Национален Фестивал(Събор)2018 идеи за подготовка

Тук се дискутират срещите.

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Национален Фестивал(Събор)2018 идеи за подготовка

Мнение от Top Gun Maverick » 27 Апр 2018, 21:13

stony1 написа:
Mollov написа:
stony1 написа:Не е толкова просто, колкото звучи, защото "...идеята за събиране на най-добрите BMW-та с оригинална визия няма да я пропуснем..." говори, че ще има накакъв подбор, а това недвусмислено означава конкурс, както и да го погледне човек :dunno:
Та обявете точни, ясни и прецизни критерии за оценяване, направени под формата на "Лист за оценка", който при попълване да не изисква субективното мнение на оценителя, а след попълване да показва точна и недвусмислена информация. В противен случай всеки ще може да претендира, че е ощетен.


Извини ме, че ще ти отговоря така, но.... когато не са ясни нещата, по-добре е човек да изчака... и да не коментира, защото може би не знае за какво говори и само.... говори.... защото недвусмислено мога да кажа, че конкурс няма да има. Единствено ще има конкурс "Тунинг", както беше миналата година. За него, и ЕДИНСТВЕНО само за него, условия, правила и т.н. ще бъдат обявени до няколко часа, но ако човек може да погледне миналогодишната тема с правилата относно конкурс "Тунинг", значи може и да не чака конкретно за новата тема ;)

Не е нужно да се извиняваш. Определно знам какво говоря и то е провокирано от точно едно изречение и по-конкретно от втората му част, а именно "... но идеята за събиране на най-добрите BMW-та с оригинална визия няма да я пропуснем :) ... " Та поста ми беше провокиран точно от това и още е, без да визирам конкуса "Тунинг" или конкурс за красота. В този ред на мисли питам: Как се избират най-добрите BMW-та с оригинална визия, с чоп или по някакви правила/критерии? Събирането на най-добрите BMW-та с оригинална визия какво е?


Идеално. Откога съм заподскачал, че тези конкурси трябва да се премахнат поради ред причини, най-накрая! :yes:
А идеята за събирането им на едно място какво има толкова да се чудите? Ами както и да ги съберат, все ще ги видите. Дали по модели, дали просто някои отличаващи се с идеален вид в оригинално състояние, не е толкова важно. Надявам се след като няма конкурси сега да няма сърдити, че автомобила им не е допуснат до това въпросното определение "на едно място". :mhihi:
А и като има чаааак толкова развълнувани за това въпросно място, човека написа още в първия си двуредов пост, че тия дни ще има тема по въпроса. Вътре ще се внесе яснота.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Национален Фестивал(Събор)2018 идеи за подготовка

Мнение от Mollov » 27 Апр 2018, 23:00

Top Gun Maverick написа: Надявам се след като няма конкурси сега да няма сърдити, че автомобила им не е допуснат до това въпросното определение "на едно място". :mhihi:
А и като има чаааак толкова развълнувани за това въпросно място, човека написа още в първия си двуредов пост, че тия дни ще има тема по въпроса. Вътре ще се внесе яснота.


Както виждаш, нещата не са баш така... пак се търси сметка, изисква се.... нищо ново под слънцето :) Пък после - ае що няма конкурси??? Еееееми... шанс. :)

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Национален Фестивал(Събор)2018 идеи за подготовка

Мнение от Top Gun Maverick » 29 Апр 2018, 14:38

IMG_0312.JPG

Айде всички към ОМВ или където има билети от Евентим, аз се записах вече. :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

РазБОЙниКА
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: го на тройки
Мечтае да кара: Е92/3 и 6-та серия
Детайли за колата: Черна

Re: Национален Фестивал(Събор)2018 идеи за подготовка

Мнение от Apassionata » 30 Апр 2018, 14:19

Който иска ИНДИВИДУАЛЕН /поръчков/ стикер, тоест на стикера му за Фестивала да пише нещо по желание /до 4 символа, букви или цифри/, моля да види темата http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... 4&t=428479
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Национален Фестивал(Събор)2018 идеи за подготовка

Мнение от Gqbriel » 30 Апр 2018, 16:04

Top Gun Maverick написа:Идеално. Откога съм заподскачал, че тези конкурси трябва да се премахнат поради ред причини, най-накрая! :yes:
Надявам се след като няма конкурси сега да няма сърдити, че автомобила им не е допуснат до това въпросното определение "на едно място". :mhihi:

Ти само гледай,колко мрънкане ще има :) като изложил няколко от модел...то и затова ще се опитаме да наредим,меко казано коли по конец..
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Национален Фестивал(Събор)2018 идеи за подготовка

Мнение от Mollov » 30 Апр 2018, 17:00

За да не се трупат излишно постове в темата за Тунинг конкурса, ще напиша тук информацията за т.нар. "обособени паркинги", които ще има тази година в неделният ден на BMW Фестивал-а:


--> За да изясним ситуацията, веднъж и завинаги, ще направя следното разяснение - тази година Конкурс за външен/вътрешен вид НЯМА да има. Ще бъде проведен единствено конкурс "Тунинг", подобен на това, което се случваше през предишните години. Информация за този конкурс ще можете да видите в съответната тема.<--


-->Освен това, отново да изясним цялата неяснота, освен конкурс "Тунинг", налице ще са още четири варианта на специално позиционирани (паркирани) автомобили, разделени по определени критерии - "ОЕМ", "Позьорски", "Ретро" и "///М". За тези паркинги (освен Ретро!!!) към момента записване НЯМА, нито чрез регистрация на мейл, нито със запитване на ЛС и прочие. Подборът ще се направи по различен начин, предвид това, че не е Конкурс, и според нашите желания как точно да изглеждат автомобилите по тези паркинги. При промяна на това условие ще е налице информация както в тази тема, така и във FB<--


Четирите паркинга ще покажат по свой собствен начин четири отделни "погледа" върху автомобилите BMW:

- "OEM" - демонстрация на различните генерации на BMW (Е-ntwicklung) чрез оригинални по своята същност представители на съответната моделна линия.

- "Позьорски" - демонстрация на BMW-та, които могат да покажат много на тема визия и "привличане на вниманието", но не са изцяло с ОЕМ елементи.

- ///M - паркинг за представителите на BMW, съдържащи в своят номер на рама онези три специални символа - "WBS...".

- Ретро - предвидили сме специално място за представители на BMW, които макар и вече на достолепна възраст имат какво да покажат за най-доброто при инженерната мисъл на BMW от преди много десетилетия.


Що се отнася до "Ретро", можете да изпращате предложения/заявки на ЛС, директно на мен... в близките дни ще е налице специална тема по този въпрос с повече информация.

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Национален Фестивал(Събор)2018 идеи за подготовка

Мнение от Bavarcho » 30 Апр 2018, 17:49

Напълно подкрепям реорганизацията на "конкурса" и преминаването към така разделените паркинги. Още от миналата и по-миналата година мисля се говореше за тази идея. (как официално прозчува все едно съм член на някакъв профсъюз и мнението ми е определящо :mhihi: )
Само като "идея" бих казал при подредбата на първите три паркинга да не е само по една кола от модел.. две/три ако го позволи мястото все пак.
Както и самия подбор на тези коли със сигурност трябва да има предварително, но да се остави и възможност за добавяне на коли в деня на събора, особено за ретро паркинга мисля че важи най-много. Миналата и по-миналата година в паркингите отстрани имаше не една и две доста интересни коли които нямаше как да бъдат забелязани. (сещам се за едно 1800 и едно Е21, но имаше и други)
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Национален Фестивал(Събор)2018 идеи за подготовка

Мнение от Mollov » 30 Апр 2018, 19:41

По принцип за ОЕМ-а гледаме да сме супер стриктни в подбора, защото искаме да се покажат истински и оригинални коли.... дори ако трябва ще е само един представител, но ще е както трябва. При "позьорите" (не успях да намеря по-адекватно име за този паркинг, дано няма обидени, щото не се влага много смисъл в наименованието!) ще е доста по-разчупено...

Общо взето ОЕМ е тотал оригинал, "позьорски" е всичко хубаво и лъскаво, което има по нещо не-ОЕМ, а Тунинг вече са съвсем тунингованите... при ///М са си оригинални М-ки, Ретро-то е ясно... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 630
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Национален Фестивал(Събор)2018 идеи за подготовка

Мнение от Tsureto » 30 Апр 2018, 21:16

Ъъъ сорри за тъпия въпрос може би, но фестивала няма да е на панайра така ли ?
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Национален Фестивал(Събор)2018 идеи за подготовка

Мнение от Exclusive89 » 30 Апр 2018, 21:27

Atsalov написа:Мястото е ясно Международен панаир Пловдив

:ok:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 630
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Национален Фестивал(Събор)2018 идеи за подготовка

Мнение от Tsureto » 30 Апр 2018, 21:37

Че сега гледам новото инфо в блога и пише нещо за гребната база, за това. :dunno:
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Национален Фестивал(Събор)2018 идеи за подготовка

Мнение от randity » 30 Апр 2018, 23:35

Първият ден ще е из цял Пловдив. Втория ден вече е на панаира :yes:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Национален Фестивал(Събор)2018 идеи за подготовка

Мнение от BorislavB » 01 Май 2018, 3:37

Аз да попитам билетите ограничена бройка ли са или не,защото около 15-25 май ще знам дали ще мога да дойда и най-вероятно тогава ще мога да си купя евентуално билет.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Национален Фестивал(Събор)2018 идеи за подготовка

Мнение от Gqbriel » 02 Май 2018, 15:59

BorislavB написа:Аз да попитам билетите ограничена бройка ли са или не,защото около 15-25 май ще знам дали ще мога да дойда и най-вероятно тогава ще мога да си купя евентуално билет.

НЕ
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Национален Фестивал(Събор)2018 идеи за подготовка

Мнение от BorislavB » 02 Май 2018, 16:16

Gqbriel написа:
BorislavB написа:Аз да попитам билетите ограничена бройка ли са или не,защото около 15-25 май ще знам дали ще мога да дойда и най-вероятно тогава ще мога да си купя евентуално билет.

НЕ


Благодаря за отговора! :bchug: Силно се нададявам да съм свободен за събора. :ok:
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

ПредишнаСледваща

Назад към Събори/Мероприятия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook