Първата ви катастрофа и последствията от нея

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Автоморгаджията
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 16.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: чорапи у тех и маратонки вънка
Мечтае да кара: E60 ///M5

Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от Flash » 07 Дек 2012, 16:20

Вчера беше Никулден, та се сетих... 06 Дек. 2005г. вечерта. Бях на 18г. с книжка на два месеца. Баща ми беше на имен ден в другия край на квартала и се беше накъркал, обади ми се да го докарам и аз грабнах на майка ми Реното (11) и отидох. Тогава беше навалял един хууубав снежец и една тъмницаа... Колата беше позатрупана, но аз изчистих само предното и страничните стъкла, задното си остана с 10 санта сняг на него. Отидох до къщата на именника, която беше в задънена улица и 10 метра преди нея забелязах бус. Спрях, качи се дъртия, тръгнах да излизам назад и както се досещате на връщане не забелязах буса и данн в него :mhihi: .. Дъртия се сцепи да се хили.. Отървах се със счупен ляв стоп и олющена боя около него.

Последствия: Баща ми на другия ден купи стоп и пред работата ми го сменихме та да не разбере майка ми, защото тя си пазеше рендето като за последно. Да, ама след 5 месеца замина в морга заради упражнението "от пета на трета" от моя страна :lalala:

Вашата?
http://www.misterika.blogspot.bg - "Архивите на една друга реалност" - Паранормалният блог на България
На завоя заляга, конете яко напряга, задницата бяга - към мантинелата посяга...
Пол Уокър: 1973 - ∞
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 27.07.2010
Пол: Мъж
Кара: лимузина

Re: Първата ви катастрофа

Мнение от bat_gosho » 07 Дек 2012, 16:32

Тъкмо бях взел книжка и се шматках с на баща ми ладока 1500 и както всеки на тази възраст се мислех за безсмъртен.Реших на един първак в града да я издуя да видя колко ще вдигне.Вдигнах 100 и тъкмо се радвах когато забелязах че идва завой.Вместо да намаля обаче реших да понастъпя още малко.Резултата - предницата зави,ама задницата не беше много съгласна. :lol: Върти сучи във завоя.2 пъти се завъртях на 180 градуса (и аз не знам как го направих) и накрая спрях в тротоара,при което едната джанта стана на вита баница.
Та от тогава се запалих по задното предаване :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от Dirty M5 driveR » 07 Дек 2012, 18:11

Преди година обрах едни дървета с е36-цата. Последствията бяха 9 месеца без кола (щото не си струваше да я правя, нямах и толкова пари), и малко самоконтрол върху поведението ми на пътя :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 504
Регистриран на: 1.06.2010
Местоположение: София/Русе
Пол: Мъж

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от rhase » 07 Дек 2012, 18:25

20 Август 2012... Изображение
Отнеха ми предимство и директно в 30см теглич... онзи без малко да ме съди че съм му одраскал теглича :mhihi: Па мойта предница е перфектна

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1120
Регистриран на: 4.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 320d; BMW E30 318i cabrio

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от UBAH5 » 07 Дек 2012, 18:31

Преди 5,6 години, отнето предимство от моя страна :oops:
Изображение
5 месеца (зимата) без кола. Взех я и след половин година, я смазах от другата страна :oops: След това последваха третата, четвъртата и петата катастрофи :lol:
Изображение
When people ask you what car you drive and you say a BMW and they get all excited until they see it...


Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 21.09.2007
Местоположение: по света и у вас
Кара: на изпарения
Мечтае да кара: Countach, Diablo, F40, 348, 355

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от xpl0d » 07 Дек 2012, 19:55

Преди 6-7г. Много добре помня датата даже - 16-ти септември. 2-3 посред нощ. Скорост - 140-150 в града :oops: Много къс средно остър завой, но с голям обратен наклон. Таван, асфалт, таван, асфалт и бра(д)вата спря настрани, върху шофьорската врата реално. Колата на сутринта в моргата:

Photo-0163.jpg


Photo-0164.jpg


Отървах се единствено със синка на рамото от колана, а тъпия бег даже не се отвори, италианска работа :censored: Сега и милиард да ми дадат не бих я направил тази каскада.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 13.09.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW e30
Мечтае да кара: Plymouth Barracuda

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от geletooo » 07 Дек 2012, 20:26

2009-та зимата с е30ката на витоша :lol: кеф голем докато не ме засече мантинелата :mhihi:
последиците :десните фарове, бронята ,капака,калника,решетката и рана на главата на един авер дето не обича да слага колана

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от Elesar74 » 07 Дек 2012, 20:28

Челен удар, с около 130 в Москвич Алеко, 18.11. 2008 г.
Изображение
Изображение

Благодаря на Бога, че съм жив.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от ogata » 07 Дек 2012, 23:25

Разбрах, че дрифт с предно не става.

Бях се засилил с гоуфа сутринта в 5, да излитам от Пловдив да се записвам в университета.
На Т-образно кръстовище влязох с 80 от сух на мокър асвалт... камшик у лево, камшик у десно .. спирачки, бордюр, паника ... радиатора се оказа здрав, но волана ми играеше ламбада до Стара Загора заради двете криви предни джанти :mhihi:

После ме заболяха ръцете от карането по магистралата и спрях да ги прават :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

Автоморгаджията
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 16.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: чорапи у тех и маратонки вънка
Мечтае да кара: E60 ///M5

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от Flash » 08 Дек 2012, 0:33

xpl0d написа:Преди 6-7г. Много добре помня датата даже - 16-ти септември. 2-3 посред нощ. Скорост - 140-150 в града :oops: Много къс средно остър завой.........


Е*и му майката, колега... :shock: Да си жив и здрав! Викаш не се е отворил бег-а. Аз с Форд Мондео `95 съм се удрял почти челно с 40км.ч и не се отварял също... :dunno:
http://www.misterika.blogspot.bg - "Архивите на една друга реалност" - Паранормалният блог на България
На завоя заляга, конете яко напряга, задницата бяга - към мантинелата посяга...
Пол Уокър: 1973 - ∞
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от vicho » 08 Дек 2012, 3:26

катастрофа: бордюр с е36-цата на ЛукОйла (вътре в бензиностацията с около 30 км/ч)... недозави

резултат: носач, джанта, гума, калник, врата, курмилен накрайник, биалетка

решение: 300 лв. по-късно всичко беше бомба :mhihi:

последствия: НЯМА! Все така си не мога да шофирам :mhihi:

п.с. като гледам колите по-горе... чукайте на дърво и палете свещи :| :help: :paranoid:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 18.05.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: Astra j 1.4 t

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от b.bonev » 08 Дек 2012, 9:16

от 2000 г. имам книжка през септември 2010г. за пръв път се джустирах. карах по симеоновско шосе от ст.град посока към тв кулата и започна леко да ръми дъждец , малко преди да завия на дясно към кулата си пуснах чистачките да ми измият предното стъкло, по то беше прашно и взе да замазва и докато се усетя на спирачки се начепих в спрялото на светофара ауди а3. Излизам и гледам на аудито една две драскотини, а на бмв-то счупени два фара, маска с бъбреците, смачкан преден капак . Спомням си че от аудито изскочи една бойна лелка и ми вика "Ко праиш бе момче..." Аз така :dunno:
"Не Русия е проблемът на света в момента. Проблем са самозабравили се бездушни хора, които управляват Запада. Утре ще измислят още нещо. Това са някакви "зомбита", които само се стремят да рушат. Не знам до кога ще е възможно Русия да ги възпира, дори с цената на самоунищожение. Но ще направим каквото можем..."- завърши Путин.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 433
Регистриран на: 21.04.2010
Местоположение: Αθἠνα
Пол: Мъж
Кара: е36 купе

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от Yanko Petrov » 08 Дек 2012, 9:32

Януари 2009. Излезе ми една пача на стоп. Беше тъмно, кръстовището е точно на къщата, където живее майка ми, та минавам почти всеки ден от там. Понеже няма видимост за идващите от стопа, винаги като е тъмно присвятквам с дълги няколко пъти, ама тоя път не знам що пропуснах. Жената си спря на стопа за секунда и продължи (пожеже е точно на най-горната точка на стръмен баир, ако не направя упражнението със светлините, е много вероятно да не ме види, светлината от фаровете отива нагоре). От там тая тръгва, удря ме, аз удрям една кола, паркирана отдясно, бронята си продължи сама още 10 метра и те така. Ляв калник и броня си ми бяха за боядисване, та ме удари баш кога ми требваше :mhihi: Всичко си ми оправиха.

Изображение
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 670
Регистриран на: 20.04.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2008 X5 30d
Мечтае да кара: M-power

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от doncheff » 08 Дек 2012, 10:59

Тъкмо си бях взел първата кола (Опел Кадет), тъкмо бях навършил 18 преди 2 седмици и тъкмо бях взел шофьорския изпит. Още дори нямах книжка, щяха да ми я издадат след 1 седмица, но вече бях подал документите в КАТ. Спирам успоредно на тротоара пред нашия блок с един приятел, за да свалим газова бутилка, която току-що сме заредили. Слиза нашия, но на мен нещо не ми хареса мястото и реших да дам назад 1-2 метра, че има спирка. И без да затваря вратата пича, му викам "чакай малко да я преместя", а пред нашия блок бяха тъкмо сложили ниски бетонни колчета, за да не се паркира там. РЪГАМ на задна :mhihi: и без никва представа за случващото се, чувам "кръъъц". Обръщам се и гледам вратата ми отворена на 90-95 градуса :mhihi: 30 лв. по-късно за изчукване, без дори боядисване и си я карах година и половина така :D Иначе вратата след затварянето й, се отваряше само на 10-15 см., та всички слизахме от шофьорската (защото беше купе). Пълен смях :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Първата ви катастрофа и последствията от нея

Мнение от dan-dam » 08 Дек 2012, 11:10

Yanko Petrov написа: (пожеже е точно на най-горната точка на стръмен баир, ако не направя упражнението със светлините, е много вероятно да не ме види, светлината от фаровете отива нагоре).

Като гледам регистрацията да не е на "веселия стоп" :)
Иначе по темата шофьор на две седмици през 2003-та, ма на училище на бащата с Регатата. Бях паркирал на паркинг и при тръгването навих волана по-рано и забърсах колата до мен. Аматьорска работа :dummy: Задна лява врата леко огъната със счупена лайсна. На таксито абсолютно нищо дори драскотина. И последствия нямаше. Даже и бащата не чете конско :mhihi:

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook