Истории за българските "джамбази"

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Дакела
Аватар
Мнения: 942
Регистриран на: 15.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 02 525dA & 07 E90 N46B..
Мечтае да кара: F-22 Raptor
Детайли за колата: Стоковица със Стептроник и кожена гарнитура.

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от DAEL » 19 Яну 2013, 13:32

madpetio написа:Не не са спестили нищо даже там са я платили с 2-3000лв по-скъпо...

Така имам един познат каде си купи "уникална" 124ка за 10 000лв от "представителството" на Мерцедес във Велинград та за една година даде по нея още 5000лв каде на тая проста кола нема какво да и се счупи то се счупи :mhihi: Това става 2008г не 1998г. да не се объркате нещо?
"Като има балъци ще има и тарикати" - стара Магураджииска мъдрост


:yes: :bowdown:

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 29.05.2007

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от ivanhow » 05 Фев 2013, 17:53

Здравейте

Да ви разкажа и аз моята история когато си купувах колата.
Намирам така желаната от мен кола в една авто къща в Петрич. Имах път към Петрич точно по време на почивните дни около 24-ти май.
Колата я покарах, хареса ми. Естествено имаше малки забележки като боядисвана задна броня и заден ляв панел.Ама за кола втора употреба това е нормално. Капарирах колата. Дадох му 100 лв, защото толкова имах в себе си и му казах, че след празниците щом отворят банките отивам да изтегля парите и да му я платя. Все пак не нося в себе си 16500лв. Спазарихме се ба 16 000 лв.
Идва уреченият ден. Аз съм направил застраховка гражданска отговорност и в 8.30 сутринта тръгвам от София за Петрич. Обаждам се контролно на търговеца, че пътувам и да подготвя документите. И какво ми казва той:
-Братле не идвай защото едни македонци харесаха колата и ще им я продам на тях.
А аз съм вече на Благоевград. Полудях направо.Казах му:
-Абе пич нали ти оставих капаро!!!
А той:
-Споко ще ти го върна.
КАзах му:
-Не братле! Ще ми поемеш и всички разходи по пътуването и т.н. Затворих му телефона. Викам си: абе без туй съм близо отивам да видя какво става и какви са тези македонци. След 30 мин ми се обажда някаква жена и казва, че тя продава колата. И щяла да я продаде за 16.500 а не за 16 000 както се бяхме уговорили( по време на разговора разбрах, че това е съпругата на борсаджията и че колата била за дъщеря им, ама тя искала джип). Казах й че ако проблема е за 500 лв ще им ги дам. Колата наистина ме грабна и ми хареса. Не знам дали сте изпитвали чувството, когато видите една кола и да усетите че това е вашата кола.

Отидох. Платих колата. Получих фактура за 30% от реалната сума. Взех си временни номера и газ към София.

Смених тампон на скоростите и задни амортесиори и я обслужих. До сега няма проблем с колата доволен съм от нея много.

А забравих да спомена че колата на обявата беше на 165 000 км, а когато отидох да я гледам видях че е на 258 000 км. Като виждам захабяването на волана и все пак е 7 годишна кола (когато я купувах през 2011) ми се видяха напълно нормални километри.

И сега две години след покупката съм супер доволен и не съжалявам, че купих колата малко по-скъпо. Тогава масово на Горубляне вървяха по 11 000- 14 000лв. Явно наистина хубавите коли си държат цена

Поздрави на всички

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от madpetio » 05 Фев 2013, 18:41

Не писаното правило е, че се оставя 10% капаро от стойността на покупката!!! В твоя случай 1600лв примерно.
Не ги защитавам търгашите от Петрич даже напротив правят к**ва номера от околовръстното...

Но ако дойде някой да ми капарира кола за 16бона със 100лв ще му кажа че капарото му важи докато не дойде некой да я плати в БРОЙ!
Защото съм го имал другия случай за автомобил струващ 6-7000лв ми оставят капаро 1000лв и ги няма 6 месеца тогава какво правим?
Продавам колата и след два дни ми се явяват капариралите?!?
Та всичко трябва да е ясно при започване на преговорите,колко капаро се дава до кога важи и така нататък...

п.с. А скоро време мисля да пусна тема " Историите на Българските "клиенти"
Да се видите и вие отстрани...
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от Anthony_J » 05 Фев 2013, 18:51

Ми затова има договори. Защо да оставя капаро, ако ще важи докато дойде клиент с кеш? Губи му се смисъла. След като си приел 100 лв, значи трябва да пазиш колата за уговорения срок, иначе просто не съгласяваш и толкова. Поне аз така си мисля. Тези, дето ги няма 6 месеца, също не би трябвало да имат претенции, освен ако не сте се разбрали да ги чакаш толкова дълго. Аз не мисля, че е особено сложно и двете страни да са коректни, но за съжаление се случва и обратното.

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от madpetio » 05 Фев 2013, 19:12

Anthony_J написа:Ми затова има договори. Защо да оставя капаро, ако ще важи докато дойде клиент с кеш? Губи му се смисъла.
Е ти не разбра ли че това е смисъла? Просто че няма да приема 100лв капаро за 16бона?

А па за договори не ми говори ела ми остави 5000бона и такъв договор на истински нотариус ще ти направя после и за тоалетна хартия няма да го позваш :mhihi:

Да ти кажа със договорите кви клиенти има. води ми го мой приятел да му дам кола на разсрочено... Давам му кола за 3200лв с първоначална вноска Голф3 който продадох за 2часа за 1700лв остатъка от 1500лв тря ми го даде за 5 месеца по 300лв без оскъпяване -- е как приятел ми го води.... ДОГОВОР айде нема ядове.... Такааа и после 6 месеца ни приятел,ни клиент ни кола бай Пешо с пръст в уста държим един голем талон и си го завирам там каде слънце не изгрява! Хепи енда си го оставям за мен :winky:
само ще кажа че "случайната" ни срещата беше в КАТ на каналите...добросъвестния купувач/клиент ох бог да ги поживи,се опитваше да мине канали. Е така без изобщо да ме уведоми,така да направи една игра,която обаче не му се получи.... и си взех колата обратно е така в КАТ пред органите на реда
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей


Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 21.09.2007
Местоположение: по света и у вас
Кара: на изпарения
Мечтае да кара: Countach, Diablo, F40, 348, 355

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от xpl0d » 05 Фев 2013, 19:31

madpetio написа:п.с. А скоро време мисля да пусна тема " Историите на Българските "клиенти"
Да се видите и вие отстрани...


Пускай, пускай, на секундата ще си го добавя във favorites :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 29.05.2007

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от ivanhow » 06 Фев 2013, 11:49

Еми аз както казах минавах покрай Петрич. Не бях отишъл специално да я гледам. Просто минавах от там и реших да я видя. Не знам за вас, ама аз не ходя с по 2 бона в джоба. Имах 100 лв и му ги предложих. Той каза ОК. Но проблема не е бил в това, че има македонци които ще купуват колата. А в това, че съм свалил 500 лв от цената. Жена му го направи за проблем. КАто отидох в автокъщата имаше наистина едни македонци, но те си купиха голф за 4000лв. Било е пунта мара.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от ilia1984 » 07 Фев 2013, 10:15

B U L L I написа:Пиша всичко това, за да предупредя всички Вас, за тези некоректни търговци!!!
НИКОГА, АМА НИКОГА НЕ КУПУВАЙТЕ КОЛА ОТ АВТОКЩА "ВАЛЕНСИЯ" С.ТРУД, ПЛОВДИВСКА ОБЛАСТ

БЕЗКРАЙНО СЪМ ПОТРЕСЕНА ОТ ГРУБОТО И АРОГАНТНО ОТНОШЕНИЕ НА ТЕЗИ ХОРА КЪМ НАС КЛИЕНТИТЕ, КОИТО ИМ ОСТАВЯМЕ МАСА ПАРИ!!!!


Еми колеги питайте за АВТОКЩА "ВАЛЕНСИЯ" по големи смешници не съм видял освен че са нагли са и страшно прости те там читава кола нямат търсят "рибоци" които нищо не разбират друг път питайте за да спестите време и нерви :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1898
Регистриран на: 29.12.2005
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: 39

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от DanielzZz » 10 Фев 2013, 14:44

Някакви отзиви от "АСКО 96-2" с.Труд,Пловдивско ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от ilia1984 » 10 Фев 2013, 17:10

DanielzZz написа:Някакви отзиви от "АСКО 96-2" с.Труд,Пловдивско ?

По точно какво те интересува колега ;) АСКО 96-1 е в София , АСКО 96-2 е в Пловдив собствениците са едни и същи :wave:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1898
Регистриран на: 29.12.2005
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: 39

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от DanielzZz » 11 Фев 2013, 1:34

Има едно Е60 535d...също така и едно 530d...Като цяло струват ли си колите ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от ilia1984 » 11 Фев 2013, 8:52

DanielzZz написа:Има едно Е60 535d...също така и едно 530d...Като цяло струват ли си колите ?

Колега автокъщатата работи горе долу професионално оказват пълно съдействие,транзитни номера и т.н.! Всичките им коли са внос от Италия и като цяло не се различават много от останалите може би една идея по добри(смисъл малко повече избирани в Италия).За конкретните два автомобила не са лоши на пръв поглед но хубаво е да се огледат покарат а най добре да се отиде в М-кар които са на 500 метра по надолу по пътя! Поздрави и успех :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1898
Регистриран на: 29.12.2005
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: 39

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от DanielzZz » 11 Фев 2013, 12:09

ilia1984 написа:
DanielzZz написа:Има едно Е60 535d...също така и едно 530d...Като цяло струват ли си колите ?

Колега автокъщатата работи горе долу професионално оказват пълно съдействие,транзитни номера и т.н.! Всичките им коли са внос от Италия и като цяло не се различават много от останалите може би една идея по добри(смисъл малко повече избирани в Италия).За конкретните два автомобила не са лоши на пръв поглед но хубаво е да се огледат покарат а най добре да се отиде в М-кар които са на 500 метра по надолу по пътя! Поздрави и успех :bchug:

Благодаря за инфото,колега ! :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 21.11.2011
Кара: BMW 535D

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от Ivel » 11 Фев 2013, 23:01

Виждам ,че е писано за м6-а уникат. Лятото ,като ми предложиха бартер за м6 ( син с ац шницер чип и алкантарен интериор - който в последствие отиде в бова кар) ми стана интересно и се обадих на тези от Хасково с черното м6 с червения салон . Почнах да го разпитвам за колата и получавах доста тъпи отговори от типа :

след 3,4 минути обяснение за колата какъв уникат е и на мен ми стана ясно ,че си губя времето.

ТОЙ.Тя колата е на милионер ,който имаше още 4-5 коли и тая не я кара. АЗ. Тия историй съм ги слушал вече на горубляне :)
АЗ. Колата силен удар ли е претърпяла ?
Той. абсолютно като нова е . нали ти казвам уникат.
АЗ. Е преди няколко дни имаше снимка отзад ,на която си личеше че е задрана.
Той. Това вече го оправихме , не си личи.

АЗ. Виждам ,че колата не е 2006 ,както сте обявили с обвята ..
ТОЙ. Ти си бил голям разбирач бе .Колата е 2006 година ,ела да видиш талони ,сервизна книжка.
АЗ. Е аз карам бмв 5 серия 2005г и знам ,че от мойта натам 5 ,6 серия са със старт бутон.
ТОЙ. Абе тя колата тогава е регистрирана ,иначе е произвдена 2005. имаше и още простотий ,ама вече мнг не си ги спомням . Иначе за труд ,един приятел ми е казвал ,че негов човек с автокъща в Дупница се е случвало да препрати цял автовоз от Италия за неговата автокъща към автокъщи в Труд ,като после ги пускали колите с повече от 50% процента надценка .Лакома работа,ама явно успешна ,защото като минавам от там (почти всеки ден ) гледам ,че има почти всеки път хора да оглеждат.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Истории за българските "джамбази"

Мнение от kasho » 09 Мар 2013, 22:08

Колеги, харесал съм една е46 в автокъща Аутовива в Горубляне (намира се малко встрани от масовката, на ул Павел Красов 20). Имам два въпроса:

- Някой някакви отзиви за тази автокъща да знае?
- Да препоръчате някой колега от форума с лаптоп, който може да прочете колата (срещу заплащане естествено). Тепърва ми предстои да влизам в сектата и не знам още кой кой е.

Джамбазина отказа да я караме на сервиз, но каза че мога да си докарам някой с лаптоп да прочете колата. На пръв поглед няма следи от силни удари. Линиите на вратите и капаците съвпадат, всички стъкла са оригинални, фаровете са еднакви. Интериора изглежда ок.

П.с. Да добавя, че става дума за 330 хд, фейслифт за 10 к.

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook