Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 8.06.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от GecataBMW-E46 » 27 Яну 2014, 11:47

Мойта пикла пък не може да се качи по рампата към гаража дето е покрита със сняг и лек наклон,па камо ли да тръгна нагоре по балкана с нея никво доверие и нямам,имам и голф и такова куче няма с летни със зимни с грайфер без грайфер върви насякаде,мале ми стария москвич на баща ми от тия по-новите дет бяха с предното,танк беше ама голфа и москвича си остават бараки без никав комфорт и екстри :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 15.03.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: 525d
Мечтае да кара: m6 grandcoupe
Детайли за колата: e39 01

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от bigdady » 27 Яну 2014, 12:54

Аз съм се качвал до алеко с много гадни гуми верно, че беше опесачено но гледах и да не спирам без dsc без нищо с едно старо скорпио което си е с задно, сега с бмв-то нямам ядове с нови гуми всичко е точно.Ако чак пък толкова лоши условия се появят при планинско шофиране сложи и едни вериги на е39ката и се качаваш ако искаш и до черни връх.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от Nickelback » 28 Яну 2014, 16:24

Колегата "реалист", наистина, потърси проблема в себе си, няма как да знаем какво не ти е наред... То си е до усет. Аз съм ходил навремето още като студентче с Е36 на хижа Мальовица в бая голям сняг и само на едно място се е налагало помощ, просто защото влязох по корем в снега. Това с разпределянето отляво и отдясно на пясъка хич не го разбирам... Ако са в средата на багажника чувалите какво?
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: CLS 320
Мечтае да кара: X6 M6, CLS AMG, 6 Series Gran Coupe

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от TytusPulo » 30 Яну 2014, 18:29

Здравейте колеги

Откакто взех баварка(е36) за пръв път се сблъсквам със сняг. Усещането не беше приятно...

Снощи например не можах да изляза, тъй като се беше образувало малко снежно валче точно пред колата на паркинга. Задните гуми не успяха да го изкачат. Добре, че после се появи един пич и ми помогна да я бутнем обратно в парко - положение.

Относно гумите - отзад съм с чисто нови Bridgestone, отпред Verdstein DOT2011. Т.е. гумите би трябвало да са шест точки

Бащата ми сподели, че едно време мятал два чувала пясък в багажника на жигулата...Това дали ще помогне?

Поздрави

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 8.06.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от GecataBMW-E46 » 31 Яну 2014, 10:29

TytusPulo написа:Здравейте колеги

Откакто взех баварка(е36) за пръв път се сблъсквам със сняг. Усещането не беше приятно...

Снощи например не можах да изляза, тъй като се беше образувало малко снежно валче точно пред колата на паркинга. Задните гуми не успяха да го изкачат. Добре, че после се появи един пич и ми помогна да я бутнем обратно в парко - положение.

Относно гумите - отзад съм с чисто нови Bridgestone, отпред Verdstein DOT2011. Т.е. гумите би трябвало да са шест точки

Бащата ми сподели, че едно време мятал два чувала пясък в багажника на жигулата...Това дали ще помогне?

Поздрави

Тоя номер с 2-та чувала много хора ми го казват,аз ще го пробвам :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 395
Регистриран на: 21.12.2009
Кара: М50+++

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от Radoslav318i » 31 Яну 2014, 11:47

То определено тежеста отзад помага... , ама най-вече всичко зависи от уменията на шофера :mhihi: Имаш ли поне отпред зимни гуми.. няма да имаш проблеми :paranoid:
По принцип не псувам! Майкаму да ебаа , кара ми се ново BMW,. а не втора употреба!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 462
Регистриран на: 16.01.2011
Пол: Мъж
Кара: E 46 Sedan 136 Hp
Мечтае да кара: Най-новото BMW независимо от модела

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от bobi_81xx » 31 Яну 2014, 12:22

Майката му е: ХУБАВИ ЗИМНИ ГУМИ за зимата това е !!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от vicho » 31 Яну 2014, 14:07

Снощи покорихме връх Околчица (е поне някои от нас, де :mhihi: ) - 1048м надморска височинка

До едно време всичко беше добре, докато една от е36-ците не започна да оре и до там... нито тръгване, нито бутане... нито нищо... заебахме я - ЗИМНИ ГУМИ с 2-3мм грайфер, т.е. може и без тях :mhihi:

Продължихме 3 коли нагоре

Снега стана 40см дълбок и моята се е36-ца се предаде на един обратен завой - ЗИМНИ ГУМИ с 8мм грайфер дот 2012 - файда! :mhihi:

Продължихме 2 коли нагоре - BMW X5 40d и Mitsukoshi (bishi) Lancer Evo 1 - 4x4 с 4 зимни гуменетки и 2 шпера :shock: :mhihi:

Потресен (и очарован съм) от проходимистта на X5-цата (с 18-ски зимни)... няма опир. спира-тръгва, върти се, дрифти, минава през преспи, като пиян през л****то си... то и шАфиора е башкЪ див, ама това е друга тема :mhihi:

Митсубишито и то ми скри шапката, същата работа, само, че доста трудно се кара, остави, че е няколкостотин коня, ами и предната броня оре в снега и всичкия изоран сняг отива по предното стъкло и тавана. В двигателния отсек също имаше сериозни преспи.
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от Nickelback » 31 Яну 2014, 20:00

Кажи им Вичо, че някои падат от Луната сякаш :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 28.12.2014
Пол: Мъж
Кара: E36 320i Coupe

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от Bokovizam » 29 Дек 2014, 19:16

Вече съм горд собственик на BMW - E36 320i,
Първо - евала на форума! Едина от най-адекватните и кадърни автофоруми, в които съм влизал!
После - малко опит от мен:
Започнах да шофирам с Голф 2 - нямам особено голям спомен как беше на сняг, веднъж се опитах да се кача до Алеко и само с опита си останах.
Опел Омега А, автомат 2.4и без шпер - никакви проблеми на всякакви настилки!
Ситроен ХМ комби - пак никакви проблеми никъде, но ме беше определено доста шубе с това предно зимата, след задното на Опела!
Чероки 4.0л автомат със шпер - няма смисъл да обяснявам
Ауди А6 куатро - пак няма смисъл да обяснявам
БМВ Е36 без шпер, с галоши - за сега никакви проблеми никъде :)

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 26.01.2016
Пол: Мъж

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от МНМ » 29 Яну 2016, 9:09

Здравейте колеги!нямам научно обяснение но и аз мисля че е от предавателното число!колите с предно също назад изкачват по добре!26 години практика имам с над десет коли,при всички е така

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от Nickelback » 01 Фев 2016, 21:47

МНМ написа:Здравейте колеги!нямам научно обяснение но и аз мисля че е от предавателното число!колите с предно също назад изкачват по добре!26 години практика имам с над десет коли,при всички е така


Аз пък имам :D
1. При стръмно изкачване товара пада в по-голямата си част върху задния мост (в случая задния мост е предницата на преднячката, ако изкачва назад, която и без това си е с тежка предница)
2. Много важно! - Гумите въртят наобратно на нормалната им посока на въртене. В този случай се изпозва обратната страна на грайфера на гумата (зимна, да речем), която е далеч "по-захапваща". Погалете с ръка старите си зимни гуми наобратно и ще се сетите какво имам в предвид :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от vicho » 01 Фев 2016, 22:24

Nickelback написа:2. Много важно! - Гумите въртят наобратно на нормалната им посока на въртене. В този случай се изпозва обратната страна на грайфера на гумата (зимна, да речем), която е далеч "по-захапваща". Погалете с ръка старите си зимни гуми наобратно и ще се сетите какво имам в предвид :yes:


освен това е по-лесно да "дърпаш", отколкото да "буташ" :ok:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от Vasko_G » 02 Фев 2016, 11:05

Аз направих друго, никакви чували с пясък в багажника. Взех си една лопатка за 14.50 от женския пазар и никъде не съм закъсвал. Може би е на принципа на чадъра - като го вземеш със себе си - никога не вали.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 7.01.2009
Местоположение: Исперих
Пол: Мъж
Кара: Е46,Е36,Е30
Мечтае да кара: F30 M3 по крабрежната на Рио де Жанейро
Детайли за колата: http://www.facebook.com/pages/Alex-Burdin/87277582105

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от Alex_Burdin » 04 Фев 2016, 13:13

TytusPulo написа:Здравейте колеги

Откакто взех баварка(е36) за пръв път се сблъсквам със сняг. Усещането не беше приятно...

Снощи например не можах да изляза, тъй като се беше образувало малко снежно валче точно пред колата на паркинга. Задните гуми не успяха да го изкачат. Добре, че после се появи един пич и ми помогна да я бутнем обратно в парко - положение.

Относно гумите - отзад съм с чисто нови Bridgestone, отпред Verdstein DOT2011. Т.е. гумите би трябвало да са шест точки

Бащата ми сподели, че едно време мятал два чувала пясък в багажника на жигулата...Това дали ще помогне?

Поздрави

Около 150 кг чувствително ще подобрят сцеплението

Предишна

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook