истории на отказали шоферлъка..

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 6.09.2011
Местоположение: Божурище
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от Nasko_ » 08 Ное 2011, 19:36

Binev_OuT написа:
Nasko_ написа:Сега и ако ми напишеш, че всичките тези неща, които си изредил правят същия този шофьор безгрешен и застрахован от секунда невнимание...? :) Признавам, че има невероятни шофьори ;)

Е какво означава безгрешен бе човек - кажи един човек който е безгрешен в каквато и да е сфера.
А и не всичко на пътя зависи от теб!


Ами...и аз питам за такъв, ама няма ;) Това ми беше мисълта, ако не си разбрал.
Както каза колегата спираме с този спор ;)
Не спори с глупак, защото ще те принизи до нивото си и ще те победи с опит!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: BMW factory in Dingolfing
Пол: Мъж
Кара: рожден ден
Мечтае да кара: Apassionata
Детайли за колата: ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от EBEEMVACIA » 11 Ное 2011, 9:44

Yanko Petrov написа:Аз пак ще го цитирам това:
EBEEMVACIA написа::idea: при мен нещата са тъй-карам си с властния ми баща по околовръстното на видин и ...


Властни родители не пожелавам на никой! Ако баща му за всяко нещо му е гледал в ръцете и му е правил забележки (от малък), ако ще и бензин вместо кръв да има е възможно да му е "насадено", че не става (примерно, не само за шофьор)! Естествено колегата си знае най-добре как са нещата, може пък наистина да не му се отдава, но за мен такъв човек е дезориентиран по принцип, не само зад волана. Лично мнение, не искам да обиждам никой :bchug:
:evil: лошото,е че тиранията му е чудовищна....остави брат си да умре от студ и глад като бездомник у враца :evil: преди години ...
идиотията му е нормална за по-голямата част от вида хомо-сапиенс :dummy:
̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿BMW Flugelrad II V-2

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 31.03.2009
Пол: Мъж
Кара: го по тъч линията на живота..

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от M3 E92 » 11 Ное 2011, 18:30

Днес в София в една тясна уличка се случи така, че едно такси се появи срещу мен и колата пред мен.. В колата - жена-идиот :lol: Човечецът с "жълтата" кола си се сви максимално вдясно, а тая патка отпред спряла и не смее да подаде газ, да не би да удари колите отстрани :lol: Накрая с големи мъки я прокара, а аз спирам до таксито, онзи ме поглежда и ми вика "Мъкааааааа, мъкаа..", питах го дали т'ва е било жена и той "Е, че кво друго.."
Дамите да не се обиждат, има и шофьори мъже-идиоти, но жените им е в кръвта :roll:

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 14.11.2011
Пол: Жена
Кара: e46
Мечтае да кара: нещо много бързо

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от хриси » 28 Ное 2011, 1:31

обижда се този които не може да кара аз не се засягам
по темата не бих се отказала от шофирането яко е макар да съм имала една тротоарна екзема която ме стресна но всичко минава .НЕ СЕ ОТКАЗВАИТЕ ! :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1665
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Кукерландия
Пол: Мъж
Кара: Тъпата кака да маа с черпака
Мечтае да кара: Кадилакът на Долън
Детайли за колата: да има джам таван, кожни седалки, музика сватба, 320спринцофка, барнеш копче джам пада....

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от saleen » 02 Дек 2012, 12:50

Сакатлъците и то зверските сакатлъци на пътя с убити и ранени стават много често по вина на джигити, който се лъжат, че уж всичко могат и знаят, щото за тях пътя е писта и мислят, че са на състезание. Тяхната кола е най- бърза, с най- къс спирачен път, имат супер рефлекси, а другите, дето си карат нормално без да избиват комплекси са некадърни и гъзоръки :mhihi: В един период се оказва, че ограничението на скоростта било неадекватно за такава вървежна бегачка, после - ама аз ебати пича - и алкохола не ми влияе, що да не се нагъкам на дискотеката и да правя фиести по канавките и така докато не стане непоправимото един ден. Има лаф, че се давят най- често добрите плуци - и с джигитлъка е същата работа. Млад и неопитен шофьор може да предизвика ПТП, но рядко ще направи мазало с убити и ранени.
Всеки може да стане добър шофьор с много стаж зад кормилото, но много хора се притесняват не толкова от собствената си неспособност, а от това да ги натресе някой пиян нас.ан, без книжка, със самочувствие и манталитет на Шумахер на писта.
Никой не мое ма връне на селу!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 26.09.2008
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW i8

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от Amigo0o » 05 Яну 2013, 19:57

Страхотна тема... но и аз все повече се убеждавам че шоферлъка малко или много трябва да ти идва от вътре ...

Примерно аз преди да взема книжка не се бях качвал да карам кола ... педалите НЕ ЗНАЕХ! Инстурктура ми показа тва онова и на 5-ти час ми караш много добре и това беше... взех книжката, взех си кола и първата седмица когато карах сам ми беше малко странно но след това вече няколко години няма проблеми (дано и за напред да няма). :winky:

Иначе за жените само когато ги видя и сменям лентата и гледам по далече от тях. Примерно наскоро по едно заледено баирче със служебната кола без хубави гуми слизам бавно и гледам една кола седи на стопа и са оглежда вътре някои, на ляво, на дясно и така 2-3 пъти, а то я мине 1 кола за 10 минути я не мине на това място. Усещам по едно време АБС-а танцува под крака ми колата не ебава да спре гледам тая кола на стопа едвам едвам потегля и забелязвам че вътре жена се оглежда още на ляво на дясно ... свирвам 1-2 пъти да забърза малко че не мога да спра и тя се паникиоса и загаси колата, почна пак да се оглежда на ляво на дясно .... и добре че имаше малко асфалт гумите да захапят и да спрат :bowdown: . Все ми викат има и добри жени шоферки ... ама все още не съм видял и не вярвам :D

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 20.07.2012
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: Е36 318 IS
Мечтае да кара: Е92 М3

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от Би Ем ДабълЮ » 06 Яну 2013, 17:34

Братле ти на колко години си сега и продължава ли баща ти да те натоварва психически толкова много, че чак да се откажеш ,сори ама първия ти пост наистина пръска и не се сдържам :mhihi: :mhihi: , иначе по темата мога да кажа, че в началото като взех книжката стареца се опита 1-2 пъти да ми дава съвети как да карам ,но му казах да си мълчи защото това е изнервящо когато шофираш :smoke: от много отдавна не го качам в моята кола ,нито пък аз се качам в неговата ,всяка жаба да си знае гьола :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 8.11.2010
Кара: Compakt 323 i

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от stoevro » 07 Яну 2013, 13:41

saleen написа:Сакатлъците и то зверските сакатлъци на пътя с убити и ранени стават много често по вина на джигити, който се лъжат, че уж всичко могат и знаят, щото за тях пътя е писта и мислят, че са на състезание. Тяхната кола е най- бърза, с най- къс спирачен път, имат супер рефлекси, а другите, дето си карат нормално без да избиват комплекси са некадърни и гъзоръки :mhihi: В един период се оказва, че ограничението на скоростта било неадекватно за такава вървежна бегачка, после - ама аз ебати пича - и алкохола не ми влияе, що да не се нагъкам на дискотеката и да правя фиести по канавките и така докато не стане непоправимото един ден. Има лаф, че се давят най- често добрите плуци - и с джигитлъка е същата работа. Млад и неопитен шофьор може да предизвика ПТП, но рядко ще направи мазало с убити и ранени.
Всеки може да стане добър шофьор с много стаж зад кормилото, но много хора се притесняват не толкова от собствената си неспособност, а от това да ги натресе някой пиян нас.ан, без книжка, със самочувствие и манталитет на Шумахер на писта.




Изчерпателно :yes: Поздравления!!!
В Света има само три букви за автомобил: B M W
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от (bubsa) » 09 Яну 2013, 19:03

Шофьор и к**ва@ се ражда,а не се учи ;)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от zafirovp » 25 Май 2013, 5:25

Карах един огромен (в сравнение с компакта) джип. Бях карал такава голяма кола само веднъж, преди въпросната случка. Та карам си аз по един булевард във Варна и решавам, че мога да обърна на един светофар. Да обаче, радиуса на завой на тоя дзвер не е като на компакта. И естествено, аз не съм свикнал да се изнеса малко в дясно, преди обратен не успях да обърна и дадох половин метър назад. Е да, ама не. Някакъв пич с кабрио се бил залепил зад мен и ми е във мъртвата точка. След като се оправихме, си казах че повече такава кола няма да карам. След няколко седмици БМВ-то беше на сервиз и баща ми предложи да ми даде джипа. Аз му казах защо не го искам и той едва ли не със шамари ме юрна до въпросното кръстовище (отдавна минах възрастта, баща ми да ме бие :oops: ). Каза ми, че иска поне 5 перфектни обратни завоя на въпросното място. От тогава вече нямам страх от големи коли. И влак да ми дадете, ще го карам.

Затова, хора ако ви е страх да карате - карайте, но със по-опитен човек до вас. Такива глупости, като роден шофьор НЯМА!!! Примери бол. Не се оправдавайте с това, че просто не ставате за шофьори, всичко се учи с практика. Аз карам от 3 години всеки ден и все още се имам за доста зелен шофьор, въпреки че нямам нито един Акт или сериозно ПТП. Не се самозалъгвайте, че няма да имате проблеми на пътя, защото ще имате, но просто когато това стане ще сте по-подготвени.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 24.04.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 520i '96
Мечтае да кара: non-stop

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от Lawmaker » 25 Май 2013, 9:48

zafirovp написа:Карах един огромен (в сравнение с компакта) джип. Бях карал такава голяма кола само веднъж, преди въпросната случка. Та карам си аз по един булевард във Варна и решавам, че мога да обърна на един светофар. Да обаче, радиуса на завой на тоя дзвер не е като на компакта. И естествено, аз не съм свикнал да се изнеса малко в дясно, преди обратен не успях да обърна и дадох половин метър назад. Е да, ама не. Някакъв пич с кабрио се бил залепил зад мен и ми е във мъртвата точка. След като се оправихме, си казах че повече такава кола няма да карам. След няколко седмици БМВ-то беше на сервиз и баща ми предложи да ми даде джипа. Аз му казах защо не го искам и той едва ли не със шамари ме юрна до въпросното кръстовище (отдавна минах възрастта, баща ми да ме бие :oops: ). Каза ми, че иска поне 5 перфектни обратни завоя на въпросното място. От тогава вече нямам страх от големи коли. И влак да ми дадете, ще го карам.

Затова, хора ако ви е страх да карате - карайте, но със по-опитен човек до вас. Такива глупости, като роден шофьор НЯМА!!! Примери бол. Не се оправдавайте с това, че просто не ставате за шофьори, всичко се учи с практика. Аз карам от 3 години всеки ден и все още се имам за доста зелен шофьор, въпреки че нямам нито един Акт или сериозно ПТП. Не се самозалъгвайте, че няма да имате проблеми на пътя, защото ще имате, но просто когато това стане ще сте по-подготвени.

Колега, малко ще те поправя. Вярно е, че родени шофьори няма, обаче има хора които не са родени за шофьори. Лично познавам хора с 15+ години шофьорски стаж и то активни шофьори с по няколко хиляди километра на година , които не могат да карат , не могат да паркират и някак минават между капките.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от zafirovp » 25 Май 2013, 13:43

Може просто да са научени грешно. Аз например наскоро се усетих, че въртя волана с една ръка тип ''чистене на прозорци''. :clap: Ей, от 2 месеца се мъча да го махна тоя навик и едвам успях, представям си какво ще, ако го правих от 15 години.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 19.01.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530xD '06
Мечтае да кара: Вече не мечтае.
Детайли за колата: Е60 530xD '06

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от xapubg » 26 Май 2013, 10:07

zafirovp написа:Може просто да са научени грешно. Аз например наскоро се усетих, че въртя волана с една ръка тип ''чистене на прозорци''. :clap: Ей, от 2 месеца се мъча да го махна тоя навик и едвам успях, представям си какво ще, ако го правих от 15 години.

Ами колега, горе долу от толкова го правя :oops: . Понеже ти е любопитно, ще споделя - отказах го точно след първия опит да завия с бимата така. Не че не става - просто не ми е удобно с този волан и с тази кола. Даже вчера на прибиране от събора (чак вчера), съпругата ми забеляза че държа волана с 2 ръце и както е по книга и пита естествено "тая кола май не я караш една ръка ?" и аз "Ми виж километража (200), ако искаш карай ти с една ръка :mhihi: ". Държа д апотчертая, че тази скорост беше за момент, но с тази кола се научих/припомних си как се държи правилно волана и как се завива правилно за 10 мин. Та това е моят отговор какво се случва когато стажа ти е 15 + години - в моя случай се усещаш на момента и спираш да правиш простотии, в други случаи не се усещаш и продължаваш докато не се пребиеш някъде и после се чудиш "к'во стана пък с'я".
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 31.03.2009
Пол: Мъж
Кара: го по тъч линията на живота..

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от M3 E92 » 19 Юни 2013, 19:37

xapubg написа:
zafirovp написа:Може просто да са научени грешно. Аз например наскоро се усетих, че въртя волана с една ръка тип ''чистене на прозорци''. :clap: Ей, от 2 месеца се мъча да го махна тоя навик и едвам успях, представям си какво ще, ако го правих от 15 години.

Ами колега, горе долу от толкова го правя :oops: . Понеже ти е любопитно, ще споделя - отказах го точно след първия опит да завия с бимата така. Не че не става - просто не ми е удобно с този волан и с тази кола. Даже вчера на прибиране от събора (чак вчера), съпругата ми забеляза че държа волана с 2 ръце и както е по книга и пита естествено "тая кола май не я караш една ръка ?" и аз "Ми виж километража (200), ако искаш карай ти с една ръка :mhihi: ". Държа д апотчертая, че тази скорост беше за момент, но с тази кола се научих/припомних си как се държи правилно волана и как се завива правилно за 10 мин. Та това е моят отговор какво се случва когато стажа ти е 15 + години - в моя случай се усещаш на момента и спираш да правиш простотии, в други случаи не се усещаш и продължаваш докато не се пребиеш някъде и после се чудиш "к'во стана пък с'я".
Аз пък постоянно карам с една ръка, другата стои на скоростния лост, та ако се наложи аварийно спиране, да си свалям предавките през лоста :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

Re: истории на отказали шоферлъка..

Мнение от ylaine » 19 Юни 2013, 20:05

При наистина аварийно спиране свалянето на предавки може единствено да те забави.

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook