За един нелеп удар и метаморфозата след него...

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 18.08.2007
Пол: Мъж

За един нелеп удар и метаморфозата след него...

Мнение от Sea Eagle » 17 Юни 2009, 15:35

Здравейте колеги, ето я и моята прясна история.

Предстоеше ми пътуване, което по една или друга причина реших да извърша с личният си автомобил. ;)
Времето хубаво, аз по принцип нямам мераци и способности за доказване в спортните изяви, та се очертаваше едно приятно пътуване, - такова каквото би могло да бъде осъществено единствено и само, по онзи специален и неповторим начин с всеки автомобил от нашата любима марка.

* * *
Пътят премина през планинска местност, където по неволя застигнах един товарен камион (не точно ТИР), и понеже не бързах, реших да не рискувам излишно в опити да мъча това непъргаво животинче М43Б18. Именно заел тази безопасна позиция станах свидетел на едни от най ужасяващите изпреварвания които съм въждал (на живо), от застигащи ме много бързащи коли (и самолети).
Така за кратко време още повече убедих в риска да изпреварвам въпросното многотонно возило пред мен.
По надолнищата въпросният шофьор, пускаше онова чудо, с такава скорост че на моменти ми се губеше по завоите. Аз :shock: - как ли успява да спира този...???

Минаваме през поредното градче и онзи ''свали'' скоростта на 50км/ч а отзад на 15тина метра карам с 40км/ч (на 3-та с заковани 2000rpm) без подадена газ, - (,нали все пак се спускаме) гледайки го как бавно се отдалечава.
След поредният завой, за зла участ улицата - мокра и водата се стича като река. (улицата е под сериозен наколон) В дъното светофар който светва изведнъж светва ЧЕРВЕНО. ТИР-а награбва спирачките и започва едно плъзгане с гаден звук...

А аз отзад на дистанция 20-тина метра на 3-та с 2000rpm - т.е.40км/ч започвам активно спиране. Усещам намесата на ABS-а, но колата си ПЛАВА като сал за екстемно спускане в бързи води. ТИР-ът беше успял що годе годе да спре в пределите на светофара, а аз отзад гледам как дистанцията се топи а колата си се парзаля,.... :help: ... (с летни гуми за мокро съм за, на около 7хил.км купени от мен чисто нови, марка и модел няма да споменавам)
......30км/ч.....20км/ч...15км/ч ((усещам че ABS-а се изключва (активен е до 15км/ч - справка в ръководството))), и аз с 10-12км се удрям в задната броня (или лента, не знам как се води ) на камиона, която е точно, ама ТОЧНО на височината на фаровете ми.
Ударът е неизбежен.... :cry: :cry: :cry:

Резултатът.... - два фара + мигачи , бъбреци, огъната маска (очиларка я нарекоха в сервиза), и преден капак - по предният ръб грозни нагънати деформации... :cry: :roll: :(
Товарният нкамион, е имал 15м спирачен път.... с явни следи от гума които си личаха и след като водата изсъхна. ( мерих ги) Моите малко по малко, не знам, вече не помня.... Отстраняването на ''козметичните щети'' ще ми струва общо 1000лв - ( изброените неща 630лв + труд) и един грозен спомен за това. Не ми се приказвa като погледна колата - сърцето ме боли...Защото съм виновен... д-ааа, този отзад винаги е виновен...

Първият ми инцидент, тъй като за 2 години шофиране нямам дори акт за превишена скорост. А и винаги съм твърдял че бавно спокойно, с ниска скорост, човек е винаги защитен. Оказа се не е съвсем така, -доказателството ми се случи точно на самият мен. :uups: :(
Сещам се за всички онези дето профучаваха покрай мен... и за един човек който на връщане с ударената кола, се загледа и ми се изхили, нагло изпитвайки чиста проба кеф, - 'най-накрая, видял и той ударено BMW... Съжелявам за многото писане, но казват - споделената болка, - половин болка. :confused:

Статистиката показва - инцидентите (леки и тежки) винаги са натрупване на много неща наведнъж... :(
Последна промяна Sea Eagle на 17 Юни 2009, 17:15, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 506
Регистриран на: 22.12.2007
Местоположение: мировяне сити
Пол: Мъж
Кара: 30 ки до гроб
Мечтае да кара: на метан

Мнение от igra4a-c2560xm » 17 Юни 2009, 16:29

е бате освен да ти каем че си смотаняк нямя как да те утеша по друг начин и пак добре че накараш с 60 че ше се убиеш някаде

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1390
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: Кауфланд Варна
Пол: Мъж
Кара: Без книжка.
Мечтае да кара: Тунинг Голф 2-ка с PK номер.
Детайли за колата: Ускорител на елементарни частици.

Мнение от t060 » 17 Юни 2009, 16:32

Колега, защо не се радваш, че си карал толкова леко? Ако беше карал с 80-90км/ч. (нормална скорост за такава ситуация според повечето БГ шофьори) Щяха да ти вадят от под камиона. От тази случка по-добър пример, защо винаги трябва да се кара разумно и в ограниченията, не виждам. Защото ако беше карал, като масата народ у нас, можеше и да нямаш възможността да ни я разкажеш. Имаш моите адмирации, за начина по който караш. Вярно лошите неща се случват, но живота продължава.
Изображение
От тогава русото не е на мода.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 170
Регистриран на: 10.12.2007
Местоположение: Sofiq

Мнение от dare__devil » 17 Юни 2009, 17:22

Кофти....Следващия път вкарай първа, пусни съединителя и на спирачката :) Ако забравиш за малко , че си разумен шофьор , може и с ръчна да се измъкнеш....
Дано няма повече такива случки :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Мнение от павката » 17 Юни 2009, 17:55

igra4a-c2560xm написа:е бате освен да ти каем че си смотаняк нямя как да те утеша по друг начин и пак добре че накараш с 60 че ше се убиеш някаде

:bowdown: евала,страшен подход

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 341
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 520i, E30 318

Мнение от ivan1590 » 17 Юни 2009, 18:32

Усещането е много гадно, когато си набил спирачките до край и се пързаляш като бобслей.Аз така щях да са накова в един джип преди година.Не го приемайте като изхвърляне, но когато се опитвам да карам бавно в града, точно тогава стават най-големите сакатлъци .А отделно камион, джип, бус и всичко което ми ограничава видимостта гледам да изпреваря максимално бързо, дори с нарушение или изоставам, отбивам от пътя и пр., ако изпреварването е прекалено опасно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2402
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: София
Кара: '94 Opel Corsa B

Мнение от стан » 17 Юни 2009, 20:32

при такива ситуации абс-а те е преебал, трябвало е или да опиташ да обиколиш камьона някакси или да върнеш на 1-ва и да се молиш да спре. Ама то е лесно да се дават съвети след като вече белята е станала...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1665
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Кукерландия
Пол: Мъж
Кара: Тъпата кака да маа с черпака
Мечтае да кара: Кадилакът на Долън
Детайли за колата: да има джам таван, кожни седалки, музика сватба, 320спринцофка, барнеш копче джам пада....

Мнение от saleen » 17 Юни 2009, 21:08

Белята става за секунди (понякога и по- малко), пък и като си с нови гуми, колата ти е с ABS и караш с ниска скорост разчиташ, че ще спреш бързо. Едно е да си тестваш спирачките, друго е реалната ситуация на пътя. Добре, че с това се е разминало, хубаво е, че колегата е карал с разумна скорост, иначе не всичко можем да предвидим на пътя.
Никой не мое ма връне на селу!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 10.03.2008
Местоположение: Варната
Пол: Мъж
Кара: X3 3.0SD
Мечтае да кара: Koenigsegg
Детайли за колата: X3 3.0.SD стокова.. засега ;)

Мнение от EDS » 17 Юни 2009, 21:28

ABS-a освен че помага при спиране помага и да запазиш управлението над автомобила - ляво или дясно докато спираш , докато при коли без аbs това е невъзможно - при спиране се получава една права независимо дали са въртели волана ляво дясно .Това помага при избягване на удари донякъде , най често мпс-та или още по зле ...хора недай си боже :uups: .Радвай се че си се отървал леко и че удара не е бил по сериозен и винаги имай едно на ум .
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 6.11.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 90" Е30 316i
Мечтае да кара: Е30 3??

Мнение от p0wEr » 17 Юни 2009, 21:37

стан написа:при такива ситуации абс-а те е преебал, трябвало е или да опиташ да обиколиш камьона някакси или да върнеш на 1-ва и да се молиш да спре. Ама то е лесно да се дават съвети след като вече белята е станала...
не го е преебал точно му е помогнал защото е започнал леко и плавно да намалява ако е без абс като старите коли лади жигули и т.н. като ги натисне и кат заковат и ще се лъзга се 1 е на лед и ще варви на 1 страна не само напред

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 777
Регистриран на: 29.06.2006
Местоположение: на пътя
Кара: 330Xi
Мечтае да кара: 760

Мнение от Christoff » 17 Юни 2009, 22:14

Колега, сигурно вечеси си взел поука, но аз винаги гледам при първа възможност тея камиони да ги изпреварвам.
E36 316i
E30 316i
E34 520iA
E61 535d
E46 330Xi


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Мнение от Хаос » 17 Юни 2009, 23:53

Камиона не му е виновен, вижте че той е успял да спре...
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2402
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: София
Кара: '94 Opel Corsa B

Мнение от стан » 18 Юни 2009, 0:40

Още ли има хора които смятат че абс-а помага да спираш по-бързо :shock:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 18 Юни 2009, 8:33

е как така тира спря а ти БМВ не можа :shock: тая кола откъм спиране съм я признал за перфектна ,ако си с читави гуми а ти си бил .. относно АБС-а - естествено че помага да спреш по бързо ,при това запазвайки контрол над автомобила ..отдавна е доказано че ако гумите блокират спирачния път се увеличава и то значително .. според мен си бил разсеян и късно си ударил спирачка или гумите ти не са чак толкова читави колкото мислиш

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 10.03.2008
Местоположение: Варната
Пол: Мъж
Кара: X3 3.0SD
Мечтае да кара: Koenigsegg
Детайли за колата: X3 3.0.SD стокова.. засега ;)

Мнение от EDS » 18 Юни 2009, 8:44

стан написа:Още ли има хора които смятат че абс-а помага да спираш по-бързо :shock:


Не няма такива хора - производителите го вграждат в колите само за да има една лампа в повече на таблото - така при даване на контакт свети по добре а и крайния клиент се наслаждава на повече светлинни ефекти :ahah:
Изображение

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook