Най-ужасната катастрофа на която сме били свидетели

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 6.04.2003
Местоположение: София

Мнение от Resurrector » 11 Апр 2003, 9:47

Интересни случки има тук. :)
Аз в актива си нямам сериозни произшествия, само дребни сблъсъци, но ще ви разкажа за най-инфарктната ситуация, в която съм попадал (и която, уви, сам предизвиках).
Та значи, бяхме тръгнали на екскурзия, вече не помня къде, май до Мелник. Случката стана на един остър (към 90 градуса) завой на един тесен път, който представлява следното: нанадолнище, в долната точка на което е завоя, и след завоя е нанагорнище. За гарнитура имаше МОКЪР ПЯСЪК, точно на завоя (никъде другаде по пътя нямаше такъв) :shock: Та значи, виждам аз, че това е сложна история, за това преди завоя се изнесох в средата на пътя, за да ми е по-комфортно. Точно като започвах завоя се намирах почти изцяло в насрещното платно. И изведнъж забелязвам, че срещу мене върви една Волга, а зад нея Жигула! :shock: Как не съм ги забелязал преди? :? Вероятно завиването ми е погълнало цялото внимание. Та значи следва рязка реакция от моя страна с цел да си се върна в лентата. Предницата на колата се подчини изненадващо лесно, но задницата продължи да се движи по старата треактория. :shock: Около 1 сек. колата се движеше перпендикулярно на пътя. Веднага натиснах газта до край и прибрах задницата буквално на сантиметри от бронята на волгата. :roll: Тогава си казах, че никога няма да се кача на кола със задно предаване, поне не и докато не стана МНОГО добър шофьор (да ме извиняват феновете на БМВ). :)
И кой каза, че от компютърните игри няма полза? :) Напротив - развиват много добри реакции.
Я вышел им наперерез!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 23.11.2002
Местоположение: Sofia

Мнение от Godsmack » 11 Апр 2003, 11:16

Мислих за евентуално съдене на общината, но просто е безмислено. Делото може да се проточи с годни и накрая разходите може да останат неоправдани. При положение, че имах повече средства можеше да се заведе дело и да се осъди само за собсвено удоволетворение.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 30.03.2003
Местоположение: Пловдив
Кара: BMW E60 M5

...

Мнение от RS-MAD » 11 Апр 2003, 11:28

Пътя Хижа=Здравец към Пловдив.
Карах малко бързо , не можах да взема един десен завой и направих около 3 кълбета по склона и се изсипах в една нива ... После колата беше за пълна стета . Изкривена цялата..
Аз се отървах само с извадена ръка !
ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ КОЛАНИТЕ !!!! :bowdown: :bowdown:

води статистиката
Аватар
Мнения: 2037
Регистриран на: 18.01.2003
Местоположение: една крачка пред смъртта
Пол: Мъж
Кара: '07 X3 LCI 3,0sd
Детайли за колата: '93 318is
'95 328Ti
'95 318is
'00 328Ci
'04 330xd
'07 X3 3.0d
'07 X3 3.0sd
'01 730d

Re: ...

Мнение от LuBo1 » 11 Апр 2003, 17:33

:yes:
RS-MAD написа:ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ КОЛАНИТЕ !!!! :bowdown: :bowdown:
ИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 583
Регистриран на: 17.08.2002
Местоположение: BULGARIA
Пол: Мъж
Кара: e30 320i

Re: Най-ужасната катастрофа на която сме били свидетели

Мнение от KEVIN-30 » 13 Апр 2003, 1:33

23 май 2002, разклона ЛОВЕЧ и СОФИА(главен пут ВАРНА-СОФИА),4елен удар на 2 ОПЕЛА,мястото отбито от движение и 4акат ЛИНЕЙКА от ЛОВЕ4.Видях разкусани ламарини,изместени двигатели,3-ma от колите явно бяха, са целите в кръв :?: и ПОЛИЦАИТЕ си представете пишат АКТ в това време.Ако има хора които са от ШУМЕН и четат форума между другото в колата ми пътува Д-Р ИВАНОВА от БУРЗА ПОМОЩ.Спираме . И ПОЛИЦАИТЕ
се разкрештяха вие СЕИР ли щте гледате сега.???Казвам им че в колата иам лекар и дали се нуждаят от такъв.?? Веднага ни изтеглиха от задрустването и ДОКТОРКАТА започна да оказва помощ .В една от
колите имаше заклещема зена на предна дясна седлка/врата и арматурно табло.Жената беше в кома с на4упени ръце и крака(костите на пъцете бяха разкусали козата и) УЖАС КАРТИНА.Мезду другото бяха и сложили ПАМУК в ноздрите зада спрат кръвта .(ПРОТИВО-ПОКАЗАНО при ШОК и кръвоизли от носа?) Пристигна ЛИНЕЙКАТА и ДОКТОРКАТА каза 4е има съмнение за с4упен врат и поиска да извадят твурдата носилка.Оказа се 4е в ЛИНЕЙКАТА нямат такава :?:
Натовариха женат и линейката замина за ЛОВЕЧ.
Вси4ко това таве около 20 минути докато пристигне линейката,а може
е касаело и човешки живот.Така че спирайте при такива ситуации,всеки е паникьосан и неможе дасе организира,можете да сте полезни.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 578
Регистриран на: 10.03.2003
Местоположение: София-"montreal"

Мнение от KGB » 13 Апр 2003, 2:57

Полезен ДА...

но никога не пипаи толкова ранен човек освен ако не си доктор....защото едно погрешно местене и за цял живот мозе да остане инвалид....

Нали по едно време ги задалзаваха докторите да си слагат някви лепинки по колите че са такъва....или и това е като камерите за марширутните таксита в софия.

п.с: Добре че сте минавали от там....
Изображение

просветлен
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Йоханесбург, РЮА
Мечтае да кара: по празни пътища

Мнение от kay » 13 Апр 2003, 22:42

Resurrector написа:Предницата на колата се подчини изненадващо лесно, но задницата продължи да се движи по старата треактория. :shock: Около 1 сек. колата се движеше перпендикулярно на пътя. Веднага натиснах газта до край и прибрах задницата буквално на сантиметри от бронята на волгата. :roll: Тогава си казах, че никога няма да се кача на кола със задно предаване, поне не и докато не стана МНОГО добър шофьор (да ме извиняват феновете на БМВ). :)


spravil si se sys situaciqta, bravo! :)

obache. redno e da si zadadesh vyprosa zashto zadnicata e podnesla na pyrvo mqsto, pri polojenie che prednicata se e podchinila tolkova dobre, i tova ne e mnogo trudno za obqsnenie. razpredelenieto na masata pri kolite s predno predavane okachvaneto e taka napraveno che golqmata chast ot tegloto se pada na predniq most. za tova prednicata e lesna za kontrol. elementarna fizika -- vypros na normalna reakciq i koeficient na triene :) tyi kato na zadnite gumi nqma golqma tejest, te sa po-lesni za otdelqne ot asfalta... v sluchaq predno ili zadno predavane ne bi promenilo nishto. ne sluchaino BMW pravqt 50:50 razpredelenie na tejestta na vsichkite si koli, tova doprinasq za po-dobyr traction pri uskorenie, spirane, kakto i stabilnost v ostri zavoi i vyzstanovqvane na kontrol v situacii kato tvoqta.

P.S. rabotq po vyprosa s kirilicata, blagodarq za tyrpenieto! ;)

Акулчо Костенурков Нинджов
Аватар
Мнения: 4664
Регистриран на: 7.08.2002
Местоположение: The city of Angels;)

Мнение от ati » 14 Апр 2003, 9:50

kay написа:P.S. rabotq po vyprosa s kirilicata, blagodarq za tyrpenieto! ;)

:yes:
След каране не ти ли треперят краката, значи просто си се возил

просветлен
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Йоханесбург, РЮА
Мечтае да кара: по празни пътища

Мнение от kay » 14 Апр 2003, 13:28

ati написа::yes:


хайде, оправих го :) да не съм в черния списък вече ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 24.03.2003
Местоположение: Gorna Oryahovitza

Мнение от Speedster » 14 Май 2003, 15:31

Като става въпрос за катастрофи ...
Случката се развива на сбора в село Върбица (до Горна Оряховица)миналата година. Бясно Жигули се задава отдолу и вече набира за баира на селото с не повече от 70 км/ч, но какво да види... г-жа Евдокия. За нея какво повече да ви кажа освен че е полицай на годината, носи се слух че е писала и АКТ на мъжа си (бе въобще гадна овца :evil: ) , но да не се отклонявам... та 3 коли наредени перпендикулярно на пътя на една поляна пред къща и пича като вижда куките набива яко спирачки и оная Жигула се завърта направо към трите коли (не се знае кое колело задържа) и блъска първата (лъснат, като за Форд хубав беше един Ескорт) която се завърта, удря втората ( не помня вече каква беше) и втората отива във ВАЗ 2104... В крайна сметка всички бяха наред ама колко разправии имаше после ...
Тая катастрофа беше малко по-сериозна - Ситроен Саксо от новите с леко превишена скорост по пътя от ВТ към Севлиево кара срещу нас и изпуска завоя като за части от секундата се обръща на една страна и право в храстите (точно на завоя където наскоро депутата уби жена си) и тогава докато решим да спрем да помогнем един бус пускаше ляв мигач да ни изпреварва и ни беше на бронята ( добре, че спряха други хора да го е** тоя с буса :maad: ), че баща ми натисна заради педала скапан
Ние с наща кола досега не сме имали инциденти :bowdown: да чукам на дърво ... само един път един без малко да ни изхвърли от пътя - изпреварвахме го него и още един и му бяхме до вратата вече когато пича си пусна спокойно ляв мигач и тръгна и той да изпреварва (добре че баща ми има вече над 20 години стаж и ни отърва със 120-130 км/ч)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 16.12.2002
Местоположение: София

Мнение от tsvet40 » 16 Май 2003, 8:18

Ето още една мрачна история.
Преди 2 години, на бала на един приятел. Колата е БМВ 323 Е30. Случката става към 4.00 сутринта след бала. В колата са 3 момчета + гаджето да моя приятел. понеже момчетата са твърде почерпени да карат, дават на девойката. Идилия... Музиката и настроението на 6, бавареца цепи мрака из София. Тук е момента да отбележа, че момичето караше много добре за момиче и адски спокойно. В тази вечер обаче, повлияна от доброто настоение, скоростта по празните улици е 120 - 130. С тази скорост минава по Вапцаров от Кошарите посока Ситняково.. Точно на Семинарията има трамвайни релси и пътя е ^ . Съответно тя прави зрелищен скок от няколко метра. Поради липсата на опит с толкова мощни коли / нейната е Пежо 205д/ и уплахата, дава газ до ламарина. Когато колата се приземява на асфалта, можете да си представите с каква скорост се въртят задните гуми.. В резултат задницата се завърта, в мантинетала леко, и с около минимум 80 в дърветата отдясно.. Няма да ви казвам за последствията :( :( Поне всички са живи!

просветлен
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Йоханесбург, РЮА
Мечтае да кара: по празни пътища

Мнение от kay » 16 Май 2003, 8:33

Сутринта бях свидетел на доста грозна гледка, за щастие не изглеждаше да има пострадали. Карам си сутринта по магистралата към работа, а противоположната на мен посока странно празна за 7 сутринта, трафика никакъв го няма, и забелязвам в далечината полицейски светлини, ясна работата. В бързата лента едно Е46 отпред и още 2 чекии се набутали отзад една след друга... а след тях задръстване на макс, в продължение на няколко км (тук е момента да вмъкна че става въпрос за 3 ленти във всяка посока)... добре че бях срещу трафика. Много е гадно така с тези задръствания по магистралите, щото както караш със 100+ и изведнъж пълен стоп. Аз винаги гледам нервно в задното огледало като спирам рязко :(

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 23.11.2002
Местоположение: Sofia

Мнение от Godsmack » 16 Май 2003, 10:03

В събота сутринта отидох до паркина да си взема колата и видях Омегата на един съсед направена на пихтия ( то даже пихтията има по-хубава форма от опела) питам аз какво е станало и се оказва, че човекът същия ден отива за риба и на Цариградско шосе спира да изчака свой приятел в това време го връхлита доста подпийнал човечец за съжаление с БМВ. Собственикът на Опела за щастие е бил извън колата иначе едва ли са щели да го извадят цял отвътре. Не знам за този с БМВ-то дали е оживял, но удара е бил с доста на 80 км/ч.

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 16 Май 2003, 11:43

Аз не помня дати и подробности, но преди няколко години на цариградско шосе една шкода излетя от едното платно и падна в другото върху един трабант ако не се лъжа. Май се дължеше на спукана гума.
Изображение
Изображение

Предишна

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook