Бенгъл и BMW

Извадка на най-добрите теми от форумите на BMWPower-BG.net. Форумът е само за четене!

Модератор: cww

...и то хидравличен :)
Аватар
Мнения: 3314
Регистриран на: 1.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: джата
Мечтае да кара: на Ринга
Детайли за колата: Двете 2и2ки

Мнение от krika » 04 Юли 2005, 3:29

Бе за другите Е?? на К.Б. не му се сърдете той не е виновен че е хамериканец но за 6ти номер-младши мога да кажа че гледа мръснишката и е мноо яко копеле...... всичко което харесвам в Байрише Моторн Верке.Па тва Z8 кат го видех от другата страна на океана......добре че бях ходил скоро по голяма нужда та не се опуснах :shock: нечовешки форми + V8 музика звучаща от кюнците те кара да настръхнеш направо да се чуди човек как оня е давал акъл(ся кат я гледам над бюрото ми и ми се струва че са го заключили в мазето и бързо са я проектирали без него :mhihi: ) но тя си е "колекционерска" кола.Та мисълта ми е че има някви проблясъци у празната си тиква тоя янки ма тряа си пие хапчетата редовно щото туко виж някоя ала Мултипла ли беше кво беше с дзадно и синьо бяла перка да направи и пускам Чочо да го ликвидира :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 31.05.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 330Cd
Мечтае да кара: F10 M5
Детайли за колата: Stock.

Мнение от dinko_sd » 04 Юли 2005, 8:52

Благодаря nuzzo за статията :yes: Беше ми много полезна и ми помогна да разбера философията на другаря Бенгъл (и на неговите творения) :!:
alx
новата петица ми е нелогична. завършена, но ми е неспокойно като я гледам

И при мене го има малко това чувство, ама той си е американец и нормално е според мен да има нелогичност в творенията му :idea: Но идеите му са смели и различни, което е хубаво 8)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 11.01.2003
Местоположение: Caracciola-Karussell

Мнение от bravo » 04 Юли 2005, 11:53

alx написа:......от друга страна мерцедес примерно правят все по-красиви и по-красиви коли.. докато преди 10 години беше обратното... разбирам че бангъл е новатор и хората са разделени, но аз както го виждам- 7,6,5 и х3 серията бмв-та са си направо грозни.


Да бе и мен ме кефят "новите" Benz-ове направо са страхотни , мулти-култи така да се каже . Кажете какво е това долу на снимките Fokus ли е , А6 ли , Passat ли , bimma' ли е що е ? Задника на е65 бил противоречив и грозен ха . . .

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

за съпоставка с грозното пате само :mhihi:




Въпрос на вкус , усещане , емоция , чувства . . .
Най-мразя да съм прав!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 289
Регистриран на: 7.09.2003
Местоположение: София

Мнение от Kokorba6iqta » 04 Юли 2005, 21:14

Браво, Nuzzo, отдавна чаках да пуснеш тази много интересна тема и точно навреме, когато във форума липсват напоследък интересните теми!
Това, което аз искам да добавя обаче е, че тази статия отразява действителността до преди година, а средата в БМВ е много динамична. Неприятното, което аз забелязвам за съжаление е че във новата трета серия явно шефовете на БМВ са решили да не рискуват и дизайна е доста невзрачен, консервативен и с нищо не се отличава от сивата маса. Особено непритяно впечатление ми правят високите и изтеглени навън калници, които буквално скриват колелата и правят баварията да изглежда все едно е стъпила на некви 9 цолови джантенца!
Като цяло новата 3та серия като цяло изглежда добре, има потенциал купето да изглежда агресивно, но директорите на БМВ според мен не посмяха да рискуват с най-продавания си продукт и дизайна на Е90 след 10на години на дали ще бъде помнен, за разлика примерно от Z4, чийто дизайн тепърва ще бъде оценяван подобаващо!
От Еверест по-високо нема, от Тихия океан по-дълбоко нема и от BMW по-добра кола нема!!!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 14.08.2003
Местоположение: София

Мнение от nuzzo » 04 Юли 2005, 21:28

Искам само да добавя че за дизайна на БМВ работят около 200 човека докато целия дизайнерски екип на Мерцедес е 8000 души. Сами преценете кой работи по ефективно и чии екип е по-креативен.
Не крия че Бенгал ми е е любим дизайнер но и фактите говорят сами за себе си.
Много баби хилаво бебе :mhihi:


Не сам сагласен за невзрачния дизайн на тройката като се има предви радиклните изменения в интериора, ма и на тая тема ще и дойде реда :D
Изображение
NUZZO

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 29.05.2003

Мнение от deliveryman » 04 Юли 2005, 22:13

да бе много са зле Mercedes със дизайна.... особено тоя CLS колко е грозен :mhihi: :mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 11.01.2003
Местоположение: Caracciola-Karussell

" за толкова пари . . . "

Мнение от bravo » 04 Юли 2005, 23:24

:bowdown: :bowdown: :bowdown: CLS
наистина ме шокираха Mercedes с това си творени и то наистина заслужи уважението ми , нещо нечовешко . но това не пречи като цяло напоследък да им куца дизайна и то много .
...но директорите на БМВ според мен не посмяха да рискуват с най-продавания си продукт

тук според мен си много прав , тройката все пак е серията насочена към средната и ниската класа и на нея се разчита донякъде да е по-лесно смилаема (така да се каже) за възможно по-голяма част от масата . Но все пак говорим че тя е конструирана посредством анализа на психиката на Европееца или Американеца , а не на българина . За нас тя си оставя недостъпна както повечето нови бими и ние търсим и под нея "теле" . Поради простата причина че ни е солена на всички ни и дай сега да има агресия , пък да е елегантна,да е спортна , да е многофункционална , да ергономична , да е сигурна , да е чироко вътре и с голям багажник и т.н. щото всеки си вика " за толкова пари . . . " . И най-накрая стигаме до добрата стара Е30 която може всичко , "къса" еквивалентите си Е46 и Е90 , събира много и т.н. и струва 1500лв. Ами да то " за толкова пари . . . "
Най-мразя да съм прав!!!

devildriver
Аватар
Мнения: 4054
Регистриран на: 21.04.2002
Пол: Мъж
Кара: E30
Мечтае да кара: McLaren F1

Мнение от SlipKnoT » 04 Юли 2005, 23:35

bravo написа:И най-накрая стигаме до добрата стара Е30 която може всичко , "къса" еквивалентите си Е46 и Е90 , събира много и т.н. и струва 1500лв. Ами да то " за толкова пари . . . "


:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Кой, къде спомена Е30 ве.. пфууууууу... гузен :arrow: негонен бяга! :winky: :twisted:

просветлен
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Йоханесбург, РЮА
Мечтае да кара: по празни пътища

Мнение от kay » 05 Юли 2005, 8:02

SlipKnoT написа:Кой, къде спомена Е30 ве.. пфууууууу... гузен :arrow: негонен бяга! :winky: :twisted:


За родните условия - Е30 му е майката :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 11.01.2003
Местоположение: Caracciola-Karussell

Мнение от bravo » 05 Юли 2005, 11:43

Ами да съжалявам , че се отклоних от темата . . . :OT:
П.С. Кой от какво е гузен незнам :dunno:
Най-мразя да съм прав!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Мнение от b2 » 05 Юли 2005, 12:12

deliveryman написа:да бе много са зле Mercedes със дизайна.... особено тоя CLS колко е грозен :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Да бе и CLS-а и CL55 и сега актуалната (не-новата) S класа и Е класата , и т.н. и т.н. са доста по-красиви от новата 5ца 7ца и 3ка (IMHO :))
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 14.08.2003
Местоположение: София

Мнение от nuzzo » 05 Юли 2005, 18:44

:OT:
Да си призная като видях за първи път CLS се шокирах и много ми допадна тази линия, даже сам си казвал еееееее Мерцедес, но в последствие започнах, да и вразвам кусори ,до като стигнах до момента, когато на автосалона тая година даже не исках и да ги погледна, е като имам предвид какво имаше на щанда на BMW.
Между другото това явление се формулира като устойчивост на дизайна има се предвид устойчивост времето. Това качество не може да се конкретизира и да му се дадат точни стоиности и да се каже за таияа кола слагаме 3 и дизайна ще е устйчив, това е въпрос на възприятие на масата, и как потребителя ще реагира на даден дизайн.

олееее отнесох се :uups:
Изображение
NUZZO

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 31.05.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 330Cd
Мечтае да кара: F10 M5
Детайли за колата: Stock.

Мнение от dinko_sd » 05 Юли 2005, 20:09

bravo:
И най-накрая стигаме до добрата стара Е30 която може всичко , "къса" еквивалентите си Е46 и Е90 , събира много и т.н. и струва 1500лв. Ами да то " за толкова пари . . . "

Защо говорителошо за Е30, моля ви :( Няма Е30-ка, която да не мине пред мене на улицата и да не си я представя моя, с 16" BBS и двоен Remus изотзадзе :kuku: Доколкото дизайна на Мерцедес - не го плюйте, най-малкото е неприлично ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 28.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от Southside » 06 Юли 2005, 1:12

Мерцедес наистина вдигнаха нивото последно време, но всичко е преходно и свързано с потребителския вкус. Друг въпрос е, че вкусът в днешно време се формира с мощни маркетингови методи, които те карат или не да харесаш определен продукт. Не съм се заглеждал в чуждите форуми за мнението на тамошните ентусиасти, но като съдя по продажбите БМВ отбелязват сериозен ръст след пускането на 5-цата миналата година. В крайна сметка се получава недоразумение между вкуса на ентисуастите и вижданията на компанията, но печалбата оправдава средствата. Пък дори и нехаресвани на външен вид от някои, новите БМВ пак са на гребена на вълната(като технологии, качества, идеи и т.н.)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 14.08.2003
Местоположение: София

Мнение от nuzzo » 06 Юли 2005, 12:13

Те в Маркетинговите отдели не делят копувача на ентусиязиран и неентусиязиран, а на консервативно виждащ потребител и възприемащ новото потребител. :OT:
Изображение
NUZZO

ПредишнаСледваща

Назад към Полезна информация

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook