BM Motors Варна - НЕ !

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

BM Motors Варна - НЕ !

Мнение от Black-Power » 13 Май 2018, 10:11

Пътувам с колата си дестинация Шумен - Варна.
Малко преди влизане във Варна, машината загуби мощност и не правеше повече от 2500 оборота. И евентуално е влязла в авариен режим.
Прибрах се криво ляво с 50-60км/ч, и тъй като кабелите ми за диагностика останаха на вилата, не можах да погледна какво иска.
На следващата сутрин пия кафе с приятел и му обеснявам ситуацията. Той ми казва, че е посещавал "БМ Моторс" за смяна на амортисьори и останал доволен
от ОТНОШЕНИЕТО (нарочно го пиша с главни букви, по-долу ще се разбере защо)
и е видял, че правят и диагностика. Звъня на посочения телефон от гоогле и обеснявам ситуацията с молба, да бъда приет и да отстранят проблема по
спешност, тъй като се налага да пътувам за София на следващата вечер. И че за пари, не трябва да се притесняват.
Отивам аз и виждам един приличен сервиз. Работят няколко момчета, Посрещат те добре. "Здрасти, какъв е проблема? С какво да помогнем" ?
Търся човека, с който съм разговарял по телефона. Идва, стискаме си ръцете, закача колата и предлага да направим едно кръгче.
Разбира се, нали трябва да се видят и живите данни. Проверката установята ДПФ филтъра. Запушен до краен предел по негови думи, прави 1бар. Връщаме се в сервиза.
Идва "мапера". Усмивки това онова, обеснява ми кое как защо. Викам му "Искам да го изрежете, да го махнете и да го спрете софтуерно. ЕГР-а също !"
Казва : "ОК, искаш ли и да я чипосаме?". Така и така ще бъркат вътре, казвам - Да.
Питам го, колко коня да очаквам - 35/40. Проблеми с пушеци - не. Цена за всички операции - 450лв. ОК. Като изрично им казвам преди това да проверят състоянието на турбото и инжекторите.
Оставям колата с уговорката, на следващия ден, в 15:00ч да си я взема.
Нямах работа и отивам към 13:00. Колата е във въздуха, ДПФ-а е свален и се заваря. Идва "мапера", питам го за проблеми, отговаря "Всичко е точно"
Дърпам се на страни да не преча и търпеливо чакам да си свършат работата. По едно време ми доскуча и влязох в офиса им, да разгледам маслата.
След 5 мин долових познато работене на двигател. Познавам си двигателя. Тръгвам и си мисля "Защо палят двигателя без мое присъствие? Нали трябва да видя и да чуя първия старт!"
Отивам и какво да видя ! Че тя колата пуши като комин ! - отговорът беше, че изчиствала в момента. От към двигателя се чува страничен детонационен звук - които "мапера" не чувал. Да не говорим, че мотора изобщо не иска да стои в коша.
Идва ред на тест драйва. В ниските ИЗОБЩО Я НЯМА. Някакво двусекундно прекъсване между 2500 и 2800 оборота. Пушилка при подаване на газ. И това не е кола 200 коня !
Казах му, че не ми харесва, това не е нормално и да върне оригинала. След което "мапера" се комплексира и започна да ми обеснява колко коли е направил, всичко било нормално и т.н
И ЗАЩО ДА ГО МАХАЛ ?????? Той бил си играл много !? Как защо ве пич ! Защото не си никакъв мапер !!!
В следващите минути разговор/спор, стана ясно, че не е пипал ЕГР-а, а поисках спирането му !
Драмата продължава ! Ново 20 ! Пушенето може да идвало от проблемен инжектор ? Аз не ти ли казах на тебе да ги провериш преди това?
Ако имам проблемен инжектор, да го оправя. Че какъв е смисълът от мапа тогава ? Да си прецакам колата ? Или бързаш да не изтървеш едни бързи пари ?
На въпроса "Колко коня е в момента колата"? - Този път отговорът беше 170-180, а уж трябваше да е с 40 отгоре. Аз ли не мога да смятам или ? Да се смея ли, да плача ли ?
Тя е заводска 163, само с махането на ДПФ става толкова. За какъв мап говорим.
Та така де..както казах..драмата продъжава. Казах му,да върне оригиналния файл. Върна го. И сега само да спре ДПФ.
Отговорът беше : "НЕ МОГА!" . Тук помислих за жена си и детето си.
Със свален дпф, тя колата ще прави регенерации, а без филтър....
И в този ред на мисли, аз оставам длъжен, да заплатя "мапа" на ПСЕВДОМАПЕРА от BM Motors. И дефакто заплатих 450лв за премахване на ДПФ.
По принцип парите не са проблем. Аз им казах и тогава, че ако реша, ще платя и двойно, стига да е качествено.
Та се налага да нося въображаем мап, който си заплатих, по принуда и ще търся някой да го оправя. Всъшност знам кой, но просто нито беше времето, нито мястото, колата да го направи този номер.
Тръгвам за София. За 400км колата изгасна 9 пъти.
Нямам намерение да се връщам там. Едва ли ще могат да си оправят проблема.
Не си искам и парите. Пиша това, за да имате някаква представа за този "сервиз"

И на кратко : Май само откъм отношение го докарват.


П.С : И малко се замисляйте, преди да си правите PR на гърба на Тони TST Racing (човека все пак е починал). Не е нито мъжко, нито колегиално !

Copyright : www.bmwpower-bg.net
www.mercedes-bulgaria.com/forum
www.audibg.com/forum
www.forum.vwclub.bg
www.peugeotclub.info/forum
www.tuning.bg
Stop me, if you can ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: BM Motors Варна - НЕ !

Мнение от kolp » 13 Май 2018, 10:27

Да се смееш ли да плачеш ли ;) затова не стъпвам в неофициален сервиз, и не мисля да стъпвам някога. Какви мапери, какви чипове, какви чудеса бе човек? Мкар ти е на входа на Варна...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: BM Motors Варна - НЕ !

Мнение от Black-Power » 13 Май 2018, 10:44

Ела да ми удариш 2 шамара ! Белким ми дошъл акъла.
Stop me, if you can ;)

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: BM Motors Варна - НЕ !

Мнение от c04 » 13 Май 2018, 11:44

Хмм, пък пред сервиза и в него когата мина е пълно с БМВ-та :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: BM Motors Варна - НЕ !

Мнение от Black-Power » 13 Май 2018, 12:27

И пред сервиза на колегата е пълно с коли за смяна на биалетки, но не се наема да оправя скоростни кутии.
Следиш ли ми мисълта....?
Stop me, if you can ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: BM Motors Варна - НЕ !

Мнение от DigitalExile » 13 Май 2018, 13:14

kolp написа:Да се смееш ли да плачеш ли ;) затова не стъпвам в неофициален сервиз, и не мисля да стъпвам някога. Какви мапери, какви чипове, какви чудеса бе човек? Мкар ти е на входа на Варна...


Те в официалните понеже много ги разбират нещата.. мани мани :mhihi:
Единствения + е, че дават няква гаранция (евентуално), но пак в масовия случай не бачкат като хората.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: BM Motors Варна - НЕ !

Мнение от Dextuar » 13 Май 2018, 13:20

С махане на ДПФ колата не ти вдига автоматично 10-20 коня, това го споменавам само за протокола.
Иначе не разбирам тия псевдо мапери как спят спокойно, като бърникат и развалят чужди коли :kuku:


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: BM Motors Варна - НЕ !

Мнение от vvasilev1 » 13 Май 2018, 13:43

Колега, в град Русе, VR Performance е решението на твоя проблем, с уговорката, че няма аномалии по дюзи, помпи и турбокомпресор.

Така или иначе, те ще ти направят диагностика преди новия софт за дпф и егр.

Ако искаш бутат и конете.

Ако автомобила е изправен няма да има пушек.

Препоръчвам от личен опит, а не от лафове в кръчмата.

Поздрави и успех.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: BM Motors Варна - НЕ !

Мнение от Black-Power » 13 Май 2018, 13:54

Ако ще и 2 коня да не вдигне. Просто ме е яд, че казва, че е направил нещо и да вземе пари за това. А всъщност да не е направено нищо, че и с прецакана кола. Ако някой иска да я види и пробва, нося я във всеки град, да потвърдя думите си ! Утре я качвам на дино и ще се разбере колко коня е в момента. Колкото и да е, това не оправдава фактите, че я няма в ниските и тн. (по-горе съм писал). Искам нещо (примерно:спиране на егр) и не се прави.Интересно ми е и тяхната гледна точка. Знам, че тук има хора от там. Да ги изслушаме и тях. Да видим кой къде бърка. Или само да знаят да си правят самореклама в групата във фб.

Screenshot_2018-05-13-14-59-58.png


Всички сме виждали как куче си ближе задника. Малко натам отиват нещата тук.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна Black-Power на 13 Май 2018, 14:04, променена общо 2 пъти
Stop me, if you can ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: BM Motors Варна - НЕ !

Мнение от Black-Power » 13 Май 2018, 13:58

Именно ! VRP ! Както казах, нито времето, нито мястото беше подходящо за маймунския номер на колата. А и бях притиснат със пътуване до СФ, което не можех да отложа.
Stop me, if you can ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: BM Motors Варна - НЕ !

Мнение от kolp » 13 Май 2018, 14:02

DigitalExile написа:
kolp написа:Да се смееш ли да плачеш ли ;) затова не стъпвам в неофициален сервиз, и не мисля да стъпвам някога. Какви мапери, какви чипове, какви чудеса бе човек? Мкар ти е на входа на Варна...


Те в официалните понеже много ги разбират нещата.. мани мани :mhihi:
Единствения + е, че дават няква гаранция (евентуално), но пак в масовия случай не бачкат като хората.



Усещам че си обиколил всичките офиц сервизи и говориш от личен опит :lol: :lol: :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

BM Motors Варна - НЕ !

Мнение от Dextuar » 13 Май 2018, 14:07

Black-Power написа:Именно ! VRP ! Както казах, нито времето, нито мястото беше подходящо за маймунския номер на колата. А и бях притиснат със пътуване до СФ, което не можех да отложа.
Ако си от/в София, ела да ти спра ЕГР-а и да погледнем какво са надробили


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: BM Motors Варна - НЕ !

Мнение от DigitalExile » 13 Май 2018, 14:10

kolp написа:
DigitalExile написа:
kolp написа:Да се смееш ли да плачеш ли ;) затова не стъпвам в неофициален сервиз, и не мисля да стъпвам някога. Какви мапери, какви чипове, какви чудеса бе човек? Мкар ти е на входа на Варна...


Те в официалните понеже много ги разбират нещата.. мани мани :mhihi:
Единствения + е, че дават няква гаранция (евентуално), но пак в масовия случай не бачкат като хората.



Усещам че си обиколил всичките офиц сервизи и говориш от личен опит :lol: :lol: :lol:


Имам доста примери, ама темата не е за това, плюс това има цяла тема във форума за официалните сервизи като цяло и ако се зачетеш ще се хванеш за главата ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: BM Motors Варна - НЕ !

Мнение от NGneer4eto » 13 Май 2018, 14:22

Black-Power написа:Пътувам с колата си дестинация Шумен - Варна.
...


Колега, много неприятна история. Като цяло отношението и приказките на "мапера" са недопустими.
За мен си направил няколко грешки в случая. Не ме разбирай погрешно - не се опитвам да те поучавам, просто съм правил абсолютно същите грешки като теб и ги споделям.
Едната, че си поръчал няколко неща накуп. Когато съм правил по двигателя няколко неща наведнъж винаги е ставало проблем. И лошото е, че после не знаеш кое от всички прави проблема. В случая дали е ДПФ, Ремап, ЕГР, не ства ясно. Като нищо друго ще да е.
Също така, когато си им казал "да не се притесняват за парите" в предварителния разговор, очите сигурно са им станали на доларчета, като на старите анимационни филми. Пак от опит знам, че тази фраза никога не се употребява в автосервиз, дори и най-добрия и доверен да е. Ти мислиш, че ще ги накараш да се постараят максимално, а те почват да мислят колко максимум неща по колата да сменят преди да се усетиш.
Относно "мапера" - Да чипосваш веднага кола, дошла при теб с проблем, който тепърва ти предстои все още да разрешиш не говори за никакъв професионализъм.
Надявам се да се оправи всичко и да се окаже някоя дреболия. Жалко за парите на вятъра. Лошото е, че има един израз "Няма лоша реклама". В моя град гледам, че пред най-долнопробните сервизи винаги се точат най-много коли, въпреки, че уж се знае, че са некадърници. :dunno:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: BM Motors Варна - НЕ !

Мнение от BMW_POWER » 13 Май 2018, 14:33

Колега, един въпрос. Защо не отиде в официален сервиз? Колата ти трябва за пътуване, това ОК. Във Варна няма ли коли под наем? Рентваш една, свършваш си работа, прибираш се и всичко ти е шест. Сам казваш, че парите не са проблем.

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook