Как минахме в клуба

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 1.02.2006

Как минахме в клуба

Мнение от CuMo » 08 Юни 2013, 3:00

Не че е Бог знай какво преживяване, но бих искал да споделя историята заради сектантите наоколо... :mhihi:
Пък и айде, отдавна се каня да мина на правилното задвижване. Преди няколко години се разминахме с една 520-ка поради разминавания в очакванията, но както и да е. Тогава скочих при японките, но БМВ отдавна ми е на мушката. И откакто мой приятел се сдоби с подобна и ми я предостави за ден да й навъртя няколкостотин километра :mrgreen: все си викам "Що пък не..."

От скоро живея в Англия и сега като се поустанових по-трайно, все по-често взех да разглеждам обявите в ebay, чат пат излизат читави коли за почти без пари.

Миналата седмица в сряда вечерта някъде, викам чеки да дзърна какво се продава в онлайн тезгяха и както си ровех така, гледам една запазена E39 523i на търг на около 40 мили от нас. Добавих я в Watch List-a и тотално я забравих.
На другата вечер тъкмо си лягам около 12 и телефона ми изписка, че търгът е на път да приключи след около пет минути. Поглеждам до какви пари е стигнала цената - 580 лири. И аз така :paranoid:
Жената спи, батерията ми е на 5%, таймерът отброява последните две, три минути до края, гледам един наддал преди минута и сигурно стиска палци у тях, да накяри.
Е викам, няма да оставим тая работа току така... :nono: :mhihi: и 30 секунди преди да изтече търга, мислейки си колко би бил гаден животът, ако точно сега спре нета или ми умре батерията, успях да сложа 620 паунда...
ebay вика - честито, колега, пичелити йъ тъз къручкъ... на 590 лири. Системата слага следващата по-висока сума с 10 отгоре на предишния търг.

Викам на жената - спечелихме беемвето, в отговор на което, получих само някакво сумтене... :mrgreen:
В интерес на истината, каза нещо в просъница, но нито тя, нито аз вече помним какво беше...

Сега пък със застраховките сложно, цените за нови шофьори в UK едни хубави, не съм карал от ляво до сега, мислех по едно време да мина опреснителен у лево, ама така и не остана време, колко да е сложно? :dunno:

Другия ден не помня какво точно правих на работа, че още предната нощ продавача напъна, да ходя да я взема, колкото може по-скоро пък после се покри за известно време, аз почнах да се чудя дали не му се досвидя дали да я дава, но реших да карам по план и да проуча нещата със застраховките. Предвидливо от България си бях взел и превел едно писмо от предишния ми застраховател, в което пише, че еди колко си време нямам произшествия, а чат пат тук се намират застрахователи, които ги уважават тия неща и отбиват от цената. Че иначе много боли, повечето застраховки почват от около 1200-1400 лири на година, но със сръчно браузване и леко понагласяне на плъзгачите цената може доста да се пооптимизира.

По-късно същия ден продавачът изскочи пак на линия, нагласих доста оптимистичен времеви и транспортен план, подкарах подходяща навигация на телефона (да живеят хакерите) и на другия ден отпрашихме. Минахме по задачи в центъра, после в последните 2 минути хванахме влака, направихме още една критична смяна с друг влак и с разпечатка от google maps намерихме къщата на човека в малкото градче.

Трябва да се отчете шибания факт, че беше събота, а застрахователите затварят телефонните линии в 17ч, а ние стигнахме малко след 15ч на мястото, та общо взето имах един изстрел. Но затова малко по-късно.

Повози ни човека, между другото странен човек, минал на Ауди, то си негова работа, и тая кола му станала излишна вече.
С изключение на малко външни и вътрешни дефекти, колата изглеждаше читава, тегли добре, спира добре, не тропа, пали от раз, нито клати обороти, нито нищо, покарах малко - бива... :dunno:
Па викам давай, взимаме я.
С офертата от сайта звъня на застрахователите, викам тъй и тъй, да ми активирате тая оферта, да почва от сега, плащаш с картата по телефона, да ти вземат парите - дет има един лаф - еша нямат... Един ми дрънкА terms & conditions половин час, записах си номера на полицата и готово, фуражките вече нямаше за какво да се заяждат. Имаше преглед и винетка още 3-4 месеца, ол роуд лигъл...

...подадох му парите като го гледах във очите... опа, това беше от една песен на Спенс... та дадох му парите, попълнихме талона на колата, няма смяна на номера, пререгистрации, п@тки майни, редене по опашки в КАТ, няма банкови такси за превод, взимаш и караш, после ти идва новия талон по пощата и толкоз...

Мааалииии, добре че имаше коли, та да гледам горе долу къде да карам, помня че две три кръстовища ги минах на магия, дясната ръка аха все посяга за лоста, пък него го няма там, десет години като си свикнал да ти е там, рефлексите трудно се преобучават... Ем даваш мигачи с лявата ръка, хем предавки да сменяш, а дясната не е свикнала да върти геврека самостоятелно, с две, три препотявания успях да намеря бензиностанциията. А там пак издънка. Чакам за място маркуча да ми е отдясно, щото иначе знам какво теглене пада, ама няма и няма, викам айде, ще дам по-напред от колонката, да прехвърля по-лесно маркуча. Гепя аз дръжката, опъвам, завирам в гърлото, стискам спусъка - чеп. Колонката не занулява и грам бензин не пуска. Пак стискам - пак чеп, нищо не потича, аз пак така... :dunno: чеша се където не ме сърби и се чудя къде бъркам.
По едно време чувам по-радио уредбата:
- Колонка номер три, натиснете копчето.
:dunno: К'во копче, бе, пич - пуля му се недоумяващо пак.
- Колонка номер три, натиснете копчето под дисплея на колонката...

Ахааааа.... трябва да активираш колонката, понеже може да се плаща и на самата нея с карта. Цък и петдесет лири в резервоара - 38 литра безоловен.
Отивам да плащам, пичът ми обясни каква е схемата с машинката, а аз му викам:
- Сега взех колата и за пръв път зареждам в Англия...
- И как е колата?
- Не знам - викам - само една миля съм направил - и двамата се хилим...

С още няколко препотявания стигнах до магистралата и вече по-спокойно, полека, лека се дотъркаляхме до вкъщи безаварийно.

Последва смяна на филтри купе и филтри ДВГ, пране на постелки, обновяване на ключовете, една изгоряла крушка на третия стоп (в тая връзка лампичката на таблото още не ми гасне, а крушката си бачка). Миналата вечер направихме 40 мили градско, днес пак, някакъв го засякох лееекинко на едно кръгово :mhihi: само го видях как ми се залюля от дясното в лявото огледало за задно виждане и обратно, стискайки се за клаксона... :mhihi:

И общо взето това е. Ето я и каручката. Още имам проблем с паркирането на по-тесните паркинги, ама и това ще отшуми с времето... :mhihi:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

:bchug:
:smoke:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 9.05.2006
Местоположение: София
Кара: E38

Re: Как минахме в клуба

Мнение от Dino » 08 Юни 2013, 6:50

Еееее-голям филм е било :) Честито колега-със здраве да си я караш :) Колата изглежда много добре,желая ти много безаварийни километри :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 3.02.2012
Местоположение: Троян

Re: Как минахме в клуба

Мнение от ///MBlitzz » 10 Юни 2013, 16:17

Честито колега :yes:
Със здраве да си я караш и безаварийно ,а колкото до обратното им каране - ще свикнеш ,само внимавай до тогава. :)
п.с. - С глас се смях на начина ти на обяснение :mrgreen:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 1.02.2006

Re: Как минахме в клуба

Мнение от CuMo » 11 Юни 2013, 9:07

Благодаря!
До сега не съм оставял кола да ме изостави и за тази ще се грижа старателно.
:smoke:

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: Как минахме в клуба

Мнение от Runnaway » 14 Юни 2013, 17:07

Чудесна е като за 620 лири, колега.

А и като гледам жена ти как ръкомаха на първата снимка, you have had one hell of a first ride :D

:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Честито и добре дошъл сред собствениците! :bchug:
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Как минахме в клуба

Мнение от Bogat-Beden » 15 Юни 2013, 9:52

///MBlitzz написа:Честито колега :yes:
Със здраве да си я караш и безаварийно ,а колкото до обратното им каране - ще свикнеш ,само внимавай до тогава. :)
п.с. - С глас се смях на начина ти на обяснение :mrgreen:
И на мен ми хареса стила на писане,колата изглежда добре и е без пари, честито :yes:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 1.02.2006

Re: Как минахме в клуба

Мнение от CuMo » 23 Юни 2013, 2:35

Runnaway написа:Чудесна е като за 620 лири, колега.

А и като гледам жена ти как ръкомаха на първата снимка, you have had one hell of a first ride :D

:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Снощи се повозихме по-интензивно.
Като слезнА, казА че й е прилошало и й се гадело. :mhihi:
:smoke:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 27.04.2009
Местоположение: София, Димитровград
Пол: Мъж
Кара: E53 3.0i, E61 530xd
Мечтае да кара: Турбо Комби :-)

Re: Как минахме в клуба

Мнение от denis_dimirev » 20 Ное 2013, 21:14

Честито и от мен колега, и само бензин и масла :)

между другото ти видях снимка в другата тема, и ми се стори адски познат. Случайно да си от Димитровград?

Поздрави
Денис
Изображение

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: Как минахме в клуба

Мнение от boksioraE39 » 30 Ное 2013, 18:28

Хубава е честито. :)
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 26.07.2011
Местоположение: Siegen DE, София
Пол: Мъж
Кара: '00 E39 530i
Мечтае да кара: Е92/Е90 ///М3 ръчна кутия

Re: Как минахме в клуба

Мнение от Boraka92 » 08 Май 2014, 2:47

И аз се смях много, евала за стила на разказване. А и колата направо си изглежда изпъната като струна - тъмно синичка, с бежов кожлик, махагонче, ръкойка, М-волан и всичко оригинално. Още веднъж голямо браво за разказа и куража при покупката и най-вече с препотяването по улиците :mhihi:

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook