Най-силното ви преживяване

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

сбъркал колата, но не и форума
Аватар
Мнения: 1494
Регистриран на: 25.10.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е70

Най-силното ви преживяване

Мнение от someone » 10 Мар 2009, 22:30

Разкажете за най-силното ви преживяване.
Нещо, което се е запечатало в съзнанието ви. И ви е променило за цял живот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 429
Регистриран на: 18.12.2007
Местоположение: iZ DefIlEtaTa
Пол: Мъж
Кара: CoMPacT M54Б30
Мечтае да кара: 645Ci

Мнение от Sparco_Racing » 10 Мар 2009, 22:40

Имам няколко такива но не ме промениха.
Най-силното ми преживяване беше когато на път за мойта вила си карах по искъското дефиленце лекично на дрифт (се още без книжка) заедно с една моя "бифша" приятелака и както си дрифтвах срещу мене изкочи един дриг ентусиаст на дрифта с една Алфа 33 и се целунахме много брутално...
Целия бях в паника...Приятелката ми пострада повече от мен самоя...Първите ми мисли бяха по нея а вторите по това какво ще стане когато дойде КАТ и разберат че нямам книжка...
До ден днешен си спомням случея и никога няма да го забравя но и след този случай не промених стилът си на каране...
Винаги карам бързо и когато видя удобен завой съм с вратите в него...
Когато тръгвам по искърското дефиле винаги си казвам едно : "Мечка страх мен не страх"
Просто този участък винаги ме е привличал с многото завой без видимост и хубавите траекторий които предоставя :mhihi:
Drifting Is NOT a Crime ...
"The Power Of ///M In The Palm Of My Hands"™
Изображение

вълкодав
Аватар
Мнения: 1903
Регистриран на: 16.01.2007
Местоположение: Русйе
Пол: Мъж
Кара: go na 3ki :)

Re: Най-силното ви преживяване

Мнение от RSxRacer » 10 Мар 2009, 22:55

С форд хр3 кабрио с от 160 успях да намаля до 90,канавка,3 пъти по таван.Добре,че беше с ролбара и спортни седалки с 3 точкови колани,че не се претрепах.От тогава никога извън градско повече от 110 основна скорост и без рискови изпълнения.На магистрала до 150.Реших,че ми се живее.Преди тая случка имам още 8 къде леки,къде не,но точно тая ме накара да осъзная какво искам от живота си.Дали да съм човек или част от черната статистика?Запитайте се и вие...
20 кинта Рушвет,50 кинта Бензин, 100 кинта Задни Гуми - Да си в www.BMWPower-bg.net БЕЗЦЕННО
www.bizzart.info
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Мнение от uCnaHeTcA » 10 Мар 2009, 23:11

Sparco_Racing написа:Просто този участък винаги ме е привличал с многото завой без видимост :mhihi:

Принципно не обичам да спамя ,но най-страшно е това... айде да е с видимост , иди-дойди , карай ако щеш с 300 в завоя , ама без видимост ... не мога да ви разбера :!: Ми ако изскочи някой отсреща и двамата сте натоварени с хора ? Ко прайваме ? Чакай , сетих се :arrow: Гледаме ви по вестниците и телевизийте :!:
Нищо лично към никой , не си единствен колега , това е към всички онези , които го правят на път без видимост.... :!:

сбъркал колата, но не и форума
Аватар
Мнения: 1494
Регистриран на: 25.10.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е70

Мнение от someone » 10 Мар 2009, 23:17

uCnaHeTcA написа:
Sparco_Racing написа:Просто този участък винаги ме е привличал с многото завой без видимост :mhihi:

Принципно не обичам да спамя ,но най-страшно е това... айде да е с видимост , иди-дойди , карай ако щеш с 300 в завоя , ама без видимост ... не мога да ви разбера :!: Ми ако изскочи някой отсреща и двамата сте натоварени с хора ? Ко прайваме ? Чакай , сетих се :arrow: Гледаме ви по вестниците и телевизийте :!:
Нищо лично към никой , не си единствен колега , това е към всички онези , които го правят на път без видимост.... :!:


Колега, моля те, и аз съм на твоето мнение, но нека да запазим тази тема и да не я превръщаме в един от многото спорове, подобни на този

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 6.06.2007
Местоположение: наше село София
Кара: 318 CI

Мнение от SpeeD_GT » 11 Мар 2009, 0:31

едно от най силните ми преживявания беше събора
самото пътуване натам еуфорията всичките бмв-та състезанията
чак да ме е променило не е ма още повече ме запали

И още едно с бмв-то закъсахме на витоша пред алеко в една преспа докато се опитвах да отида до един паркинг (полянка) и заобикаляики коли и поставени огради заседнахме. Това става в 11:00 от там се почна бутане бутане ни напред ни назад ходихме насам натам за помощ всички хижари бяха мъртво пияни и казваха да се обадим сутринта.
От там слезнахме по надоло до един строеж взехме някакви дъски тва към 2и нещо обаче пак аз с крика и пак колата мърда 10 сантиметра и пак пропада и накрая измръзнали в 4 и нещо се задава някаква кола гледам бмв :shock: и те се оказаха съфорумци та ни бутнаха и излезнахме благодарение на тях .
Нема пари нема гуми !
Има пари па нема гуми :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1514
Регистриран на: 5.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: всичко на колела
Детайли за колата: E38 IAL 07.2001

Мнение от hemicharger » 11 Мар 2009, 10:03

Sparco_Racing написа:Имам няколко такива но не ме промениха.
Най-силното ми преживяване беше когато на път за мойта вила си карах по искъското дефиленце лекично на дрифт (се още без книжка) заедно с една моя "бифша" приятелака и както си дрифтвах срещу мене изкочи един дриг ентусиаст на дрифта с една Алфа 33 и се целунахме много брутално...
Целия бях в паника...Приятелката ми пострада повече от мен самоя...Първите ми мисли бяха по нея а вторите по това какво ще стане когато дойде КАТ и разберат че нямам книжка...
До ден днешен си спомням случея и никога няма да го забравя но и след този случай не промених стилът си на каране...
Винаги карам бързо и когато видя удобен завой съм с вратите в него...
Когато тръгвам по искърското дефиле винаги си казвам едно : "Мечка страх мен не страх"
Просто този участък винаги ме е привличал с многото завой без видимост и хубавите траекторий които предоставя :mhihi:

Съжелявам че давам тон за осиране на темата....НО...
Чета ти няколко пъти поста и не мога да повярвам колко хладнокръвно (чак и забавно) разказваш как по твоя вина си щял да погубиш невинни животи - не смяташ ли че малоумната ти постъпка не е за хвалене? Не стига че си без книжка, возиш хора, застрашаваш останалите участници, правиш катастрофа, пък и се хвалиш това!
Drugs... rock 'n' roll... bad-ass vegas whores... late-night booty calls... shiny disco balls...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 383
Регистриран на: 12.03.2007
Местоположение: Пловдив

Мнение от Agande » 11 Мар 2009, 10:39

hemicharger написа:Съжелявам че давам тон за осиране на темата....НО...
Чета ти няколко пъти поста и не мога да повярвам колко хладнокръвно (чак и забавно) разказваш как по твоя вина си щял да погубиш невинни животи - не смяташ ли че малоумната ти постъпка не е за хвалене? Не стига че си без книжка, возиш хора, застрашаваш останалите участници, правиш катастрофа, пък и се хвалиш това!


Много си прав... :yes:

Он Топик : Две са ми най-силните преживявания, които са ме променили.
Едното е катастрофа със 160км/ч. Незнайно как съм жив. Справка Пумата в Галерията. А другото е жена. Една 18 годишна пикла ме накара да се променя. 4 години ми отрови живота.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 429
Регистриран на: 18.12.2007
Местоположение: iZ DefIlEtaTa
Пол: Мъж
Кара: CoMPacT M54Б30
Мечтае да кара: 645Ci

Мнение от Sparco_Racing » 11 Мар 2009, 11:43

hemicharger написа: пък и се хвалиш това!


Не се хваля с нищо а просто пиша по темата !!! Казвам си квото е и не го крия.Вече 5-та година карам редовно с документи и си карам по същия начин...(затова и имам около 15 акта ) :weed:
Drifting Is NOT a Crime ...
"The Power Of ///M In The Palm Of My Hands"™
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 933
Регистриран на: 7.03.2005
Местоположение: O.C.
Пол: Мъж
Кара: Е36

Мнение от Escape » 11 Мар 2009, 16:18

Sparco_Racing написа:
hemicharger написа: пък и се хвалиш това!


Не се хваля с нищо а просто пиша по темата !!! Казвам си квото е и не го крия.Вече 5-та година карам редовно с документи и си карам по същия начин...(затова и имам около 15 акта ) :weed:


боже боже колко мъка има по тоя свят :clap:
Май ще трябва да измислят и нов закон при >10 акта да оставаш без книжка.

При над 20, перманентно без книжка

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 399
Регистриран на: 19.04.2008
Местоположение: София/Раковски
Пол: Мъж
Кара: е30 м20б20 90г
Мечтае да кара: е30 с38турбо

Мнение от BMWRACING » 13 Мар 2009, 18:44

ми аз имам една така случка преди около година,значи тогава бях шофиор на 2 месеца и гелем мирак за каране кво да ви кажа...

Та случката става в гр.Раковски (до Пловдив е)

с един приятел се разбрахме да го взема от даскало и да идем при чичо му(много добър стругар),защото ми требваше да ми изпили 2 лагера.
И тръгвам аз да го взимам с 16-ката,но по пътя до училището има една много хубава права към 5-6км и нема куки.Викам еи ся ще я вида колко бега -газз,газз хвана 200 и я пуснах и си закрепих с 160 :shock:
В далечената гледам една къруца (в мойто платно) и един бус (в насрещното) и само докато погледна километража(160) и върна погледа си на пътя,гледам тая къруца на 150м от мене има нема.
Немога да я изпреваря,защото буса е в насрещното -и от там скочих с двата крака на спирачките,гледам в огледалото и виждам само кълбета бял пушек,а колата не спира братко(сърцето ми падна в гащите,а уная работа в гащите нз каде отиде).Колата тръгна да се върти,пуснах спирачките да я укротя и пак ги настъпих.Буса явно и той е карал малко по-бързо,защото ми освободи платното та в последния момент кривнах и я изпреварих къруца.В първия момент нищо все едно се случи нещо нормално,но после докато чаках моя приятел да излезе от час,усъзнах какво можеше да се случи и си викам добре,че има Господ..

изобщо не се гордея с тази моя глупава и децка постъпка,за която можех да съжалявам цял живот :uups: :help: :roll:

ма пак казвам добре,че има Господ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: Varna

Мнение от slowtraveler » 13 Мар 2009, 19:21

Сещам се за две такива интересни случки - едната тип 'сърцето в гащите', другата значително по-весела...
Настигам на правата пред Албена (точно в гората) в един дъжд автобус...
В момента в който тръгвам да го изпреварвам (около 90-100км/ч) и се изравнявам със задната му гума попадаме в огромно езеро (оказа се, че платното е наводнено поне с 10см вода).
Голфчето ми директно 'изплува' в аквапланинг, а задната гума на автобуса ми заливаше предното стъкло с около 30-40см вода (почувствах се като в аквариум). Чистачките въобще не помагаха...
Километража показа 20км/ч, и аз само гледах през страничните стъкла как дистанцията до автобуса е постоянна, а от другата страна, че все още не съм в горичката :D
Само натиснах съединителя и чаках скоростомера да оживее...
След около стотина метра се появиха първите признаци на 'приземяване' и скоростомера оживя на 60км/ч... Автобуса през това време си беше заминал доста напред ...
Късмет, че участъка е прав... От тогава винаги имам едно на ум при каране в дъжд.

А второто преживяване - зимата, виелица, републиканската пътна мрежа затворена(но аз съм тръгнал от Варна към Берковица), 22:00ч някъде между Долни дъбник и Монтана....
Тъй-като път не се виждаше от виелицата (следите изчезват за около 20 секунди, а снега по пътя бе около 30см) карах между дърветата, ама на едно място дърветата разредени, а пътя правил завой, та заседнах извън пътя.
На около 100м едни фарове също стоят на едно място. Отидох да видя какво става - един мерцедес легнал в пряспата на корем (също като мен) и около него 4 здрави момчета (тогава бяха много модерни мутрите - 1992г).
Ясно, че трябва човешка сила, защото гумите на мерца са си във въздуха.
Питам момчетата дали нямат някоя лопата, на което те отговарят - абе пистолети, бухалки имаме, ама лопата - не :D
Та намерих едни клони да подложим, бутнахме мерцедеса на издухано от вятъра място, момчетата се върнаха, вдигнаха моята кола за калниците и я поставиха на чисто място на пътя, че да мога да се засиля....
Това беше среднощната ми среща с мутрите - ползотворна и за двете групи :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 27.04.2008
Пол: Мъж
Мечтае да кара: ///M

Мнение от Koz » 13 Мар 2009, 19:24

Моята случка не е кой знае какво но....промени ми почти изцяло поведението на пътя.


Беше един горещ ден към 16 след обед с един приятел ходихме до Варна и се прибираме към Балчик и след това да се прибера към Провадия :mhihi: След Оброчище пред мене караше една Алфа синя беше точния модел не го знам.Всичко си беше нормално докато...тръгвам да го изпреварвам с около 85-90 км/ч и във въпросната алфа бяха 4 или 5 човека видими в нетрезво състояние.По намеренията му на шофьора на алфата разбрах,че иска да ги 'дръпнем' и направих му аз един ластик водих го доста даже не го виждах на огледалото.Ама то и аз бях си виновен...изчаках ги да ме настигнах и се гавря с тях и накрая ми писна и увеличих скоростта доста помня карах със 180 и последния момент реших да завия наляво в 1-вото кръстовище за Балчик (към Гарадока) обаче скоростта беше доста а завоя беше 90 гр. намалих до 120 (каза го авера който се возеше) и видях,че не мога да го взема пуснах я направо самото кръстовище беше Т-образно и платната бяха отделени с градинки добре,че бурдюра беше нисък...Пресякох градинките едва не се преобърнах.За тези 2-3 секунди през главата ми минаха какви ли не работи все пак имам човек със себе си,как ще изплатя ремонта на колата,какво ще стане когато дойде КАТ,какво ще кажа на баща ми (2 години чаках за кола и накрая по този начин..) обаче как стана и аз не разбрах бях вече в насрещното платно на пътя за 'гарадока' а не на главния и само когато колата вече беше в пълен покой отдъхнах.Погледнах 1-во човека който беше до мене и му каза 'Това не трябваше да стане' след около 10 секунди престой в колата слязох да видя пораженията но за щастие НЯМАШЕ НИКАКВИ!Само предната лява джанта имаше леки съвсем леки поражения...Очаквах най-малко поне картера да е засегнат но нямаше му нищо.Евала на момчетата с алфата спряха се и дойдоха да ни видят как сме.Ама за щастие нямаше поражения.

След този случай вече без никакви подигравки с други участници в движението и темподобни.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1308
Регистриран на: 12.02.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: харабийската
Мечтае да кара: Е36 М3 Cabrio, E93 M3
Детайли за колата: Пълно шукаритети!

Мнение от Richmond » 13 Мар 2009, 20:51

Sparco_Racing написа:Имам няколко такива но не ме промениха.
Най-силното ми преживяване беше когато на път за мойта вила си карах по искъското дефиленце лекично на дрифт (се още без книжка) заедно с една моя "бифша" приятелака и както си дрифтвах срещу мене изкочи един дриг ентусиаст на дрифта с една Алфа 33 и се целунахме много брутално...
Целия бях в паника...Приятелката ми пострада повече от мен самоя...Първите ми мисли бяха по нея а вторите по това какво ще стане когато дойде КАТ и разберат че нямам книжка...
До ден днешен си спомням случея и никога няма да го забравя но и след този случай не промених стилът си на каране...
Винаги карам бързо и когато видя удобен завой съм с вратите в него...
Когато тръгвам по искърското дефиле винаги си казвам едно : "Мечка страх мен не страх"
Просто този участък винаги ме е привличал с многото завой без видимост и хубавите траекторий които предоставя :mhihi:


И един мармот ..... :mhihi: :mhihi:
Бляскачко мечтателя :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 5.07.2008
Пол: Мъж
Кара: E39 540i

Мнение от kobrata_levski » 13 Мар 2009, 23:36

Richmond написа:
Sparco_Racing написа:Имам няколко такива но не ме промениха.
Най-силното ми преживяване беше когато на път за мойта вила си карах по искъското дефиленце лекично на дрифт (се още без книжка) заедно с една моя "бифша" приятелака и както си дрифтвах срещу мене изкочи един дриг ентусиаст на дрифта с една Алфа 33 и се целунахме много брутално...
Целия бях в паника...Приятелката ми пострада повече от мен самоя...Първите ми мисли бяха по нея а вторите по това какво ще стане когато дойде КАТ и разберат че нямам книжка...
До ден днешен си спомням случея и никога няма да го забравя но и след този случай не промених стилът си на каране...
Винаги карам бързо и когато видя удобен завой съм с вратите в него...
Когато тръгвам по искърското дефиле винаги си казвам едно : "Мечка страх мен не страх"
Просто този участък винаги ме е привличал с многото завой без видимост и хубавите траекторий които предоставя :mhihi:


И един мармот ..... :mhihi: :mhihi:
Бляскачко мечтателя :mhihi:

Абсолютно :D

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook