Кола без късмет/урочасана?

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Кола без късмет/урочасана?

Мнение от ~Мишо~ » 31 Дек 2014, 1:47

Мисля че ще стане весела тема, пък и времето предразполага... :D
Историята е следната: Пролетта с голям мерак купих Е30, използвах повода че се натрупаха ремонти по Е36-цата и трябваше да я спра. Трябва да подчертая че колата не е някоя лъскава, по-скоро си е зле. Доходите ми не са впечатляващи и не мога да си позволя такава каквато искам, а и кръчмите си искат своето... да не говорим че возенето без цел съм го измислил аз. :lol: Който е имал Е30 знае как се завъртяха нещата - вместо да я карам каквато е, и да си правя другата, взех по малко да я човъркам и стягам. Едва намерих време да сменя съединителя на Е36-цата, и лятото приключи... :mhihi: Още от началото усетих че нещата с трийската някак си не се получават, изгнилото се оказа доста повече от колкото ми се струваше, и изобщо всичко ставаше някак на сила. Смених табло, старото беше мунинговано и оборотомера се пускаше с удар по стъклото, новото се оказа с другия бензиномер и сега нулата ми е на 30л. Веселото щракане отзад се оказа както и очаквах - стария диференциал е искал само да ме види, и да ми каже сбогом. Новия който взех от онлайн морга се оказа доста по-къс от моя, въпреки че по описание трябваше да е същия. Градското стана малко неприятно и скъпо, но пък извън града след 100км колата изненадва другите шофьори. Няколко пъти свалях алармата и презапоявах платката, докато разбера че трябва да сменя и бутоните на дистанционното. Касетофона също няколко пъти, докато презапоя всички студени спойки и започне да чете коректно диска. Объркани машинки за централното и др. такива които поръчвах - изобщо да не споменавам. Цяло лято търсих джанти и се пазарих с половин БГ, докато намеря подходящи. По параметри трябваше да са идеални, но се оказа че опират малко в накрайника. :ranting: Друг е въпроса че колегата който ми ги продаде е знаел, но както и да е. Имах стари дискове под ръка и изрязах фланци да видя на къде отива работата - НЕ! Поръчах двойно по-дебели алуминиеви, само се надявах да се поберат гумите в калниците... Е, побраха се, но накрайника пак леко стърже боята. Вече ми беше ясно че колата не ме харесва, но се надявах че още малко като я стегна и ще потръгнат нещата... Последваха събития които силно ме разколебават обаче... Една вечер в началото на месеца, на път за работа спрях на отбивка край пътя. Паркирал срещу движението, с отворена врата и провесени крака навън пушех цигара. Спокоен че съм от вътрешната страна наблюдавах че приближава кола и дори запалих късите светлини (Моя грешка!) за по-голяма видимост. Колата приближи и ненадейно сви към отбивката. Докато се чудех как ще спре, видях как подминава предницата ми и тръгва м/у канавката и мен. Бързо дръпнах краката вътре и голфа затвори вратата с броня. Бързо, бързо... колко да е бързо, левият беше затиснат м/у вратата и гредата... Слязох на един крак да се разберем с човека, че беше уплашен не по-малко от мен. От тогава съм болнични, кракът слава богу няма нищо счупено, но започнах сериозно да се замислям че тая кола не ми носи късмет. Падна снегът и излязох да я видя как се държи с новите гуми, дали слуша или ще ми прави нови атентати и всичко ми се стори нормално. Докато обмислям дали да не я продам като изкарам зимата настъпи и кулминацията... Вчера отивам да правя застраховка че изтича (в последния момент, преди празниците естествено) и карам внимателно. Сняг навсякъде, изчистен проформа но колата се държи добре, спира, тръгва, нищо необичайно. Пред офиса намалям отдалеч, има място в снега и решавам да паркирам. Спирам в моето платно с ляв мигач и изчаквам колите. Минават няколко секунди, отсрещните коли се изнасят и тъкмо вече да потегля и... БУУМ! Потеглих, но напред. Касетофона скочи в скута ми, лек камшичен удар с глава но поне съм здрав. Слизам ни жив, ни умрял. Дежурните зяпачи, човека с Нива-та ларж, бивш полицай и според него нищо НИ няма. Казвам му сумата и се разделяме по живо, по здраво. Дребна подробност е че и двамата които ме блъснаха са с едно и също собствено име... Вече ме хваща страх да я карам тая кола, ама не 'щото е много бърза (като в лафа на Валтер Рьол), а защото подозирам че иска да ме погуби. :D
Казвайте сега някой имал ли е такава кола без късмет, и как се е оправил с нея. Естествено винаги е актуален варианта да я продам, но си ми харесва и това ще е в краен случай. Нещата за които се сещам и мисля да опитам:

- да си сложа осветена икона вътре (трябва да имам :roll: но ще погледна)
- да я поръся с светена вода
- да вържа червен конец на лявата чистачка
- живея на 50м от църква, и мога да я спра там за няколко нощи :lol:
- колата има "сефте", така че това отпада... Давайте вие варианти! :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: Кола без късмет/урочасана?

Мнение от michev » 31 Дек 2014, 1:58

Мишо, 30-ката е кола с характер, твоята явно е с по-проклет :D , направи и курбан, като примерно един резервоар 98 октана да я умилостивиш :mhihi: И не я продавай като ти е мерак, аз от много акъл продадох моята, и после 2 години обикалях страната да си намеря пак - заразно е и отърване няма. Искрено ти желая успех, и само безаварийно от тук нататък :yes:

П.П. Покажи я да я видим де :D
only rear wheel drive

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Кола без късмет/урочасана?

Мнение от krasi2bmw » 31 Дек 2014, 2:01

michev написа:Мишо, 30-ката е кола с характер, твоята явно е с по-проклет :D , направи и курбан, като примерно един резервоар 98 октана да я умилостивиш :mhihi: И не я продавай като ти е мерак, аз от много акъл продадох моята, и после 2 години обикалях страната да си намеря пак - заразно е и отърване няма. Искрено ти желая успех, и само безаварийно от тук нататък :yes:

П.П. Покажи я да я видим де :D

Правилно , нова година нов кьсмет , може всичко да се оправи , успех и весело посрещане :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 9.11.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39 530DA
Мечтае да кара: автобуса на Victoria's Secret(пълен)
Детайли за колата: Е39 530DA wagon

Re: Кола без късмет/урочасана?

Мнение от bumer530 » 31 Дек 2014, 3:35

Може да си се струва смешно ,но преди време една гледачка (казваха и "кварталния Хари Потър :mhihi: ) ми каза за подобно нещо-курбан се прави само на жива материя.Не ти е виновна колата.Търси проблема другаде!Бях скептично настроен,но я послушах.След това автомобила бе доста верен.Приемаме марката като жива материя.............,но явно грешим.НЕ СИ ПРОДАВАЙ КОЛАТА!!!
П.П. вярващ съм,но не съм светец :dunno: и знам ,че икона в автомобил винаги се поставя така,че да гледа напред към пътя.След всичко тези инциденти, който си описал се радвай ,че си жив и здрав. Е30 ката не е по скъпа от теб.Живота обича наглите.Той ти прави "сечено",за да му отвърнеш.Ако не му отвърнеш,значи си бил по слабия.Грижи се за автомобила си.Малките момчета имат мечти,големите мъже ги осъществяват :yes:
Моят свят не е твоя,искам сам да вървя,но преди да пропадна поне за миг да полетя!!!
Караш,каквото караш.......Рано или късно,пак BMW ще си купиш!!!
https://www.youtube.com/watch?v=9j4XQ-Ayogg

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Кола без късмет/урочасана?

Мнение от barty » 31 Дек 2014, 10:28

О, да, аз вярвам в урочасаните коли :yes: Имам впечатление от Мерцедес 190Е и Ауди Q7 :banghead:
Разкарвай я докато е време, или поне аз така направих :idea:
:yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 21.12.2014
Местоположение: между Карпатите и Стара планина
Пол: Мъж
Кара: BMW X3 3.0d
Мечтае да кара: Kampfpanzer LEOPARD 2 A7+
Детайли за колата: Не изпреварва другите коли. Направо ги прескача.

Re: Кола без късмет/урочасана?

Мнение от mediator37 » 31 Дек 2014, 11:35

Един приятел караше 5-а серия. Разказа ми на Хаинбоаз един тир го натиснал, той се нахакал в мантинелата и я потрошил. Каското го спасило и не дал нито лев , но ремонтът е излязал около 12000лв.
После тръгва за морето и след 50 км.- живо пиле да умре. Без каквито и да било предупреждения и симптоми колата спира, следва пътна помощ, репатрак. Оказва се двигателят прецакан, уж с верига, но се къса и нямал защита - избушени цилиндрите.

И той така разсъждава, вика - Усетих, че колата иска да ми каже нещо. И я остави на джамбазка фирма да я продава за без пари, а от същата фирма си купи по-нова 5-ца комби, на 3 години с 300 екстри.
Да, ама приятелят ми е пачка и не го бърка, че от всички тези гимнастики и предразсъдъци е хлътнал със 7-10 хилки.

По принцип всяка продажба на своя кола, която си къткал и пазил като зеницата на дясното си око, е жива загуба. А този, който я купи - маже филията с шипков мармалад.
Мишо, а ти се радвай, че имаш 2 крака. При отворена врата, като си провесвам крака, си мисля ако някой сега ми оближе вратата, какво ли ще стане с крака ми. След това, което прочетох, май никога няма да си провесвам крака навън.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Кола без късмет/урочасана?

Мнение от Kroki » 31 Дек 2014, 13:06

Отиди я освети в църквата.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Re: Кола без късмет/урочасана?

Мнение от ///Явор » 31 Дек 2014, 13:29

Върни я в Надин :mhihi: рано или късно всички триески стигат до там :mhihi:
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: Кола без късмет/урочасана?

Мнение от ~Мишо~ » 31 Дек 2014, 16:46

Яаа, метнали сте я в "Страхотни истории"... :shock:
Върни я в Надин :mhihi: рано или късно всички триески стигат до там :mhihi:
Еее, това пък от теб не съм го очаквал :D . Ето я и колата, поръсена вече със светена вода, и с червен конец на лявата чистачка...
DSC00146.JPG
DSC00147.JPG

Сега остава да подейства :roll:
michev написа:Мишо, 30-ката е кола с характер, твоята явно е с по-проклет :D , направи и курбан, като примерно един резервоар 98 октана да я умилостивиш :mhihi: И не я продавай като ти е мерак, аз от много акъл продадох моята, и после 2 години обикалях страната да си намеря пак - заразно е и отърване няма. Искрено ти желая успех, и само безаварийно от тук нататък :yes:

П.П. Покажи я да я видим де :D

Глезих я и с 98, тук имаше "промоция" на една бензиностанция, и беше на цената на 95... не я усетих по-различна :dunno: Някой ако има други идеи да казва, иначе весело посрещане на новата, и дано е по-успешна и щастлива!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: Кола без късмет/урочасана?

Мнение от michev » 31 Дек 2014, 17:08

Хубава си е колата, като ти е на сърце си я пази. Весело посрещане и на теб, с надежди за по-спорна година!
only rear wheel drive

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Re: Кола без късмет/урочасана?

Мнение от BRAAT » 31 Яну 2015, 22:16

"Подобна случка в нащо село",както се казва. С брата купихме Е30 купе 318, за 300 лева(2007г.някъде се развиват нещата)Тя беше 3-тата кола в двора. Е30 черно купе с М50Б25, черно Е28 520 и тази бяла Е30 318.
Но, както при теб все на карък с нея нещата. Решихме да е продадем, но точно предния ден аз се обърнах по таван с нея. Скоростта беше около 30-40км/ч, накрая колата замина на части а купето в моргата.Аз бях невредим за мое огромно щастие. КАто се обърна тавана опря в подглавниците на предните седалки.
Но от хората от които я купихме, казаха, че синът им се е самоубил в нея! Звучеше ни стряскащо, но нямахме предубеждения, че това може да влиае на колата. Приятелката ми много вярва в такива неща, като духове, заклинания и т.н. Още като е копувахме, викаше, недейте, тази кола ще се опита да ви убие, оставете е на спокойствие!
Ама кой да слуша.
Та в този ред на мисли, си промених мирогледа. Като се обърнах с Е30-ката по таван, това беше някъде около месец след покупката.
А за теб, ако не на колата, то направи курбан, за твое здраве, по-добрия вариант. Знай ли се, може някой теб да е урочасал.
SHARK-а му е майката!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Кола без късмет/урочасана?

Мнение от drifty » 23 Фев 2015, 19:25

Хм, интересна тема. Та, с не толкова безкъсметлийска кола (или може би все още не :Д). Ето я и историята. До скоро си карах 318ката, ноо след известно време и страхотни спомени с нея, но с хора, които вече ме изоставиха, и желанието да карам 6 цилиндрово бмв с 2 врати, започнах да търся. Гледах сума ти 25ци, 28ци и накрая, след като вече ми беше писнало и ми беше криво заради бившата (не си търсете коли след раздяла :Д) се набутах с Е36ца 320ка за "скромната" сума от 3450лв. Викам си за тая цена трябва да е добра машина. Гледах я, мотора сух отдолу, купето нямаше почти никакви забележки (на тъмно), вървеше добре, вътре си работеше всичко, звука беше страхотен и я спазарихме. Естествено, вече толкова бързах да взема кола, че не оглеждах всичко както тряя и на някви малки дефекти си виках "туй да му е косура". Е да, ама косурите се оказаха доста. Та сутринта я прехвърлихме и аз доволен си тръгвам от София към Търново. Вечерта гледах колата на зимни гуми и 15ки джанти, но я пазарихме с летните 17ки. Гледам я колата, много красива с тия джанти, кефя се, паля и тръгвам. Точно преди да запаля, гледам панела на радиото го няма, отварям жабката и той там, слагам го аз, обаче изненадано установявам, че е друг от този, с който я оглеждах. Та беше по-скапано радио ама викам айде, каквото такова, тръгнах да карам, беше забавно, с тия летни гуми края на ноември, колата беше като М3 на пътя, още на първия ляв завой потегли вратите без да я зоря, заредих си до горе и тръгвам и оттам ядовете. Първо почна да губи пътя, оказа се, че гумите не ги бива и както си карам, колата тръгва да сменя лентата. Доста неприятни 250км до Търново. Освен това, след 80км/ч в купето се чуваше вятъра доста сериозно от лявата врата. Оказа се, че колата е удряна и то явно е бил сериозен удара, а и вратата не прилепва плътно, ама викам си туй да и е, пребоядисвана е, нещо са я омотали като са я слагали. На другия ден излизам, колата студена, карам си на първа из улицата, тръгвам да ускорявам и бутам втора, ама докато влезе втора колата угасна.. Та минаха 1-2 минути, намери си празния ход и тръгна. След още няколко километра, обърна на газ и същия чеп, имах чувството че карам кола от 88г, работеща само на газ и неремонтирана от 15 години. Тръгнах да карам вечерта по неосветен път, фаровете едвам светят, а уж ксенони. Друга вечер, в мъгла, пускам дълги и гледам, че десния фар осветява по-вляво от левия :Д. След известно време, една сутрин излизам да ходя на някъде, а предния ден ходих на планина да карам шейна та ми бяха мокри кубинките. Вървя си с летните маратонки и приближавам колите, точно пред тях се лъзнах и се пребих точно между двете коли и се чу едно туп. Ставам, гледам 18ката, нищо и няя, поглеждам 20ката - левия халоген на земята :Д. Ръчната беше с изронени зъби, централното на дясната врата не работи. Колата е с комфорт модул и на огледа го пробвах, работеше. Обаче сега дясното стъкло на моменти докато се вдига, просто спира и се връща с 2-3 сантиметра и реално дясното стъкло не се вдига почти никога от първия път.. Освен това, почна да гори масло доста сериозно след смяната, а напоследък и с паленето има проблем, като и стане нещо и пали само с натиснат до долу педал на газта. А като загрее, почва да прекъсва и губи осезаемо мощност - на места където нормално върви на 3-та, едвам бута на втора. Преди 2-3 дни установих, че предното стъкло се е спукало, а вчера или онзи ден се загледах, че шофьорската врата не винаги си сваля стъклото при отваряне (купе е). И това не е всичко, толкова неща са, че вече пропускам. В момента колата е забила на 27-28 градуса и само право сауна вътре, а борда наскоро блокира. Вчера сложих падналия халоген, но разбира се, другия отказа да свети и вече обмислям да продавам..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: Кола без късмет/урочасана?

Мнение от michev » 24 Фев 2015, 14:36

То това не е урочасана кола, това си е недопустимо недоглеждане при купуването, отделно, че кола на тъмно не се гледа.
only rear wheel drive

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Re: Кола без късмет/урочасана?

Мнение от BRAAT » 24 Фев 2015, 22:11

michev написа:То това не е урочасана кола, това си е недопустимо недоглеждане при купуването, отделно, че кола на тъмно не се гледа.


100% съгласен с колегата.

"....... и обмислям да е продавам." :mhihi: Даже не знам, какво още го мислиш :mhihi: Разделяй се, по-бързо и дано да ти е като"обица на ухото" Гледай на светло, пробвай, задължително цялата електроника по колата дали работи(ел. стъкла, огледала, климатик и др. като екстри) А пробното кръгче, задължително се оговарям, колата като се пали да е студена и е карам минимум 20 мин. Скорости, спирачки ..... и т.н. Но водят ли те емоциите и ги покажеш пред продавача, край :mhihi:
Пресен, пример: Преди 20 дена, ходихме с бащата да гледаме кола за него. Лансер 4-та генерация '94-ти набор 1.5 карбуратор. Процедурата, както ти е описах по-горе, даже малко по-подробно :) В крайна сметка колата много ни хареса, но това не го разбра продавача. Тъй като беше на зор човека успяхме да е спазарим за 300 евро( 600 лева) В Кипър се случва това :) Има си забележки колата, но вече 2 седмици е караме , навъртяхме и около 300км. и сме доволни.Като забележки, съединителя е накрая, няколко изгорели лампички по таблото и на студено не държи оборти, гасне и отзад е чукната.Обаче е с нови амортесьори:)ел. огледала, 4 ел. стъкла, централно, аларма с 2 дистанционни, климатик, работещ 8) , чак не повярвах за какви пари и в какво състояние е :) Но иска много гледане и търсене, не се хвърляй на първата кола. Поне 15-тина разгледахме и пробвахме докато си изберем :) . Затова, ако имаш възможност, гледай на светло, карай и пробвай всичко, не мисли толкова емоцианално :) Успех.
Ето някоя снимка на лансера:
IMG_20150201_114438.jpg


IMG_20150201_114414.jpg


IMG_20150201_114401.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
SHARK-а му е майката!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Кола без късмет/урочасана?

Мнение от drifty » 27 Фев 2015, 13:24

Не отричам, че не си правих труда да гледам всичко под лупа, просто беше ми писнало от всичко вече. Но пък и всичките последващи дефекти (загубата на масло, трудното палене, блокиралия борд комп и климатроника, отказа на лявата врата да сваля прозореца при отваряне, прекъсването и т.н ги нямаше, а на огледа съм я карал и съм се возил сумарно повече от час..
Изображение

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook