Войната по пътищата

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Войната по пътищата

Мнение от driver69 » 19 Май 2010, 21:14

Мдаа, дойде времето да напиша и такава история. Поне за мен дойде това време. Седя си тук, кисна пред форума и разглеждам техническа литература. Днес карах. Книжка е нещо, за което нямам достатъчно от нужните години, с помощта на които плюс още около половин бон, човек може да притежава. Спокойно, не карам по вашите пътища, няма от какво да се притеснявате – няма да ви свия безценния калник, нито ще ви направя комбито хечбег. Но мен друго ме гложди - защо има толкова катастрофи, в които загиват толкова невинни хора. Да, говоря за безименните жертви на геноцида, наречен от медиите културно “Воината по пътищата”. К’ва воина, това е доброволно. Разбирам, да беше воина, щеше да има цел. “Воината по пътищата” е нещо безцелно. Всъщност, всеки “войн” с бърз голф, вървежна астра, а може би и нископрелитаща Е36-ца има своя цел. Дали ще е да впечатли Станка, кварталната минетджийка, дали за да покаже на приятелите си колко му върви колата, или пък просто да се “изкефи” на макс на пътя, той си има цел. Но целта на всеки е различна. Затова самото действие е безсмислено. Затова има и толкова жертви – когато нямат обща цел, хората не се обединяват. На една важна постройка в София има един надпис: “Съединението прави силата!”. Ако всички тези идиоти, които ежедневно убиват наши роднини, приятели, съседи, с които се разминаваме сутрин, се обединят и си изберат един месец, в които само те да са на пътя, това ще бъде напълно достатъчно. Те сами ще се затрият. Може и да ги оставим само тях и ТИР-овете. Така де, ако не предупредим румънеца зад волана на камиона, той откъде ще знае, че точно тогава някой празноглавец е решил да изпита 50 пъти земното ускорение? За части от секундата. Ще кажете, че съм глупак, защото искам те да се изтрепят. И други неща ще кажете. Не ми дреме. Пиша го за себе си, не ме интересува кой ще ме нахрани. Но аз съм прав, поне за себе си и още десетина човека. По-добре да се изтрепят сами, отколкото да убиват и нас, тези, които караме според ограничението, поглеждаме в огледалото за коли, освен да си гледаме веждите и по-точно тяхното творческо оформление!!! Ще кажете, ти не си ли превишавал ограничението, че говориш така? Превишавал съм го, естествено. Неведнъж. Даже много често извънградско съм над ограничението. Но в разумни граници – като карам със 100 или 110км/ч, не е толкова по-опасно, отколкото с 90. Но със 140 като ми излезе от завоя рейсърчето, карало виртуални машини цял живот, което не знае как се тръгва зимата по наклон, какво да направя? Ако съм със семейство?!? Или казвате, може и да не те убие? Може, да, но може и да успее. Ясно, ако не успее и се размина само с ламарини, ще съм много щастлив. Него ще го бия бясно. После ако иска да ми се сърди, да реве, да ме съди или на арменския поп да се оплаква. Аз ще бъда жив! Със смърта не бива да се играе! Живота не е игра! Има и по-адреналинни начини да се затрие човек, примерно скок от висока скала без парашут. А най-добре отидете и ударете шамар на най-голямата мутра в града ви. Ефектна смърт ще бъде. Пък после може и него да го осъдят, пак благинка. Ако някой уличен съзтезател(такова нещо НЯМА, не е имало и няма и да има!!!) търси други начини да се утрепе, има един бутон ЛС долу. Да ми пише. Какво му е толкова хубавото на това, да караш бързо? Разбирам го донякъде, но е неоправдан риск. Излезте на магистралата, най-много в някоя мантинела да се нанижете или някой някой мост да пропуснете. Но поне това направете, нещо като посмъртно добро дело – пазете другите. Не ми пука за вас! Но искам аз да съм жив!!! Жив в смисъл да мога да хапна, да пийна, после с гаджето да се “отдадем на страстта”, ей такива все човешки неща. Щото вие може да ме потрошите и изпратите в болница в много тежко състояние за N-брой години, но пак ще съм жив. Това също не го искам, не го и пожелавам на най-големия си враг. Това е, което исках да ви кажа, рейсъри. Надявам се, когато след малко излезете навън и запалите колата, бутнете първа, която влиза мазно, след това втора, да се сетите за моята история. Това надявам се ще ви накара да върнете газта и да се насладите на самото пътуване. Малко са причините да бързаме, най-честата е, че бързаме да се видим с тоя на небето. Сега да не помислите, че искам да намекна, че сте простаци, празноглавци, кухи лейки, идиоти, кретени, лайна и други цветисти и приятни за ушите(щях да кажа ухото, баси, не съм Бетовен и няма и да стана, що ухото?) епитети? Не, повярвайте ми, не е така. Аз го казвам!!! Лека, приятна и безавариина вечер.
Последна промяна driver69 на 20 Май 2010, 14:58, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 16.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Drag One
Мечтае да кара: Е39/E46 Automatic ;)

Re: Войната по пътищата

Мнение от eMoTuKoH4o » 19 Май 2010, 23:03

:yes: :clap: Една едничка истина! :clap: Поздравления колега много точно изразено мнение! :clap:
Жена без цици е като село без начално училище - няма откъде да започнеш ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 7.01.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Омега А '86; E53 3.0d '06

Re: Войната по пътищата

Мнение от Нено Б. » 20 Май 2010, 0:36

Това е добро.
И аз съм съгласен да се изтрепят, ама в повечето случаи взимат някого със себе си.
rwd фен

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: Войната по пътищата

Мнение от bmw325tds » 20 Май 2010, 9:07

Наистина няма война по пътищата.
Просто шофьорите са много малко.
Много карат без да имат и елементарни шофьорски умения.
Губят управление над автомобила и се утрепват. С тях си заминават и други хора.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 10.12.2005
Пол: Мъж
Кара: 3er E90

Re: Войната по пътищата

Мнение от Naiob » 21 Май 2010, 0:05

:yes:
Браво колега, дано тия, които се познаят в думите ти се опомнят малко. Но едва ли :banghead:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1438
Регистриран на: 18.01.2007
Пол: Мъж
Кара: E39 535i '01
Мечтае да кара: Mки, Ферарита и други глупости :)

Re: Войната по пътищата

Мнение от Feanor » 21 Май 2010, 10:14

Ryapoff написа:Какво му е толкова хубавото на това, да караш бързо?


Много е просто - адреналин се казва. Това е естественият наркотик, заради който съществуват всички екстремни спортове. И бъркаш, това не е неоправдан риск, просто е безотговорно. Не му е мястото на обществените пътища. Обаче няма нито реална алтернатива, нито принуда. А трябва да има и двете, за да убедиш любителите на високите скорости да карат на друго място. Всичко останало се свежда до "имат смисъл нещата, в които аз виждам смисъл, а нещата, които другите правят са безмислени". Тоест, до празни приказки. Между другото, не оправдавам изцепките по пътищата. Просто ти обяснявам какви са причините. И защо с многословно морализаторстване плюс идиотски медийни клишета като "война по пътищата" не можеш да промениш нищо.
"Nothing gives one person so much advantage over another as to remain always cool and unruffled under all circumstances"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1070
Регистриран на: 20.01.2005
Местоположение: у вкъщи
Пол: Мъж
Кара: мел
Мечтае да кара: танк

Re: Войната по пътищата

Мнение от XaMaB » 21 Май 2010, 11:02

Ааа махаме бензинките, оставяме печките и ще намалеят катастрофите :mhihi:
Кой ми затри подписа, за неспазване на правилата, при условие че подписа ми беше по-стар от правилата


Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 16.09.2007
Пол: Мъж
Кара: ги да ядат грудки

Re: Войната по пътищата

Мнение от dimithur » 21 Май 2010, 14:23

Eй браво, все едно аз съм го писал :) :yes: Може би най добрата тема до тук. Ма нали се сещаш, че празноглавците едва ли го четат тоя форум, а и да го правят, едва ли четат теми по дълги от 2 реда :mhihi: И аз много държа да се самоизбият някак си така помежду си, или да се нахакат в некой тир/мантинела/дърво, ама не става за съжаление :dunno: Те са "безсмъртни" да ги *ба, всмисъл като един от тех се претрепе, неговото място се заема от нови 2ма стриит рацери. Въпрос на манталитет. Ама ти и какво очакваш от хора, които слушат чалга, гледат биг брадър и не сядат зад волана на по-малко от 3 ракии, че без тех не им идва куража. Абе жалка картинка сме, нация от малоумници, лош човешки материал, както искаш го наречи, всичкото е верно.

Относно привържениците на адреналина, колегата добре ви го е обяснил - има и по лесен начин за изпитването му, хвърлете се от някой мост :mhihi: За 3-4 секунди ще се напомпате с повече адреналин, отколкото ако карате М6, ефекта е гарантиран, а е и безплатен :mhihi:

Тарантино в Dead Proof, е загатнал много елегантно решение на проблема. Един дву тонен таралясник с рол кейдж , не е нужно да правиш простотии, просто си карай нормално според ограниченията, ама без да пазиш малоумниците по пътя и да бягаш в канавката. За един маршрут София-Бургас, поне 10тина рацера ще обереш по-пътя, пращайки ги във вечните ловни полета :mhihi:
в една зверилница толерантност е равно на смърт
Н.Хайтов
http://www.youtube.com/watch?v=o7oVw72Bc4Y

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1438
Регистриран на: 18.01.2007
Пол: Мъж
Кара: E39 535i '01
Мечтае да кара: Mки, Ферарита и други глупости :)

Re: Войната по пътищата

Мнение от Feanor » 21 Май 2010, 15:21

dimithur написа:Относно привържениците на адреналина, колегата добре ви го е обяснил - има и по лесен начин за изпитването му, хвърлете се от някой мост :mhihi: За 3-4 секунди ще се напомпате с повече адреналин, отколкото ако карате М6, ефекта е гарантиран, а е и безплатен :mhihi:


Бъркаш сметките обаче. Щото начинът ти е еднократен. Разтеглено във времето, ако не умираш можеш да употребиш несравнимо по-големи количества. Изобщо, престанете да се правите на интересни, знаете много добре, че никой всъщност не иска да умира (като не броим малък процент истински самоубийци).
"Nothing gives one person so much advantage over another as to remain always cool and unruffled under all circumstances"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Войната по пътищата

Мнение от Elesar74 » 27 Май 2010, 9:12

Да искаш смъртта на някой, щото евентуално може да те затрие :kuku: ....... Със същия успех утре ти, карайки с посочените от теб 100-110 може да блъснеш човек на пътя или да се удариш в кола и да причиниш смърт, даваш ли си сметка за това? Никой не е застрахован от емоциите си, се ми е на ума, че има човек който кара абсолютно разумно на пътя, дори и да спазваш ограниченията, пак можеш да убиеш човек при определени ситуации. Не можеш наля мозък в главите на рацерите, не става. И не искай смъртта им, тя няма да те утеши и да ти гарантира спокойствие на пътя. Рацери на пътя винаги ще има, а ти се моли на оня на небето да те пази от тях, щото ти сам не можеш се опази.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 437
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: София

Re: Войната по пътищата

Мнение от ferdy » 30 Май 2010, 15:27

Ми състезателите се карат един по един. При всяка заплаха за нечий живот по два-три шамара са достатъчни, за да се кротнат за малко. Не си падам по агресията, но това е оправдано.

По този повод: чудно ми е дали един колега на видима възраст 18-20 г. с търновска регистрация, синя е36-ца се кротна след като се видяхме муцуна в муцуна на един завой преди Микре тази зима? Ако случайно четеш, "колега", трябва да ти призная, че много бързо се окопити да се заключиш в колата и най-големия ти късмет беше колана, който ми попречи да те изкарам от колата.
А моя най-голям късмет беше, че не бях с БМВ-то, защото с него нямаше да мога да спра и щяха да ни ходят бавно и на мен, и на теб, и на пича с фиатчето пред мен, с който се хвърлихме в канавката заради твоята малоумна постъпка. Да се изпреварва колона, на завой, със скорост в пъти над разрешената, на забранен за изпреварване участък, без видимост, като изключим нашите фарове насреща... меко казано е, че ти се размина много сериозен бой, мишок такъв.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 11.08.2009

Re: Войната по пътищата

Мнение от S.Kostov » 31 Май 2010, 14:28

Най-големия проблем за 'войната по пътищата' са младите шофьори и пияните.
Няма спор че всички тук харесват БМВ и обичат марката, включително и аз, но...този раздел е пълен с истории и с предупреждения да 'внимаваме' но в останалите раздели има момченца на по 17-18 години които тепърва взимат книжка и вече искат да се качат на баварец, а повечето от вас ги подстрекават и одобряват това. Те искат съвет какво беемвенце да си купят... Според мен НЕ Е нормално всеки току що взел книжка сополанко да кара БМВ и да почне да хвърчи в града. Ами това са пълни камикдзета! Човек трябва да се научи да кара поне 1-2 години, за да се успокои малко, да придобие някакви навици най-елементарни И ЧАК тогава да лъмти за мощна кола.

Форума е пълен с пубертети които не осъзнават класата на БМВ и защо точно го искат, има хора които откровено си признават че го купуват за 'гъзария'. С този български манталитет ще умират хора по пътищата, няма как да е!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Войната по пътищата

Мнение от driver69 » 31 Май 2010, 17:42

S.Kostov написа:...

:mhihi: :mhihi: И автора е пубер, колега. Годините не правят шофьора! Книжката и тя! Друг ни е проблема - комплексите. Аре па да видим некой бизнесмен със 750Li дали ше се прай на безумец по пътя? Не. Щото се е доказал. Няма вече какво да доказва в живота. А бай мангал дето си е купил книжлето с парите от помощи за детски и се е качил на Е36, на всеки сфетофар се дрърпа с всяка кола, абе изобщо "голфар", дали не е по-опасен??? Със 150 коня под капака, половината умрели? Има и на Е34 вече... Но все пак, друга ми беше мисълта. Няма един 18-годишен да е по-опасен от един 40-годишен, ако има акъл в главата. И от 65+ годишен няма да е по-опасен, 'щото има рефлекси и не блей по пътя!!! Не защитавам карането без книжка, но според мен не е тя основния фактор в шофирането. Както е написал в подписа си един пич от лада-клуба, "Не карай с крака и ръце, а с разум и сърце!". Много добра фраза. Подкрепям.


Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 1.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Капак от Е32 на тавана на 34-ката
Мечтае да кара: ЗиЛ-157; АН-12
Детайли за колата: Бяла и стара

Re: Войната по пътищата

Мнение от kemakozeE36 » 02 Юни 2010, 21:42

S.Kostov написа:Най-големия проблем за 'войната по пътищата' са младите шофьори и пияните.
Няма спор че всички тук харесват БМВ и обичат марката, включително и аз, но...този раздел е пълен с истории и с предупреждения да 'внимаваме' но в останалите раздели има момченца на по 17-18 години които тепърва взимат книжка и вече искат да се качат на баварец, а повечето от вас ги подстрекават и одобряват това. Те искат съвет какво беемвенце да си купят... Според мен НЕ Е нормално всеки току що взел книжка сополанко да кара БМВ и да почне да хвърчи в града. Ами това са пълни камикдзета! Човек трябва да се научи да кара поне 1-2 години, за да се успокои малко, да придобие някакви навици най-елементарни И ЧАК тогава да лъмти за мощна кола.

Форума е пълен с пубертети които не осъзнават класата на БМВ и защо точно го искат, има хора които откровено си признават че го купуват за 'гъзария'. С този български манталитет ще умират хора по пътищата, няма как да е!

Колега, да не се обиждаме аз съм новобранец.Всеки вика младите шофьори това, младите шофьори онова, знаеш ли заради възрастни "опитни" шофьори колко пъти си правя вратите (и не само тях), като всеки път ми излизат с оправданието "Не те видех...".Все пак не мисля че ще отречеш , че и измежду нас младите има читави.Истина е,че БМВ-то не е за всеки, но мисля че и то може да се кара културно(особено моето-М40В16 Е36).
И не го взех за гъзария, а ми го подариха ;)
Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 11.08.2009

Re: Войната по пътищата

Мнение от S.Kostov » 02 Юни 2010, 23:37

Не ме разбрахте добре. БМВ-то е предимно кола за млади хора, аз също съм млад шофьор, на 24 съм. Но вече имам все пак няколко години стаж и съм минал пубертета отдавна, карал съм и доста коли. Но тук има 17-18 годишни които искат баварец за първа кола, и освен това искат доста мощен такъв. Разбирам да си вземеш 316/318 или някой по стар дизел докато се научиш и тогава нещо вървежно. Още повече че задното не е за новобранци. Ако говорим за ново БМВ нещата са ок, те са пълни с куп системи и ако не се изключи DSC-a не може да се завърти, ама тия 320/325 Е36 за по 3000-4000лв... Маса народ в България се затри с тях!

п.с. Има много чичковци дето карат по зле от млади, тва е друга тема.

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook