Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 18.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99
Мечтае да кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99

Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от IceFire » 29 Фев 2012, 16:35

(Моля, изразете мнение)

Е това не можах да го разбера. Да видим дали е било целенасочено, или случайност и дали ще се случи отново.

Карам си снощи в малките часове с Е38-то; прибирам се от един приятел, който живее в Изток. Стигнах до центъра, но се сетих, че съм забравил нещо и хайде обратно натам. И ето какво ме сполетя...

Прекосявам "Попа" по посока Спортната палата, от там десен към стадиона, от там пак десен към НДК все едно и от там ляв - към телевизионната. Все на зелено си минавам и си карам спокойно - не съм вдигал над 60, дори специално като поех нагоре по Драган Цанков си сложих темпомата на 55, викам си, да си карам спокойно, ем не бързам, да се изкефя тука на гората...

Стигам кръстовището на Телевизонната кула - червено - спирам и си рекох, да си разбутам станциите на радиото, да си послушам нещо. Пуснах една, втора - и в този момент с периферното зрение забелязвам фигура на мъж, който приближава от към шофьорската врата. Докато се усетя да се обърна, онзи вече е стигнал до колата и най-спокойно, но с неприкрита злоба и насоченост ми хваща дръжката на вратата да я отваря - още не разбирах какво става - само аз съм единствен на кръстовището и този господин, пълничък с ехидна полу-усмивка - мисля, че беше спрял на 5 метра зад мен, но не съм сигурен, защото всичко се случи доста неочаквано.

Слава Богу, че си бях заключил вратите с централното! След неуспеха му, започна да блъска по стъклото и да ми вика отвън да му отварям веднага, за да ми кажел нещо. Бързо прецених ситуацията, огледах напречното платно посока София ленд - видях, че няма пукната кола никъде въобще - и на червено с десен завой, газ до дупка - ама то дизел, не тръгва с ряз - онзи се разкрещя, удари по колата с всичка сила - аз се изнасям на завоя с поднасяне и съм карал през 3 квартала, минавайки тук-таме на червено за да се уверя, че не ме следи, докато се прибрах.

Стоях половин час в колата и премислях засичал ли съм някой, нещо направил ли съм, та да ядосам някого - но не. Не е имало пилене на гуми, присветкване с фарове, клаксониране, нито съм отнемал предимство в 3 и половина през нощта, когато нямаше почти никой друг по пътя, а нагоре по Драган Цанков си бях само аз.

Дали искаха да ми откраднат колата?

Заключвайте се и всеки с по един пистолет под седалката.

Вие как бихте реагирали?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от pimpo » 29 Фев 2012, 16:58

Аз бих реагирал по един от двата начина според моментната ми преценка (колко е опасен човека на външен вид)
1. Точно като теб
2. Ако ми се види неопасен - отварям 1 пръст стъклото и го изслушвам. Макар че по думите ти - клоня към 1.
Последна промяна pimpo на 01 Мар 2012, 16:17, променена общо 1 път
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

gangstera
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 6.07.2010
Местоположение: MY HOUSE
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E46///M3 Е92///M3 E39///M5 E60///M5 F10///M5 F90///M5 COMPETITION

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от ryan83 » 29 Фев 2012, 17:47

Еми добре си направил колега..и аз бих отпрашил веднага че знаеш ли го кво ти мисли :kuku: Все още нямам кола ма и аз бих постъпил като теб :yes:
Добре че не ти е нанесъл някакво поражение по колата :)
Ако имаш каквото е необходимо...
можеш да имаш всичко

Изображение Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 18.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99
Мечтае да кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от IceFire » 29 Фев 2012, 17:54

Благодаря. Други мнения?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от ylaine » 29 Фев 2012, 20:31

Едно е сигурно - постъпил си правилно! Аз съм от хората, които ако им се случи нещо подобно ще има да го мислят и премислят сигурно няколко седмици, смятайки че не са постъпили, както трябва. Дано ти не си от тях. Няма изобщо кво да му мислиш. Какво е искал не е ясно, а и не е важно. Ясно е, че е искал да нарани теб или колата ти (както сам каза да я открадне). Още се чудя как не са се включили форумните нинджи да ти кажат "оле, ако бях аз щях да слезна и да го чупя от бой". Не казвам, че няма такива хора. Колкото повече, толкова по-добре и дано следващия път попадне на такъв! Но мисълта ми е, че такива индивиди или не са сами или имат най-малкото нож, който определено биха използвали. Затова пак ти казвам - постъпил си по единствения възможен правилен начин. И на мен ми е любопитно какво е искал, а не ми се мисли на теб, но е важно да разбереш, че в крайна сметка това няма абсолютно никакво значение.. и така - наздраве :bchug: и със здраве ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: Варна/Добрич
Пол: Мъж
Кара: BMW Е34 - Сребриста стрела
Мечтае да кара: BMW Е34

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от krustev » 29 Фев 2012, 21:33

Колега, няма какво да го мислиш! Това, което си направил е най-добрия вариант!!!
Най-вероятно някой наркоман скитащ по улиците е имал нужда от поредната доза, за която няма пари, а познава някой, който му трябва крадена е-38ца или просто някоя лъскарка с заветните три букви BMW!!!

НЕ ГО МИСЛИ И БЛАГОДАРЯ ОТ ИМЕТО НА ФОРУМА, ЗА информацията която ще ни бъде като обеца на ухото!
BMW, не е марка или бранд, ТОВА Е НАЧИН НА ЖИВОТ!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 18.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99
Мечтае да кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от IceFire » 29 Фев 2012, 22:30

Колеги, благодаря за подкрепата! Да, определено го мисля и съм от този тип хора, които много осмислят всичко такова. Другият път и пистокет може да извади. много го мислех - нейсе, никого не съм засичал... аи да бях, щеше да кара до мен, да присветне, да спре до мен. А този все едно от никъде дойде, явно за да ме изненада... от друга стана, ако е искал да ме изненада, можеше и да пълзи. но едва ли го мислят толкова... винаги ще се чудя. дяно не се повтаря.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от Kroki » 01 Мар 2012, 14:07

Според мен, чак да открадне колата не, по-скоро да те ограби. Ама като се замисли човек, секви хора има, можел е и огънче да ти иска :mhihi:
Просто, не се занимавай чак толкова много, карай на заключени врати в града и това е. Дано не се случват на никой такива работи
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1003
Регистриран на: 14.12.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: дърто Е30
Мечтае да кара: моята си,ама с неограничен бюджет

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от SPEED_GABROVO » 01 Мар 2012, 14:20

Нищо хубаво не ти е мислил,сигурно я щял да те ограби или да свие колата.Взел си правилното решение да изчезнеш,че със сигурност ще е имал я нож,я пистолет или още някой с него,не вярвам да е толкова смел и тъп,без да те знае кой си,да ти се напиня сам и без някакво оръжие.Това,че си ударил централното те е спасило,побесняла работа,вече и в колата трябва да се ключиш . :kuku:
BMW не е просто марка автомобили,а начин на живот.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1818
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: Плевен

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от TUZara` » 01 Мар 2012, 14:21

Ей прибраха Джаро и много се разпуснаха мишоците никакъв респект начи..тцтцтц :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 18.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99
Мечтае да кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от IceFire » 01 Мар 2012, 14:36

Мда, централното определено ме спаси. Но и да не е пуснал човек централното, отвори ли му някой вратата, трябва явно да е готов да натисне педала на газта, особено ако е автоматик доста лесно се тръгва и без употреба на ръка при всички случаи...

Като го премислям, може би трябваше да застана напреко на кръстовището (да тръгна напред и да направя обратен и да остана в кръстовището на аварийни), срещу тоя и да тръгна да набера полиция. Но наистина се усещаше явна агресия и не исках да опитвам какво може да последва.

Луда работа...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3380
Регистриран на: 10.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от kdl » 01 Мар 2012, 15:26

Преди няколко години едни надежденски нинджи ме гониха почти до центъра, като преди това ми слязоха 3ма с бухалки от една Алфа.
Всичко щото им свирнах, понеже щях да ги блъсна. Излизаха педалите от пресечка без да погледнат кой се движи по главния.

И понеже колата ми беше доста слаба и въобще не можех да се отлепя от тях... мислех на един светофар да им набия една задна да им строша радиаторите и фаровете и да видя как ще ме гонят после.
Минахме покрай една патрулка със 120 сигурно, онея не ни погледнаха дори.
И как да се обадя на полиция, като телефона ми някаъде наврян из якето на задната седалка... После доста време ми беше некомфортно, търсихме я колата из Люлин, Обеля, Надежда... никъде не излезе. Най-вероятно някви нашмъркани лапета са гледали Бригада и тръгнали да правят простотии...

Не го мисли изобщо, правилно си направил.
Съгласен с pimpo. И аз бих направил същото, въпреки че обикновено няма какво интересно да ми кажат такива хора ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от ogata » 01 Мар 2012, 15:31

Добре си направил :yes: Бих направил същото, само че по-ефектно (бензин и шпер :mhihi: )
Винаги има и по-големи батки и съм сигурен, че тоя ако продължава така ше си намери майстора :winky:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 18.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99
Мечтае да кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от IceFire » 01 Мар 2012, 17:13

Мислех си и аз за вариант (1) от по-горе; с отваряне на прозореца, дори и в конкретният момент, докато се случваше, но осмислих, че ако наистина е агресивен както явно беше (доказа се след, като удари по колата колкото можеше като тръгвах) - вероятно щеше да ми свали прозореца със сила ако го открехна и да стане мазало. А пък на бмв-то не мога и да му затисна пръстите с машинката, защото в лайсната има вградени сензори и ако усети, че ще прещипе нещо стъклото само слиза дори още по-надолу. Така че по-добре си беше да се бяга...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от ogata » 01 Мар 2012, 17:22

Аз за тва се радвам, че на мойта съм с манивелите ... само да си вкара ръката, джама до горе и леко газчица ... :mhihi:
Аре ся докато бягаш, кажи кво сакаш мамин златен :mhihi:

ПП. Мнооо филми, мноо :mrgreen:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook