Домашен майстор!

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Домашен майстор!

Мнение от TPAKTOP » 21 Фев 2011, 0:08

Колеги от тази тема ще разберете защо не си ремонтирам сам колите като някой други от форума!!! :mhihi:
Взехме под наем едно двустайно апартаментче в центъра на София с цел да се направи малък офис. Като един етусиаст на тема "Направи си сам" си викам: "Дай първо да сменя ключалките че предните наематели да нямат ключ" Тази мисъл ме вкара в глобалната конспирация "Как производителите на патрони те карат да си купиш нова врата"! :mhihi:
За съжаление обаче явно се оказа че ръцете са ми завряни дълбоко в ануса. :oops:
Вратата е най-обикновена метална врата(допълнително монтирана) с две ключалки - касова и обикновена като обикновената е на бравата на вратата. Тръгвам аз да ги свалям те се оказаха занитени! :cry: Викам си "Майната му сега само ще сменя обикновения патрон пък по-нататък и касовата ключалка".
Тук искам да кажа че ако знаех на къде отива работата щях да си викна ключар.
Свалям аз патрона премерих го от край до край(65мм) сложих го обратно и тръгнах да търся да купувам патрон. Тъпото е че за най-лесно отидох в МОЛ. По-точно Скай сити. Голям празен паркинг и не чак толкова голям като площ и лудница. Отивам аз при ключаря-жена и й викам:
- Добър ден трябва ми патрон ама да не е от най-евтините. (голяма грешка защото жената-ключар ме почна от най-скъпите)
- Ами тука имаме едни швейцарски -много добри! Екстра сейф са нямат разбиване! Цената им почва от 150лв нагоре но наистина са най-добрите на пазара.
- Ами щом са толкова сигурни ще прежаля толкова пари.
- Ами носите ли стария патрон да го видим какъв е?
- Ами не той е на вратата! Аз го свалих само да го премеря и пак го сложих. Ей тоя тука ще стане - като соча с пръст към витрината в която все едно бяха изложени швейцарски часовници :banghead:
- Ами той е 155лв...
- Взимам го ама ми пусни една фактура че е служебен разход!
Пусна ми жената-ключар фактурата и без да ме предупреди че българските са различен стандарт от швейцарските аз тръгнах към новия офис. Стигам до там и с замах развих единствения болт и разкарах стария патрон. Слагам аз новия мъча го мъча го - не става!
"Бах мааму толкова ли съм прост че един патрон да не мога да монтирам" :shock: - се питах аз и ако знаех до къде ще стигнат нещата щях да се пробода с отверката!
Паля колата айде обратно до Скай сити. Влизам аз при жената-ключар и там имаше още двама мъже разбирачи.
А - аз
МК - мъжът-ключар
ЖК - жената-ключар

А: Абе тоя патрон не става! Наложих ги със стария 1:1 ама тоя не иска да заключва? :shock:
Тук привлякох вниманието на разбирачите
МК: А ами стария ако ви е български - е по БДС а тоя е швейцарски и е по швейцарски стандарт.
А: Ами тогава ще го връщам пък ще ходя да си купя български...
ЖК: Аааа ама аз вече ви пуснах фактура и касова бележка...
А: Тя може да се анулира!
МК: Абе я махни старата брава. Донеси я утре сутрин и ще я "пилна" малко и ще се оправи!
А: Сигурен ли си че ще стане защото тя е с нитове да не я потроша нещо?
МК: Абе ще стане! Как няма да стане?! Махаш нитовете след това ще сложиш нови! Утре сутрин ела в 10:30 аз ще бъда тук и ще ти я направя.
Отидох взех бравата предварително и се прибрах. Отивам сутринта малко по-рано да не го изтърва тоя и викам на жената-ключар че ще я оставя при нея а оня като мине да я оправи. Минавам малко по-късно:
А: Бравата готова ли е?
ЖК: Да! - и ми я подава
Пробвам я аз превърта само веднъж :shock: Докато я питах дали и дължа нещо за интервенцията при малко по-силен опит за второ превъртане бравата се потроши цялата и части се разхвърчаха на всякъде! :ranting:
ЖК: Какво направи бе момче? :shock:
А: :censored: :ranting:
Събрах по-големите части с които мога да премеря новата брава която явно ще трябва да купя. Гледам у нетя МАУЕР на ул. Гео Милев. "Еее роден съм под щастлива звезда 8) " Отивам в официалния магазин на ДЕКАВА и МАУЕР и нещеш ли "Кур тате баница". Жената от магазина ми вика:
- Такава брава като тая за тоя патрон няма! Може ако го изпилиш патрона да стане...
- Стига сме пилили че преди малко едни щях да ги "изпиля" вече. Патрона струва 155лв!! :ranting:
- Ами тука имаме една брава която е универсална ама ще трябва да пробиваш!
- Нямам инструменти за пробиване ще ходя да се консултирам с ключар и ще се върна да видим какво ще правим!
- Ей тука на Шипченски и Коперник има ключар!
- Еее поне не се разкарвам много... Мерси!
Отивам аз при пича и го питам:
- Брат помагай че вече ми иде да се гръмна! Тръгнах да сменям патрон до сега сме на брава. Може и врата да сменям и апартамента мога да сменя накрая! :mhihi:
- Даааааа патрона е хубав!
- Той хубав ама като ми пилиха старата брава ми я счупиха и сега търся нова ама по възможност да става с новия патрон но и да не се налага да пробивам вратата!
- Ще трябва да пробиваш! Няма да стане по друг начин!
- Ами дай ми тогава една нова брава а аз ще се оправям някак...
- Ей тая става ама ще трябва и дръжките да сменяш... А като си тръгнал да пробиваш вземи сложи и една бронировка на патрона да не го разбият?!
- Айде давай всичко да е ново че да не се разкарвам още! - викам аз вече отчаян от живота
Айде издумках още 66лв ей така за кеф че много му разбирам! :ranting: Отивам аз до новия офис гледам - нищо не пасва! :cry: :censored: Звънах на брат ми да ми намери бормашина че да къртя и се разбрахме за следващия ден. Беше към 17:30 почти да си стигна до нас и телефона ми звъни. Счетоводителката:
- Вратата в офиса(стария) се развали...
- :censored: :bang: :ranting:
Казах че не мога да се занимавам с подобни глупости точно в момента защото вече главата ми беше пробита! :cry:
Прибрах се у нас и заспах с хапче :kuku:
На следващия ден отивам да я правя. Взех бормашината забих тъкмо стигам до новия офис и ми излезе доста неотложна работа :banghead: Айде още един загубен ден... :cry:
Вечерта излязох от София и вчера вечерта се прибрах... Викам си: "Ооо утре(бел. ред. днес :mhihi: ) ще отида и презареден ще и е*а майката и на вратата и на патрона"
Отивам днес след обяд да я правя вече че ми писна! Провибах къртих с ножовка без дръжка рязах и пак се изнервих до краен предел! :banghead: :ranting: Звъня на един приятел който на моя фон е направо като Христос при майсторите викам "Моля ти се ела че вече откачам" Евала на пича моментално се отзова! Над 3 часа пробиване! Още не сме се нанесли комшиите със сигурност ни мразят! Накрая вече като стана 19-19:30ч му викам: "Дай да си ходим че и вече психиката ми е слаба и направо ще си поръчам нова врата и без това нямаме нитачка..."
И днес нищо не направихме! СОТ вече има а не се заключва :banghead: Не дал Господ да се активира сота ония като отидат ще се хванат за главата! :kuku: Вратата е с дупка през която спокойно може да мине детски юмрук! Течение става през нея! :banghead: Утре вече трябва да има щастлив край но вече ми писна да се правя на майстор! Тръгнах да сменям патрон още малко ще сменя и вратата! То до сега и без това дадох немалко пари и както се казваше в оня популярен клип за града на майните "А нервите кой ще ми ги плати :banghead: "
Ето защо не си ремонтирам сам колите! Ръцете са ми забити като сонда в гъза! :banghead: Ако така се случи при опит да си отстраня проблем по колата - ще я взривя! :paranoid: Живота ми се скаси с 10-тина годинки а още не сме почнали обзавеждането! :mhihi: От ИКЕА купихме разни рафтчета които са си жива игра! До сега съм ги сглобил всичките! Може ли да са толкова прости за сглобяване а патрона да не е?!
Може ама не е от патрона а от майстора! :ranting:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1120
Регистриран на: 4.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 320d; BMW E30 318i cabrio

Re: Домашен майстор!

Мнение от UBAH5 » 21 Фев 2011, 0:43

Интересна история :mhihi:
Изображение
When people ask you what car you drive and you say a BMW and they get all excited until they see it...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 27.06.2005
Местоположение: на масата

Re: Домашен майстор!

Мнение от benzin » 21 Фев 2011, 1:34

и аз няколко пъти така ядох дървото, и вече не се занимавам с неща които не са ми ясни :mhihi:
www.bmwпрофесори-bg.net

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Домашен майстор!

Мнение от TPAKTOP » 21 Фев 2011, 1:38

benzin написа:и аз няколко пъти така ядох дървото, и вече не се занимавам с неща които не са ми ясни :mhihi:

Ами подобно нещо няма да пипна повече! :mhihi: То това не е живот! :censored:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Домашен майстор!

Мнение от acho.rs » 21 Фев 2011, 1:58

И на мен ми се смяха , че първата смяна на масло , ми я прави "майстор" и ми поиска цели 10 лева , ама то не можеш и най-важното НЕ ТРЯБВА да разбираш от всичко :)

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Домашен майстор!

Мнение от Kroki » 21 Фев 2011, 9:09

Поне не ти е било скучно :lol:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Мнения: 6033
Регистриран на: 1.06.2002
Местоположение: Стара Загора/Казанлък
Пол: Мъж
Кара: Е30 cardio,Е39,Е36 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Re: Домашен майстор!

Мнение от B U L L I » 21 Фев 2011, 22:07

темата не е по правилата за раздела "страхотни истории".
а,ето ги и тях
viewtopic.php?f=2&t=182608
ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook