Всеки се учи понякога...

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Всеки се учи понякога...

Мнение от Spit-Fire » 21 Апр 2009, 21:38

http://www.youtube.com/watch?v=ZXwvW8bjJ8k

Всеки трябва да учи понякога...
Да учиш какво? Нещо конкретно ли, или по-обобщено. Да научи нещо човек може да значи много неща. Урока по химия може да се научи, да дялкаш дърво също, да се бориш с проблемите на живота се учиш. Учим се, от както се родим докато умрем. От най-малкото до най-голямото нещо. Няма наука - няма сполука. Първото нещо което помня, че научих е да карам колело. Доста трудно ми беше ако вземем на предид, че преди да го направя си счупих 3 пъти носа. Още виждам засмените лица на баща ми и дядо ми, които ме учиха да карам това шибано колело без помощни гуми и миг след това осъзнавах, че никой не държи колелото и следваше падане и счупен нос. Спомням си, че от малък научих как щъркелите носят бебетата, всъщност как любопитния щъркел вкарва човката си в хралупата на катерицата за да и остави бебето. Научих се да си правя къщички от конструктор без дори да им падат покривите. Научих какво е да се плъзгаш с найлон по прясно навалелия сняг на баирчето до вкъщи. Научих какво е чувството орех да се срещне с главата ти. След това имах дори бонус с керимида, тухла. Странно, когато ходя на фризьор на главата ми ясно си личат 7 белега, но явно другите съм ги пропуснал. Научих се да ловя риба. По-скоро се научих как да пробвам да ловя риба защото рибата явно беше по-хитра от мен. Научих се, че да ядеш мечо грозде не е особено полезно особено след като майка ти и баба ти го сбъркат с някое отровно растение и изпадат в състояние средно между паника, ужас и невменяемост докато ти весело се усмихваш с клонче от въпросното храстче, сладко си похапваш и дори им предлагаш. Научих как се яде пердах от дядото на дете, с което си пробвал дали главата му или камък е по-здрав, след това научих, че да играеш бейзбол с братовчедка си особено ако е с камъни не е безопастно, особено ако я уцелиш с главата. Цената на тоя урок беше 3 дни синьо дупе от пердаха. Научих, че момичетата са отмъстителни когато същата срещна главата ми с бордюра на вратата и след това ме водиха в спешното за шевове. Тогава започнаха и първите ми уроци по математика. Разбрах, че това да сцепиш главата на братовчедка си и да изкараш 2-ка по английски език на първата си контролна е равностойно. Научих се да играя мач. След това научих какви жертви изисква този спорт след като бях месец със счупена ръка. Научих и първия ценен урок, че света се дели на бедни и богати. Докато аз си четях стотинките дали ми стигат за баничка някои деца умитаха по 2 хамбургера с сокче наведнъж. Годините си минаваха и аз се учих на най-разнообразни неща, които едва ли биха ми потрябвали в живота. Научих за пръв път какво е да изпиташ любов, но по-скоро детинско привличане. Събудиш се сутрин и си представяш какво ли би било да бъдеш с момичето, което харесваш, да правите нещата заедно, да стоите прегърнати срещу залеза и тем подобни... Денят минава в игри и лягайки изморен в леглото същите мисли се появяват. Тогава за пръв път научих какво е тъга. Спомням си как получих първия си мобилен телефон. За един ден изразходих всичките пари в картата си и после стоях наказан 1 месец. Спомням си как отправих първата си покана за среща с момиче, което харесвах, но дори не познавах с гениалните думи " Ъ-ъ-ъ, искаш ли да сЪ поразходим ". Клъцна ме на 20-тия метър. Научих, че момиче освен да ти пукне главата, може и да ти пукнат главата заради него. Главата не, но ми спукаха гъза от бой. Научих какво е да спечелиш приятел, научих също и какво е да загубиш. Годините отново минаваха, уроците също. Научих какво е да обичаш някой истински. Научих какво значи да дадеш 50-те ти лева дадени за нещо да заминат за подарък за него. Научих как се бяга през половината град посред нощ за него. Научих, че сърцето е направено от изключително здрава материя след като не се къса докато слушаш въпросия полупиян човек да плаче пред теб как обичал някой друг. Научих, че от малките неща боли най-много след като една тънка линийка между приятелството и любовта може да пререже сърцето ти на две. Научих какво е да пропушиш от мъка. След преразказ на урока научих и какво е било приятели да те прибират пиян на кирка от парка заради любовта. Научих, че любовта като цяло е урок с много подточки, защото вече 4 години немога да мина на следващия. Научих, че живота изобщо не е лек и те подлага на всекидневни изпитания. Научих колко глупави са всъщност хората в тийнеджърска възраст. Научих, че да вземеш книжка всъщност не е толкова трудно, колкото си го представяш. Научих и, че дори по лесно е да я загубиш, та с нея дори и живота си и бонус - няколко други. Научих, че понякога нещата които ти приказват другите се оказват верни. Тепърва научавам, че до сега съм учил от грешния учебник, защото живота не е труден. Това е просто галеното му наименование...
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 26.03.2009
Пол: Мъж
Кара: палава е36

Мнение от mr.co0p3r » 22 Апр 2009, 7:35

Еее....това страшно много ми хареса...мъдро....изживял съм ги нещата (без боя и наказването от родителите-много са либерални :) )...искам да знам кой е автора...много ме впечатли....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 331
Регистриран на: 10.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2006 330xd, 2008 A8 4.2tdi
Мечтае да кара: WBS

Мнение от Brat mu » 22 Апр 2009, 8:39

mr.co0p3r написа:Еее....това страшно много ми хареса...мъдро....изживял съм ги нещата (без боя и наказването от родителите-много са либерални :) )...искам да знам кой е автора...много ме впечатли....

Spit-Fire е автора ;) На мен също много ми хареса,както винаги!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 19.02.2009

Мнение от hard2kill » 22 Апр 2009, 17:38

Страхотно е... нямам думи!
Всеки вижда себе си в този разказ, а той поражда много емоции.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 744
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: София
Кара: 318 TDS touring

Мнение от St.Dilov » 22 Апр 2009, 19:56

А аз научих, че разказът олицетворява много събития останали назад в годините :yes: Ех спомени.....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 27.12.2005
Местоположение: София
Кара: Audi Cabriolet 1.8T,Audi A6 4.2

Мнение от vectra » 22 Апр 2009, 20:08

Сигурен съм, че четейки това всеки се досеща за определени моменти от миналото си...за някои с тъга, за други с усмивка...искрени поздравелния към Автора!
Нито ми се пее, нито ми се смее, а ми се живее

ентусиаст
Аватар
Мнения: 894
Регистриран на: 19.09.2008
Местоположение: Burgas
Пол: Мъж
Кара: **** ми янко
Мечтае да кара: CL65 AMG

Мнение от LizarD » 22 Апр 2009, 23:24

Много е хубаво колега! И на мен много ми харесва!
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 405
Регистриран на: 7.05.2008

Мнение от pLaM3N » 23 Апр 2009, 19:30

Страхотно е ! 8)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1853
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: София
Пол: Жена
Мечтае да кара: F32 M4

Мнение от ((:BuKcu:)) » 23 Апр 2009, 22:04

А още какви неща ще научаваш..... :help:

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Мнение от Spit-Fire » 23 Апр 2009, 22:51

Ми квото е писано ;)
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Мнение от alx » 23 Апр 2009, 23:48

не млади момко- каквото си го напишеш :)

инициативата никога не се предава на непознати :) стискаш геврека със двете ръце и... внимателно напред и нагоре.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 403
Регистриран на: 31.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 328ci

Мнение от zigo » 09 Авг 2009, 0:59

hard2kill написа:Страхотно е... нямам думи!
Всеки вижда себе си в този разказ, а той поражда много емоции.


Цялата истина със няколко думи ;)


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Мнение от Bogat-Beden » 09 Авг 2009, 1:58

((:BuKcu:)) написа:А още какви неща ще научаваМЕ.... :help:
всички ние...
Мисля си аз :roll:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

BMWPhotographer
Аватар
Мнения: 1672
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Sofia city
Пол: Мъж
Кара: E60 525d LCI++
Мечтае да кара: Все по-хубави 5 серии
Детайли за колата: My baby

Мнение от BMWPetar » 09 Авг 2009, 12:07

Уникално...както винаги
Spit-Fire :bowdown: :bowdown: :bowdown:
"Когато пътят стана мокър, Audi quattro-то беше по-бързо в завоите, но просто някакси усмивката на лицето на шофьора на BMW-то беше доста по-голяма..." Джереми Кларксън, сравнение между Audi RS6 и BMW M5, Top gear

BMW Navi Doctor - ъпдейт на навигационни карти и ремонт на всички видове навигационни системи BMW



**E60 525d+ LCI ///M 2008**

Gone, but not forgotten:
*E60 530d++ 2004
*E39 540iA Individual 1998
*E39 523i 1997
*E34 520i M20 1990


Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 21.09.2007
Местоположение: по света и у вас
Кара: на изпарения
Мечтае да кара: Countach, Diablo, F40, 348, 355

Мнение от xpl0d » 09 Авг 2009, 14:44

Тряаа да издадеш някаква книга с разкази мой. Отдава ти се :yes:
Изображение

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook