Къде обичате да карате

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 18.06.2012
Кара: BMW 650i

Re: Къде обичате да карате

Мнение от V8 Motorsport » 26 Окт 2012, 15:33

Аз съм фен на тунелите. :twisted: Има един на новия път при язовирна стена Цанков Камък.
Дълг е 900 метра и е напълно прав. Мога да правя тигели цял ден вътре и само да слушам звук. :)

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 2.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 N57 XD
Мечтае да кара: E60 535d
Детайли за колата: Електрокар с шест цилиндъра

Re: Къде обичате да карате

Мнение от auxx » 27 Окт 2012, 1:57

Аз съм фенче на магистралата ... новият участък от тракия е много добър за каране :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 23.02.2007
Местоположение: Еindhoven
Пол: Мъж
Кара: e36 325i
Мечтае да кара: M-ка, кво друго?

Re: Къде обичате да карате

Мнение от Wolf4 » 10 Дек 2012, 14:27

Първият ден от ски сезона в сърцето на планината Юра :wave: :yes: :bchug: : http://www.youtube.com/watch?v=4W6IiIUO ... e=youtu.be
Are you M enough...?!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 23.02.2007
Местоположение: Еindhoven
Пол: Мъж
Кара: e36 325i
Мечтае да кара: M-ка, кво друго?

Re: Къде обичате да карате

Мнение от Wolf4 » 30 Дек 2012, 0:24

http://www.youtube.com/watch?v=YzFLN0AbOrk Пътуване от коледната ми ски ваканция в Австрия. Препоръчвам мястото на всички. Това е диамантът на Алпите и няма аналог в Швейцария, Франция или Италия :yes: ...
Are you M enough...?!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 30.01.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34
Мечтае да кара: E34

Re: Къде обичате да карате

Мнение от ACCELERATOR » 22 Яну 2013, 21:48

Навсякъде, стига да има завои, и да не е магистрала (мразя магистрали) :D
Любими са ми:
- Искърското дефиле. Няколко години живях във Враца, и София-Враца по дефилето го знаех на изуст. Преди да се разбие пътя, минавах само от там, минимум 2х месечно. Повечето пъти за "по-напряко", през Миланово, особено зимата е перфе :mhihi:
- София-Самоков, на отиване през Железница, на връщане покрай Искър, или обратното.
- всички проходи, когато нямат дупки (различни периоди от 12-годишния ми стаж :mhihi: ) - Юндола, Петрохан, Троянски, Шипченски, и т.н., да не ги изброявам..
- всички пътища из Родопите, които нямат дупки, напр. Юндола, Велинград-Пазарджик, и т.н. :)
- Обзор - Влас, когато няма движение (например - в момента :D )

2003г. си спомням правих пътешествие из Бг, близо седмица, и тогава само по такива пътища съм карал, беше незабравимо. За съжаление, с всяка изминала година, "второстепенните" пътища (разбирай - всичко освен магистрали и главни пътни артерии), изпадат във все по-окаяно състояние. Примерно, ако 2013г реша да мина по маршрута от 2003г, най-вероятно ще ми трябва Дефендър или Уазка..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 22.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '10 E550

Re: Къде обичате да карате

Мнение от DAN40_91 » 23 Яну 2013, 14:38

Почитател съм на планинските пътища. Чувството да се наслаждаваш на пейзажа и "миризмата на балкан", докато описваш завоите е просто неповторимо. :driving:
Не обичам да пътувам по магистрали, защото в един момент става доста скучно и еднообразно.
Често пътувам до Кърджали и минавам по пътя Асеновград - Паничково - има страхотни завои, но за съжаление, в повечето случаи пътя е в лошо състояние заради дупките. Напоследък като че ли е пооправен (както и, между другото, доста проходи в страната, които лятото бяха в ремонт), само дано не са зейнали пак ямите след снеговете...

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Re: Къде обичате да карате

Мнение от err0r » 23 Яну 2013, 15:24

ACCELERATOR написа:- София-Самоков, на отиване през Железница, на връщане покрай Искър, или обратното.

О-о, тази отсечка е станала жестока. Особено зимата:

http://www.youtube.com/watch?v=-eenuzihh6I
http://www.youtube.com/watch?v=D7bHHl1Nx2A
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 26.06.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 03' e46 330d
Мечтае да кара: Bmw E34 M5
Детайли за колата: Италиански ковчег, на пътя към възкресението си.

Re: Къде обичате да карате

Мнение от daniel_e30 » 14 Мар 2013, 21:54

Най-редовно Марково - Х.Здравец.... домашното ми трасе... :D Знам го на изуст... Преди се возих сега вече и го карам с корсата :mhihi: . Няколко пъти е прегрях даже. Неповторимо и невероятно технично трасе,особенно зимата е уникално, но от Марково до Гълъбово рятко чистят пътя и си иска 4х4, ако не се минава през Белащица. И за дрифт става и за рали тренировки и тестове... сега например няма трафик никакъв.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

Re: Къде обичате да карате

Мнение от ylaine » 31 Мар 2013, 20:46

Колеги, кажете някъде до Пловдив хубав черен път за по-спортно каране, т.е. да няма много дупки. Бях открил един, но зимата се разби тотално.. Това отговаря на въпроса къде обичам да карам, но предпочитам планински пътища с много завои. Там кофтито е, че повечето карат доста бавно, а изпреварванията са.. труднички, особено с кола 90 коня..

PS: Хайде бе колеги, знам че ми е нестандартно питането, но така ли никой не се сеща?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: Къде обичате да карате

Мнение от intention » 06 Апр 2013, 21:33

Киел Германия- Осло Норвегия - Тромсьо Северна Норвегия
за жалост сме с представители на друга марка две C-class-и но пък задното си е задно :) :mhihi: :lol:

Настилката е Асфалт върху него лед и после на места пухкав сняг и липса на мантинели на доста места:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

и един интересен мост :)
Изображение

В България съм на фаза опознай родината за да я обикнеш
но Прохода Обзор ( посоката няма значение ми е много любим )
Арабаконак през Зимата също е фън ако човек кара 4х4 или задно ...кола с предно не ме блазни за там ...
Днес се върнах то Етрополе (тръгнахме от София ) Пътя е лош има дупки и неравности но ако го оправят ще е хубав за каране.

Иначе в София всеки втори знае за завоите към Копитото даже снощи една 30ска комби вчесваше нагоре.
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Къде обичате да карате

Мнение от Kroki » 07 Апр 2013, 1:44

Да беше дошъл към Бистрица, щеехме се засечем :P
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Re: Къде обичате да карате

Мнение от err0r » 09 Апр 2013, 10:00

ТРЯБВА да минете по пътя от Гоце Делчев до Мелник. 50+ километра перфектен асфалт с уникални и разнообразни завой и тук таме права, на която да ускорите и в края да припалите спирачките. :twisted: :twisted: :twisted:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: Къде обичате да карате

Мнение от Дидо85 » 09 Апр 2013, 11:01

Широка поляна - Доспад последно и беше много красиво, за съжаление нямам снимки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 23.02.2007
Местоположение: Еindhoven
Пол: Мъж
Кара: e36 325i
Мечтае да кара: M-ка, кво друго?

Re: Къде обичате да карате

Мнение от Wolf4 » 21 Юли 2013, 20:45

Колеги, предлагам ви нещо съвсем топло :driving: . Видеото е от снощи, мястото е Люцерн :clap: . Една от най-жестоките дестинации в Швейцария, а може би и в Европа. Това е цялата совалка, която направих по централния булевард на града около езерото, преди да започнем да обикаляме и разглеждаме пеша. Градът е просто уникален, което се надявам да потвърдите и вие :yes: .

Приятно гледане :bchug: : https://www.youtube.com/watch?v=e8TEaDiCmtI
Are you M enough...?!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Къде обичате да карате

Мнение от Nickelback » 21 Юли 2013, 20:58

Последното запомнящо се каране беше по отсечката Симитли - Банско и обратно. Почти идеален асфалт, широк планински път и без много трафик. Накефих се макс! Явно карам много под лимита на колата, защото бях изумен от поведението и :shock:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ПредишнаСледваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook