Първата ви катастрофа и последствията от нея

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от m.dimitrov1992 » 15 Юни 2013, 22:52

Първата катастофа 31 август 2011г 2 месеца откакто имах първата си кола - Рено Меган Коч 2,0 16в 150 коня с чип. Като за първа кола ми се струваше самолет :mhihi: бях и навъртял не повече от 3000 км от както я взех. И отивам при един приятел който си дойде от чужбина ,да му покажа как върви колата :clap: Влизам в Перник на детелината при Калкас със 140-150, леката задница на мегана поднася и се почна на ляво , надясно , във бордюра и 7-8 пъти по таван . Колата тотал щета и слава на бога 2-мата излиза ме от колата невредими :bowdown:

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 28.04.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 520i e39
Мечтае да кара: Alpina B12 5.7 Coupe
Детайли за колата: M52B20

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от Denischo » 16 Юни 2013, 21:40

2010г,Опел Вектра Б. Бързах от работа за училище на светофара на метростанция Константин Величков ми отказаха спирачките и със 120 в една Зафира. Резултат - Предна броня,фарове,греда под бронята,радиатор,преден капак и половината задница на Зафирата..
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 23.01.2013
Местоположение: С/СО
Пол: Мъж
Кара: 318i, e46
Мечтае да кара: щраус

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от Slav0v » 17 Юни 2013, 15:02

Карал съм около 10-на коли за 6 години (повечето служебни), всичките катастрофи (два броя) са от бързане при препаркирване на заден, и 2та пъти бях с баничарка имах само видимост на страничните стъкла, и не видях под ъгъл броните на задния... Горе долу съм станал оракул на ситуации , но никога не е гаранция...

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 2.02.2011
Местоположение: Според зависи
Пол: Мъж
Кара: Каквото има

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от v1e9s8o8 » 24 Юни 2013, 15:34

Първата по сериозна зимата пребирам се от работа таман свършил 2 смяна кум 22:30 малко по закаснях не можах да размразя машината Audi 80 :mrgreen: спускане на доло кум 1км сняк яко спускам с около 70 :nono: :banghead: ама освен яко сняк и под снега изненада :mhihi: лед някакав решава да премине от едната страна на тротоара на другата аз яко спирачки :clap: и навих волана избегнах го и право в едно Peugeot от старите някаква бръкма :ok: излизам от колата презлиа ми Peugeot задна броня стоп ляв и откъснат заден мост :paranoid: разбрах се със собственика за щетите платих и от тогава зимата на надолнища се пъпли :mhihi:
Като умреш, ти не знаеш, че си умрял и не ти е тежко на теб, а на другите...
.същата работа е и като си тъп!

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от randity » 25 Юни 2013, 17:07

Първата беше пред блока, давах назад и подпрях задния. Щетите бяха одрана броня, задния си беше очукан и без т'ва :mhihi:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от steeN » 02 Юли 2013, 3:49

А ми огъната престилка като паркирах в няква трева, един път закачих една ограда като правих обратен завои и си одрах бронята (щото си знам перфектно размерите на колата :banghead: )... Един огънат калник на картинг писта зимата заради пишман дрифтове (с 20на км/ч)...
Не по моя вина - 2 пъти са ме удряли идиоти, които дават на заден ход без да гледат (това ми е най-големия кошмар).
Последсвията от тия, че карам доста предпазливо в трафика и нямам доверие дори на зелени светофари.
Надявам се и за в бъдеще така да я карам...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 25.03.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 325ci
Мечтае да кара: колата, която кара

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от m71295 » 23 Юли 2013, 14:14

xpl0d написа:
vicho написа:интересно... повечето катастрофи са през първата година стаж :mhihi:


Е не е ли логично :mhihi: Аз като се замисля всичко живо що познавам, дето взехме книжки и купихме таралясници ги тотализирахме първите 3-4 месеца. Изключае един единствен, който си караше, като пенсионер и продължава да си кара същия кенеф все още по същия пенсионерски начин :mhihi:



Пенсионерски ама сигурен, кое е по-важно :D ?
Изображение

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от boksioraE39 » 29 Юли 2013, 18:23

По-страшно от Е36 с заварен диф е откачения му екипаж....

Изображение

Изображение

to be continued..
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от host » 29 Юли 2013, 22:32

Отнеха ми предимство, опитах да спра и вместо в шофьорския ми калник да се лепне аудито, то аз спрях във колонката и задната му врата. Липсата на спирачен път на аудито се оказа достатъчна за 2 криви греди за мен.

Извода е че понякога нищо не помага. Удара беше с под 30км/ч, просто видях аудито когато вече минаваше покрай стоп знака в неговото платно (имаше сграда която ми попречи по-рано да видя какви ги върши и че не намалява даже). Добре че карах бавно та нямаше пострадали.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от BRAAT » 31 Юли 2013, 3:49

При първата ми катастрофа, аз бях спрял пред на един приятел блока и си говирхме в колата, когато един пиян с жигула помислил , че е дошла пресечката и завил, та хубаво ни нацели, а до пресечката имаше още 30 м..Тоя беше с 1.6-7 промила....... Следващаята 2-рата е по интересна, аз бях виновен и реално ми е първа!
Случката ми е от 2009 г. Дйствието се развива на моста на панаира в Пловдив.
Прибирам се от работа с на брат ми Е30-ката. Беше към 18 ч. Брат ми караше на 5-6 коли зад мен,той беше със служебната си кола.Там моста е с по 2 платна във всяка посока, та аз бях във вътрешното платно.Движението, както винаги бе претоварено.Карах с около 50-55 км/ч и точно в най-неподходящия момент ми се прояви грозния навик да барам радиото, за да сменям станцията. Свалих погледа от предната кола за секунда, която секунда за мое голямо съжаление бе достатъчна за да се натреся в корсата пред мен,която спря незнайно защо :oops: Спирачния ми път беше около 1,5 м. максимум! Блъснах опела с около 35-40 км/ч. :banghead: Дадох малко назад и първата ми работа бе да видя бмв-то как е отпред(аз бях ок) Слизам, гледам колата и :shock: Е30-ката без никакви поражения :bowdown: Имаше драскотини по горния край на бронята, където от удара е хлътнала навътре и след това пак се е върнала в първоначалната си позаиция(нали има амортесьори в гредите точно за такъв тип произшествия, които да поемат удар с до колко км/ч нз. точно, но при мен свършиха страхотна работа) Дойде и момчето от корсата.Попитах го как е, добре ли е,отговори ми че е ок.Поглеждаме опела отзад и аз :mhihi: а той :ranting: Пораженията бяха: бронята на 2 разцепена по дължина, единия стоп счупен,багажника беше хлътнал на вътре и не можеше да се отвори, гърнето беше виснало!!! В същия момент брат ми минава покрай мен и :shock: Първите думи на този с опела бяха изрекани с мн. злоба и отправени към Е30-то, цитирам: Бахти и здравото БМВ,нищо му няма!!! След това видимо по спокойно на мен ми вика: Кво праиш бе майна, не гледаш ли? Купих си я преди месец,вчера и сложих газова уредба и още не съм и се нарадвал!
казах му: Извинявай, виновен съм, не ми се занимава с полиция, ще ти оправя колата! В този момент идва брат ми пита как съм аз и как е колата му?
-Добре сме. И тоя с опела, Вие да, ама колата ми??? :banghead:
Изнендаващо за всички пристига още 1 човек и вика. ко праим ся? верижна катастрофа, а? Кой е най-задния?
Аз-казах му. И отиваме вс. отпред да видим и предната кола. Още 1 опел само че вектра '99-2000-та година. Пораженията по корсата отпред бяха:Счупена броня, маска и предната греда се беше огънала навътре заедно с водния радятор,който се беше сцепил доста :shock: :shock: :shock: Пораженията на вектрата: Бронята се беше откачила от единия край от щипките и висеше.Беше леко ужулена и спуха и беше свит надоло :mhihi: Като видяхме това вс. с брат ми, той ми каза:Викай полиция,акта ще е 100 лв. и ще ти вземат някоя точка.Ако трябва да оправяме колите 500-600 лв. няма да ни стигнат. Така и направихме.Аз се обадих и винах полиция,колкото и да не ми се искаше, но бе най-добрия вариант. Акта ми беше 100 лв. , само вече не помня колко точки ми взеха.
Дойде време да си тръгваме,брат ми се качва да премести БМВ-то и :shock: вика ми немога да включа 1-ва, казах му да пробва другите скорости. Само 2-ра, 4-та и задна са ок,ми каза.М/у другото колата по документи се води 316И , но беше с М50Б25 дв. ОТ удара се беше откачил лостовия механизъм на скоростите 1-ва, 3-та, 5-та. Закачихме го и всичко си беше по старо му.
Поуката: С 1 куршум(БМВ), 2 заека(опел-а) :mhihi: :mhihi: :mhihi: Това в кръга на шегата! След тази случка, не че пак не поглеждам радиото, ама е в пъти по малко, а в час пик Не го поглеждам изобщо :mhihi:
Има и други ма другия път ще разкажа :
SHARK-а му е майката!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: BMW Е39 525TDS 98'
Мечтае да кара: космически кораб по морското дъно

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от crazytralala » 27 Авг 2013, 20:43

Моята е с Ланчия-та на бившата Януари 2010 Ланчия Дедра 1,6 vs Опел Астра комби, моя вина. Излизам на кръстовище с нулева видимост и знак стоп. спирам на стопа поглеждам в ляво - никой (само един дедо пешеходец на тротоара и куп дървета по пътя) , поглеждам в дясно - никой тръгвам да правя ляв завой подавам муцуната 10 см и пред мен въпросната астра. Удрям я в десния стоп и всичко щеше да се размине благополучно ако каръка не стъпи на лед. като тръгна тоз параход ляво дясно през бордюра и право върху една кофа за смет от тези с подвижните капаци
Равносметка: за мен отлепено стъкло на левия фар спукана броня в ляво (оправена с пистолета за горещ въздух и 2 бр спрей черен мат)
за астрата разпрана от - до от лявата страна благодарение на казана крив макферсон, криви джанти със съдрани леви гуми носачи биалетки и т.н. абе цялото окачване от ляво. счупен десен мигач и одрана броня от дясно.
Викам му на човека дай да викаме КАТ че няма да оправям тази каша, то отиде 1000, оня ми вика аз съм с каско живея на 100 метра ще кажа че ме е забърсал камион пред нас и е офейкал и ще взема каското... и те така шофор съм легално от 2003 нелегално от 98 :D и това ми е първото
второто е в Полша на следващата година един поляк се натресе в нас (сузуки балено) с голф 5 с нещо от порядъка на около 100 -110км/ч
последици Гоуфо без предница, Баленото тоталка, целна ни в гредата между предния калник и вратата вътре сме 4-ри човека аз съм пасажер от зад в ляво. Баленото го мяза на онези соленки дългите и усуканите ако се сещате, от 4-мата в колата е с пуканта вежда и моя милост 2 седмици в болница (в полша) с разкъсани сухожилни връзки на ляв крак
Е39 525 TDS 98'

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 6.11.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 90" Е30 316i
Мечтае да кара: Е30 3??

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от p0wEr » 04 Сеп 2013, 10:06

Изображение
Тая година януари месец тамън 28-ми :) Прибираме се ние от Г.Оряховица ходихме за бартер сеата за една 20-ка купе и поредната бангия с нередовни документи така като и да е... И кара ме моя агент към вкъщи когато отдясно ни връхлита Опел Вектра СОТ ние се движим с 110-120 светкаме му свиркаме мигач и вече го изпреварваме при което вече нашата предница изпреварва неговата и изведнъж ИЗНЕНАДААААА съвсем лек контакт от там пумпал удар в 1 довар опит за през таван неуспешен и кацаме на колела... От там с шутове излизаме от колата с въпроса къде са ти огледалата бе КОЛЕГААААА той вика засече ми съединитела... :kuku: След това шофьора в болница 2 дена от удара в възглавницата аз 2 седмици почивка с контузия на десния крак и те така .. Виновен в случая е този с Вектрата не че ние сме за похвала че карахме бързо :) Сеата изплатен от каското 20-ката закупена хаха :lol: Леки удари имам около 15 такива счупена броня,фар и те такиа..
Пичове, Е30 не е за хора със слаби сърца, лекари или юристи...
Първите могат да умрат от страх, вторите ще си представят кървави гледки, а третите ще броят наум актовете и наказателните постановления, които биха получили... :mhihi:
Не случайно още през 80-те години Е30 е водело класацията за най-много смъртни случаи, като е било изпреварено единствено от Порше 911.
При Е30 е или любов от пръв поглед, или нищо. Първото каране е като секс за първи път - не знаеш какво да мислиш, ама знаеш че ти е харесало и че ще го направиш пак... След това идва зависимостта, по силна от наркотик...

Няма "бивш" Е30-каджия, който поне веднъж е бил наистина такъв, си остава рецидивист до живот...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 21.05.2011
Местоположение: г.Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E39 520 TU 1999г.
Мечтае да кара: BMW М 5

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от E39 Rider » 13 Сеп 2013, 18:14

Първата ми катастрофа 13.10 2004год. 5.30 ч. сутринта с моята нова е34ка 525и завъртане удряне в бордюра от там излитане и усукване в един тролейбусен стълб в шофьорската врата.
Последствия--- няколко драскотини на стълба предницата на колата беше се докоснала в задния калник за мен последствията останах без два крака затова колеги умната на пътя
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 14.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ис-требител

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от BIRICHKA » 14 Сеп 2013, 19:05

Моята първа(и засега единствена) катастрофа се случи Февруари 2012. Два или три дни след като бях станал вуйчо. Пред блока в който живее сестра ми се паркира на бордюра. Аз бях паркирал на такова място, че за да изляза, трябваше а мина на задна покрай метален стълб. Понеже постоянно ме изпращаха за нещо, успях да мина два пъти покрай него без да го закачам :clap: , на третия обаче, когато трябваше да закарам майка ми до вкъщи, не успях :mhihi: . Точно в заден ляв ъгъл го нацелих, не го видях в нито едно огледало. На задна, на полусъединител. Майка ми чакаше извън колата(че съм с койловъри и трудно слизам от бордюра), когато колата се спря внезапно, погледнах я и като видях изражението и " :shock: " , разбрах какво се е случило.
Последствията: счупени стоп, броня, изкривена ламарина м/у стопа и бронята и малко към калника. Много ми се струва за макс 10km/h ама...
Колата е Е36 318is
Това е!
Some say he spends most of his time on bmwpower-bg.net

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 21.06.2009
Местоположение: Горна Оряховица
Пол: Мъж

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от mirosk » 14 Сеп 2013, 23:31

Първата ми катастрофа хаха с жигула на 13 години караме си и навигатора реши да ми дръпне ръчната ....сътветно челен идар в дърво и до него на 20 см ел табло ... На следващата сутрин реших да изкарам мотора да видя пораженията на жижка и един пиян ме бутна в едно дере хахаха
Последстия две операции на ляво коляно малко несполучливи
Съвет :внимавайте кого возите от дясно хаха

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook