Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD


Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 16.09.2007
Пол: Мъж
Кара: ги да ядат грудки

Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от dimithur » 09 Дек 2009, 23:20

Предлагам в тази тема да пишем, всички популярни, и не чак толкова популярни тактики и трикове за спасяване от излишни спирания и проверки от страна на КАТ и също така да споделя моят скромен опит, който досега е работил на 100% :D Първо малко предистория. По принцип не притежавам личен автомобил, защото не ми се намират парички за нов такъв, а пък какъвто съм каръкда тръгна да купувам на старо, със сигурност ще случа на нещо, от което ще мога да си направя паметник пред нас на собствената ми глупост :D Та съответно, за в града ползвам главно служебни автобмоли, а за извън такива ползвам услугите на рент а кар (е тук именно се крие разковничето ама затова след малко :D ). Първата ми среща от трети вид със служителите на :cop: се разиграва 2007г, точно една седмица след като съм си взел тапията за СУМПС (е тея съкращения който ги измисля, трябва да го наградят с някакъв социалистически орден просто :mhihi: ) . Та карам си аз служебното партнърче и стигам то Т-образно кръстовище, където си давам ляв мигач и чакам да се включа на главната улица (случката се разиграва в кв. Надежда некоя си част, не ги помня вече). На същото кръстовище обаче се е забол един служител на :cop: и нервно потропва с палката по краката и задните си части :mhihi: Аз естествено шофьор на една седмица, чакам, оглеждам се, дали няма кола поне на един км, че да си направя маневрата. :cop: ме гледа с интерес, стана му ясно, че съм заек и реши да заработи някой $. Тъкмо тръгвам да си правя левия завой и :cop: ми посочва с палката като завия да спра. Давам аварийки, спирам и започвам да се чудя какво ли точно провинения направих ?(все пак правилника ми е още пресен в главата, викам си сигурно ще ме улепи за задръстване на движението или нещо такова, въпреки че след мене нямаше кьорава кола :mhihi: ). Спирам и си махам колана, за да си извадя докиментите, които ми бяха в чантичка на кръста (е те тука ми беше ултра голямата грешка :mhihi: ). Идва до мене въпросния :cop: , представя се там както е по устав, иска документи - давам му. Пули се той нещо в тях, явно видя, че книжката ми е издадена преди седмица и реши да си изкара малко $. Вика излизай от колата. Излизам. Пули се през джамоете в багажника и пита - тея кабели какви са ? Соча му големия надпис на колата ИНТЕРНЕТ ДОСТАВЧИК и явно се светна :mhihi: Вика айди при колегата. Колега, разплут в една ладичка, прикрита в храстите, някакъв дебел мангал си дебелее вътре . Са знаеш ли защо те спирам ? - задава въпроси си :cop: Аз гледам тъпо. - Спирам те защото си без колан, няколко пъти те погледнах на кръстовището и чаках да си го сложиш, ама ти не си го сложи и са с колегата ще пишеме . Аз естествено е така :shock: По едно време така ме омая, че верно започнах да си мисля, че наистина съм забравил да си го сложа :mhihi: Големи психолози, големо нещо, направо тоя можеше да си намери работа като хипнотизатор. :mhihi: Аз по едно време се поусетих и викам - имам колега, той може да потвърди, че съм бил с колан. Ама :cop: почна да се управи на ущипана мома - Ти сега искаш да ме изкараш, че съм кьорав ли ? Аз отбой - ама моля ви се г-н полисай, как така ще сте се кьорав не сте, пишете си там каквото трябва (а в същото време започва да ме хваща яд, толкова чакане по опашки докато си подам документите и си взема книжката, са ще виси пак да си плащам катове :evil: ) По едно време обаче ми просветна. Викам колата е с аларма за несложен колан - ела пробвай да я покараш 100м без колан и ако успееш да устоиш на удоволствието от пищенето на алармата (която наистина след 100м така се усилва, че може да изкара извън релси и най уравновесения човек на земята :mhihi: ) ми пиши акт и ако искаш ми взимай и книжката. Това май го отказа , измънка нещо, че съм се правил на много отворен, върна ми книжката и каза повече да не съм му се мяркал пред очите :mhihi: Та като се замисля, спокойно можеше да си ми напише акт и после ходи се обяснявай, че не бил прав :evil:


Хайде сега по темата. От тогава имам доста спирания със служебни коли в града , проверка на документи и прочие глупости , при които както се досещате винаги могат да си намерят повод за заяждане. Това обаче което ми направи впечатление, че като видят надписа на номера Рент а кар и бягат като дявол от тамян :shock: Имам поне към 10к навъртяни из бг с такива коли и нито едно спиране, с изключение на едно и то по погрешка :mhihi: Та карам си значи в Ямбол с едно Мицубиши Лансер и издирвам пътя за печално известния Бакаджик (тогава все още не беше печално известен) Вътре сме 3 броя в колата , аз естествено обърках пътя и тръгнах точно в обратна посока :mhihi: Минаваме покрай :cop:, каширани на хладно под един мост в астричката . Минавам бавно покрай тях и ги съблюдавам дали ще тръгнат да излизат, ама си киснат вътре. След като накрая се усетих, че се движа точно в обратната посока, си намерих място обратен, и лекичко пак под въпросния мост, къде знам, че дебнат и съм заковал стрелката малко под 50. На ум си мисля, са покрай тея като мина 2ри път нема начин да не ме спрат вече. Точно минавам, след мен някаква астричка се движи и единия :cop: се ускори от патрулката, застана на средата на пътя (4ри лентов) и започна да ръкомаха със палката, като катаджия на софийско кръстовище :mhihi: Спирам аз в дясно, аварийки, (тоя път обаче колана плътно закопчан и атомна бомба да падне не е в състояние да ме накра да го махна :mhihi: ), с приготвени документи свалям джама и седя и си чакам. :cop: идва при мен и започва да се обяснява - аз на вас ви дадох знак да продължите , спрях тоя с астрата след вас. Е да ви имам и знаците си викам на ум, не съм срещал някъде в правилника да е описано конкретно, кой точно знак с палката е за спиране и кой е да продължиш нататък (въобще ако има такъв, много се съмнявам :mhihi: ) Та това ми беше първото и единствено "почти спиране от :cop: " с кола под наем. После навръщане , точно на караулката преди София, където чинно си карам с 60, един :cop: се размаха и спря някакъв в крайна лява лента. Съответно тръгна да пресича цялото цариградско (то там си има пешеходна пътека, по скоро "ушоходна пътека" щото само ушеви минават по нея :mhihi: ), ама пресича така, все едно си притичва от къщата на село до външния кенеф :mhihi: В последния момент му усетих намеренията и спрях на 1-2м пред него (не много рязко, даже и АБС не се задейства :mhihi: ) , а въпросния :cop: ме храни със всичка сила и ми сочи пешеходната пътека :mhihi: (псувните ест. не ги чух защото прозорците бяха затворени и беше пуснато някакво ЦД, но съдейко по устните му, изглеждаше така, все едно гледаш Стоичков, славословещ някой съдия, който току що му е отменил гол :mhihi: ) Викам си, тоя са ме спира и директно ми взима книжката, какъвто беше почервенял от яд като домат. Ама не :shock: Пресече си и отиде при тоя, дето си го беше спрял от крайна лява лента :shock: Е тогава ми светна, че може би въпросния надпис върху номера рент а кар, може би ги отказва автоматично :shock: . Не знам, може и да бъркам, но просто дори след тоя случай, все повече започвам да се убеждавам, че съм прав. Айде със здраве от мен, че сигурно станах вече досаден, надявам се да съм бил полезен с каквото мога :D
в една зверилница толерантност е равно на смърт
Н.Хайтов
http://www.youtube.com/watch?v=o7oVw72Bc4Y


Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 16.09.2007
Пол: Мъж
Кара: ги да ядат грудки

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от dimithur » 10 Дек 2009, 0:45

Извинявам се обърках раздела, темата е за извън темата :oops:
в една зверилница толерантност е равно на смърт
Н.Хайтов
http://www.youtube.com/watch?v=o7oVw72Bc4Y

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Бургас

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от r3s1s74nc3 » 10 Дек 2009, 1:29

Като сме почнали с надписите по колите . Сложете си някакво лого на СОТ-аджийска фирма и пак няма ви барат , даже и на червено да минавате . Ама имайте предвит , че трябва да сте с тьмни очила , да дьржите волана задьлжително само с една рька и главата да ви е леко наклонена кьм скоростния лост .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от Делян » 10 Дек 2009, 12:12

Истината е ,че доста по-рядко спират очевидно служебни коли(орисувани).Аз от година карам всеки ден едно рено канго,само веднъж са ме спрели с него и то защото минах покрай тях адски бавно(просто така го налагаше движението) и забелязаха,че съм без колан.Дадох им 20лв. и така...А го карам всеки ден по 100-200км.А със баварчето за няма година и доста по-малко километри вече поне 10 ина пъти(за сега без нарушения)...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1688
Регистриран на: 19.02.2008
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: E39 530d touring

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от cucko » 10 Дек 2009, 15:35

Една случка преди месец!
Карам си аз градско и ще минавам на извънградско...обаче има един завой където все си мисля че може би ще се навъртят там куки, в поседствие мисленето ми мина обратно защото се разминах с 2 коли и никой не ми е присветнал,но все пак за всеки случай си спазих ограничението на скоростта на половина!Понеже като се задам от завоя може да искат да щракнат погрешната скорост и тогава върви им се обяснявай!
Да но точно влизам в завоя(естествено със скорост 25-30 км/ч) и в този момент се сетих че съм забравил колана и какво да правя на 20 крачки са ми...дали да го слягам тогава или да си подмина покрай него...държи си здраво палката и ме гледа ей така в очите :shock: :mhihi: в последния момент точно ще подминавам, рязко си вдигна палката!
Спирам и
"добър ден"
-документите и т.н. т.н.
След това слизам и ме пита
-Защо караш без колан!
Забравих да го сложа наистина!
-Защото караш бмв и имаш пари и за актове, затова ли не го слагаш! :mhihi:
Няма такива работи,ако ще пишете пишете си.Аз винаги си го слагам тоя колан и ето че в неподходящо време се случи да съм го забравил!
-Защо не го сложи още щом ме видя при завоя!
Ами не реших за да не ви обидя - точно да ви видя и да си слагам тоя колан след като сте ме видяли, че през цялото време съм без колан! :mhihi:
Оня се успокои и ми върна документите
-За следващия път ти взимам направо книжката вместо акт!
Лек ден и благодаря! :lalala: :ok:

Е21 fanatic
Аватар
Мнения: 692
Регистриран на: 12.03.2005
Местоположение: София, Младост1

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от Hastalavista » 12 Дек 2009, 2:52

Абе аз съм прост, ама тези случки майсторско шофиране ли са?!
то всите сме щофьори тогаз ... :roll:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 341
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 520i, E30 318

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от ivan1590 » 13 Дек 2009, 19:04

А как ще шофираш майсторски, като ти вземат книжката? :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от BiTurbo » 15 Дек 2009, 16:06

Hastalavista написа:Абе аз съм прост, ама тези случки майсторско шофиране ли са?!
то всите сме щофьори тогаз ... :mhihi:


автора още във втория си пост се извини, че е объркал подфорума, нека модераторите се заемат от тука на татък.

По темата>
Случи ми си и на мен ведъж да се измъкна без нищо. Та значи карам си аз в Пловдив и слизам от новия надлез посока Тримонциум и супер доволен, тъкмо бях сменил маслото, а времето беше февруари тази година и вaжеше закона за задължително влкючване на фаровете през деня. Та слизам аз и те куките си дебнат там на ОМВто на входа (дето са срещите на БМВ клуба в Пловдив) и оня дирекшън ми вдига палката, в момента в който ми я вдигна си погледнах ключа за включване на фаровете, че седи на 0 позиция :dummy: и си викам ае пък ся актове за глупости, викам си ше се права на ударен. Представи се там уставно господин полицая, взе ми документите и дкато им изследваше съдържанието ме попита "а тази кола има ли светлини?" и аз готов за въпроса почвам "аааауу, ма забравил ли съм ги, брех да му се невиди иии мама му стара" ама се вайкам яко :mhihi: и оня "спокойно бе момче, за първи път ли те спират ?" и аз "да бе за сефте ми е" , а книжката ми е на 5г и съм активен шофьор, как да ми е за първи :mhihi: и онзи явно му стана нещо кофти, че ме разстрои :mhihi: и вика "айде със здраве и пускай фаровете" :lalala:
Изображение


Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 22.01.2007
Местоположение: Пловдивчанче
Кара: M5,X5,328iR,e30 330i,
Мечтае да кара: м6

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от BMWm5 » 21 Дек 2009, 2:19

аз пък ре6их 4е няма да пла6там г о и разработих няколко тактики... 1-ва наи успе6на.. виждам ги от дале4е... (постоянно съм на 6трек) и или давам задна на авари.. или завивам в някоя посок преди тях.. или ако тези 2 номера не минат намалям и 4акам някои да мине пред мен като му карам то4но между вратите.. ако пак не мине тоя номер .. казвам .. я ви6те какво е това и со4а на горе.. следователно вси4коказват къде кое а? :kuku: :mhihi: ако пак тръгнат да ме гонят се налага да удрям 2-ра ида се пребирам с такси.. аз им казах.. и кво кат ми земете кни6ката? после те има ли кво да ми земете? :mhihi: вс от изброените методи за изпробвани и деистват безупре4но.... веднъ6 ми притропаха навратата не съм бил спял :clap: аз им казах 4е са объркали номера на колата за6тото колата е в сервиз от месец те казаха да да.. и ме мрибраха в кат да обеснявам 6то не съм спеял.. но слу4аино адвоката ми цъвна в кат и каза.. а как така докажете снимки камери ала бала.. и те клиумнаха и ми се извиниха след дългото разследване :smoke:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от cod-cdbp » 21 Дек 2009, 2:50

BMWm5 написа:аз пък ре6их 4е няма да пла6там г о и разработих няколко тактики... 1-ва наи успе6на.. виждам ги от дале4е... (постоянно съм на 6трек) и или давам задна на авари.. или завивам в някоя посок преди тях.. или ако тези 2 номера не минат намалям и 4акам някои да мине пред мен като му карам то4но между вратите.. ако пак не мине тоя номер .. казвам .. я ви6те какво е това и со4а на горе.. следователно вси4коказват къде кое а? :kuku: :mhihi: ако пак тръгнат да ме гонят се налага да удрям 2-ра ида се пребирам с такси.. аз им казах.. и кво кат ми земете кни6ката? после те има ли кво да ми земете? :mhihi: вс от изброените методи за изпробвани и деистват безупре4но.... веднъ6 ми притропаха навратата не съм бил спял :clap: аз им казах 4е са объркали номера на колата за6тото колата е в сервиз от месец те казаха да да.. и ме мрибраха в кат да обеснявам 6то не съм спеял.. но слу4аино адвоката ми цъвна в кат и каза.. а как така докажете снимки камери ала бала.. и те клиумнаха и ми се извиниха след дългото разследване :smoke:


колега, ако го минеш през спел чекър може да стане страхотна смешка, ама така не се разбира грам...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 13.09.2009
Кара: опел

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от Spoony » 21 Дек 2009, 12:01

BMWm5 написа:аз пък ре6их 4е няма да пла6там г о и разработих няколко тактики... 1-ва наи успе6на.. виждам ги от дале4е... (постоянно съм на 6трек) и или давам задна на авари.. или завивам в някоя посок преди тях.. или ако тези 2 номера не минат намалям и 4акам някои да мине пред мен като му карам то4но между вратите.. ако пак не мине тоя номер .. казвам .. я ви6те какво е това и со4а на горе.. следователно вси4коказват къде кое а? :kuku: :mhihi: ако пак тръгнат да ме гонят се налага да удрям 2-ра ида се пребирам с такси.. аз им казах.. и кво кат ми земете кни6ката? после те има ли кво да ми земете? :mhihi: вс от изброените методи за изпробвани и деистват безупре4но.... веднъ6 ми притропаха навратата не съм бил спял :clap: аз им казах 4е са объркали номера на колата за6тото колата е в сервиз от месец те казаха да да.. и ме мрибраха в кат да обеснявам 6то не съм спеял.. но слу4аино адвоката ми цъвна в кат и каза.. а как така докажете снимки камери ала бала.. и те клиумнаха и ми се извиниха след дългото разследване :smoke:


Утре като джаснеш някой без тази ГО няма да ти е толкова забавно...особено ако този "някой" кара X5 или Q7 примерно. Аман от хитреци :ranting:

П.П. Чувал ли си за букварче?
.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 2.09.2008
Местоположение: Бургас, Несебър, Слънчев бряг
Кара: Е38

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от maty_m » 25 Дек 2009, 23:17

Ами като джасне - ще го осъдят, ще кихне едни 100 - 200 бона, в зависимост от пострадалото возило, но това е малката беля. Ами ако е човек - какво прави, а?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 10.07.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z3 Roadster 2.8
Мечтае да кара: едно да беше...

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от The7omahawk » 28 Дек 2009, 20:23

maty_m написа:Ами като джасне - ще го осъдят, ще кихне едни 100 - 200 бона, в зависимост от пострадалото возило, но това е малката беля. Ами ако е човек - какво прави, а?


Е то ако е човек вътре, точно ГО-то едва ли ще го спаси...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 215
Регистриран на: 26.11.2009

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от xristo » 28 Дек 2009, 20:54

Хаиде сега ...............,нека никой да не подпира човек :nono: А за хората с пагони едно научих:покажи уважение и всичко минава:не подмазване.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: Столицата
Пол: Мъж

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от fedoracore » 02 Яну 2010, 7:53

видя ли че са без кола -трудна работа да и спря .
гледам на другата страна .
Изображение

Следваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook