурата и т.н :)
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1262
Регистриран на: 14.09.2002
Местоположение: София

Мнение от Eva* » 16 Окт 2004, 13:03

Ми, поразпитах, ама така и не получих точен и окончателен отговор. Зависело от бройките, можело да се плаща на вноски, но говорим за цифри. Лицензията се издава от Държавна комисия по далекосъобщенията, на основание чл.27, т.3 от Закона за далекосъобщенията, във връзка с Наредба №6 на Министъра на транспорта и съобщенията от 02.06.2000 г. за условията и реда за издаване на индивидуални лицензии за изграждане, поддържане и използване на обособени мобилни радиотелелефонни мрежи и с някакво решение на Държавната комисия по съобщенията. Трябва да има и параметри на мрежата и карта с очертан териториален обхват.

Това го написвам да знаете какъв е реда за истинските радиостанции, такива като на такситата например.

Намерих и линк ОБЩА ЛИЦЕНЗИЯ
Да караш Peugeot е страст!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10490
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Мнение от Leon » 17 Окт 2004, 22:40

Лицензи се изискват точно за станциите тип таксиджийски или тези,които ползват Ем Комплект и доста други магазини. И разни охранители, ама това не е важно. Ние говорим за тези тип уоки-токи, които ползвахме на събора и на Чифлика (темата за купуване на станции я обсъждахме с Енджи менно на връщане от там, но все нямам време да пообиколя). Те се одобряват от КПД или както му е новото име на принципа на битовата техника - издва се разрешително на фирмата вносител. Обхвата им е 2,3,5 км, но в София ще е значително по-малък поради гъстото строителство и изкл'чително "замърсения" ефир. Та, сега на въпроса. Днес мернах в магазина на Джеф на "Хр. Ботев" такъв тип станции от непозната за мен марка на цена 39 лв. с обикновени батерии и 55 лв. с NiMH батерии и зарядни. В МЕТРО има на промоция GENERAL ELECTRIC по 42 лв, но там отстъпки за количества не правят. В една от пресечките на "Пиротска" имаше магазин, специализиран за такава техника, но не съм сигурен дали още съществува. Продължавам проучването.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 523
Регистриран на: 7.01.2004

Мнение от zmej » 18 Окт 2004, 9:46

аз наскоро взех комплект - 2бр. АЕГ от метро за около 90лв. Дават им обхват до 5 км, но в зависимост от условията ловят и повече, но и по-малко. ЗА сега ги използваме с баща ми като ходим на лов и вършат работа.

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 23.12.2003

Мнение от COOPER » 18 Окт 2004, 13:17

Да АЕГ работят добре, но когато няма какво да им пречи. Появи ли се жилищен блок и увисват :(

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 523
Регистриран на: 7.01.2004

Мнение от zmej » 18 Окт 2004, 16:19

В София не съм ги пробвал, освен, че ги оставих включени доста време за да разбера колко им държат батериите. Докато бяха включени ловях такситата, които минаваха в квартала.

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 18 Окт 2004, 17:44

И аз ще взема две, но би било добре, ако може да ги изпробваме преди това. Също така може да помислим за някоя по-добра марка MOTOROLA, ALAN (тези последните, ако не се лъжа, имаха офис на бул.Сливница около Лъвов мост). По-доброто качество, ще ни се изплати в бъдеще. Но каквото и да изберем, аз съм за.

поклонник на E36
поклонник на E36
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 11.09.2003
Местоположение: София, София, София, София, София, София, София, София, София, София:
Пол: Мъж
Кара: Mercedes, BMW, Subaro

Мнение от Терзийски » 20 Окт 2004, 0:46

zmej написа:аз наскоро взех комплект - 2бр. АЕГ от метро за около 90лв. Дават им обхват до 5 км, но в зависимост от условията ловят и повече, но и по-малко. ЗА сега ги използваме с баща ми като ходим на лов и вършат работа.


Аз си взех същите от техноххххх (полис, маркет) това във люлин до била за 99лв. ама не съм доволен, да дават им 5км. ама повече от 1,5км не хващат. Имат зарядно и хендсфри :roll: ... А единствено хващат в била охраната като си говорят... :lol: таксита и др. такива не.

PS. те са с 8 канала който са свободни и разрешени от ДКпД

Доктор на БМВ науките
Аватар
Мнения: 1854
Регистриран на: 9.02.2004
Местоположение: В хасиенда на края на града
Пол: Мъж
Кара: 400 коня и едно магаре зад волана

Мнение от Vasilen » 20 Окт 2004, 8:28

ICE написа:Също така може да помислим за някоя по-добра марка MOTOROLA, ALAN (тези последните, ако не се лъжа, имаха офис на бул.Сливница около Лъвов мост). По-доброто качество, ще ни се изплати в бъдеще. Но каквото и да изберем, аз съм за.

Аз съшо разглеждайки разни сайто останах с впечатлението че АЛАН и Моторола са за препоръчване, за Моторолата бях убеден :wink:
Значи търсиме Моторола или Алан :!:
Други желаещи да се включат :?:
May the BMW force be with you!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 396
Регистриран на: 23.10.2002
Местоположение: Samokov
Пол: Мъж
Кара: 328i

Мнение от BMW323i » 20 Окт 2004, 9:08

Аз също искам но ако може да се комбинирам с някои
Опитаи смъртта но не умираи

ентусиаст
Аватар
Мнения: 907
Регистриран на: 1.06.2003
Местоположение: София

Мнение от landikar » 20 Окт 2004, 15:08

Да се включа с препоръка.Моторола Т5720.Работя в работата с такива.Продават се 2 бр+зарядно и батерии.
И Алан,и Кобра,и Панасоник и Мидланд,и Аудиовокс и т.н. имат различни класове и различни цени.Естествено по-евтините са и по-слаби и по-некачествени.За евтин вариант може да вземете Кобра( 96 лв без ддс),без зарядното и батериите.С тях цената чувствително отива нагоре,защото то струва 30-40$.Те могат да се вземат отделно.Когато дават обхват 5 мили например,това се отнася за пряка видимост.В градски условия с такива радиостанции няма да получите възможност за работа на повече от 1.5-2 км.За повече си трябват повече пари.Та моята препоръка е МОторола Т5720.Ползвам ги и съм доволен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 907
Регистриран на: 1.06.2003
Местоположение: София

Мнение от landikar » 20 Окт 2004, 15:09

:D

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 20 Окт 2004, 19:15

Vasilen написа:
ICE написа:Също така може да помислим за някоя по-добра марка MOTOROLA, ALAN (тези последните, ако не се лъжа, имаха офис на бул.Сливница около Лъвов мост). По-доброто качество, ще ни се изплати в бъдеще. Но каквото и да изберем, аз съм за.

Аз съшо разглеждайки разни сайто останах с впечатлението че АЛАН и Моторола са за препоръчване, за Моторолата бях убеден :wink:
Значи търсиме Моторола или Алан :!:
Други желаещи да се включат :?:

По принцип търсих такива уоки-токита, защото съм и моторист, но тогава се разпанда начинанието. Та значи тогава прочетох доста по въпроса. Към радиостанциите има и различни хендс-фрий (Ако ги хванеш в промоция в Германия примерно). Има и такива, които са ударо- и водоустойчиви. Всички са 8-канални, а също така и се активират автоматично от гласа (т.е. не натискаш никакви копчета). Трябва да направим внимателен и правилен избор.

Следваща

Назад към Масови покупки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook