Първата ви катастрофа и последствията от нея

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 8.07.2011
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E39 525???+++
Мечтае да кара: E30

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от thunder4 » 15 Окт 2013, 16:32

Карам си аз по кривите Плевенски улички,спирам чакам за ляв завой ,след като изчаках 863518387261 насрещно идващи си минавам най-културно,а условията са прекрасни 5 градуса по целзий,мокро ,леко ръми гумите и те прекрасни 2 задни,естествено различни едната дот 2003 другата 2004 година,предните и те така само,че с дот 2008 иии един старец не спира на знак стоп шмугва се пред мене и спира в средата на пътя аз зверски на спирачките,гумите си влачат ,колата на шейна и в един хубав прекрасен ТЕГЛИЧ! Последваха реплики, размина се без КАТ , бих 5-6 шута на калника колкото да не търка в гумата и ГАЗ към нас,бях я прежалил вече ! :D Криви греди, подкалник,строшена броня крив калник,леееко крив капак и всичко това с не повече от 25 ! Ще се купува БМВ... Дата 01.10.2013

Извод: Не си купувайте Голф....особенно преди 2000 година! Не ми се мисли ако беше с 60-70 в някое дърво... :dunno:

P090110_16.45.jpg
P090110_16.46.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от don't be » 17 Окт 2013, 14:06

thunder4 написа:Карам си аз по кривите Плевенски улички,спирам чакам за ляв завой ,след като изчаках 863518387261 насрещно идващи си минавам най-културно,а условията са прекрасни 5 градуса по целзий,мокро ,леко ръми гумите и те прекрасни 2 задни,естествено различни едната дот 2003 другата 2004 година,предните и те така само,че с дот 2008 иии един старец не спира на знак стоп шмугва се пред мене и спира в средата на пътя аз зверски на спирачките,гумите си влачат ,колата на шейна и в един хубав прекрасен ТЕГЛИЧ! Последваха реплики, размина се без КАТ , бих 5-6 шута на калника колкото да не търка в гумата и ГАЗ към нас,бях я прежалил вече ! :D Криви греди, подкалник,строшена броня крив калник,леееко крив капак и всичко това с не повече от 25 ! Ще се купува БМВ... Дата 01.10.2013

Извод: Не си купувайте Голф....особенно преди 2000 година! Не ми се мисли ако беше с 60-70 в някое дърво... :dunno:

P090110_16.45.jpg
P090110_16.46.jpg



Samo ot edin tegli4 cqlata prednica posukana ? :O
За милиони-няма закони.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: София/Враца
Пол: Мъж

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от ociata » 29 Окт 2013, 18:03

Първата:
2007ма края или началото на 2008-ма размил се е точния спомен вече. Сменям накладки на първата ми лична кола, като естествено няма кой да ми каже да напомпам няколко пъти педала след това. Качвам се измръзнал паля и право към един гараж за да обърна, като имах гадния навик да спирам в последния момент... Добре че беше с метална врата, която се огъна :mhihi: Колата имаше деруга на бронята, с която си я и продадох.
Първата сериозна:
2010-та в Студентски град се качвам в колата пред Миленката. Колата гледам към манджата, но аз имам път кум УНСС и естествено не ми се обикаля ще обръщам на място. За капак няква очиларка спряла на аварийни зад мен втора колона - съответно нищо не виждам. Тръгвам аз да правя обратен и последния момент виждам как лети е39(чак лети не де, но поне с 60-70 беше :mhihi: ). Аз спирачки, той пробва да ме заобиколи и в резултат само се зажули в мен. Обаче аз с счупена броня, изкривена гредичка отдолур счупени пръскалки на фаровете и счупени щипки на фаровете. Той с деруга през цялата дясна страна като от задната му врата липсваше парче ламарина 15 на 2см. Парчето го намерих чак като свалих бронята навито под нея :mhihi: Викнахме КАТ, защото аз си мислех че вината ни е споделена разбираш ли :kuku: :mhihi: Тъпото е че на другото момче му писаха и на него акт за нещо си - не помня какво точно.
Най-сериозната
Миналата година септември месец се прибирам София-Враца. От няколко месеца имах 320д фейс. Правех ремонт в София и тръгнахме късно - към 10. Значи някъде към 11 без нещо вече сме на отсечката Ботевград-Мездра. Изключил съм от скорост и карам по инерция(макар че пътя е по-скоро равен и скороста ми пада). Спомням си добре че изключих на около 100 и покарах поне 5-600 метра тоест съм бил с не повече от 80-90. Отсреща трафик стабилен кола след кола. Влизам в ляв завой като продължавам да се разминавам с фарове и в следващия момент гледам още два фара този път срещу мен. От там спирачка и инстиктивно навивам волана надясно и колата излиза в чакъла, след който е дере. Навивам обратен да се върна на пътя и се връщам... обаче вече с вратите напред върейки перпендикулярно на пътя. Айде пак десен и тъкмо овладявам колата само че в насрещното и гледам срещу мене ТИР - само свих наляво и се мушнах между него и скалата(който е минавал знае между ханчето и Люти дол). Даже не знаех че там има някакви храсталаци. Прибирайки се към скалата усетих удар отзад и много фиданки и храсталаци през които минах. Някъде през целия този екшън съм включил на скорост но кога точно - не помня. Само знам че колата огасна на скорост от моите крака забити в спирачката. Онзи дето изпреварваше даже не спря. Дойде КАТ и ми написа АКТ - понеже другия го нямало :kuku: Все пак без тях нямаше какво да правя щетите бяха сериозни - задна лява колонка силно изкривена и цялата кола в дълбоки деруги(всичко без задна дясна врата, включително таван). Оправих колата и я продадох - на нейно място дойде 330д :driving: От тогава изключване от скорост само на прав участък и цяла година като минавам от там гледах изпонамачканите храсти и съборени дръвчета и си викам добре че се размина само с ламарини :angel:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от host » 30 Окт 2013, 8:02

Колеги, колеги това изключване от скорост да се спестят 1.5лв на 100км...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 1.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2 - BMW E30 touring
Мечтае да кара: BMW E30 катафалка
Детайли за колата: Детайлите са перфектни.

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от kokala » 30 Окт 2013, 10:37

host написа:Колеги, колеги това изключване от скорост да се спестят 1.5лв на 100км...

Аз пък съм чувал, че като е на скорост харчи по-малко от колкото като не е. :mhihi:
Изображение Изображение Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Долна баня
Пол: Мъж
Кара: Х5
Мечтае да кара: BMW X6М

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от huligana90 » 30 Окт 2013, 21:40

Аквапланинг в градски условия. Завъртане удряне в мантинела две превъртвания в въздуха и кацане по таван. На мен нищо ми нямаше леко бях натъртен :д

Изображение Изображение ИзображениеИзображение

И новото е39 :д

ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от michev » 31 Окт 2013, 18:19

Аквапланинг в ГРАДСКИ :shock: условия и 2 превъртания през таван с кола 1.5 тона, явно си карал с ограничението от 50 км/ч.
only rear wheel drive

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от vicho » 31 Окт 2013, 22:38

michev написа:Аквапланинг в ГРАДСКИ :shock: условия и 2 превъртания през таван с кола 1.5 тона, явно си карал с ограничението от 50 км/ч.


+- 100-на :mhihi:

е39-тката е много сигурен автомобил и ако всички еърбегове са налице и има DSC е супер!

има 4/5 звезди по EURO NCAP, къде е36 има 1/5 :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Долна баня
Пол: Мъж
Кара: Х5
Мечтае да кара: BMW X6М

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от huligana90 » 01 Ное 2013, 0:27

То е на излизане от града нормално каране е 100. А аз малко бързах :д нацелихте го горе долу 50+100 :д дсц светеше ;(

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 16.03.2011

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от stefanoff » 02 Ное 2013, 18:08

huligana90 написа:Аквапланинг в градски условия. Завъртане удряне в мантинела две превъртвания в въздуха и кацане по таван. На мен нищо ми нямаше леко бях натъртен :д

Изображение Изображение ИзображениеИзображение

И новото е39 :д

ИзображениеИзображение


Бате, нищо лично, ама вие с тая регистрация СО като ви видя в София и бягам надалеч :mhihi: А аква планинга явно сте го овлядяли от вашите пътища в околията. Карам някъде из околията с 40-50 по нещо, което е грубо да се нарече път, щото тук там има останало през 50 метра по малко асфалт, и изведнъж някой аквапланингуващ ме задминава със 140, като в същото време ме залива с изгорели сажди, масло, средни пръсти и попръжни :mhihi:
Не Мы такие, Жизнь такая

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Долна баня
Пол: Мъж
Кара: Х5
Мечтае да кара: BMW X6М

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от huligana90 » 02 Ное 2013, 18:44

В България сме през 100 метра гьол е напълно нормално! Това, че някои се влачат други бързат е съвсем друг въпрос. И аз карам леко в дъжд и сняг но на сухо няма да говорим :)


Аватар
Мнения: 627
Регистриран на: 4.03.2005
Местоположение: София-Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E90 330xd
Детайли за колата: Черен фолиран седан.

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от body » 18 Яну 2014, 0:25

Първата: 1993-та още ученик без книжка.С на един приятел на майка му Опел Кадет-а 1.3S набор 1982.Аз карам.2 завоя един след друг и 2-та 90 градусови с разстояние 50 метра между тях.От 4-та слагам 2-ра взимам първия с газ перфектно.Пускам волана и очаквам той да почне да се връща сам аз само да го донавия,да ама той не помръдва седи си почти пълен десен.Започвам да връщам обратен,ноо...през бордюра в градинката между блоковете.На колата нищо и нямаше.
Втората: 1994-та на 18 съм на няколко месеца легален стаж и на 7 години нелегален.С първия си автомобил Москвич 21412 набор 1989г. се качваме една вечер на х.Здравец на дискотечка.Аз съм с гуми 195 14-килетни не помня на колко при,баща ми ми е купил гуми нови и ме кара няколко седмици да ги сменя.Аз не ги сменям щото са 175-ци 14-ки и скапват вида на колата.Та с летните се озовавам в неразчистен сняг.Тогава почти не се чистеше нагоре.Догоре се качихме с бутане на много места.Там як купон обичайното сбиване и си тръгваме в еуфория на едно място надолу няма спиране и в една мантинела,ама плавно странично.Калник,мигач,фар-стъкло.Не ги оправих даже.
Третата: Лятото на 1996-та с Москвича.По Руски в Пловдив идвам от Юг и ще правя ляв завой по Данаил Николаев отивам на Рокерското да пия кафе.Знам,че трябва да спра,защото пресичам другото платно,но решавам да карам на късмет.Втора и Газ.Да ама един с Вектра А се засилил и като ме изпра в заден десен калник много добре ме завъртя точно пред Рокерското.Смачкан заден десен калник.Така и не го оправих и него.
Четвъртата: Пак с Москвича през 1997-ма зимата.Прибирам се след работа към 5 сутринта (тогава работих по дискотеките) влизам в квартала и си викам,чакай да си послушам още малко музика и да влизам в уличките с ръчна.Покарах доста така в квартала,но след един десен завой изненада точно след завой паркиран ТИР,а уличката малка не ми стигна мястото да прибера колата и заден ляв калник в Ремаркето.Оттам ме отхвърли отдругата страна в една преспа натрупана от снегорин.Набих се странично и няма излизане.Газ напред назад.Излязох де но се насветкаха лампи,събудиха се хора и се прочух в квартала.И този калник не оправих.Колата взе да заприличва на хармоника.Всичките си пари тогава давах на Мобиком, после Мобилтел-Цитрон,за дрехи,жени и за гориво.Само масло М10Д за колата се купуваше и ароматизатор.
Петата: През 24.9.2001-ва.Отивам на кръчма по повод 5 години от края на казармата в Парашутния. С Фиат Типо 1.4i след моста на Панаира в Пловдив точно пред чалга дискотеките в последния момент видях,че една Жигулка спира,ама аз карам със 70 км/ч спирачки с десен и с левия калник му чупя заден стоп десен,леко крив калник и броня.На Типо-то калник и мигач за смяна.Смених калника без да го боядисвам.Така карах 6 месеца докато продадох колата.
Шестата: 2002-ра.На буквално 200 метра от предната катастрофа в същата посока.Не бях продал още Типото и съм си купил съвсем скоро Сеат Ибиза набор 1994-та,но на реални 44 000км от познат.Джанти чисто нови гуми.Колата беше ударена отзад оправи я и аз я купувам.Отивам една вечер към 23.30 да прибера гаджето от Олимп-а в Пловдив.На светофара преди Тунела-Север решавам да мина на жълто и минавам,но в момента който минавам усещам удар в ляво,колата се завърта и се качва на бордюра.Един Ситроен БХ ме ударил.Тръгнал на жълто с много газ.Ровел си касетофона и не погледнал даже.Прави обратен завой и ме блъска във вратите.Крива колонка и 2 врати,едната и разпрана.
Седмата:2005-та зимата на сняг с второто си вече БМВ черно купе 318ис тунинговано стил Е46 от Валспорт-много вървежно за тогава.Качвам се от бул.България в Пловдив по последния мост на Марица след Пожарната на Панаира.Правя десен завой и решавам нарочно да поднеса колата-викам си нанагорно съм ще я спра ако нещо се обърка.С летни гуми.Поднесох я но не можах да я върна.Забих се в мантинелата в дясно.Резултат потрошен стъклопласт и бъбреците отпред.
Осмата: 2008-ма със Служебна Дачия Логан Ван на 6-ти септември на светофара на Циганския кореком.До Турския Ресторант.Карам с около 80,виждам светва червено от 200метра.Освобождавам от скорост и започвам да набирам по телефона,набирам слагам телефона на ухото и започвам да спирам интензивно,да ама късно.Пред мен Вектра А седан гнилоч като я подбрах я закарах в една Мазда 6 отпред.Резултат Вектрата изгнила се смаза много яко отзад.Отпред броня и радиатор.На Маздата само бронята.Платих 150лв на момента на този с Маздата за да се маха и викнахме КАТ.На Дачията броня,греда,радиатор на климатик,воден радиатор,преден капак,емблема,решетка пластмасова.Фаровете здрави.
Деветата:2010-та с учебния мотор 250кубика,правих кълбета много, на полигона със скорост 67км/ч засечена от инструктора.Само това ми е падането с мотор засега.
Десетата:януари 2013 пак с Дачията.В Благоевград точно до Гарата на пешеходната пътека до Еконт и Пицария Капоне.Внезапно Мерцедес ЦЛК спира на пешеходната.Аз в него.На Мерцедеса нищо.Дачията смачкана броня и греда.Седмица по късно на Път за В.Търново колата загря,оказа се че радиатора е спукан и той.С въпросната Дачия имам 6 ПТП-та.Другите 4 по-леки.За 127 000км които и минах имаше доста нанесени травми.
Единадесета:май 2013г.С новото Пежо 208 се оказах в един изкоп на булевард Джеймс Баучер в Благоевград с една тротоарна плоча заклещенаотдолу между пластмасите и картера.Пластмасите отдолу,бронята бяха сменени.
Февруари 2013.Пак с 208-цата в Благоевград на бул.Кирил и Методий преди гарата спирам за кафе.Влизам в магазинчето и момичето панически вика Колата-Колата,гледам колата върви напред посока Гарата.Бегом навън.Успях да я настигна в отсрещното платно чак.Голям срам беше.А това беше първата 208-ца в Благоевград и хората ме знаеха вече.Пак се изложих.
Кучета съм блъскал 2 пъти с около 90 само единия път на Фиат Браво 2.0ХГТ му разпуках леко бронята.
Калници,прагове съм кривил доволно по завои и в скоби за паркиране.Не ги броя тях.След месец правя 20 години стаж и над милион километра.Само последната година са ми около 85 000км.64 000км на 208-цата,6 000 на Дачията,8 000км на Е 90тката,4 000 на Пунто 1,9jtd.4 000 На Форд Фокус 1,8тдци.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 851
Регистриран на: 11.11.2010
Местоположение: Пловдив
Кара: E92 330D

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от HackeD » 14 Фев 2014, 0:29

1925251_783782468317889_650442678_n.jpg
1660901_783782401651229_264344705_n.jpg
1622732_783782444984558_1622673973_n.jpg


Ситуацията е такава, аз съм в лява лента, в средна лента едно пунто управлявано от жена, а в най-дясна BMW се върти и се удря в билборд, и в момента в който аз преминавам покрай пунтото, тази решава да се премести в лява лента защото точно в дясно вижда как BMW-то се удря и като ме започна от края ... та цялата дясна страна...
Ииии най-големия смях беше като дойде полиция ме изкараха мен виновен, че аз съм отишъл в средна лента и съм ударил пунтото, на тъпия полицай се опитах да му обясня и да погледне отпечатъците по джантата от нейната гума, и му обясних че ако тя си е държала лентата и аз съм я ударил няма как нейната гума да се удари в джантата и да остави тези следи... моята логика беше, че щом имам тези следи по джантата тя е завила наляво следователно гумата е "излезнала" от калника и е оставила следи но този беше идиот и накрая аз го отнесох. :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 15.11.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328iT 88' e46 328Ci
Мечтае да кара: e24 M635CSI

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от zoomer » 15 Авг 2014, 12:55

Бях на 18. Случи са на 11 януари. Хлапе което си мисли че е царя на пътя + шкода 120 в "перфектно" здраве + кофти път.
С около 120 се завъртях в един завой. Ударих 3 дървете, като аз и гаджето ми нямахме колани. В резултат на което излетяхме от колата. Аз в гората, тя на асфалта.
Оставам снимките да говорят за останалото:
Изображение
Изображение
Изображение
следващите 2 снимки не са особенно приятни за гледане за това само този който има желание да ги отвори.

http://store2.data.bg/zoomer/Pics/new/CUT2.jpg
http://store2.data.bg/zoomer/Pics/Den%2 ... 0crash.jpg
Drive fast, drive free but watch out for that tree....
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 320i
Мечтае да кара: E36 M3

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от JuStDieSeL » 15 Авг 2014, 19:37

Карах надолу от копитото моя приятел пусна LiL Jon Get Low надъхах се повече от колкото трябва и влезнах със около 70 във завой който не очаквах да е толкова рязък и обратен...... Видях че я изпускам играх малко със спирачките ударих 2-ра със надежда да я завъртя и да избегна падане в дерето но уви не се получи :( Влязох с 20,30-тина километра във дерето и след 3-4 секунди падане колата спря, спогледахме се със приятеля и излязохме живи и невредими.

Колата беше на 15-тина метра надолу по чудо сме минали между 2 големи дървета и сме чупили само по малки...

https://imagizer.imageshack.us/v2/1135x ... bMJdwI.jpg

https://imagizer.imageshack.us/v2/410x6 ... 8sqDL6.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/280x20 ... f5syky.jpg
Последна промяна JuStDieSeL на 17 Авг 2014, 0:51, променена общо 1 път

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook