Рязко спиране

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD


Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 16.09.2007
Пол: Мъж
Кара: ги да ядат грудки

Re: Рязко спиране

Мнение от dimithur » 09 Авг 2010, 20:02

bmw 318 is написа:Тоя тип спиране съм го практикувал със старата ми кола РЕНО 19 и имаше ефект .


То и при влекач Камаз има ефект, ама все пак говорим за леки автомобили, а действието се развива 21 век :wave:
в една зверилница толерантност е равно на смърт
Н.Хайтов
http://www.youtube.com/watch?v=o7oVw72Bc4Y

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Рязко спиране

Мнение от (bubsa) » 09 Авг 2010, 20:08

dimithur написа:
bmw 318 is написа:Тоя тип спиране съм го практикувал със старата ми кола РЕНО 19 и имаше ефект .


То и при влекач Камаз има ефект, ама все пак говорим за леки автомобили, а действието се развива 21 век :wave:


Точно за това става все по-зле по пътищата :idea: Като си в 21 век какво,колата си е кола!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение


Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 16.09.2007
Пол: Мъж
Кара: ги да ядат грудки

Re: Рязко спиране

Мнение от dimithur » 09 Авг 2010, 20:29

(bubsa) написа:
Точно за това става все по-зле по пътищата :idea: Като си в 21 век какво,колата си е кола!


Напротив, катастрофите са намалели драстично мога да ти кажа, това дето го пишат по новините са глупости от статистическа гледна точка !!!

900 са убитите при катастрофи за 2009 г., сочи неокончателната статистика на КАТ. Жертвите са със 161 по-малко спрямо миналата година и бележат рекорд за последните 42 години в България.

Черната хроника на пътната полиция се води у нас от 1951 г., когато при катастрофи са били убити 202-ма души. През 1966 г. броят на жертвите достига 897, а през 1967 - до 928. Оттогава досега по пътищата на страната загиват по около 1000 души годишно. Най-страшна е била 1990 г. с 1527 жертви

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=329767



Айде сети се сам, колко автомобили е имало в България 1968 и колко 2009 , вероятно 100 пъти повече ;)
в една зверилница толерантност е равно на смърт
Н.Хайтов
http://www.youtube.com/watch?v=o7oVw72Bc4Y

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Re: Рязко спиране

Мнение от Valentin_Peev » 10 Авг 2010, 13:49

.
Последна промяна Valentin_Peev на 06 Юли 2020, 0:55, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 386
Регистриран на: 2.08.2008

Re: Рязко спиране

Мнение от bmw 318 is » 10 Авг 2010, 21:20

dimithur написа:
bmw 318 is написа:Тоя тип спиране съм го практикувал със старата ми кола РЕНО 19 и имаше ефект .


То и при влекач Камаз има ефект, ама все пак говорим за леки автомобили, а действието се развива 21 век :wave:


Колега споделям мнение.Явно още на кола не си се качвал та и за камиони взе да пишеш :D


Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 16.09.2007
Пол: Мъж
Кара: ги да ядат грудки

Re: Рязко спиране

Мнение от dimithur » 11 Авг 2010, 10:38

bmw 318 is написа:
dimithur написа:
bmw 318 is написа:Тоя тип спиране съм го практикувал със старата ми кола РЕНО 19 и имаше ефект .


То и при влекач Камаз има ефект, ама все пак говорим за леки автомобили, а действието се развива 21 век :wave:


Колега споделям мнение.Явно още на кола не си се качвал та и за камиони взе да пишеш :D


Ми и аз споделям мнение - спирам си със спирачките и ако вида, че не става бега у лево или у десно :lol: Ма за целта требва и двете ръце да са на волана .
в една зверилница толерантност е равно на смърт
Н.Хайтов
http://www.youtube.com/watch?v=o7oVw72Bc4Y

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Рязко спиране

Мнение от vicho » 11 Авг 2010, 11:14

dimithur написа:...

Ми и аз споделям мнение - спирам си със спирачките и ако вида, че не става бега у лево или у десно :lol: Ма за целта требва и двете ръце да са на волана .


ако направиш една статистика, гаранция давам, че 90% от шАфьорите карат с една ръка, най-често опъната на 12 часа на волана :mhihi: хем е по-гъзарско, хем е по-удобно, хем пичките ти виждат часовника :kuku:
You said: "Time will change!" What if it changes you?


Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 16.09.2007
Пол: Мъж
Кара: ги да ядат грудки

Re: Рязко спиране

Мнение от dimithur » 11 Авг 2010, 12:29

vicho написа:
dimithur написа:...

Ми и аз споделям мнение - спирам си със спирачките и ако вида, че не става бега у лево или у десно :lol: Ма за целта требва и двете ръце да са на волана .


ако направиш една статистика, гаранция давам, че 90% от шАфьорите карат с една ръка, най-често опъната на 12 часа на волана :mhihi: хем е по-гъзарско, хем е по-удобно, хем пичките ти виждат часовника :kuku:


В интерес на истината, мислех да пускам такава анкета :mhihi: Щото като гледам 90% го държат точно както си го описал, още се чудя как някой не е започнал по магистралата примерно да го държи я с крака, я с носа, е така за по тарикатско нали :mhihi:
в една зверилница толерантност е равно на смърт
Н.Хайтов
http://www.youtube.com/watch?v=o7oVw72Bc4Y

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: Рязко спиране

Мнение от bmw325tds » 11 Авг 2010, 12:37

dimithur написа:
vicho написа:ако направиш една статистика, гаранция давам, че 90% от шАфьорите карат с една ръка, най-често опъната на 12 часа на волана :mhihi: хем е по-гъзарско, хем е по-удобно, хем пичките ти виждат часовника :kuku:

В интерес на истината, мислех да пускам такава анкета :mhihi: Щото като гледам 90% го държат точно както си го описал, още се чудя как някой не е започнал по магистралата примерно да го държи я с крака, я с носа, е така за по тарикатско нали :mhihi:

На магисталата много хора не държат волана. Подпират го леко с крак и това е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 323
Регистриран на: 28.11.2009
Местоположение: London
Пол: Мъж
Кара: с натегнат шпер
Мечтае да кара: ///M3 E36

Re: Рязко спиране

Мнение от Kinopi » 11 Авг 2010, 12:37

dimithur написа:
(bubsa) написа:Аз винги гледам да върна и скорост,защото има ефект.Ръчна никога не съм дърпал.
Всеки се справя според опита и навиците си :D


Ми и аз обичам да си спирам със скоростите, особено при спускане, ама в екстремна ситуация винаги съм се набирал на спирачките и волана и дори не съм се сещал за скоростите :mhihi:


А ако не можеш да избягаш у лево или у десно?Какво ще правиш ще си седиш на спирачките и к'вот стане?Сам си направи някъде на по широко опит и веднага ще усетиш какво влияние указват скоростите :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 386
Регистриран на: 2.08.2008

Re: Рязко спиране

Мнение от bmw 318 is » 11 Авг 2010, 17:33

dimithur написа:
vicho написа:
dimithur написа:...

Ми и аз споделям мнение - спирам си със спирачките и ако вида, че не става бега у лево или у десно :lol: Ма за целта требва и двете ръце да са на волана .


ако направиш една статистика, гаранция давам, че 90% от шАфьорите карат с една ръка, най-често опъната на 12 часа на волана :mhihi: хем е по-гъзарско, хем е по-удобно, хем пичките ти виждат часовника :kuku:


В интерес на истината, мислех да пускам такава анкета :mhihi: Щото като гледам 90% го държат точно както си го описал, още се чудя как някой не е започнал по магистралата примерно да го държи я с крака, я с носа, е така за по тарикатско нали :mhihi:



100% не 90%.Ами колега какво се чудиш пускаи само такава тема няма у форума

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 586
Регистриран на: 19.12.2007
Местоположение: София

Re: Рязко спиране

Мнение от Fear » 11 Авг 2010, 21:00

(bubsa) написа:Аз винги гледам да върна и скорост,защото има ефект.Ръчна никога не съм дърпал.
Всеки се справя според опита и навиците си :D

Има ефект, ама ако спираш нормално или сравнително бързо.
При ЕКСТРЕМНО спиране, за каквото мисля е темата, се скача на средния педал със все сила и това е. :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Рязко спиране

Мнение от (bubsa) » 12 Авг 2010, 16:56

Fear написа:
(bubsa) написа:Аз винги гледам да върна и скорост,защото има ефект.Ръчна никога не съм дърпал.
Всеки се справя според опита и навиците си :D

Има ефект, ама ако спираш нормално или сравнително бързо.
При ЕКСТРЕМНО спиране, за каквото мисля е темата, се скача на средния педал със все сила и това е. :)



ОК така е,но аз по навик винаги връщам скорост или бягам на някъде:dunno: просто не мога да се плюсна само на спирачката.Предполагам че единствено ако няма никакъв шанс да реагирам няма да посегна към лоста...

ПС Да скочиш само яко на спирачката значи че си се панирал и оттам е ясно какво следва :confused:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: Рязко спиране

Мнение от bmw325tds » 13 Авг 2010, 9:12

(bubsa) написа:...
ПС Да скочиш само яко на спирачката значи че си се панирал и оттам е ясно какво следва :confused:

случвало се е шофьора до мен да се панира. Просто пусна волана и не се сети ни за спирачка ни за нищо.


Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 16.09.2007
Пол: Мъж
Кара: ги да ядат грудки

Re: Рязко спиране

Мнение от dimithur » 13 Авг 2010, 9:28

bmw325tds написа:
(bubsa) написа:...
ПС Да скочиш само яко на спирачката значи че си се панирал и оттам е ясно какво следва :confused:

случвало се е шофьора до мен да се панира. Просто пусна волана и не се сети ни за спирачка ни за нищо.


Шофьора да не е бил с ХХ хромозоми :mhihi: Мен за щастие, не ми се е случвало, единствено се притеснявам при такива ситуации, някой да не ми влезе отзад (така де :mhihi: ), щото никой не се сеща да спазва дистанция :evil: Гледам, че на все повече нови модели коли, при рязко спиране се задействат аварийките, което наистина е много полезна функция :yes:
в една зверилница толерантност е равно на смърт
Н.Хайтов
http://www.youtube.com/watch?v=o7oVw72Bc4Y

ПредишнаСледваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook