Ръчната - И как да я ползваме?

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Ръчната - И как да я ползваме?

Мнение от vicho » 03 Ное 2004, 1:28

Тъй като някой хора нямат пари за заветното BMW и съответно RWD, си караме коли с предно и средството за забавление е ръчната... то хубаво се върти с нея, ама как точно и освен с пробване май с друго не се учи... Та така :arrow:

Вечер, няма коли по улиците, или ако има ги избягваме и изчакваме да си отминат и започва дърпането да ръчната, избираме си широко местенце, тръгваме с около 40км/ч чукваме воланчето и ръчна, количката се завърта поне на 180+, не е нужна кой знае каква скорост, а и е мокро... ;) , следваме пътя, завой, видимост, мокро, място, следва ръчна, е да ама колата тръгва повече от колкото е необходимо и заставаме напряко на шосето, коли естествено няма... 1-ва и пак си потегляме по маршрута, следващо завойче, видимост горе-долу, място пак има за да не се цапнем в бордюрчето и пак пробваме 30-40 км/ч и ръчна, колата тръгва и пускаме бързо, малко газ и коригираме посоката на движение... :roll: :) хм! мисли от сорта :arrow: "получи се хубаво", вече усмивката е широка :D и продължаваме, следва кръгово, коли няма, минаваме кръгчето, завой за 180, ръчна и отново се получава хубаво (колкото може де), лека газ и паркираме!!!

Резултатът от всичко е една огромна налудничава усмивка и множество критики от страна на приятели, от сорта "тоя е следващия и т.н." да чукна на дърво, пепел им на устата, но риск винаги има, макар и по мое усмотрение в случая малък! Че нали всички правим дрифтове ;)

Та въпроса ми е, нещо по-особенно което може да се напише на хартия и после да се пробва... :roll:
Не съм кой знае какъв шофьор, даже по мое мнение съм си голям новак, така, че ми се ще да науча нещо повечко за забавленийце, а и все пак човек се учи докато е жив!!!

п.с. Критиките можете да си ги задържите за себе си :P БЛАГОДАРЯ!!!
п.п.с. бях сам в колата :arrow: лека е :!:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

просветлен
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Йоханесбург, РЮА
Мечтае да кара: по празни пътища

Мнение от kay » 03 Ное 2004, 10:12

Проблема с ръчната е, че или е включена или не, т.е. не може да я контролираш прогресивно (поне не дотолкова колкото можеш педала примерно). Моето мнение за предното е, сложи едни спейсъри на предните джанти да увеличиш предния трак с 20мм, откачаш предния ролбар (ако имаш) и слагаш твърд такъв отзад. Хубави пружини и амортисьори са задължителни. Повече няма да ти трябва ръчна въобще :mha:

Забравих да добавя, ако искаш да знаеш повече за ръчната, намери си филмчето на Тиф Нидел "Burning Rubber".

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Мнение от vicho » 22 Ное 2004, 23:15

Понеже си пробвам...
събота, екстра време, студено, колата олекотена, няма задни седалки, няма рез. гума и т.н., мястото - бензиностанцията, точно на изходчето и леко баирче, около няколко метра полегато... хубаво, тъкмо беше загряла количката като хората, и ще се пробва, кво да се прави ще видим количката как е с бърнаутите... е хубаво де, ама тия 58 коня, я ги има я ги няма... та баш не ми беше ясно как ще стане работата ама ми дойде :idea: просветлението така казано, качих се аз в количката приближих изхода :arrow: газ на място, газ, газта почти до долу и рязко пуснах съединителя и гумите почната да въртят (нормално де, въпреки, че е слабичка количката) и бързо ръчичката на ръчната дръпната докрай с натиснат бутон готов да я сваля и пилих и пилих и пилих количката си продължава напред, гумите свирят, аз се кефя, пуснах аз ръчната и си продължих, направих едно кръгче и се върнах да видя кво е станало... хм! Резултатът наистина ме впечатли, две около 10на метра дълги много, много, много красиви и много черни следи от изпилени гуми! Широка идиотска усмивка :mhihi: и приятели с фрази от рода "добре се получи, само да се снима", и това много ми стопли сърцето! С ДВЕ ДУМИ "ПОЛУЧИ СЕ"!!!

С тая слабичка количка мисля, че стана предоволно... жалко, че неможах да снимам, но живот и здраве следващата събота пак! :twisted: :twisted: :twisted:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 473
Регистриран на: 12.04.2003

Мнение от Diablo » 01 Дек 2004, 15:54

А каква е идеята на упражнението :roll:

Не е екстремно.. не е бързо.. не е смислено..

Иначе да го кажа де - предпочитам да правя охладителна система, като ми избие след поредното "планинско" пред ръчната, гуми, окачване, съединител.

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Мнение от N.Mihaylovski » 12 Дек 2004, 18:41

то хубажо пишеш ама не спомена твоита ръчна на предните ли е или на задните колела

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Мнение от err0r » 13 Дек 2004, 8:22

Scott написа:то хубажо пишеш ама не спомена твоита ръчна на предните ли е или на задните колела


:?: :?: :?:
Изображение

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook