жълт самолет

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 752
Регистриран на: 16.01.2005
Местоположение: лондон
Кара: е46 м3 х2, mustang GT, viper RT/10

Re: жълт самолет

Мнение от oxam » 25 Яну 2010, 3:52

павката написа:и друго да питам,номера със- заяде ми педала на гаста, не съм й свикнал,върви ли там :D


за щастие не ми се случва често, просто този път нещо ми стана и не се сдържах :mhihi: но сега ще имам повече от едно на ум и само по терлици...а и ми пристигнаха спирачките от УСА та в скоро време смятам да има истории от пистите 8)
глобата щеше да е четирицифрена сума в лири + отнемане на книжка + съд....та по-добре че се размина
номерата със заяде ми педала яко не вървят - единственият шанс да се отървеш е да си признаеш вината и да се извиняваш, тоест да покажеш че си осъзнал каква глупост си направил....почнеш ли с хитрите номера само ще ги озлобиш и няма милост
радвам се че историята ви хареса, скоро време и видео със звук като намеря удобен уикенд за писта
Изображение Изображение Изображение Изображение


Аватар
Мнения: 1825
Регистриран на: 23.09.2005
Местоположение: Варна, морето, сините вълни...
Пол: Мъж
Кара: Кенеф от Инголщат

Re: жълт самолет

Мнение от ms » 25 Яну 2010, 16:16

глобата щеше да е четирицифрена сума в лири + отнемане на книжка + съд....та по-добре че се размина



Може ли да кажеш конкретни цифри, горе-долу поне- интересно ми е да сравня с БГ...
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 586
Регистриран на: 19.12.2007
Местоположение: София

Re: жълт самолет

Мнение от Fear » 25 Яну 2010, 16:29

E какво има да сравняваш?
Тук пиян на кирка да утрепеш трима, може да ти се размине с условна присъда... :roll:


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: жълт самолет

Мнение от SKISA » 25 Яну 2010, 17:59

добро!... ма иначе полечка ,че 4 цифри в лири са си 4 цифри в лири...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 7.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ...320ка...
Мечтае да кара: M5 e39
Детайли за колата: Bostongreen metallic, M-тех окачване, 17" М Contour (styl.23)

Re: жълт самолет

Мнение от ВаНко » 25 Яну 2010, 18:14

SKISA написа:добро!... ма иначе полечка ,че 4 цифри в лири са си 4 цифри в лири...!


Даже и г-н Бенджамин Франклин е склонил глава пред тях :mhihi:
Power is nothing without control...
Изображение


Аватар
Мнения: 1825
Регистриран на: 23.09.2005
Местоположение: Варна, морето, сините вълни...
Пол: Мъж
Кара: Кенеф от Инголщат

Re: жълт самолет

Мнение от ms » 25 Яну 2010, 19:24

Ти зарежи цифрите- пари се вадят... По-интересното в случая ми е тая част със съда :shock:
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 752
Регистриран на: 16.01.2005
Местоположение: лондон
Кара: е46 м3 х2, mustang GT, viper RT/10

Re: жълт самолет

Мнение от oxam » 25 Яну 2010, 20:03

ms написа:Ти зарежи цифрите- пари се вадят... По-интересното в случая ми е тая част със съда :shock:

глобата от един момент нататък (в този случай бих бил 2 пъти над лимита) става зависима от годишния доход....и е по преценка на съдията в зависимост от обстоятелствата....на един приятел лекар който прави ххх на година го глобиха 1500 лири за 132 мили при 70 на магистралата, не му дадоха присъда защото не е бил застрашвал никой (рано сутринта без трафик), но му взеха книжката за 3 месеца и това пък после стана проблем като искаше да застрахова мощна кола, защото застрахователите грам не се кефят на такива изпълнения.

присъдата може да е условна, 1 месец затвор, обществено полезен труд и какво ли още не - зависи колко са на кеф и колко ти е добър адвоката....може да се разминеш и без....
при всички полежения е по-добре да не те хващат или да не се правят изпълнения въобще ;)

по-въпроса за карането пиян - ако си над някакви промили (1.2 ми се върти в главата) се води криминално деяние и тогава те съдят по съвсем друг начин - спокойно си влизаш на топло за месец-два-три
Изображение Изображение Изображение Изображение


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: жълт самолет

Мнение от SKISA » 25 Яну 2010, 20:30

съмтайм люн,съмтаймс уин!
и съвсем ясно ,че там законите и най-вече прилагането им е различно. тук все още можем да правим много неща безнаказано и без мислене за отсрещната страна.... със сигурност ако знам ,че има такива наказания и ...най-вече ,че ще се приложат не бих пушил с гумета -не че не съм се отказал да го правя преди около 15г....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 7.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ...320ка...
Мечтае да кара: M5 e39
Детайли за колата: Bostongreen metallic, M-тех окачване, 17" М Contour (styl.23)

Re: жълт самолет

Мнение от ВаНко » 26 Яну 2010, 9:27

SKISA написа:съмтайм люн,съмтаймс уин!
и съвсем ясно ,че там законите и най-вече прилагането им е различно. тук все още можем да правим много неща безнаказано и без мислене за отсрещната страна.... със сигурност ако знам ,че има такива наказания и ...най-вече ,че ще се приложат не бих пушил с гумета -не че не съм се отказал да го правя преди около 15г....


Прав си, ако наистина знаеш, че след като направиш някаква простотия и те хванат, можеш да лежиш на топло или да ти одират кожата, ще се замислиш преди да го направиш....Просто тука все още нещата седят различно от другите страни
Power is nothing without control...
Изображение

daytona violett
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 10.04.2007
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: e36+24

Re: жълт самолет

Мнение от kOnPuBkA » 26 Яну 2010, 10:16

Просто хората на Запад от малки се възпитават да имат гражданска отговорност, позиция, да спазват ред, закони и да се съобразяват с околните... И ако въпреки това, решат да правят каквото си искат, държавата е тази, която им показва, че така не може и точка.
А у нас... Ние си възпитаваме децата, че те са най-велики, че никой не може да им каже копче, че отговорност не може и не им се търси - с една дума от малки сме поощрявани да не съблюдаваме ни закони, ни морал, ни нищо... А за капак на това и държавата ни работи с някакви остарели похвати... Налагането на строги санкции, евентуално ще напълни затворите със престъпници от "лек характер", но няма да промени малоумното ни мислене като народ... Поне няма да стане бързо и безболезнено... :roll:
HAPPINESS IS NOT AROUND THE CORNER, HAPPINESS IS THE CORNER!
Изображение
IMPOSSIBLE IS NOTHING !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 7.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ...320ка...
Мечтае да кара: M5 e39
Детайли за колата: Bostongreen metallic, M-тех окачване, 17" М Contour (styl.23)

Re: жълт самолет

Мнение от ВаНко » 26 Яну 2010, 12:02

Истината е, че трябва старото поколение да осъзнае това нещо, че няма безнаказани неща и че има закони, които трябва да се спазват, както и ред други такива и когато стане това, трябва да се предаде на новото поколение, на подрастващото и да се възпитават по новия начин на мислене. Едва тогава, когато израстне новото поколение, ще имаме хубави положителни резултати и нацията ни ще почне да се оправя. Т.е. ако приемем, че ние всички сме осъзнали това нещо, трябва да го предадем на децата си и тогава ще има положителен ефект - минимум 15 години напред го виждам аз. :confused:
Power is nothing without control...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: жълт самолет

Мнение от Делян » 22 Фев 2010, 18:42

Кви 15 години,манталитета ни няма да се промени никога.Може да изглежда черногледо,ама е така.Българина обича показност,има високо самочувствие без покритие и да не изброявам още,че....то само с тая комбинация,как да стане...

Денис-Белята!!!
Аватар
Мнения: 1634
Регистриран на: 3.11.2005

Re: жълт самолет

Мнение от 00Cool » 23 Фев 2010, 0:50

ахахах аз бех взел машината на един от отбора да тествам един завой ,късмет излезнах срещу господата и ги гледах през страничният прозорец е те пък за това ми плеснаха 500е глоба
шанс :ok:
“All the power in the world won't make you fast at the Ring.“

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 23.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 318i touring '96

Re: жълт самолет

Мнение от grayscale » 24 Фев 2010, 10:55

глобата от един момент нататък (в този случай бих бил 2 пъти над лимита) става зависима от годишния доход....и е по преценка на съдията в зависимост от обстоятелствата....


Аууу, как ме изкефи това. Тая работа значи, че има държавна система, която РАБОТИ. Тук ако караш кола да речем над 100хил. лева , но подаваш декларация с минимална заплата си най-страшния тарикат. А там ако си такъв ербап незнам колко ше ти треснат за изпълненията по пътя, но със сигурност данъчните ше ти сцепат туй...как беше... :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 27.02.2010
Пол: Мъж

Re: жълт самолет

Мнение от experta » 27 Фев 2010, 22:04

Браво!

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook