Малка разходка

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Малка разходка

Мнение от randity » 16 Юли 2013, 11:09

Първия ми опит за написване на история. Надявам се да ви хареса, и не, не е крадена, аз си я писах. :D


Топла юлска нощ. Часът беше около 00:30, а времето всякаш беше спряло. Пушех цигара след цигара, гледах през парапета на терасата, отвъд който се виждаше
само блокове, блокове и дупки за блокове. Тогава получих съобщение от момиче, момиче, което ще помня винаги, изящна красота, невероятни очи и всеки път
щом я видех изтръпвах.
-Как си ? - попита ме тя чрез съобщение на телефона. Реших да звънна.
-Здравей, добре съм, седя на терасата и се чудя какво да правя.
-Аха, аз също.
Когато ми дойде идеята.
-Искаш ли да си направим една лека среднощна разходка ?
-Ами добре ! - този отговор и чаках.
-След 5мин. съм пред вас, като съм долу ще ти звънна да слизаш !
-Ок - леле колко сладък глас имаш...
Загасих поредната цигара, влязох в моята стая, отворих гардероба, метнах първата тениска, която ми се мерна пред очите - нямам навика да пробирам.
Взех документите, ключовете и се запътих към гаража. Само две нива под мен ме очакваше нещо, за което мечтаех от малък, а сега бях негов горд собственик.
Отворих вратата към гаражните клетки, лампите светнаха. Запътих се точно към един определен гараж, а именно номер 30. Отключих вратата и с отварянето на
едното крило се откри прекрасна половин гледка. След секунди пъзела беше нареден и четирите фара с големите си бъбреци вече ме гледаха, всякаш това
чакаха. Отключих, влезнах и запалих. Дванайсетте цилиндара се изпълниха, буботещия звук озвучи всичко. 300-те коня само чакаха излизането в мрака.
Фаровете светнаха, позицията на скоростния лост беше на D и бавно се изнизвах от клетката. След около две минути вече бях на мястото.
-Ало, долу съм пред вас, чакам те.
-Ок, слизам ! - по-бързо, искам вече да те видя.
И ето я, невероятна тъмно кестенява коса, невероятните и зелени очи и прекрасното и тяло. Побързах да метна цигарата и да отворя тежката врата.
-Здравей ! - казах аз, от нямане на думи.
-Хах, ами здравей ! - последвано от невероятна целувка.
-Къде искаш да отидем, аз нямам претенции ?
-Не знам, ти покани на разходка, да видим какво си измислил.
-Ок, тръгваме !
И не, не отидохме на баналното Копито. След около 10мин. въртене из града в града, а именно Люлин, вече бях стъпил на Цариградско шосе, посоката беше ясна -
Пловдив.

Говорехме си през целия път, какво ли не, буботещия звук на дванайсетте тромпета допринасяше за невероятната обстановка. Огряваше ни светлината на
луната, която се беше надвесила точно над нас. Вече се бях качил на магистралата, темпомата запомни скоростта от 110км/ч. Хоп, забравих да заредя.
Спирам на първата бензиностанция.
-До горе, 100 октана !
Тук бензинджията ме погледна доста странно, след което погледна и колата. Все пак съм на 18, но, бог дал, бог взел.
Излезнах от бензиностанцията, щастлив, закупил и малко лакомства за нежното създание, което красеше пасажерската ми седалка.
-Петица ли е това ? - чу се зад мен преди да влезна в колата.
Обърнах се и видях бензинджията. Погледнах го с усмивка на лице и отвърнах.
-Не, седмица е !
-Браво, уникално красив екзембляр, евала за това как го гледаш.
-Мерси, старая се. - усмивката ми не падаше от лицето.
След секунди бяхме отново на закрепените 110км/ч. а посоката беше същата. Изпреварваха ме какви ли не луксозни автомобили, които дори и не отразявах.
Други се изравняваха с мен и вдигаха палец, което ме караше да изтръпвам. Не спирахме да си говорим, не спирах да поглеждам към пасажерската седалка.

Ето и че пристигнахме в Пловдив, влезнахме в центъра, а там някак събрах всички погледи, опитващи се да видят кой е в този автомобил, но затъмнените
прозорци не позволяваха.
-Да седнем в ето това кафенце, струва ми се хубаво - чу се невероятно нежен глас от дясната ми страна.
-Ок, тъкмо има място и отпред да се паркирам.
Паркирах и излезнах от колата, като побързах да изтичам и да посрещна нежните форми от дясната врата.
Седнахме, пиехме си, говорихме си цяла нощ, всички, които минаваха заглеждаха и другата ми красота, но един човек на видима възраст около 30 се спря за
по-дълго. Изтръпнах, не знаех какво ще прави. Започна да оглежда много внимателно всички линии на колата.
-Изчакай момент, сега ще се върна !
След 4 крачки по метър, метър и половина бях до колата
-Нещо да помогна ?
-А, вие ли сте собственика, здравейте - и ми подаде ръка.
-Здравейте, драго ми е !
-Красива кола сте отгледали, отдавна търся такъв екзембляр, но са на изчезване.
-За съжаление, да.
-Радвам се, че се запознахме, надявам се нямахте против да я огледам.
-Не разбира се, лека вечер.
Часовете летяха толкова бързо и неусетно с момичето с което дори и не вярвах, че някой ден ще имам общо.
-Да си тръгваме, доспинка ми се - каза тя.
-Ок - погледнах часовника, беше 05:30.

Качихме се в колата, отново запалих дванайсетте цилиндъра и 300-те коня се събудиха от дрямката си. Отново събрах погледите на хората, тръгнали за работа.
Потеглих, след минути бях отново на магистралата и пътувах обратно за столицата. Обърнах се за да погледна тези нежни форми, тя беше заспала. Толкова
сладко, че не беше истина. Намалих радиото. Най-накрая пристигнахме, часът беше 7:00. Бях паркирал вече в гаража красавицата си и се опитвах да събудя
другата.
-Остани в нас ако искаш и като се наспим ще те закарам до вас.
-Ами добре. - отвърна тя.
-Качихме се нагоре, на нея и беше заспало сърцето. Отментах завивката и легнахме заедно, прегърнати, сгушени.
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Малка разходка

Мнение от Petrolhead » 18 Юли 2013, 8:40

ЕкземПляр се пише.
Иначе, отворени кафета в пловдив в 3 през ноща, с паркинг, в центъра и минаващи и гледащи колите хора няма

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Малка разходка

Мнение от devent » 18 Юли 2013, 15:51

Petrolhead написа:ЕкземПляр се пише.
Иначе, отворени кафета в пловдив в 3 през ноща, с паркинг, в центъра и минаващи и гледащи колите хора няма


през ноща казваш :mhihi:

правиш забележка за правопис, пък не гледаш себе си :wave:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 14.04.2008
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: Основно на запад и по писти.

Re: Малка разходка

Мнение от bavaretca_tns » 18 Юли 2013, 17:03

Petrolhead написа:ЕкземПляр се пише.
Иначе, отворени кафета в пловдив в 3 през ноща, с паркинг, в центъра и минаващи и гледащи колите хора няма


Няма да спамя темата, ама колега доста си в грешка, че няма поне се сещам за няколко, едното е на бул. след тунела което е хотел и то доста стар и известен /за да не правя реклама няма да го споменавам и него както и други обекти по центъра/ с/у него в другата посока пък има голяма кръчма също доста известна, както и на центъра близо до общината в уличката под телевизионната кула има две кръчми където предлагат кафе без проблем и това са само обекти без да се замислям може и да пропускам някои, но този пост го пиша, защото наистина някои може да реши да се разходи през нощта до Пловдив и да пие кафе някаде из центъра, но не само там има денонощтни ресторанти.Тъй че можете спокоино да посетите Пловдив в малките часове.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Малка разходка

Мнение от Petrolhead » 18 Юли 2013, 21:26

Не се засягайте де. Без лоши чувства.
Аз в 3 през нощта в Пловдив работещи кафенета със трафик на пешеходци не знам.
А за изяденото Т се извинявам, не е нарочно

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Малка разходка

Мнение от BaDxBoY » 22 Юли 2013, 13:28

Остете го момчето, 96-то е завършило и не е излизало от Люлин, откъде да знае кво е в Пловдив :D

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Малка разходка

Мнение от randity » 22 Юли 2013, 15:19

Понеже 90% от коментарите са хейтърски ще обясня.

Историята е измислица, всичко в историята е фантазия. Не съм тръгнал да обиколя Пловдив за да видя дали има работещо кафене в центъра и е с трафик на хора, просто така ми дойде да го напиша. Има правописни грешки и това го знам, историята е написана набързо, щото съм тъп и не помня много.

Завършил съм 96-то, да. Но кой за Бога те излъга, че не съм излизал от Люлин ? Да, не съм всеки ден в Пловдив за да знам кое и как, както обясних по-горе.

Поздрави и ако някой е решил да ми отговори, нека го направи на ЛС за да не се цапа темата.

Поздрави, Велизар !

:bchug:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 29.07.2011
Пол: Мъж
Кара: E46 330i
Мечтае да кара: 330i--> e39 M5/e46 M3 -->e60 M5/e92 M3 --> F10 M5

Re: Малка разходка

Мнение от Bavarec88 » 22 Юли 2013, 16:33

На мене, ми хареса историята, кратка и не натоварваща. Верно има си, малките кусури, но като цяло я прочетох с интерес. :clap:
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 10.05.2010
Мечтае да кара: F10 ///M5

Re: Малка разходка

Мнение от DriftoMania » 22 Юли 2013, 22:47

Идеята е не лоша, ама по изпълнението има какво да се желае :)

-До горе, 100 октана !
Тук бензинджията ме погледна доста странно, след което погледна и колата. Все пак съм на 18, но, бог дал, бог взел.


?! Тук да беше разяснил кво-що, кво е взел не разбрахме...

После за многото погледи, които зяпат с невъобразим интерес е32ка по никое време в Пловдив..супер модел е, ама принципно хората няма да му обърнат внимание, щот като бензинджията го бъркат с е34 :mrgreen:

Финалът - последния абзац звучи добре, ама след това пиене на кафе нищо по-така не става, тя заспала, ра'иш ли :mhihi: Тоя дето е разпитвал героя ти за колата изведнъж изчезва, си го вмъкнал подходящо. Според мен историята е прекалено невероятна, изпълнена с доста нелогични събития, които развалят достоверността и цялостния кеф от нея.

Накрая - езика. 1-2 правописни грешки ги преживяваме, но оглеждай времената - "Седнахме, пиехме си, говорихме" някак си е несъгласувано. Също и удивителни, въпросителни и други пунктуационни знаци нямат интервал пред себе си, а само след :) Една грамотно написана история ще бъде доста по-добре приета, дори и да не е кой знае какво в същността си.

Айде да не се засягаш, постарал съм се да обясня кое и защо не ми е харесало и в бъдещите си истории да си по-внимателен, за да стане по-яка :D
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 19.02.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e90 320d '06
Мечтае да кара: f06 640

Re: Малка разходка

Мнение от enerdjy » 23 Юли 2013, 22:49

На мен пък точно това ми хареса, че историята не е реална,а те кара да се пренесеш в по друго време и аз не знам как да го обясня но ми хареса! :mhihi:
"If one day speed kills me don't cry because i was smiling" - Paul Walker

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 26.06.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 03' e46 330d
Мечтае да кара: Bmw E34 M5
Детайли за колата: Италиански ковчег, на пътя към възкресението си.

Re: Малка разходка

Мнение от daniel_e30 » 04 Авг 2013, 23:07

Кафета на центъра бол ! :) Няма значение, супер брат, дай една 2-ра час да видим с кестенявото зеленооко кво стана :)
Изображение

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook