Sin & Sacrifice

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 1.02.2006

Sin & Sacrifice

Мнение от CuMo » 15 Апр 2010, 13:50

Ето и от мен :smoke:


Беше изтощен, спеше му се и му се повдигаше от глад. Бяха изминали около 40-50 минути откак пъплеше с 60км/ч по както го наричаха-първокласен междуградски път. Бързаше за работа в големия град, а все още беше до никъде... Пътните условия не позволяваха нищо друго освен да бъде постоянно нащрек. Часовникът на централната конзола показваше 6:33:02, а пороят се лееше вече трети час. Беше го събудило тропането по ламаринения покрив на терасата у дома. "По дяволите, няма ли да съмва вече?"-мина му през главата, а фаровете на насрещния трафик продължаваха да го заслепяват. Всяко разминаване беше борба за надмощие между уморените му от недоспиване очи и прибягващите по асфалта сенки с неясни очертания. Зловещи тъмни силуети обгръщайки колата му описваха дъгообразни траектори обратно на посоката на движение и караха периферното му зрение да блуждае безрезултатно. Нов спазъм в корема му припомни за почивката. "Почивка?"-изсмя се наум. Планът беше да си прекара страхотно през четирите почивни дни, които се нагласиха по Великден и да се върне после отпочинал и необременен на бачкане, но уви, хваналият го вирус явно имаше същите планове. Всъщност като се замисли сега, вирусът купонясваше непрестанно вече пети ден, защото го усети още сутринта на разпети петък, а днес беше вече вторник сутрин. Беше планирал разходки сред природата на чист въздух, срещи с приятели, да пощрака с новия фотоарат, за който беше спестявал доста дълго, но от работа все не му оставаше време, да му се нарадва. Вместо това вися нонстоп в кенефа със схванат врат, главоболие и температура. При всяко изправяне имаше чувството, че главата му ще се пръсне и дори течният аналгин не успя да му помогне напълно. Гледа толкова телевизия колкото не бе гледал за последните три години накуп.

6:37:28... По уличното осветление разбра, че е стигнал малкото градче, което беше на 1/3 от пътя до работа... А дъждът продължаваше да го бави и да прави пристигането на работното място в 7:55 все по-трудна задача... Не носеше и чадър, затова се помоли на всевишния да му осигури поне едно паркомясто за френски гараж до офиса..
В смесицата от рекламни светлини и водни капки различи задните светлини на автомобил пъплещ след 30 тонен прицеп. Настигна ги и върна газта. Нямаше как да изпревари веднага, имаше завои, спрели коли, забравени през нощта сергии. Щеше да изчака края на градчето където имаше права отсечка и там да ги задмине. Елементарно..... като.... живота...
"...long long way between sin and sacrifice..." дереше се по стереото Dez Fafara от Devildriver.
6:39:57... Редицата от три превозни средства премина бавно покрай последната светеща улична лампа и навлезе в завоя предшестващ правата отсечка. Не би трябвало да има проблем да изпревари в рамките на безопасното. Беше уверен в колата и знаеше, че щом я смачка на трета, са й необходими не повече от 6-7 секунди за изстрелване от 70 до 140 без да сменя предавка. Винаги й бе харесвал дългите скорости и залепянето за седалката, което не спираше по продължение на целия оборотомер.
6:41:05... Превключи предавка надолу, изнесе се леко и впери поглед напред в подгизналия мрак... насреща нямаше никой... Kick down-ът на газта и леко отклоненият в ляво волан накараха задните колела да изгубят сцепление за част от секундата, а болките в стомаха да останат далеч в миналото. Промяната на режима пришпори шестте мускула под предния капак да запулсират в покачващ се ритъм отприщвайки поток от енергия способен да помести дори и трийсет тонния тир ако се наложи.
6:41:08... Оставяйки втория от редицата зад себе си и достигайки средата на ремаркето той мерна показанията на таблото. Двете стрелки сочеха почти в синхрон вертикално нагоре накланяйки се все по-надясно и по-надясно сякаш нямаше никакво съпротивление пред тях. "Какво по-дя...?"
6:41:09... Мракът около него избухна. Нямаше време да реагира. Нямаше време дори да осъзнае какво се случва в първия момент. Усети как воланът му олеква в ръцете и как всички колела губят сцепление. Коланът го натисна в гърдите. Скоростта беше твърде висока, а дъждът и тъмнината му бяха попречили да види огромната локва заемаща цялото ляво платно. Заби се във водата с всичка сила и облакът го обгърна изцяло. Мозъкът му трескаво се опита да намери някакво решение, но напразно. Вече беше твърде късно, последното нещо, което се открояваше все още в съзнанието му бяха осветените от фаровете контури на мантинелата и ремаркето. Не искаше да има съприкосновение с нито едно от двете. Само това му липсваше точно сега - да се окаже под ремаркето на камиона или да пререже мантинелата и да скочи в бог знае колко дълбоката и кална нива. На фона на цялата великденска диария, това щеше да е перфектният завършек, няма що... просто перфектно. "Майната му!" и стисна волана. Почувства как подът на колата глисира по повърхността. Явно беше достатъчно дълбоко да потъне и танкер...
6:41:11... ...between sin and sacrifice... сякаш се самоусили звукът от стереото. Всъщност усещането беше лъжовно. Ударът във водната преграда беше заглушил всичко останало. Чу се и изтопуркването на задминаващата го от дясно задна ос на ремаркето последвано от бръмченето на другия автомобил. Локвата беше убила почти изцяло скоростта му, но не беше успяла да го хвърли в страни. Колелата бяха възвърнали сцеплението си, а двигателят за щастие все още работеше. Измъкна се на първа и се върна в дясното платно. Видя отдалечаващите се в далечината стопове. Смени на втора и ускори плавно. Трета. Четвърта. 70км/ч. Реши че са напълно достатъчни за момента. Започна да се съмва, а дъждът започна да намаля, напук на покачващият се адреналин....

Историята е на база личен опит, но има доста лирични отклонения :smoke:

Когато решиш да пуснеш отново подобна история, моля те да си пуснеш отделна тема. Можеш да си смениш заглавието както сметнеш за добре
Eliana
:smoke:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 1.02.2006

Re: Sin & Sacrifice

Мнение от CuMo » 28 Апр 2010, 0:31

:dunno:
Един не се обади дали бива или е зле :dummy:
:smoke:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Sin & Sacrifice

Мнение от pampo » 28 Апр 2010, 10:22

CuMo написа:"...long long way between sin and sacrifice..." дереше се по стереото Dez Fafara от Devildriver.

Точно това ми изплува в съзнанието, когато прочетох заглавието между другото : )

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: Sin & Sacrifice

Мнение от akula » 28 Апр 2010, 11:41

ми на мен ми хареса
:OT: :shock: :shock: такъв трафик в 6:30 в провинцията? :shock:
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 1.02.2006

Re: Sin & Sacrifice

Мнение от CuMo » 28 Апр 2010, 13:23

Действието се развива на пътя Хасково - Пловдив. На излизане от гр.Първомай.
Във вторник след празниците беше наистина натоварено. В 6:30 доста хора пътуват за Пловдив по работа, така че е съвсем в реда на нещата, да застигнеш тир следван от друг автомобил 8)
:smoke:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: Sin & Sacrifice

Мнение от akula » 29 Апр 2010, 14:34

хубуу де, не се заяждах, просто ми направи впечатление. иначе не те е подвела баварката, може би за е34 става въпрос?
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 1.02.2006

Re: Sin & Sacrifice

Мнение от CuMo » 30 Апр 2010, 16:43

Съжалявам ако постът ми е прозвучал като отговор на заяждане. Не е така! :smoke:
Аз не съм от "тези" ;)

Всъщност колата ми въобще не е BMW и дори е с грешното задвижване, но за разказа и за феновете на BMW марката малко попромених нещата... :mrgreen:

Иначе и моята става за дрифт, но на снежец :mrgreen:

Ако някой ентусиаст е видял Carina комби да дрифти в Пловдив до гребната, начи съм бил аз :mrgreen:
:smoke:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: Sin & Sacrifice

Мнение от akula » 01 Май 2010, 15:40

:lol: :lol: :lol: и така става, прости невежеството ми , карина каква марка е? мицубиши ли беше? хем ми звучи познато, хем не мога да се сетя :dummy:
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 7.01.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Омега А '86; E53 3.0d '06

Re: Sin & Sacrifice

Мнение от Нено Б. » 04 Май 2010, 11:19

akula написа:ми на мен ми хареса
:OT: :shock: :shock: такъв трафик в 6:30 в провинцията? :shock:

Мда, ние тук ходим на работа по лиани-от дърво на дърво сме още.
rwd фен

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 1.02.2006

Re: Sin & Sacrifice

Мнение от CuMo » 13 Май 2010, 21:14

akula написа::lol: :lol: :lol: и така става, прости невежеството ми , карина каква марка е? мицубиши ли беше? хем ми звучи познато, хем не мога да се сетя :dummy:


Тойота :mhihi:

http://www.youtube.com/watch?v=4vB4PTh2Lzo
:smoke:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: Sin & Sacrifice

Мнение от akula » 17 Май 2010, 11:10

:mhihi: сигура бях че е японска :lol:
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Sin & Sacrifice

Мнение от SKISA » 17 Май 2010, 13:21

а сега обаден на моля другарката ,дето пускаш тема не с БМВта...! :mhihi:

иначе добре написано....! малко дългичко за вкуса тука ,но добре...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 1.02.2006

Re: Sin & Sacrifice

Мнение от CuMo » 17 Май 2010, 22:12

Е, ма сте мрънкала! :mrgreen:

Нъл съм турил акцента отзад, какво повече :smoke:
:smoke:

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook