е90 фейслифт :)

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

е90 фейслифт :)

Мнение от raduslaf » 30 Дек 2009, 15:54

Просто няма как да не споделя това изживяване с вас колеги фанатици :) Беше кратко, но определено несравнимо!Обади ми се приятел, който ми каза : "След малко идвам пред вас, слизай".Слязох и си чакам нищо неподозиращ, когато видях от завоя да се подава муцуната на е90 фейслифт! Момчето знае, че съм луд фен на марката и реши да сподели с мен удоволствието от това да караш подобно БМВ.Става дума за три литров дизел.За жалост нямам инфо за конете, защото той не знаеше, а нищо не издаваше колко точно са.Нямаше никакви баджове.Подозирам, че са 245 или 231.И на мен не ми е ясна системата с тия коне, защото в сайта на БМВ са 245, в мобилето по обявите пише 231 и т.н.Както и да е.Качих се в колата, тя е М пакет.Съвсем леко погалване на педала беше достатъчно, за да се изстреля напред с непознато за мен досега ускорение (не изключвам варианта, колата да е и 286 коня, защото един приятел има А8 с три литров дизел и 231 коня, но ускорението определено няма НИЩО общо!). Върнах газта, защото исках да се насладя на скоростта като изляза на по-подходящ път.Щом това се случи, я настъпих до долу, както знаете, в такъв случай колата сваля, колкото предавки сметне за необходимо и се изстрелва като самолет.Просто ме залепи за седалката и буквално не мога да мръдна и сантиметър напред!Бях съсредоточен в пътя, а когато след няколко секунди погледнах колометража, стрелката минаваше 180!Без изобщо да се напъва!Наобратно имах удоволствието да се подиграя с едно Q7 :mhihi: Абе, направо не ми се слизаше!Сега се чудя какво ще е усещането като подкарам малко по-късно е36-така :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 697
Регистриран на: 21.07.2009
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: кракомобил
Детайли за колата: [url]http://flickcabin.com/public/view/full/84667[url/]

Re: е90 фейслифт :)

Мнение от georgymk » 30 Дек 2009, 16:13

ти хубаво го настъпваш и му се радваш,ама внимавай къде го правиш и при какви условия,да не залепнеш някъде (дано подобно нещо не ти се случва)
1) За намиране на жена са нужни пари и време =>
=> Жена = пари*време
2) "Времето е пари" =>
=> време = пари
3) Следователно от 1 и 2 - Жена = пари*пари
4) Парите са корен на всички проблеми =>
=> пари = √проблеми
Следователно от 1,2,3,4 :
---------------------------- 2
Жена = (√проблеми)
Съкращаваме корена в скобите и степента и получаваме:
Жена = проблеми.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: е90 фейслифт :)

Мнение от raduslaf » 30 Дек 2009, 18:55

georgymk написа:ти хубаво го настъпваш и му се радваш,ама внимавай къде го правиш и при какви условия,да не залепнеш някъде (дано подобно нещо не ти се случва)

С разум, разбира се :) За мое огромно учудване колата се оказа 325д, което означава 3 литра, но 197 коня :roll: Пак ще направя сравнението с А8-цата, която е 231.Ускорението е несравнимо, макар и Ауди-то да е малко по-тежко :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 7er E38 740iA 4,4l., '99, 286h.p.
Мечтае да кара: M5 400h.p.+ / 500 h.p.+
Детайли за колата: V8, S EDC, ASC, TV/Navi 4:9, 17" 245/55/17...много хубави неща...

Re: е90 фейслифт :)

Мнение от yuliancho » 04 Яну 2010, 18:22

към автора:
сигурен съм че здраво дърпа, но малко преувеличаваш...с най-добри чиства и към теб и към 325d но това далеч не е мощна кола на пътя която да прехвалиш. Незабравяй че това е 3та серия направена за средната класа с икономичен но пъргав мотор. Преклонение пред мощна кола може да е пред нещо над 4 литрово примерно или дори 3 литрово, над 250 дори над 300 коня и нагоре, това са расови автомобили V8, 10, 12 и т.н. Че е впечатляващо дърпането на 3ката така е, но вози се или карай 5,5 или 6,3 AMG или 540i или 740i/-50/60 или М3,5, или RS/S 4,5,6 - това са примерно коли с невероятно ускорение и мощ!
Успешна година!
Бъди възторжен идеалист, смел до безумство, влюбен в България до фанатизъм, честен до самопожертвуване[album][/album]

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: е90 фейслифт :)

Мнение от raduslaf » 04 Яну 2010, 21:10

yuliancho написа:към автора:
сигурен съм че здраво дърпа, но малко преувеличаваш...с най-добри чиства и към теб и към 325d но това далеч не е мощна кола на пътя която да прехвалиш. Незабравяй че това е 3та серия направена за средната класа с икономичен но пъргав мотор. Преклонение пред мощна кола може да е пред нещо над 4 литрово примерно или дори 3 литрово, над 250 дори над 300 коня и нагоре, това са расови автомобили V8, 10, 12 и т.н. Че е впечатляващо дърпането на 3ката така е, но вози се или карай 5,5 или 6,3 AMG или 540i или 740i/-50/60 или М3,5, или RS/S 4,5,6 - това са примерно коли с невероятно ускорение и мощ!
Успешна година!


Аз прекрасно знам кое е истинки мощна кола, няма нужда да изброяваш модели.Идеята ми беше съвсем друга.Изразих възхищението си от начина, по който върви този не толкова мощен автомобил.Направих проста съпоставка с други коли с мощност в подобен диапазон.За М3, М5, АМГ и т.н. изобщо не става въпрос.Успешна да е и твоята година!

РазБОЙниКА
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: го на тройки
Мечтае да кара: Е92/3 и 6-та серия
Детайли за колата: Черна

Re: е90 фейслифт :)

Мнение от Apassionata » 05 Яну 2010, 1:08

raduslaf написа: Абе, направо не ми се слизаше!Сега се чудя какво ще е усещането като подкарам малко по-късно е36-така :)

Ще ти кажа - все едно си в каручка :mhihi: И аз го преживявам това усещане от време навреме / разбира се с по-малки двигатели, но съизмеримо/ - каляска, каручка, каляска, каручка ... И все още има моменти, в които "ръчната" каручка си ме кефи повече... Докато не се кача в каляската де :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: е90 фейслифт :)

Мнение от raduslaf » 05 Яну 2010, 1:44

Apassionata написа:
raduslaf написа: Абе, направо не ми се слизаше!Сега се чудя какво ще е усещането като подкарам малко по-късно е36-така :)

Ще ти кажа - все едно си в каручка :mhihi: И аз го преживявам това усещане от време навреме / разбира се с по-малки двигатели, но съизмеримо/ - каляска, каручка, каляска, каручка ... И все още има моменти, в които "ръчната" каручка си ме кефи повече... Докато не се кача в каляската де :mhihi:


Честно казано не се почувствах зле :) Аз отскоро карам ис-ката и все още й се радвам като на нова.Всеки ден си я харесвам все повече, пък някой ден, да сме живи и здрави, ще караме и други баварки.Аз лично не виждам как ще сменя марката.Винаги ще предпочета по-старото БМВ пред нова кола от друга марка.Всъщност нещо такова се случи и със сегашното ми БМВ :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 615
Регистриран на: 10.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '98 E39 M52B20

Re: е90 фейслифт :)

Мнение от Gemar » 06 Яну 2010, 13:16

Много приятно усещане - аз ходих до Турция с Е90 на мой приятел, но там кротко по чуждите магистрали, не можах да се насладя на колата с животински характер както трябва, но въпреки това дори 2-литровия дизел си дърпаше страхотно - точно като непознато чувство до момента.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: е90 фейслифт :)

Мнение от raduslaf » 06 Яну 2010, 17:32

Gemar написа:Много приятно усещане - аз ходих до Турция с Е90 на мой приятел, но там кротко по чуждите магистрали, не можах да се насладя на колата с животински характер както трябва, но въпреки това дори 2-литровия дизел си дърпаше страхотно - точно като непознато чувство до момента.


Новото си е ново.А и за никого не е тайна, че дизелът дърпа повече от бензина.Имам един приятел с Киа Сиид 1.6 115 коня дизел, дето дърпа повече от мене на старт :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10458
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: е90 фейслифт :)

Мнение от Leon » 07 Яну 2010, 10:50

Gemar написа:Много приятно усещане - аз ходих до Турция с Е90 на мой приятел, но там кротко по чуждите магистрали, не можах да се насладя на колата с животински характер както трябва, но въпреки това дори 2-литровия дизел си дърпаше страхотно - точно като непознато чувство до момента.

Сега ако кажеш, че сте пътували и с едни Е60-ки, ще се окаже, че сме празнували заедно НГ :mhihi:
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 4.01.2010
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: е46
Мечтае да кара: x6

Re: е90 фейслифт :)

Мнение от malkiq utd » 12 Апр 2010, 15:18

Карал съм е 90 на мои приятел,може би не съм имал смелост да го настъпвам много но не усетих чак такъв ряз.
Не казвам, че колегата лъже просто споделям.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: е90 фейслифт :)

Мнение от raduslaf » 12 Апр 2010, 16:15

malkiq utd написа:Карал съм е 90 на мои приятел,може би не съм имал смелост да го настъпвам много но не усетих чак такъв ряз.
Не казвам, че колегата лъже просто споделям.


Ако си карал 2.0 бензин или дори 2.0 дизел, няма как да има такъв ряз като горе споменатата :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: София
Кара: 740 li

Re: е90 фейслифт :)

Мнение от bg20010 » 13 Апр 2010, 11:42

[quote="raduslaf"]Нямаше никакви баджове.Подозирам, че са 245 или 231.И на мен не ми е ясна системата с тия коне, защото в сайта на БМВ са 245, в мобилето по обявите пише 231 и т.н.Както и да е.Качих се в колата, тя е М пакет.Съвсем леко погалване на педала беше достатъчно, за да се изстреля напред с непознато за мен досега ускорение (не изключвам варианта, колата да е и 286 коня, защото един приятел има А8 с три литров дизел и 231 коня, но ускорението определено няма НИЩО общо!)./quote]


Е хубава кола си срещнал,наистина класна каляска,пожелавам и ти да се обзаведеш. :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: е90 фейслифт :)

Мнение от raduslaf » 13 Апр 2010, 13:14

bg20010 написа:
raduslaf написа:Нямаше никакви баджове.Подозирам, че са 245 или 231.И на мен не ми е ясна системата с тия коне, защото в сайта на БМВ са 245, в мобилето по обявите пише 231 и т.н.Както и да е.Качих се в колата, тя е М пакет.Съвсем леко погалване на педала беше достатъчно, за да се изстреля напред с непознато за мен досега ускорение (не изключвам варианта, колата да е и 286 коня, защото един приятел има А8 с три литров дизел и 231 коня, но ускорението определено няма НИЩО общо!)./quote]


Е хубава кола си срещнал,наистина класна каляска,пожелавам и ти да се обзаведеш. :yes:


Благодаря ти, колега, да ти се връща!Макар че като гледам аватара, май караш е60 :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 1.02.2010
Местоположение: Габрово
Мечтае да кара: E60 М5 Еisenmann RACE exhaust

Re: е90 фейслифт :)

Мнение от А.Марчев » 13 Апр 2010, 13:18

САМО Е90 :driving: Удоволствието да шофираш :yes:
Изображение

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook