Е46 - реквием за една мечта

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от TNT » 04 Фев 2021, 17:15

Моето впечатление е, че по-евтините са същите кенефи, просто собствениците им още повече не ги ебе кое е за смяна :wave: Сменя се, ако спре колата. Щото докато при БМВ и Мерцедес се търси удоволствие, на Опела търсиш евтиното.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от acho.rs » 04 Фев 2021, 17:38

Е.Димитров написа:И като поставиш една Е46 2001 година до някой умряло пежо, ситроен, опел, тойота или друга подобна конфекция със сходна година и километри, ще се окаже, че BMW е скъпо за поддръжка, чупи се ненадейно, постоянно трябва да му трепериш нещо да не се развали и недоумяваш, как собствениците на другите бракми си карат без да имат подобни грижи на главата си.
Ония ден гледам един опел 2000 година дизел. На тая кола броя на собствениците беше колкото е вин номера на колата. На километража се мъдреше 420к километра, вероятно превъртан. Масло може да беше сменявано преди години. Трябваше да я снимам от вътре, все едно беше оставена в някаква каменна кариера до машина, която чука камъни. Два пръста прах ВЪТРЕ!
Обаче "човека" си я кара без никакви притеснения и чудо, мина през един легнал полицай с по-висока скорост и не се чу да дрънчи и хлопа нещо по колата.
Същите боклуци са мерцедес и ауди.
BMW, мерцедес и ауди преди 1997-8 са страхотни автомобили като качество, за съжаление, в BMW е останало само страхотното представяне, комфорт и страхотното изживяване, когато го караш по улиците, но само като чистак нова кола, после почва да се разпада доста по-зле от евтините автомобили.

Да, но го има и момента - на 25 годишен кенеф от евтина (тогава) марка, важи правилото - карам и нищо не съм сменял. Което не значи, че половината кола не е леш. Само че въртиш основно градско и извънграда рядко минава 90км/ч... А със 46цата си переш със 150-160кмч и на магистралата не ти се намалява на завои. Та старите коли предимно не се ремонират, не че не се трошат.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от Bogat-Beden » 04 Фев 2021, 18:25

"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от Binev_OuT » 04 Фев 2021, 18:38

Тия нашите авто-търговци ме кефят :mhihi:
Как става номера в Европа да няма Е46 16ка за под 5к евро на тия километри,а нашия го пуска на половина от тази цена?
Евала им за схемата де , просто се чудя как го правят
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от Kurtov » 04 Фев 2021, 19:50

Bogat-Beden написа:Интересно..


Тая обява ми напомня на това видео - https://www.youtube.com/watch?v=qG4IaHgqH00
:mrgreen:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от SpeedyMan » 04 Фев 2021, 21:11

Bogat-Beden написа:Интересно..

Забравил е да измие ауспуха. Доста черен е, като за 320d.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от alx » 04 Фев 2021, 22:29

Bogat-Beden написа:Интересно..


и да е истинска- кой мазохист ще си купи тежко бмв 100 коня? аз такава кола не бих карал безплатно да ми я дават...

и друго се сетих- трябва да се промени закона и да е задължително в обявата да има вин-а на колата...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от SpeedyMan » 04 Фев 2021, 23:52

Едва ли е зле колкото 1.6 на Опел, тоя мотор всъщност трябва да е 2.0 и да си има приятен въртящ момент.
Колата е добра, дори и на газ ще изкара доста км, но пък аз не бих й сложил газ, а по-скоро бих я държал в оригинално състояние да се запази, т.е. като за колекция.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 29.10.2005
Местоположение: фар-ийст ъв София
Пол: Мъж
Кара: KiA, Volvo, Ford
Мечтае да кара: Болид от F1
Детайли за колата: Picanto 2008, V70 2001, Puma 2021

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от logout » 05 Фев 2021, 1:18

Ако написаното в обявата е истина, си заслужава отвсякъде. Ей така, да си се возиш с кеф. Като трябва да наблегнем на глагола возиш, не караш. Но и не всеки е състезател, а тази кола си е BMW все пак. Но аз да кажа нещо по адрес на мощните коли нов внос на малко километри. И на малко години, примерно 3 или 4. И нека хипотетично приемем, че 60000 километра са реални. Кой ви гарантира, че колата не е карана душмански? Обороти в лютеницата на студен мотор примерно... Или пък трясната и продадена. А искат торба пари за нея. И какво? Пак на късмет... Само дето едно е да дадеш 5 бона, друго е 50 и нагоре. И ако ще е второто, аз предпочитам за тия пари да си отъркам задника в чисто нова кола от магазина, нищо че няма да е баварец..
It's not who You are, it's who You know...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от SpeedyMan » 05 Фев 2021, 6:28

*1. Колата е опростен вариант, липсват турбини, липсват скъпи маховици и шайби и т.н.

2. изглежда свежо горе-долу (малко съм резервиран предвид черния ауспух и раздърпаните седалки).
2.1 Най-вероятно ще й трябват нови гумички на клапаните, предвид че колата е на 22 години, предвид черния ауспух.
2.2 Ако тази се вземе , регистрира, обслужи и се сложи газова ще излезе 7500 лв. но за тези пари се взема E90 с 4 цилиндъра в момента.
2.2.1 Предполагам може да намериш познат, дори и от форума, който продава Е90 за около 7500, готово за каране.

3. За трясната и продадена - провери я по VIN. Има го на снимките.

4. Колкото до нова кола - да, но излиза много по-скъпо. Не всички коли втора употреба са за металснаб, какъвто е опитът ти. Особено 320d, особено 150 и 163 кс.
Колко е стартовата цена на 3-er в момента?
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от steeN » 05 Фев 2021, 7:44

alx написа:
Bogat-Beden написа:Интересно..


и да е истинска- кой мазохист ще си купи тежко бмв 100 коня? аз такава кола не бих карал безплатно да ми я дават...

и друго се сетих- трябва да се промени закона и да е задължително в обявата да има вин-а на колата...


Тва наистина е скандално. Щото ще е по-бавно от Е36 316i, да не говорим от Е30 316i, което си е бая бавно.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от Bogat-Beden » 05 Фев 2021, 8:53

Мдам, бях тествал лятото комби е46 с м54 б22 мисля беше и не бях впечатлен, представям си това как се изстрелва :mhihi: Ама за някой дядо или 90 процента градско - ще е ок.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от grkv » 05 Фев 2021, 9:22

Аз това не бих го пипнал и с 10 метрова пръчка... де да знам, всеки си има критерии за пазаруване на аУтомобили, ама...
Тая нито е особено практична, не е евтина за каране, нито пък е забавна... не е и много проходима. Не товари много.
Да си я вземе някой мераклия, дето иска да кара само тая кола в следващите 10 години... кой ще да е тоя ахмак? :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от acho.rs » 05 Фев 2021, 10:25

logout написа:Ако написаното в обявата е истина, си заслужава отвсякъде. Ей така, да си се возиш с кеф. Като трябва да наблегнем на глагола возиш, не караш. Но и не всеки е състезател, а тази кола си е BMW все пак. Но аз да кажа нещо по адрес на мощните коли нов внос на малко километри. И на малко години, примерно 3 или 4. И нека хипотетично приемем, че 60000 километра са реални. Кой ви гарантира, че колата не е карана душмански? Обороти в лютеницата на студен мотор примерно... Или пък трясната и продадена. А искат торба пари за нея. И какво? Пак на късмет... Само дето едно е да дадеш 5 бона, друго е 50 и нагоре. И ако ще е второто, аз предпочитам за тия пари да си отъркам задника в чисто нова кола от магазина, нищо че няма да е баварец..

Това с оборотите в лютеницата важи с пълна сила за тестови коли. Там е леш - чисто нови автомобили системно се пържат на студен мотор, дори за елементарно преместване в складовете на дилъра, да не говорим за ходене до мивката на 500м. Не знам изобщо, защо някой ги смята за "отлични оферти"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от TNT » 05 Фев 2021, 11:11

И на 15к вече свирят накладки, щото нон стоп се тества колко спира :lol: Ама после спирачките не се покриват от гаранцията :wave:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook