Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Тук се дискутират срещите.

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 26.10.2012
Кара: 3.0i
Мечтае да кара: 335i
Детайли за колата: Кола

Re: Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от Heat » 21 Юни 2019, 11:39

Относно жегата:

Като се има предвид, къде бяха спрели колите в тревата - ако вместо жега беше завалял дъжд, щяхме да гледаме повторение на събора от 2014 година.

БМВ Събор трябва да е на асфалт. Иначе се оставяте на милостинята на природата, да не превърне поляната в блато и да псуват пак всички.


Събора беше идеален. Имаше всичко за всички. Догодина пак.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 3.05.2012
Кара: 730 печка

Re: Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от KostovG » 21 Юни 2019, 11:42

Събора беше добър. Единствено не ми хареса чакането между дрифт и драг в Събота. Организаторите казаха, че започва, а то се забави г/д около час. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 26.09.2008
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW i8

Re: Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от Amigo0o » 21 Юни 2019, 13:24

На мен лично в Пловдив ми хареса повече, доста по културно и подредено. Да в Пловдив липсва драг но за феновете на драга могат да посещават другото събитие на Калояново тук и без това драга можеше да се наблюдава от 300-400 човека максимум покрай оградата.

+ Много добра организация при посрещането и навигирането къде да се паркира, админирации!
+ Храната беше по качествена от миналата година, кафе машините бяха плюс.
+ Полицаите, които бяха на събитието бяха доста любезни, всеки можеше да се провери за невръчени актове, както и младежите до тях, които подаряваха светлоотразителни гривни за колоездачи.

*За колегите на част от шатрите, чалгата и кючеците по принцип са присъсщи за едни други форумни събори. :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от Superexstatic » 25 Юни 2019, 8:55

ogata написа:Всички клубове се научиха, че събор се прави пролетта или есента. Само тука се държи да е в най-големите пекове и жеги. :dunno:


Халуди и Халфа бяха същия уЙкенд. Иначе и аз съм за началото/средата на май.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от In_Memoriam » 28 Юни 2019, 15:04

devent написа:И един въпрос - вие винаги питате за мнение от публиката за организацията, но може ли малко мнение от организацията за публиката. Доволен ли е БМВ Клуб България от този събор? От посещаемостта? От феновете?

Явно не може :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от SpeedyMan » 29 Юни 2019, 8:38

Колеги,
Лично аз съм присъствал на два събора - 2010 и 2019. И мога да направя съпоставка от моя гледна точка:

На мен 2010 ми хареса повече, предвид, че беше на писта Дракон. Летището в Стара Загора не е такава писта. (сещате се за какво говоря)
Но пък 2010 всичко беше в 3 дни и мисля, че тогава нямаше други мероприятия през годината, както е сега.

Времето през 2010 беше по-хладно - съборът беше през май.
Ако 2019 беше направен през май, вероятно щеше да е валежно/кално и нямаше да има събор напрактика, предвид пороите тази година.

Като цяло смятам, че се получи добре, пистата на летището в Стара Загора не е като Дракон, но пък това си е ясно на всеки.
Съответно е жалко, че няма кой да инвестира и да я понаправи с някой друг шикан от страни, за подобни мероприятия. Стара Загора е в централната част на България и ще е удобно ако има такава писта за всички клуобове и техните събори, да не говорим, че може да се развие до ниво поне за "track day".

Друго интересно, което може да се направи в региона на Стара Загора е писта, подобна на Нордшлайфе, заради географските дадености (ландшафта), но това в България едва ли ще стане на този етап...

... но моля да се отчете, че като ентусиаст давам идеята безплатно :D
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от Top Gun Maverick » 29 Юни 2019, 17:17

Добре беше да завършиш с това, понеже тия неща подобно на Нордшлайфе или дори просто да се направят няколко шикана на това летище са как да кажа...невъзможни към днешна дата, особено ако знаеш на кого е летището. И сам Бойко не вярвам толкова лесно да може да проправи път.
Да сравняваш 2010-та с 2019-та няма как да се случи. Аз все си мисля, че ще се опитаме да се натъпчем на Калояново в близките години на някой събор и ще разбереш за какво говоря ако дойдеш.
Реално дали ще вали май или юни си е точно божа работа и никой не може да го предвиди 2-3 седмици назад, да не говорим за месеци. Иначе и аз съм за май, имало е години на Калояново като вали, облака си отминава и всичко си върви. Единственият кофти момент беше онази година на Калояново когато валя доста, доста продължително с дни преди това и реално пак нямаше да има проблем ако ченгето със Скубарото не бе влезнало да разрови цялата поляна за да се направи на интересен и после да иска пари за да тегли. Това там мисля лесно ще се оправи в бъдещи години ако имаме нещастието да вали предвид мащаба на мероприятието вече и колко средства се влагат в охрана, колко хора доброволно помагат, просто няма да се допусне подобен фарс повече.

In_Memoriam, ти ходи ли на събор тая година? Питам понеже и двата ти поста(тук и в темата за снимките)са едни такива леко особени.
Последна промяна Top Gun Maverick на 30 Юни 2019, 8:40, променена общо 1 път
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от Mollov » 29 Юни 2019, 23:20

Top Gun Maverick написа:...............


:yes: :clap:

Единствено за Калояново няма физически как да се получи... просто няма как :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от SpeedyMan » 30 Юни 2019, 22:28

Top Gun Maverick написа:..............

Колега, не критикувам нищо. Просто правих съпоставка от моя гледна точка. Естествено за в бъдеще ще ми е по-приятно да се правят съборите в СЗ, щото няма да се разкарвам до други градове.

Между другото, не знам на кого е летището ама самото то е жива скръб. Не е вложено нищо в него и е разруха.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Мнения: 6033
Регистриран на: 1.06.2002
Местоположение: Стара Загора/Казанлък
Пол: Мъж
Кара: Е30 cardio,Е39,Е36 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Re: Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от B U L L I » 01 Юли 2019, 6:49

SpeedyMan написа:
Top Gun Maverick написа:..............

Колега, не критикувам нищо. Просто правих съпоставка от моя гледна точка. Естествено за в бъдеще ще ми е по-приятно да се правят съборите в СЗ, щото няма да се разкарвам до други градове.

Между другото, не знам на кого е летището ама самото то е жива скръб. Не е вложено нищо в него и е разруха.


не му се вързвай ,той така си лала чичо ти Биньо :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от Top Gun Maverick » 01 Юли 2019, 18:16

Абе какъв чичка тоя млад батко бе. :mhihi: Плюс това аз не съм му казвал, че критикува, а просто му обясних накратко защо не може едното и защо другото.
Ти ако искаш сега може подробно да му обясниш колко лесно уредихте нещата около летището и от там да направи извода колко лесно биха го направили по подобие на някаква писта, не говорим за споменатото Нордшлайфе дори. :clap: Ама съм убеден, че хич няма да си подробен. :mhihi: Ако искаш и за Долна Митрополия може да обясниш как се преговаряше преди и там подробности, та да добият всички представа защо и един камък е трудно да се пренареди на тия места, каму ли нещо повече.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от SpeedyMan » 01 Юли 2019, 22:08

Е как бе. Преговорите са винаги успешни ако мотивираш съответната страна, с която преговаряш. :)
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от chris_barnes » 05 Юли 2019, 7:33

Присъствах на събора само в неделя. Допадна ми това, че успях да паркирам бързо, организацията относно това беше на ниво. Храната/напитките също бяха добри. Не ми се е налагало да чакам за тоалетна, което също беше бонус (може би заради жегата хората изпаряваха вода вместо да ходят до тоалетна, не знам). Както каза Вальо по-горе, кошчета нямаше (доста кофти според мен). Имаше само до самите шатри, където продават храни/напитки. Поизгорях доволно, определено бих предложил да се върне обичая събора да е около Гергьовден. Друго, което не ми допадна беше мястото за паркиране. Сутринта тръгнах от Казанлък със излъскана кола, а 2 минути след като бях паркирал вече беше прашна. Липсваше ми също и специалният паркинг за членове на клуба и подреждането по модели (за мен това си допринася за атмосферата).
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от Mollov » 05 Юли 2019, 12:36

chris_barnes написа: Както каза Вальо по-горе, кошчета нямаше (доста кофти според мен). Имаше само до самите шатри, където продават храни/напитки.


Кошчета имаше по оградата на "паркинга", зад конкурсните коли (през 15-20 метра)... но явно колите са привличали повечето внимание ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1063
Регистриран на: 13.01.2004
Местоположение: Бургас и София
Пол: Мъж
Кара: head turner и екзотики
Детайли за колата: .... `90 E30`08 E61 `08 Z4
ex `00 E39

Re: Размисли и страсти от БМВ Събор 2019 Ст. Загора

Мнение от Convertible » 05 Юли 2019, 16:37

хм. на мен доста ми хареса. доста добре изкарах. имаше някой индивиди, който си спираха кокалите където има падне включително и сред конкурсни/позьорски,
даже и след забележки да не спират там.. но то такива ни се водят ни се карат. отделно за поредна година нямаше инфо как и къде да се гласува за тези конкурси.
повечето от колите на конкурса няма да ги коментирам - според мен това беше края тая година... :help:
като препоръки бих дал датата - септември ми се струва добре или май... :dunno:
и ако искаме съвсем да стане като фибера - някакво парти за вечерта няма да е лошо...
;)
Изображение
"Всеки истински BMW ентусиаст рано или късно си купува Е30"
и печели награди с него

ПредишнаСледваща

Назад към Събори/Мероприятия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook