Цената на мечтите

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Цената на мечтите

Мнение от Spit-Fire » 29 Окт 2009, 23:25

Часът бе към 3 след полунощ. Мъждукаща светлина разбули гробната тъмнина и след миг изгасна. Из стаята се разнесоха кълбета дим. Той стоеше на канапето си и пушеше поредна цигара. Изминалият ден беше доста тежък и му остави куп размисли, куп мисли да се блъскат в главата му. Поредната такава вечер. Запали поредна цигара. Погледът му бе закован на едно единствено място - към малката масичка на която стоеше телефона му и ключовете за едно от най-любимите му неща. Стоеше и чакаше дисплея най-накрая да светне така желаното от него име. Наближи 4 а нищо не се случваше. Телефона си стоеше все така тих и мрачен. Дори и да не искаше, той осъзна, че това което е разбрал отдавна е истина. Запали поредна цигара след което грабна ключовете и затръшна вратата след себе си. Вечерта беше адски самотна. Небето бе слязло на земята, тих дъждец се ронеше от часове, а мъглата беше по-гъста и от дима от цигарата му. По нищо не личеше, че всичко това ще се оправи скоро. Той натисна един бутон на ключовете си и пред него като малък демон блесна неговата любов, носеща синьо-бяла емблема. Седна в нея и безлично затръшна вратата. Запали, но нито нейния глас, нито нейната любов към него му направиха впечатление. В този момент всичко му бе така безлично. С бавна скорост пое на някъде, без никаква идея. Отвори прозореца си за да почувства вкуса на самотната нощ. А ситния дъждец продължаваше да се сипе, досущ все едно той плачеше. Но не го правеше, защото не можеше. Така мразеше всичко. Нямаше желание да живее. Не намираше дори и удоволствието да шофира. Носеше се като самотна птица в нощта, без посока, без идея, без цел. Той бе едва на 25, съвсем малък период бе изминал от както той се сблъска лице в лице с живота и започна да се бори с всички сили. А сега, дали въобще е имало смисъл? Никога не бе живял добре, а сега го правеше. Но какъв ли бе смисъла от това. Питаше се толкова много въпроси. А на повечето знаеше до болка отговорите. Просто не искаше, или нямаше сили да ги приеме. Дали си струваше наистина да се впусне така да гони мечтите си, когато осъзнаваше че изпуска по-важните неща. Но напротив, той не съжаляваше за нищо. Защото бе направил и продължаваше да прави това, което смята за правилно.
Мъглата се спусна до земята. Не се виждаше нищо дори и на пет метра пред колата. Дъжда се усили. Искрящите капки падаха по вратата и кристални пръски мокреха лицето му. Изведнъж телефона звънна.
- Хей, здравей, къде си?
Той държеше телефона до ухото си, но не знаеше какво да каже.
- Там ли си? Защо не говориш? Кажи нещо, моля те?
Колкото и да бе ледено изражението му, той не се сдържа и започна да рони сълзи.
- Какво става? Моля те, отговори ми!
Отново мълчание.
- Ако си навън, ела до нас, моля те! Обичам те, искам да го знаеш!
Той отново не каза нищо, просто затвори телефона след което избърса сълзите си.
Рязко смени посоката и пое на някъде. След няколко километрово пътеществие паркира колата пред една къща и слезе. Някой надникна през пердето на един от прозорците, след което изчезна. След секунди при него слезе едно момиче. Тя се спря за секунди и го погледна в очите. А от тях всеки момент щяха да рукнат сълзи. Без да каже нищо тя го прегърна толкова силно и го притисна до себе си. Той също я прегърна и започна да плаче.
- Хайде да влезем вътре на топло, става ли?
Той не каза нищо а просто кимна с глава след което двамата влязоха вътре. Докато тя приготвяше топъл чай, той запали поредна цигара и заби поглед в пода.
- Заповядай, моля те изпий го, не искам да се разболееш!
Той пое чашата и отпи глътка. тя седна до него и го погледна в очите.
- До кога ще правиш така, тревожа се за теб. Кога най-после ще почнеш да живееш нормално?
С насълзени очи той я погледна, устните му се раздвижиха сякъш искаше да каже нещо, но така и не успя.
- Моля те, говори ми, моля те...
- Не зная... наистина не зная...
- Не може да продължаваш така. Аз ще бъда до теб винаги, но ако ти сам не си помогнеш дори и аз не мога.
- Опитвам се, разбираш ли... опитвам се, но е дяволски трудно.
- Не си виновен ти, до кога ще се обвиняваш?
Той заплака.
- Ако не съм виновен аз, кой тогава...
- Стига, моля те, погледни ме в очите! Просто, това е живота, това е съдбата. За нея не можем да сме виновни ние.
- Може и така да е, никога няма да разбера...
Тя стана от стола, отиде до него и отново го прегърна след което започна да го гали по косата.
- Не искам да те гледам такъв повече, разбери. Трябва да се пребориш!
- Ще се опитам, обещавам...
След като си поговориха още малко, той стана, прегърна я и я целуна и излезе от къщата. Запали колата отново и пое на някъде. След минути спря. Излезе и запали поредна цигара. Отиде до една леха с цветя и откъсна няколко. Направи още няколко крачки, след което падна на колене и заплака. А сълзите му попиваха в земята и изчезваха за миг. Той положи цветята, докосна земята, след което стана и се запъти към колата си. След час път бе отново в къщата си. Отново седна на онова самотно канапе и запали поредна цигара. Остави телефона и ключовете на шкафчето. Дори и да чакаше телефона да звънне, това нямаше да стане никога повече. Той докосна една снимка и съвсем леко се усмихна с насълзени очи.
- Сбогом, приятелю, винаги ще те обичам. Нямаш си и представа с колко болка изричам тези думи. Някога... мечтаех. Мечтаех да имам нея. След което те накарах ти да замечтаеш също. И в един момент почти имахме всичко, приятелю. Почти изпитахме радостта от това да бъдем заедно, заедно с теб, заедно с тях. А сега, какво ни остана... аз съм тук, ти си там. Но аз винаги ще съм с теб. И някой ден... някой ден отново ще бъдем заедно. обещавам ти. А до тогава, винаги ще бъдеш в сърцето ми, навсякъде с мен. Сбогом.
Той пусна снимката и изгаси цигарата си. отвори едно чекмедже и постави ключовете си до едни други, за кола , която не съществуваше, на човек, който го нямаше...
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 13.05.2009
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: E30 320 Sedan

Re: Цената на мечтите

Мнение от BavarianMotorWorks » 29 Окт 2009, 23:41

Невероятна история.. :shock: :clap: :clap:
Надявам се да не е по реален случай :|
И пак вечерта се прибираш и пак отваряш форума и пак четеш следващия "МАНЯК"
как се оплаква че нямало читави Е30-ки...
ами колеги читавите Е30-ки си седят в гаражите на хората
защото за тях са безценни..!!!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 405
Регистриран на: 7.05.2008

Re: Цената на мечтите

Мнение от pLaM3N » 30 Окт 2009, 0:03

:bowdown:

Нямам какво да кажа ... :clap:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1001
Регистриран на: 24.08.2005
Местоположение: Sofia - Mladost
Кара: Е30 340!!!
Мечтае да кара: Е34 М5 - Е30 М3

Re: Цената на мечтите

Мнение от БаЯн » 30 Окт 2009, 0:26

Много добра история :clap:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 697
Регистриран на: 21.07.2009
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: кракомобил
Детайли за колата: [url]http://flickcabin.com/public/view/full/84667[url/]

Re: Цената на мечтите

Мнение от georgymk » 30 Окт 2009, 6:54

еееее,както винаги на ниво просто имаш невероятни умения да пишеш,браво продължавай :lalala: :clap:
1) За намиране на жена са нужни пари и време =>
=> Жена = пари*време
2) "Времето е пари" =>
=> време = пари
3) Следователно от 1 и 2 - Жена = пари*пари
4) Парите са корен на всички проблеми =>
=> пари = √проблеми
Следователно от 1,2,3,4 :
---------------------------- 2
Жена = (√проблеми)
Съкращаваме корена в скобите и степента и получаваме:
Жена = проблеми.

E30 M3 Dreamer
Аватар
Мнения: 1153
Регистриран на: 4.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: `90 E30 M50B20 , Fiat Punto Bertone
Мечтае да кара: E30 M3

Re: Цената на мечтите

Мнение от bivola » 30 Окт 2009, 11:20

Пешо батее , успя да ме просълзиш , велик си човек , велик :bowdown:
Дилян Пенчев написа:МИнава се време, успокояваш се - караш супер лачена Е30-ка...която ти струва 20 бона :mhihi: :mhihi: :mhihi: И си викаш...аджеба аз що не си купих Е46... и в момента в който ти мине тая мисъл ти вече НЕ СИ МАНЯК :mhihi:
:mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 27.12.2005
Местоположение: София
Кара: Audi Cabriolet 1.8T,Audi A6 4.2

Re: Цената на мечтите

Мнение от vectra » 30 Окт 2009, 14:47

ебати историята... реално ли е тва? Случило ли се е наистина?
Нито ми се пее, нито ми се смее, а ми се живее

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 437
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: София

Re: Цената на мечтите

Мнение от ferdy » 30 Окт 2009, 14:52

Браво, тази беше наистина добра, поздравявам те. :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 17.12.2008
Местоположение: Пловдив

Re: Цената на мечтите

Мнение от Nesho » 30 Окт 2009, 18:53

@Spit-Fire заради твоите истории почнах да чета форума редовно . Просто великолепно , нямам думи :bowdown:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: БМВ-та

Re: Цената на мечтите

Мнение от dichodichev3 » 30 Окт 2009, 20:39

Жалко, че не завършва с хепи енд! :|

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 25.10.2009
Пол: Мъж
Кара: Rover RT Di
Детайли за колата: Rover 400 (RT) Sedan, 2000 cm3, 105 hp, Turbodiesel direct injection with intercooler, 1998, High performance.

Re: Цената на мечтите

Мнение от Chefo77 » 31 Окт 2009, 0:47

:bowdown:
Просто страхотно!
20T2N

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 403
Регистриран на: 31.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 328ci

Re: Цената на мечтите

Мнение от zigo » 31 Окт 2009, 13:32

:(
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Цената на мечтите

Мнение от sean-john » 31 Окт 2009, 17:53

Ти си извънземен човек !!!! ЕВАЛА :bowdown: :bowdown: :( продължавай да пишеш нямам думи....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 8.10.2006

Re: Цената на мечтите

Мнение от SASquach » 04 Ное 2009, 9:00

От няколко години чета форума редовно и съм заклет BMW фен , но поради големият брой тийн-тъпанари, не сe изказвам често. След този разказ обаче не мога да се сдържа - невероятен е... Евалата брато... Браво!!! Мен ме разплака лично... :clap:
make bitches make me sandwiches!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 7er E38 740iA 4,4l., '99, 286h.p.
Мечтае да кара: M5 400h.p.+ / 500 h.p.+
Детайли за колата: V8, S EDC, ASC, TV/Navi 4:9, 17" 245/55/17...много хубави неща...

Re: Цената на мечтите

Мнение от yuliancho » 05 Ное 2009, 16:33

Мисля че знам защо ни докосва тази история толкова, всички...
Всички ние обичаме това - колата със "синьо-бяла емблема", звука й, вида й...
кой от нас не е страдал по нещо и не го е убивал в каране по самотните улици по нощите?
това е част от нашата душевност и наистина се надявам никога да не го загубим!

Историята е чудесна! Автора е определено талантлив!
Бъди възторжен идеалист, смел до безумство, влюбен в България до фанатизъм, честен до самопожертвуване[album][/album]

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook