Кое се кара по-лесно?

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

Според вас кое се кара най-лесно?

Кола с Предно предаване
35
28%
Кола с Задно предаване
43
34%
Кола със 4Х4
47
38%
 
Общо гласове : 125
Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 01 Юни 2004, 11:19

малко късно се включвам но сега забелязах темата за което се извинявам :oops: и все пак:
Карал съм коли с предно и с задно предаване...не съм карал 4х4 - мое лично мнение е, че предното е по-лесно за управление в смисъл такъв че не се искат много умения и когато колата тръгва да занася просто правя това което ще я изведе от неприятната ситуация :arrow: за шофьори без голям опит и особенно този тип хора за който карането е просто придвижване е по добре предното :idea: На мойто БМВ съм навъртял вече доста километри и като че ли съмс е сраснал с него :idea: знам в следващият завой ако дам газ как ще се държи на пътя, знам като дрифтвам кога да въртя волана на обратно, знам че ако прекаля с газ-та ще се завъртя :arrow: зимата беше много яко защото шпер-а е голямо предимство но е и много капризен от към овладяване :idea: с предното предаване колата просто изправя завоя и като пуснеш газта можеш да я овладееш сравнително лесно, докато за задното особенно с шпер се искат умения, при всяко тръгване ако е с повече газ задницата леко почва да се суче и трябва да компенсираш с волана...при движение с скорости към 50 км/ч зимата също е опасно за хора който не са свикнали...всяко едно рязко отнемаме на газ-та на ниска предавка с по-висока скорост следва до занасяне на автомобила...всяко едно нерво даване на газ също :idea:
Може предното да е по лесно за управление и по инуитивно, но веднъж свикнал на задното, знам колко точно газ трябва да дам при изпреварване, ня коя предавка за да получа хем най-добро ускорение хем стабилност :arrow: трябва човек да има опит при задното :idea: Но определено мен по ми допада..поне за сега
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 17.06.2004
Местоположение: Oldenburg\Sliven

Мнение от alibcho » 24 Юни 2004, 17:06

Според мен всиЧките коли се карат лесно до момента в който не решиш да правиш глупости :D .Не съм карал толкова много колкото повеЧето от канала,но пък за глупостите равен нямам :D .Поне се науЧих да си проявявам простотията на безопасни места.Колата не е нещо особено Опел Вектра 1.8.При по-бързо каране си е много стабилно предното,но решиш ли да парзаляш и то на сухо...!!!винаги едно на ум.На няколко пъти ме е засилвала към мантинелата и веЧе не смея да се правя на Крум ДонЧев из Сливенския балкан :D .Но пък на малко снежец и с ръЧката се полуЧава супер дрифт без да се търкат гумите :arrow: Бащата няма да ме усети.Имах възможност да пробвам и един път тук в Германия на Аутобана БМВ 318ис и мога да кажа,Че ми се стори доста по-стабилно в по-полегати завои.Караш 160-170 а колата си е стъбилна.(верно Че баварията беше със спортно окаЧване и е сваляна допълнително,ама все пак).За планинско и за сняг все пак си мисля,Че предното има повеЧе предимства от задното.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 768
Регистриран на: 7.09.2004
Местоположение: Bulgaria | Cyprus
Пол: Мъж
Кара: Third E36 :)
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: За тез пари...

Мнение от ///M3-E36 » 09 Сеп 2004, 2:53

Аз съм карал 4х4(веднъж), а по принцип карам на бащата колата(тази в подписа ми). С 4х4 завоите са ми доста по-лесни (на черен път това), отколкото с Пежака на асфалт. Автомобил със задно не съм карал :oops: и не мога да кажа как е.
Изображение

Vlados написа:Ебати гадните коли, тея и да ми ги подаряват... пак ще ги купя :mhihi:

Burn Out Master
Burn Out Master
Аватар
Мнения: 585
Регистриран на: 30.09.2002
Местоположение: Plovdiv/Smolqn
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 / AUDI A4 1.8T quattro
Мечтае да кара: M5 i RS4

Мнение от PILOTA » 10 Сеп 2004, 20:56

///M3-E36 написа: Автомобил със задно не съм карал :oops: и не мога да кажа как е.

Много си изпуснал. Според мен задното предаване е най-яко за каране. 4 по 4 е готино на сняг, иначе зле. А предно: :puke: :puke:

т-т-т-тузар
Аватар
Мнения: 3389
Регистриран на: 6.01.2004

Мнение от GaD » 11 Окт 2004, 19:00

Кола с предно се кара по-лесно,
Кола със задно е най-готино
За 4х4 немога да коментирам тъй като никога не съм карал...

ПС. Обаче показах на събора в чифлика, че стига да си добър зад волана и кола със предно се върти и то доста доста добре :П

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1061
Регистриран на: 31.01.2004
Местоположение: София, 4-ти км
Пол: Мъж

Мнение от Tano » 12 Окт 2004, 19:00

Задно ЗА КАРАНЕ :twisted:
Предно и 4х4 за возене.
Това е плод на няколко години практика в най различни автомобили - предно, задно, 4х4 малко съм карал, но виж с джипки ме удариха 3 пъти, щото хващаха сами пътя. На мокро или заледено с висока скорост, да кажем магистрала, като си с предно, като влизаш в завой усещаш как колата леко изправя завоя, т.е. не влиза по кривата по която си и задал. Отделно редовно в Студ. Град на S-образния пред Онтарио може да видите бързаци с предно спрели в бордюра или стълба. Докато аз там и с най нечовешкото дрифтване и изпускане най много да сдухам някой в насрещното щото за секунда заставам пред него. Има едно филмче на топ гиър мисля че беше, точно това тестват в един завой с плюшени мечета в него. Колите бяха Алфа, БМВ и Ауди :arrow: Алфа-та отнесе мечето, Ауди-то почти, БМВ-то мина все едно няма нищо ами така си завива. Мацката каза след това че Риъруиълс драйв рулира :twisted: Но задното изисква по специално и нежно отношение и най вече да му свикнеш, но свикнеш ли му веднъж, няма ситуация от която да не излезеш ако въобще се вкараш в някоя. И друго, за зимата определено задното е по добро от предното ако си офроуд, щото много по лесно се бута и тежината пада там и колата по лесно зацепва.
Ние трябва да осигурим едно по добро бъдеще за България и нашите Български деца и Национал-Социализма е пътя за това

Изображение

Предишна

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook