Е46 - реквием за една мечта

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от Kurtov » 03 Фев 2021, 18:33

Кои са недoстaтъците на е46 преди фейслифта ?
Аз знам само са мотора от темата и късането на задния мост.
Последна промяна Kurtov на 03 Фев 2021, 20:28, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от Binev_OuT » 03 Фев 2021, 19:02

Kurtov написа:Кои са недастотъците на е46 преди фейслифта ?
Аз знам само са мотора от темата и късането на задния мост.


Километрите и годините в които ние ги караме им е изтекъл срока,общо взето аз така го разбирам.
При Е46 от личен опит , мога да кажа че 100% има точно пресметнато овехтяване във всяка една система,каквото при Е36 няма.
Иначе сега тая моята 46ца е бетон , направо е чисто нова :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от SpeedyMan » 03 Фев 2021, 19:15

Мммдаа.. .Но колянов вал не се къса току-така. Има неща, които не са изяснени по случая.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от Bogat-Beden » 03 Фев 2021, 19:23

acho.rs написа:..

Какво й е на 323-то? :paranoid:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от Моджо » 03 Фев 2021, 19:27

Ми не знам. Моята я притежавам от 11 години па нещо ремонти не съм правил кой знае какви, да не кажа никакви.
Ся, верно че не я карам много де...
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от acho.rs » 03 Фев 2021, 19:39

Bogat-Beden написа:
acho.rs написа:..

Какво й е на 323-то? :paranoid:

Дълъг списък, прекалено дълъг. Като започнем с фиаското със скъсаният заден мост, каре кардан, кормилна рейка, амортисьорите не ги броя, но проблема с датчик колянов вал беше мистерия за 4 сервиза, (докато в 5тия го откриха за 5 минути), това беше в комплект с повредено стъпково моторче, след това и дросел, оправих и това, тогава гръмна казанчето на амтифриза, смених го, но се оказа че проблема идва от перка на климатика, която работи когато си иска.... Някъде между всичко и кормилният прът се беше повредил ( нямам идея как)... Оправих и това и накрая 2015та отивам на море с новото гадже (сега вече жена) и умря компресора на климатика и 100км след това се скъса жилото на стъклото и карах на 40 градуса със паднало стъкло... Малко след това я засилих към вторични суровини, но баща ми я взе за работна... И така я търкаля досега....без технически проблеми, но по 5к км на година. Единствено мотора се оказа неубиваем, дори след наводнение :mhihi:.... А, да - колата я удари и градушката в София 2014г а месец след това, в едно плевенско село се изду буря и едно дърво се разцепи и падна половината на тавана - колата се оказа здрава и изобщо не го усети :mhihi:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от Bogat-Beden » 03 Фев 2021, 19:43

Еваа го.. Имал си приключения... Ама като махнем проблема със задния мост, другото не е ли възможно като пролемация и при м54? :roll:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от SpeedyMan » 03 Фев 2021, 20:17

Само мога да ви посъветвам преди да си купите кола, да проверите историята.
Ясно е, че BMW, Mercedes, Audi и да речем VW ще са превъртани с много ако са на над 5 години.


Като си вземах Е39-ката, беше на 165 000 км. но след проверка се оказа на 350 000 км., което все още е супер малко. За това я взех и не съжалявах.

Та още като я взех, след няколко дни започна да проявява неспокоен ход от време на време, когато е студена. Просто си намаляше оборотите и после ги вдигаше до нормални когато си пожелае. Обслужих я и не се оправи. Оказа се супер тъпотия - сцепена връзка към маркуча за въздуха. Забелязах го и го оправих сам.

След това имах проблем с жилото за стъклото на задна дясна врата -смених го. След това супер неприятно беше: бравите на десните врати, които се скапаха в рамките на няколко седмици и не можеше да се отварят (дърпане на кори, както за затворени, бъркане с отверка да се натисне едно лостче без да има визуален достъп- Оправих ги сам, просто видях как работят новите брави, които бях взел от моргата), амотресьорите се оказаха скапани на втората седмица (сервиз препоръчан от форума)... аксиалния лагар на съединителя замина на 6-тия месец (същия сервиз препоръчан от форума), но всичко, се оправи и след първите 10-15 к. км. само се караше, без кой знае какви неща. (следваше смяна на таралежа - 50 лв. от човек форума, затягане на въздуха на задното окачване, смазване на клпаните на компресора за въздуха, оправих си ги сам, лагер главина от морга 30 лв.) Като цяло колата бе много здрава.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от BMW_POWER » 03 Фев 2021, 20:47

SpeedyMan написа: ...Забелязах го и го оправих сам...


Имали сте Москвич в семейството ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от SpeedyMan » 03 Фев 2021, 20:50

BMW_POWER написа:
SpeedyMan написа: ...Забелязах го и го оправих сам...


Имали сте Москвич в семейството ;)

Не, баща ми мразеше москвичите. Всъщност през 1990-та взе BMW и това беше първата кола, която карах. Но съм карал и Lada 1200s, 1300, Niva от СОЦ колите.

На москвич 12-так съм правил основен ремонт, като моторът беше подобен на BMW-то което имахме (M10).
Та отварял съм двигатели преди, за това не мисля, че BMW със скъсан колянов вал е нещо, което е по вина на качествто на BMW.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 29.10.2005
Местоположение: фар-ийст ъв София
Пол: Мъж
Кара: KiA, Volvo, Ford
Мечтае да кара: Болид от F1
Детайли за колата: Picanto 2008, V70 2001, Puma 2021

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от logout » 03 Фев 2021, 21:10

Superexstatic написа:5300 през 2014 уж за читава бройка не е ли малко подозрително ниска цена било ? То сега като отвориш сайтовете почти всичко под 5 е кенеф..


2014-та тия пари не бяха много като пари, поне за мен, но да кажем по-читавите бяха към 8-9 хиляди - 330-ки дизелчета. Имаше и една 330ix мисля. Просто толкоз имах в банката. Сега, със сигурност не е била от най-поддържаните, но за мен железата (предница, тампони, окачване и прочие) не са проблем - сменяш и караш. Най-гадното е, когато моторът започе да те цака - не можеш току-така да го сменяш без сериозно изваждане. На практика това е сърцето на един автомобил - останалото са железа, ламарини и други поправими неща. Инатих се до последно, както се вижда и в темата. Но ми писна... А по какво можеш да познаеш дали един мотор ще скъса вала? Колата си я карах 2 месеца с кеф и не съм я натискал много, ама пак пиеше нафта... за тоя мотор 9-10 литра как ви се виждат - верно че е автоматик, ама... :mhihi: А Е30-ката - хммм, за един месец счупих 3 картера и всеки път нов - отвивам 16 болтчета, свалям гумената гатнитура, местя на новия, завивам 16 болтчета, сипвам ново масло и пак газ. След като счупих и последния (щото всеки път 100 кинта вадене за картер и масло) реших да не се занимавам и с тая "баба". Изпадна една Киа - много изгодно дойде, 7 годишна кола. Е, вярно, набира като глист на магистрала, но върви и не се троши. Още си я търкалям, а съм й навъртял близо 80 хиляди предимно градско - смятай. Ама да не се отклонявам, не сме във форум за кибритени кутии :mhihi:
It's not who You are, it's who You know...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от SpeedyMan » 03 Фев 2021, 21:38

Я вземи я провери по VIN на колко KM. е била когато е имала история?
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от acho.rs » 03 Фев 2021, 23:01

Bogat-Beden написа:Еваа го.. Имал си приключения... Ама като махнем проблема със задния мост, другото не е ли възможно като пролемация и при м54? :roll:

M54 има и преди фейса. След фейса доколкото знам няма проблеми с моста, управлението на перката, казачнето, мотора е ясно че е друго измерение, окачването според мен е по-добро, може и да греша, имаш ESP и тн и тн. Но най-важно е екземпляра - 330ката е рядко запазена с някакво подобие на история


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от Bogat-Beden » 04 Фев 2021, 7:45

Ясно, мерси :bchug:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от Е.Димитров » 04 Фев 2021, 16:51

И като поставиш една Е46 2001 година до някой умряло пежо, ситроен, опел, тойота или друга подобна конфекция със сходна година и километри, ще се окаже, че BMW е скъпо за поддръжка, чупи се ненадейно, постоянно трябва да му трепериш нещо да не се развали и недоумяваш, как собствениците на другите бракми си карат без да имат подобни грижи на главата си.
Ония ден гледам един опел 2000 година дизел. На тая кола броя на собствениците беше колкото е вин номера на колата. На километража се мъдреше 420к километра, вероятно превъртан. Масло може да беше сменявано преди години. Трябваше да я снимам от вътре, все едно беше оставена в някаква каменна кариера до машина, която чука камъни. Два пръста прах ВЪТРЕ!
Обаче "човека" си я кара без никакви притеснения и чудо, мина през един легнал полицай с по-висока скорост и не се чу да дрънчи и хлопа нещо по колата.
Същите боклуци са мерцедес и ауди.
BMW, мерцедес и ауди преди 1997-8 са страхотни автомобили като качество, за съжаление, в BMW е останало само страхотното представяне, комфорт и страхотното изживяване, когато го караш по улиците, но само като чистак нова кола, после почва да се разпада доста по-зле от евтините автомобили.

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook