2. званични годишњи скуп "BMW Fan Club Srbija"

Тук се дискутират срещите.

Модератори: mitaka7, Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: 2. званични годишњи скуп "BMW Fan Club Srbija"

Мнение от 100imenov » 12 Сеп 2011, 22:17

А хубаво де, вярно ли е че ако гражданската ти е на изплащане, не мога да си искарам зелена карта?
Мисля,че ако си платиш идната вноска няма да имаш проблеми.Аз утре ше хода да изкарвам и ще питам. :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 8.11.2010
Кара: Compakt 323 i

Re: 2. званични годишњи скуп "BMW Fan Club Srbija"

Мнение от stoevro » 12 Сеп 2011, 22:56

Зелена карта си извадих без проблем, а гражданската ми е на вноски! :bchug:
В Света има само три букви за автомобил: B M W
Изображение

U.S. MARINES
Аватар
Мнения: 1107
Регистриран на: 5.07.2004
Местоположение: София,L.A.
Пол: Мъж
Кара: '13 BMW S1000RR, '09 Е71 4.0d
Мечтае да кара: ///M6, E31 k55 Racing Dynamics, '13-'14 BMW S1000RR

Re: 2. званични годишњи скуп "BMW Fan Club Srbija"

Мнение от Тоо Cool » 13 Сеп 2011, 19:48

А някой да зне как стой въпросът с тъмните предни стъкла в Сърбия? Да не ме арестуват некъде... :mhihi:
In memory of CPL Jason Dunham,
United States Marine Corps,
who gave his life in order to keep his brothers alive.
You will never be forgotten!
10-10-81 - 07-12-2006

THAT IS NOTHING ON THIS GREEN EARTH THAT IS STRONGER THAN THE UNITED STATES MARINE CORPS,
BECAUSE THERE IS NOTHING ON THIS GREEN EARTH THAT IS STRONGER THAN A UNITED STATES MARINE!
https://www.youtube.com/watch?v=Z-y0aeXwbMc
SEMPER FI!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 26.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: 2. званични годишњи скуп "BMW Fan Club Srbija"

Мнение от djordje » 13 Сеп 2011, 20:12

Тоо Cool написа:А някой да зне как стой въпросът с тъмните предни стъкла в Сърбия? Да не ме арестуват некъде... :mhihi:

там няма проблем с затъмени предни стъкла, още повече че колата е с чужда регистрация, дефакто трансфер :)
има държави където е разрешено, както в Русия. И тези коли си карат в България така. инфо първа ръка :).

РазБОЙниКА
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: го на тройки
Мечтае да кара: Е92/3 и 6-та серия
Детайли за колата: Черна

Re: 2. званични годишњи скуп "BMW Fan Club Srbija"

Мнение от Apassionata » 13 Сеп 2011, 22:14

Абе аз пак да пусна мухата, няма ли желаещи да преспим там вечерта след Събора... Кръчма, пиене, с "брато" -тата... Че това там цял ден да не пийнеш 2-3-7 бири и пр... нещо Събора си е семкаджийски общо-взето... Верно, че следващия ден е работен, ама все пак... Радоооо, къде се загуби бееее?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 538
Регистриран на: 23.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: 2. званични годишњи скуп "BMW Fan Club Srbija"

Мнение от RaHzElChO » 14 Сеп 2011, 14:41

Звучи чудесно това, което сте замислили. Истината е, че в Сърбия има няколко важни неща, с които трябва да се събразите, предполагам, че тези, които са пътували, ги знаят, но все пак.

*карането на запалени фарове е задължително, независимо кой период от годината е
*избягвайте да превишавате скоростта, там подкупите са много сериозни, да не кажа, че почти невъзможни, а глобите за скорост са убийствени
*ограничението по магистралата е 120, а не 130, но вие няма да пътувате от Ниш до Белград, т.е. няма да минавате по нея, струва 7.50 евро таксата
*почти нямат пътни патрули, но за това си имат магистрална полиция с модерни дисплей на задното стъкло, които посочват къде да отбиеш :bang:
*преди искаха международни паспорти, сега може и с лична карта
*зелената карта е задължителна, искат да я покажеш, защото за Гърция няма проблем, ако нямаш, само става сложно, ако се случи нещо и не я носиш (не си извадил)
*на Калотина можеш да си купиш динари, но на връщане няма да ти обменят динарите в лева. Съветвам да ползвате обменното бюро на пазарчето на Граф Игнатиев, винаги има опашки отпред
*там цигарите са много евтини, миналата година Борото беше 2.20 лв за кутия, но имаш право да изкараш само 4 кутии (4 кутии, не 4 стека). Ще ви накарат да си отворите багажника при напускане на границата!

Вероятно има и други неща, но не мога да се сетя. Щеше ми се и на мен да дойда, но нямам зелена карта, а и колата още не е на 100% ОК и не смея да пътувам.

Приятно прекарване!
36922
rve написа:БМВ не е просто марка автомобил, БМВ е идея, страст, съдба.

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Re: 2. званични годишњи скуп "BMW Fan Club Srbija"

Мнение от err0r » 14 Сеп 2011, 15:07

RaHzElChO написа:*избягвайте да превишавате скоростта, там подкупите са много сериозни, да не кажа, че почти невъзможни, а глобите за скорост са убийствени
*ограничението по магистралата е 120, а не 130, но вие няма да пътувате от Ниш до Белград, т.е. няма да минавате по нея, струва 7.50 евро таксата
*почти нямат пътни патрули, но за това си имат магистрална полиция с модерни дисплей на задното стъкло, които посочват къде да отбиеш :bang:
*там цигарите са много евтини, миналата година Борото беше 2.20 лв за кутия, но имаш право да изкараш само 4 кутии (4 кутии, не 4 стека). Ще ви накарат да си отворите багажника при напускане на границата!


* в сръбския Димитровград съм минавал с 20 български лева (четири петолевки) подкуп за превишена скорост в градски условия.
* ще пътуваме по магистрала, която както написа Игор (kick) е 2,5 евро в посока.
* пътни патрули има - с Пежо 307 и Мицубиши Лансер. Срещат се често, в повечето случай те отбиват с ръчичка.
* онзи ден си купих 10 кутии цигари Marlboro Flavor Plus (еквивалент на нашенското Marlboro Filter Plus) за 19 евро. На прибиране не ме тарашеха. Ако все пак има тараш е важно да се знае, че имаш право не на 4, а на 2 кутии (на човек).

;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 538
Регистриран на: 23.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: 2. званични годишњи скуп "BMW Fan Club Srbija"

Мнение от RaHzElChO » 14 Сеп 2011, 15:23

err0r написа:
RaHzElChO написа:*избягвайте да превишавате скоростта, там подкупите са много сериозни, да не кажа, че почти невъзможни, а глобите за скорост са убийствени
*ограничението по магистралата е 120, а не 130, но вие няма да пътувате от Ниш до Белград, т.е. няма да минавате по нея, струва 7.50 евро таксата
*почти нямат пътни патрули, но за това си имат магистрална полиция с модерни дисплей на задното стъкло, които посочват къде да отбиеш :bang:
*там цигарите са много евтини, миналата година Борото беше 2.20 лв за кутия, но имаш право да изкараш само 4 кутии (4 кутии, не 4 стека). Ще ви накарат да си отворите багажника при напускане на границата!


* в сръбския Димитровград съм минавал с 20 български лева (четири петолевки) подкуп за превишена скорост в градски условия.
* ще пътуваме по магистрала, която както написа Игор (kick) е 2,5 евро в посока.
* пътни патрули има - с Пежо 307 и Мицубиши Лансер. Срещат се често, в повечето случай те отбиват с ръчичка.
* онзи ден си купих 10 кутии цигари Marlboro Flavor Plus (еквивалент на нашенското Marlboro Filter Plus) за 19 евро. На прибиране не ме тарашеха. Ако все пак има тараш е важно да се знае, че имаш право не на 4, а на 2 кутии (на човек).

;)


Явно ситуацията за няколко години се е променила за някои неща. Преди 2 години ходих до Загреб на концерта на U2 и минахме през Сърбия, а по-късно на Дебрецен - Левски в Унгария, където отновно минахме през Сърбия, но този път с рейс. Миналата година бях в Белград на семинар на HP и едни колеги ги заковаха и пренощуваха на сръбска територия, докато им пратят парички за глобата.
36922
rve написа:БМВ не е просто марка автомобил, БМВ е идея, страст, съдба.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 26.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: 2. званични годишњи скуп "BMW Fan Club Srbija"

Мнение от djordje » 14 Сеп 2011, 15:29

тва с 20 лева рушвет в србски Димитровград е било ГОЛЯМ късмет. Със сигурност не е за пример! Рушвети не взимат но ако взимат то са доста, еврота.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 28.06.2009
Местоположение: високо в планината
Пол: Мъж
Кара: млади майки да полудяват ...
Мечтае да кара: всичко,без пари да давам

Re: 2. званични годишњи скуп "BMW Fan Club Srbija"

Мнение от vanko 318i » 14 Сеп 2011, 17:01

преди месец ми взеха 5 евро във Пирот,защото карах без запалени фарове а можеше и без нищо да мина с още малко благи приказки по сръбски,бяха много печени единия вика аз сам в клуба на ауди сърбия а другия беше в бмв ..... а моя милост караще наше ауди със стикери на ауди клуб и бях облечен с тениска на бмв клуб сърбия беще страшен майтап

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: 2. званични годишњи скуп "BMW Fan Club Srbija"

Мнение от boksioraE39 » 15 Сеп 2011, 18:24

Последно в колко и къде ще се събирате.. :?:
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Re: 2. званични годишњи скуп "BMW Fan Club Srbija"

Мнение от err0r » 15 Сеп 2011, 19:25

Пътят до там е около 200 километра. Времето, за което ще го вземем с нормално темпо, е между 2:40 и 3:20 часа, в зависимост от висенето на границата (все пак сме група и ще се изчакаме). Трябва да имаме предвид часовия пояс, в който се намират съседите ни. Тоест ако тук в момента е 20:24, при тях е 19:24. Това значи, че съборът започва в 13:00 наше време.
Та ето как по груби сметки стигнахме до тръгване в 9:30 сутринта. Това значи събиране между 9:00 и 9:25.
Ако имате други предложения, споделете ги.
Изображение

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Re: 2. званични годишњи скуп "BMW Fan Club Srbija"

Мнение от ///Явор » 15 Сеп 2011, 19:39

аз предлагам 8:30 на Метро..в 9:00 да се тръгне...че някой ще слизаме след тежка вечер от Боровец
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: 2. званични годишњи скуп "BMW Fan Club Srbija"

Мнение от boksioraE39 » 15 Сеп 2011, 19:45

Явор написа:аз предлагам 8:30 на Метро..в 9:00 да се тръгне...че някой ще слизаме след тежка вечер от Боровец


При положение че почва от 12:00 мисля че 8:30 на Метро е добре. :yes:
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Re: 2. званични годишњи скуп "BMW Fan Club Srbija"

Мнение от err0r » 15 Сеп 2011, 19:59

boksioraE39 написа:При положение че почва от 12:00 мисля че 8:30 на Метро е добре. :yes:

Мисля, че изобщо не си прочел какво съм написал. Започва от 12:00 сръбско време (1 час ни е разликата, написал съм го по-горе). Това означава, че започва в 13:00 наше време!
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Събори/Мероприятия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook