преди да се блъснеш...

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 13.03.2012
Пол: Мъж

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от Npetrov » 15 Мар 2012, 13:31

Не знам за какви позиции говорите но след 3 тежки(за леките няма смисъл да пиша) ПТП-та съответно с 115 км/ч челно с Фиат Брава в друга кола, 80 км/ч Ауди А3 в Бордюр и 135 км/ч пак с Ауди А3 в нито едни от случаите нямах време за каквото и да било последния удар блъснах друга кола с натиснат педал на газта ?! И ето ме тук без една драскотина. Всичко е божа работа правилни позиции няма освен волана да се държи здраво с 2-те ръце.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 359
Регистриран на: 28.07.2011
Пол: Мъж
Кара: e38

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от Disasterr » 17 Апр 2012, 19:40

Правилото поне за мен колеги е просто. Никой от нас е 'карач' и не кара състезателна кола. Пътищата не са писта. Автомобилите на BMW освен, че са атрактивни, не се различават от коя да е купчина желязо на пътя. Белите стават за някакви мигове и ако го осъзнава водача трябва да опитва да избегне катастрофата до последно. Иначе е Божа работа всичко-да! Лека и безаварийна на всички

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 8.05.2012
Пол: Мъж
Кара: n/a
Мечтае да кара: Something to burn dem tires with

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от dksan » 08 Май 2012, 22:35

Не съм много компетентен по темата, но още в гимназията учителят ми по физика (който между другото караше 330 E30!) беше разказал как един негов приятел е оцелял благодарение на това, че се е извъртял точно преди сблъсък и е поел удъра с рамото си и така само се е натрошил, но иначе е щял да остане на място. Личното ми мнение е, че това би свършило работа само ако си без колан, а както знаем в България масово се кара без колан. Anyway, карайте с колани хора и дано не ви се налага да ви спасяват живота!
Изображение
A car to dream for!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1296
Регистриран на: 14.09.2006
Местоположение: София, ул. Гурко 16

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от Louis » 25 Май 2012, 20:52

dksan написа:...

стабилно мнение! е30 330...да се извъртиш, за да поемеш удар с рамо...това да не е касов филм с екшън мен да спре влак с рамо?!?
не ти пожелавам никога да изпитваш обратноускорително :mhihi:

значи...3 бр катастрофи ще разкажа...едната беше нормална :lol: ...кола, бул. българия една мацка с хонда излиза от пряката преди хилтън...зима, не успяла да спре...директно..с колан без грижа..нямах представа какво стана беше сутрин..нищо инт.
2ри брой...без колан..губене на контрол>довар лека скорост около 40-50..почти докосваш волана със зъби :mhihi:
3ти сериозен брой...с около 100-110 натрисане в джиБ който се движи с 60...тогава вече всичко беше на забавен кадър...реакция в последната половин секунда да извъртиш волана към мантинелата..сблъсък...тялото тръгва напред, ръцете са на волана...когато колата се извърта настрани прибираш на кръст ръцете и сгъваш краката към седалката..подчертавам ,че позицията на каране е като по учебник!...последствия няма..леко ожулена кожа на лява ръка...така че лично бих подкрепил тезата, че е добре да се прибереш по начина, които съм описал, защото знам че се практикува..но тук, вярвам че DrivinGGoD ще сподели при рали пилотите и някои други спортове дали има някоя 'тактика'
Упомена!Одере!Сдържам!Учуден! ВанОс! ПрУжина! АкУмулатор! СемеринГ! АУспУх! КлапАн! РезервОар! ГаЗ! ФорУм! ОбрЪч! КУпувам! ВрЪЗка! БОбина! ЛосТче! КаРбУратор! ИталиАнски! ГрадУс
ИзображениеИзображение


Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 29.04.2012
Пол: Мъж

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от brokenxs » 25 Май 2012, 20:56

предприемаш всякакви мерки за безопастност кадето и в колата да се намираш...мерки за безопасност които в момента не може и през ум да ти минат :Д накратко инстинкт
П.П. даже ще кажа кво направих като се одарих с мотора.. видях че вече е неизбежен челния удар и можеби на сантиметър от сблъсъка реших да скоча от мотора защото щях да знам каде и как ще падна а ако се лепна и литна незнам каде ще ме метне инерцията и дали ще го преживея.. :Д

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 2.01.2008
Местоположение: Кюстендил , София
Пол: Мъж
Кара: 320 cabrio e36
Мечтае да кара: CSL; tii

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от pepo_kn » 30 Май 2012, 0:48

Аз имам една катастрофа със 160, пълна програма- удар и премятания, като цяло беше доста неприятно преживяване. Вътре си като чувал с картофи, колана те пази да не шаваш само до някаква степен. Наскоро гледах един клип, как специалист от Audi показваше как да се позиционират ръцете и краката :!: Лееко сгънати ръце в лактите, за да не се счупят при удара и преместването на волана, хубаво е да са в позиция 2 без 10, защото в противен вариант air bag-a може да ви ги изпочупи. Сгънати крака в коленете, в никакъв случай изпънати, защото при огъването на купето отпред и едно евентуално преместване на педалите нагоре ще стане интересно. Пасажерите трябва да са седнали като хората, а ако са повече хора в колата- краката далече от жабката и всякакви кофти ръбове. И така в общи линии. Слагайте колани, така и air bag-a ще се отвори със сигурност... някъде бях чувал, че имало около 20% шанс колана или аir bag-a да ви убие, но според мене това са глупости. Дори и да е така, предпочитам да разчитам на 80-те % да ме спаси, отколкото на 20-те - да ме убие. Безаварийно на всички :yes:
Да пишеш с латински букви на кирилица е като да пишеш с лайна по стена! Гадно е но пак се чете!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от steeN » 30 Май 2012, 7:26

не съм привърженик на 10-2 часа. това е отживелица. съвременния хват е 9-3 и дори всички волани са направени така от много години насам.
иначе за другото съм съгласен, но това си е правилната шофьорска позиция по принцип така или иначе ;)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от DrivinGGoD » 30 Май 2012, 14:03

Забравете за "10 и 2" захвата... не знам кой от Ауди го е казал това, при положение, че всичките им волани са направени за единствения правилен захват на "9 и 3" :yes:
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от err0r » 30 Май 2012, 14:07

Какво ще кажете за актуалния - 12ч с една ръка? :D
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от b00st » 30 Май 2012, 14:16

няма много философия, коланчето и се молиш да караш относително безопасна кола, разбирайте всичко произведено от E39 нагоре.

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 2.01.2008
Местоположение: Кюстендил , София
Пол: Мъж
Кара: 320 cabrio e36
Мечтае да кара: CSL; tii

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от pepo_kn » 30 Май 2012, 16:29

значи това за 2 без 10; 9 и 3 зависи от часовия пояс, в който се намирате :D но важното е ръцете ви да са от двете страни на волана, не на 12 само с една ръка или пък да завивате таксиджийската, като хващате волана от вътре :)
Да пишеш с латински букви на кирилица е като да пишеш с лайна по стена! Гадно е но пак се чете!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от steeN » 30 Май 2012, 18:45

err0r написа:Какво ще кажете за актуалния - 12ч с една ръка? :D


не става за ежендневно каране, само за писта :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 144
Регистриран на: 26.04.2011
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: X3 E83 2.0d; 330xd e91; E36 325tds
Мечтае да кара: Е24 635CSi

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от dobrev3 » 04 Авг 2012, 12:56

Темата ме заинтересова и поисках да споделя и своя опит. Тази зима ми се случи аз се спускам по едн баир надолу който е перпендикулярен на улица и се образува Т образно кръстовище. Та спускам си се аз и по едно време усещам как задницата на бмв-то се хлъзга и колата почна да върви както и е добре на нея, а точно на Т образното кръстовищя срещу мене спрял джип Чероки тип от тия инкасо които събират. И после се замислих кво съм правил в тоя момент и кво ли не съм правил натисках спирачки сменях скорости въртях волана ама колата неще да спре и неще и в последният момент колата стъпа явно на сняг и ще кажете няква сила я спря или господ не знам въпреки, че не съм вярващ и колата си упря само номера във вратата на Черокито и човека излезе пекан вика айде заминавай и да внимаваш другия път :).. Ама тия ситуации ми се струват, като че ли по страшни ли не знам щото виждаш и имаш време да премислиш какво може да се случи и някакъв страх и притеснение те обзема. Пък ония катастрофи с бързата скорост където се преметят ми се струва, че там нищо не усещаш премятания и тем подобни (дано никой да не разбере какво чувстваш в този момент на катастрофата) просто след случилото се си се уплашил или нещо такова. Поне така си го обеснявам не знам пак дано да не разбирам никога :)
Едно БМВ и от 100 Гоулфа не го е страх!!!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от acho.rs » 18 Сеп 2012, 12:17

err0r написа:Какво ще кажете за актуалния - 12ч с една ръка? :D

Теория 1
- рязко подобрява безопастността , защо те доближава до Арнолд като излъчване и ставаш безсмъртен
Теория 2
- отвори ли се въздушната възглавница си правиш светкавичен авто-нокаут

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 27.03.2012
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318IS

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от joro29 » 18 Юни 2013, 7:24

Ами да ти кажа нямаш много време за реакция аз влязох в един завой на 2ра на прекъсвач и завих малко повече отколкото е нужно...тогава отворения диференциал като ми изрита задницата на другата страна.Видях бордюра и оградата пред мен и ми стана ясно накъде отиват нещата успях все пак да реагирам изковах спирачката ама късно и изкъртих оградката :ok:

ПредишнаСледваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook