Използуване на левия крак за спиране след завой -въпрос

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 19.08.2006

Използуване на левия крак за спиране след завой -въпрос

Мнение от rein0609 » 24 Авг 2006, 10:29

В много от филмчетата на Бест Моторинг и на други места,но предимно там,забелязах, че след излизането от завоя,когато колата е постигнала почти максималните си обороти, пилота,леко чуква спирачката с палеца на левия крак.Моля някой да даде осветление по темата,за какво сеправи това??Дали за де се поддържа спирачката в температура,дали по някакъв начин се уравновесява автомобила или пък нещо съвсем друго??

т-т-т-тузар
Аватар
Мнения: 3389
Регистриран на: 6.01.2004

Мнение от GaD » 24 Авг 2006, 12:04

пробвай веднага ще разбереш разликата, само те саветвам да сложиш първия път една възглавница на волана, че.... :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 19.08.2006

Мнение от rein0609 » 24 Авг 2006, 17:01

Като нямаш отговор,не си чеши езика само! :evil:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 533
Регистриран на: 16.07.2006

е какъв е отговора

Мнение от 535 » 24 Авг 2006, 18:26

е какъв е отговора ???

ще се завърти колата ли !?

забелязах че на полусъединител контролирам многго иако похлъзването на страни :)) ама сигурно ша му еба мамта ... газ до ламаринат аи малко полу съединител и правя страшни поднасяния ... инче ми селюшка много силно и не става добре ...

т-т-т-тузар
Аватар
Мнения: 3389
Регистриран на: 6.01.2004

Мнение от GaD » 25 Авг 2006, 5:38

rein0609 написа:Като нямаш отговор,не си чеши езика само! :evil:


отговора мога да ти го покажа, ама след 20 Ноември ;-)

клавиатурен мунингист
Аватар
Мнения: 4174
Регистриран на: 22.05.2004
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E39 520i 1997
Мечтае да кара: E36 323ti

Мнение от amd » 25 Авг 2006, 21:16

Е какво става - става така, че повече не ща да опитвам :mhihi: Левия крак не мога аз лично да си го контролирам толкова финно и натискам безусетно твърде силно спирачката, а гумите пищят и колата забива нос. Все едно да пиша с лявата ръка.
BMW only!

Трудно влиза в колата
Трудно влиза в колата
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 31.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '08 E91 330xi

Мнение от Kashalota » 01 Сеп 2006, 19:27

Едно време когато карах коли с предно предаване,имах приятел който караше много лудо и ми показа някои неща.Имаше случай в който с фиета влизаше с някакви невероятни за тази кола скороти и аз го питах:Как?И той ми показа...ПРЕДИ завоя като държиш колата на пълна газ натискаш леко спирачката с левия крак и по този начин колата ляга напред и натискът върху предните колела става много по голям-по този начин колата влизаше с много по големи скорости и излизаше.Но става дума за предно предаване и натискане преди завоя.Пробвал съм и става но пак искам да наблегна на предаването-ПРЕДНО!!!

Е30 IS Crasher
Аватар
Мнения: 2252
Регистриран на: 13.12.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е30 М42Б18, E61 M54B25

Мнение от ge_a » 02 Сеп 2006, 1:46

Волния Уили написа:Едно време когато карах коли с предно предаване,имах приятел който караше много лудо и ми показа някои неща.Имаше случай в който с фиета влизаше с някакви невероятни за тази кола скороти и аз го питах:Как?И той ми показа...ПРЕДИ завоя като държиш колата на пълна газ натискаш леко спирачката с левия крак и по този начин колата ляга напред и натискът върху предните колела става много по голям-по този начин колата влизаше с много по големи скорости и излизаше.Но става дума за предно предаване и натискане преди завоя.Пробвал съм и става но пак искам да наблегна на предаването-ПРЕДНО!!!


Все тая и при задното важи с пълна сила, само дет при задното може да го продължиш ефекта с фън :winky: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Най-обичам да вадим теловете на гумите !!!
Изображение

Трудно влиза в колата
Трудно влиза в колата
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 31.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '08 E91 330xi

Мнение от Kashalota » 02 Сеп 2006, 11:07

ge_a написа:
Волния Уили написа:Едно време когато карах коли с предно предаване,имах приятел който караше много лудо и ми показа някои неща.Имаше случай в който с фиета влизаше с някакви невероятни за тази кола скороти и аз го питах:Как?И той ми показа...ПРЕДИ завоя като държиш колата на пълна газ натискаш леко спирачката с левия крак и по този начин колата ляга напред и натискът върху предните колела става много по голям-по този начин колата влизаше с много по големи скорости и излизаше.Но става дума за предно предаване и натискане преди завоя.Пробвал съм и става но пак искам да наблегна на предаването-ПРЕДНО!!!


Все тая и при задното важи с пълна сила, само дет при задното може да го продължиш ефекта с фън :winky: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Не съм пробвал и не съм много сигурен какво може да се случи,ама при свободно време и място мога да опитам и ще пиша!!! :D

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook