Е46 - реквием за една мечта

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от SpeedyMan » 03 Фев 2021, 8:37

Ако купето е здраво може да се оправи, да се смени мотора отново.
Обаче трябва да я прави човек с акъла си.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от Kurtov » 03 Фев 2021, 9:28

SpeedyMan написа:Ако купето е здраво може да се оправи, да се смени мотора отново.
Обаче трябва да я прави човек с акъла си.


Според мен проблема е, че това е мъртво роден двигател.
Той, ако ще слага друг, поне да сложи нещо различно и бензиново, щом харесва бензин.

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от ///M_Martin » 03 Фев 2021, 9:49

Както се казва "ако не беше тъжно, щеше да е смешно" :winky:
Уви "майсторите" с прехвалените сервизи и безкрайните мъки съсипват желанието на човек да се радва на това, което има...
Искрено те разбирам и ти съчуствам защото хора, които не са ти никакви ти разбиват мечтите и те карат нещо, което си обичал да го намразиш-и не заради самото нещо а заради тях (майсторите). :ranting:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от ивчо » 03 Фев 2021, 9:52

alx написа:Колянов вал може да къса само двигател 1000 коня... дето съм го правил аз.


:wave: Много поздрави от Мазда и RF5C :mhihi:

Иначе от позицията на работещ в сервиз - половината неща на читавите места не се случват .
Тфа някой да се вози, да мърля вътре, да се чупят части и да се слагат обратно е просто педалско .
Не знам какво само го хранят тоя ТДС, на практика повечето VP помпи си имат яд с главата или с умната дюза - за което е виновна нашата нафта .
Тфа все едно да се изсипеш у ВАГ форума и да каЕш че 1.9 tdi e бАклук .. При положение че 60% от тях са с такава роторна помпа :mrgreen:

Kurtov написа: Според мен проблема е, че това е мъртво роден двигател.

Нищо му няма, даже си е много ОК ... Лошото е че няма 6-та предавка така да му е по-леко .
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от SpeedyMan » 03 Фев 2021, 10:13

Хахаа БМВ да къса колянов вал - първопричината е някъде след завода.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 29.10.2005
Местоположение: фар-ийст ъв София
Пол: Мъж
Кара: KiA, Volvo, Ford
Мечтае да кара: Болид от F1
Детайли за колата: Picanto 2008, V70 2001, Puma 2021

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от logout » 03 Фев 2021, 10:39

Някой искаше снимки, ето снимки тук, дано се отваря линкът:

https://drive.google.com/drive/folders/1_2pKt4168r5VHN0S6JlVZEoPcjS9zxvg?usp=sharing

Там се виждат и комплектите чисто нови дискове за отпред и отзад, които купих малко преди да скъсам вала (есента на 2014-та). Така и не успях да ги сложи и отлежават чистак-бърсак... даже Ate-тата са взели да хващат ръжда, че долу си е влажничко.
А за ръждата по шасито съм излъгал - там под акумулатора я има, но не на самото купе, а на подложката. Също така на стария мотор се виждат следите от заводското шлайфане на цилиндрите - тоя блок иначе е здрав, спор няма...
It's not who You are, it's who You know...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от terorero » 03 Фев 2021, 11:08

Красавица е била, но проклета явно. И аз след сумати хвърлени пари по една бензинова 46-тица - също червена, реших, че не бих си го причинил отново да наливам пари в бездънна яма, което се случва с всяка n-та употреба кола.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от Borymeckata » 03 Фев 2021, 11:34

Реквием за мечта - самото заглавие звучи много тъжно и безнадеждно... Имам чувството, че някак са тръгнали кофти нещата с тази кола от самото начало. Явно наистина е било "любов от пръв поглед" (както пише Колегата), но любов несподелена. Едностранна любов, без взаимност, искам да кажа. И в един момент неизбежно идва моментът на раздялата... :dunno: :dunno:

Изглежда, че при колите, както и при жените, не трябва да се влагат много чувства. Колкото по-силно я обичаш - толкова повече те наранява. Докато ако си по-резервиран, дори малко гаден с нея - гледа те в очите и се чуди как да ти угоди. Две години преди "далечната" 2014-та взех нашата Х3-ка. Ако в момента на покупката изобщо съм изпитвал някакви чувства, било е основно досада и съжаление захвърлените "на вятъра" 20 000 лева. За "любов" изобщо не можем да говорим - просто поредният варел в гаража, работен кон (по-скоро магаре) като семейно ежедневно комби. Карам същата кола вече 9-та (девета) година - никога не съм имал друго МПС толкова дълго. Колата сервиз изобщо не е виждала, може би само отвън и от 100-метрова дистанция. Отначало поне си давах труд за дребни ремонти и обслужване, но в последните години дори и за това ме мързи. Не е за хвалене, но... съм карал колата почти три години без да сменям маслото в мотора, даже и с различни гуми... И познайте - никакви ядове до момента. Ако сумирам цената на всичките си ремонти за изминалите 9 години - едва ли ще докарам и цената за ремонта на ГНП-то на Колегата... Просто късмет. :dunno: :dunno:
Последна промяна Borymeckata на 03 Фев 2021, 11:57, променена общо 3 пъти
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от Е.Димитров » 03 Фев 2021, 11:44

alx написа: Колянов вал може да къса само двигател 1000 коня..

Е не е точно така.
Имах същата кола, Е46 2001 година, работеше прекрасно. Сервизната и книжка не бяха останали страници от поддръжка, мотора грам не пушеше, теглеше си доволно, аз лично сменях маслото на 10к километра и не съм я юркал никога.
В един момент същият шум от към мотора. Помислих, че е демпферен маховик и викам да го сменя, тогава разбрах, че вала е скъсан.
Оказа се фабричен дефект, шупла.
Чак писах на немците (баси наивника) и ония прехвърлиха нещата към Камор, пък тея ми заявиха, че щом колата не е поддържана при тях (то пък ако беше подържана при тях щеше да има някаква файда) не могат да отговарят, обаче ми предложиха, да си избера кола от селекцията им, все едно аз съм се залетял да си сменям колата.
Та са си боклучави като материали BMW тата.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 10.04.2018

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от ieevtimov » 03 Фев 2021, 11:45

ивчо написа:
alx написа:Колянов вал може да къса само двигател 1000 коня... дето съм го правил аз.


:wave: Много поздрави от Мазда и RF5C :mhihi:

Иначе от позицията на работещ в сервиз - половината неща на читавите места не се случват .
Тфа някой да се вози, да мърля вътре, да се чупят части и да се слагат обратно е просто педалско .
Не знам какво само го хранят тоя ТДС, на практика повечето VP помпи си имат яд с главата или с умната дюза - за което е виновна нашата нафта .
Тфа все едно да се изсипеш у ВАГ форума и да каЕш че 1.9 tdi e бАклук .. При положение че 60% от тях са с такава роторна помпа :mrgreen:

Kurtov написа: Според мен проблема е, че това е мъртво роден двигател.

Нищо му няма, даже си е много ОК ... Лошото е че няма 6-та предавка така да му е по-леко .


Ако не греша тук помпата е VP44, която няма нищо общо като надеждност с VP37 помпата слагана на 1.9tdi при ваг.VP37 е много здрава, проста и лесна за правене помпа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 29.10.2005
Местоположение: фар-ийст ъв София
Пол: Мъж
Кара: KiA, Volvo, Ford
Мечтае да кара: Болид от F1
Детайли за колата: Picanto 2008, V70 2001, Puma 2021

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от logout » 03 Фев 2021, 12:27

Да, между другото, както казах, съседът ми разбира доста и то точно от дизели. Много ме е яд, че още в началото ми отказа да пипа по колата каквото и да било, сигурен съм, че щеше да я направи, ама пусти мързел - много приказва, малко работи. Но пък като барне нещо, оправя го и няма разваляне. Както и да е де... та той ми каза, че при дизели колянов вал се къса не при натоварване, а на празен ход, когато не е под товар :shock: Не знам дали е истина. И също, че при дизелите била много важна демпферната шайба - точно тя обирала опасните вибрации. И ако тази шайба е заминала, вероятността от късането на вал на празен ход нараства драстично - особено при наличие на производствен дефект - шупла или нещо подобно. Та не от конете се е скъсал този вал...
It's not who You are, it's who You know...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от Binev_OuT » 03 Фев 2021, 13:23

Е.Димитров написа:Та са си боклучави като материали BMW тата.


Подкрепям на 100%!
Е46 спрямо Е36 е такъв боклук че нямам думи!Ама страшен буклук!И даже това което съм взел за жената е с мотор идващ от Е36 , и е много по-зле като качество от същия в 36ца , 54ките и Нките ... не ми се мисли какво е!Да имаш изрядна кола с тия мотори ще е мисия невъзможна.
Не че Е36 е някъф еталон за качество разбирасе ... даже изобщо не е !
А нагоре какво се случва!Тва 90ки 60ки ... мале мале !
Съжалявам за съдбата на колегата , разбирам за какво става въпрос!Имал съм подобен потоп от премеждия с тия бангии!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от Superexstatic » 03 Фев 2021, 15:17

5300 през 2014 уж за читава бройка не е ли малко подозрително ниска цена било ? То сега като отвориш сайтовете почти всичко под 5 е кенеф..
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от alx » 03 Фев 2021, 16:34

logout написа:Та не от конете се е скъсал този вал...


мисля, че не бях разбран. затова и написах "анемичен дизел". коляновия вал е може би най- здравата част на един двигател- аз ще цепна глава или блока ще роди преди да ми се скъса коляновия вал на някой сетъп дето го правя. затова на сток мотор- особено такъв ориентиран към икономия и дълголетие ако се скъса коляновия вал това поне за мене е лош дизайн или огромни пропуски в качествения контрол на частите... и за мене това е сигнал, че тази платформа е бита карта и моментално спирам да наливам пари в нея. това е еквивалента на да купиш нова гума и след 100км нормално каране да й се цепне борда без да си удрял каквото и да е било- дали ще си купиш пак такава гума? аз лично не.

просто живота е кратък и нямам време да подпирам куци коне. като бях по-млад всеки път когато съм се заинатявал за коли/ мотори- ми е струвало пари, нерви и почти никога не е ставало моето. затова вече не се хабя и като нещо основно и скъпо дето не трябва да се строши при нормална употреба се строши- хвърлям цялото и го правя нечии друг проблем- или панацея- според както доиде.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Е46 - реквием за една мечта

Мнение от acho.rs » 03 Фев 2021, 18:20

Binev_OuT написа:
Е.Димитров написа:Та са си боклучави като материали BMW тата.


Подкрепям на 100%!
Е46 спрямо Е36 е такъв боклук че нямам думи!Ама страшен буклук!И даже това което съм взел за жената е с мотор идващ от Е36 , и е много по-зле като качество от същия в 36ца , 54ките и Нките ... не ми се мисли какво е!Да имаш изрядна кола с тия мотори ще е мисия невъзможна.
Не че Е36 е някъф еталон за качество разбирасе ... даже изобщо не е !
А нагоре какво се случва!Тва 90ки 60ки ... мале мале !
Съжалявам за съдбата на колегата , разбирам за какво става въпрос!Имал съм подобен потоп от премеждия с тия бангии!

След 2 седмици ще ми станат 10г опит с Е46, макар и сравнително малко километри - преди фейса колите имат един вагон "детски болести" , някои от които изобщо не са детски а клонят към лош генетичен материал. След 323ката твърдо се бях отказал от Е46, но след едни дълги калкулации със заложени безброй критерии - 330хи LCi седан с ръчни скорости се оказа топ варианта. Взех го и веднага замириса на изгоряло масло, а мотора пишеше по 1л на 1000км. За щастие техникът ми, ме беше предупредил да му ходя на гости за гумени уплътнения на клапаните и за 150лв проблема изчезна напълно. А звучеше като непоправима щета. ... И мисля че това беше накарало предния собственик да я продаде, след само няколко месеца каране в БГ.

Натам за Е46цата мога да ръся само суперлативи - никакви дефекти за 5 години :idea: , уникално усещане от мотор и кутия в такъв клас кола, страхотен звук и вибрации от М54, безкрайно по-добър във всяко отношение от М52. Окачването е страхотен баланс между комфорт и спорт, в колата има МНОГО място за дължина на краката, като за 4.45м... За разлика от Ф11ката която е скандална в това отношение. Та момента в който подкарах колата забравих за дребни неща като разхода, който за 40к к е 11.2/100, скапаните базови седалки и още по-скапаната базова музика :mhihi:

Така че според мен, Е46 330i седан, купе или кабрио LCi е много забавна и пъргава кола, с компактни размери, които я правят много приятна за градско шофиране... особено ако е Х

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook