Коланите!!!

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Коланите!!!

Мнение от alx » 10 Мар 2009, 18:44

слагайте си коланите...

http://www.youtube.com/watch?v=QJHsTxDah8E
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 920
Регистриран на: 3.05.2007
Местоположение: варна на морето
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: бмв М3,M5,X6
Детайли за колата: E60 530D 218коня

Мнение от spens_82 » 10 Мар 2009, 19:03

колега ние ги слагаме,ама има доста хора които незнаят какво е думата колан :evil: .шофирането във днещно време според мен е един вид руска ролетка.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 24.08.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж

Мнение от KUM4o » 10 Мар 2009, 19:07

Колана не трябва да се слага по задължение или ,защото чичко полицай ни дебне.Колана трябва да се слага ,за да имаш поне една малка утеха ,че ако нещо се обърка ще има нещо ,което по един или друг начин ще ти помогне тва дето тупка в гръдния ти кош да продължи да тупка и близките да не скърбят по тебе.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Мнение от alx » 10 Мар 2009, 19:10

между другото не съм сложил предупреждение за хора със слаби сърца защото искам да го видят максимален брой хора. шоковата терапия е единственото което работи за днешното поколение да вдене нещо такова
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 298
Регистриран на: 17.02.2007
Местоположение: Shumen BG/Copenhagen DK
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 320i/E46 320d

Мнение от vlado_78 » 10 Мар 2009, 19:14

Повечето хора не си слагат коланите от Гъзария

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 16.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Коланите!!!

Мнение от fnt » 10 Мар 2009, 20:11

alx написа:слагайте си коланите...

http://www.youtube.com/watch?v=QJHsTxDah8E

Тук и 10 колана няма да помогнат.


пп Аз винаги слагам колан. Не ги разбирам гъзариите без колани
Последна промяна fnt на 10 Мар 2009, 20:50, променена общо 1 път
ИзображениеИзображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Коланите!!!

Мнение от alx » 10 Мар 2009, 20:30

fnt написа:http://www.youtube.com/watch?v=QJHsTxDah8E
Тук и 10 колана няма да помогнат.


ако говориш за клип-а... аз винаги ще избера да се пробвам да оцелея в джипа от колкото да ме метне в насрещното или да ме размаже в мантинелата...

при катастрофа статистически погледнато шанса да оцелееш в модерно превозното средство (визирам произведено от 90те години до наши дни) е много много по-голям от колкото ако излетиш извън него.
Последна промяна alx на 10 Мар 2009, 20:59, променена общо 1 път
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1898
Регистриран на: 29.12.2005
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: 39

Мнение от DanielzZz » 10 Мар 2009, 20:50

То пък голяма гъзария да си без колан.Аз,въпреки че съм млад шофьор свикнах с тях и са ми много удобни.Чувствам упора.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 20.02.2009
Местоположение: SF

Мнение от biohazard » 10 Мар 2009, 20:59

Аз карам с колан,но само извън града.Просто ми се налага да слизам през 5-10мин. и ми писва да го слагам и свалям.Тръгна ли да карам извънграда,веднага го слагам,щото там скоростите са други. :)

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Мнение от alx » 10 Мар 2009, 21:10

biohazard написа:Аз карам с колан,но само извън града.Просто ми се налага да слизам през 5-10мин. и ми писва да го слагам и свалям.Тръгна ли да карам извънграда,веднага го слагам,щото там скоростите са други. :)


75% от всички смъртни случай без колани са със скорости под 60км...

също така ако колата ти има възглавници и ти си без колан дори една нискоскоростна катастрофа при която възглавницата ще излезе може такъв нокаут да ти нанесе... бяха мерили че една възглавница удря 12 пъти по-силно от професионален боксьор тежка категория. прави си изводите на какво ще ти направи главата като колана не сложен че да те задържи на достатъчно растояние...

не случайно мерцедес имат пре-катастрофа система която поне на мене лично ми спаси живота... части от секундата преди удара (дистроник-а и/или парксенсорите знаят кога) колана се притяга със пиропатрон за да те сложи във правилното положение за възглавницата, прозорците ако са над 50% затворени се хлопват до горе, шибидаха се освобождава за да се затвори при челен удар... и тн... все неща които имат една цел - да не влезе нищо във колата и ти да си на точно определено място че купето и зоните за смакчване да те предпазят максимално.

ако по-умните от нас бяха решили, че да си извън колата е по-безопасно пиропатрона нямаше да е във волана а под седалката... :)
Последна промяна alx на 10 Мар 2009, 21:14, променена общо 2 пъти
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Мнение от steeN » 10 Мар 2009, 21:12

доста брутално... абсолютно за коланите. без колан се чувствам странно в колата.

обаче кой го караше да изпреварва през аварийната лента като за начало... и другото, което винаги съм си мислел. струва ли си компромиса в поведението на пътя на един сув срещу по-голямата му маса и от там по-голямата сигурност в катастрофа (в общия случай срещу една кола)? разбира се сегашните сув-ове доста по-добре седят на пътя... но все пак. нещо като пасивна, срещу активна сигурност се получава...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 17.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Volvo S60 ‘18, D4, e91 320dA

Мнение от Тонката » 10 Мар 2009, 21:56

И аз съм твърдо за слагането на колан...Дори и да карам колата за 500м си го слагам!А как може някой да си помисли,че неслагането на колан е гъзария?! :shock:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 405
Регистриран на: 7.05.2008

Мнение от pLaM3N » 10 Мар 2009, 23:15

vlado_78 написа:Повечето хора не си слагат коланите от Гъзария

Тук им е грешката, най-често такива гЪзари си отиват ! :evil:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 865
Регистриран на: 12.12.2006
Местоположение: Холандското кралство

Мнение от zvezdo88 » 10 Мар 2009, 23:21

На мен слагането на колан ми е станало навик , просто първото движение когато си седна в колата е колана... а без него , чуствам некомфорт и някакси нестабилност :confused:

Щом дотам се стигна да е гъзарско да караш без колан - при положение , че ти спасява живота :help:

Аз като карам без колан се чуствам все едно да скоча от самолет без парашут :confused:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2048
Регистриран на: 30.01.2006
Местоположение: London
Пол: Мъж
Кара: E36S50B30,Mini Cooper S
Мечтае да кара: S50B30 turbo
Детайли за колата: модифицирани

Мнение от VT5602AK » 11 Мар 2009, 0:06

ако на 23.06.2008 не бях си сложил колан сега щях да съм при св.Петър,хора слагайте колани апасяват живот,не е срамно да си с колан

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook