Коланите!!!

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: Varna

Мнение от slowtraveler » 15 Мар 2009, 21:26

S 70/3 написа:купувам си бринирано Г 55 с компресор и да искам няма да мога да излетя през прозорците естествено без колан 4е за кво ми е?когато на моторите им сложат колани тогава и аз ще го слагам :mhihi:

Компресора за надуване на купето като се смачка ли е ? :mhihi:
Все ми се струва, че бронирането няма да подобри безопасността при удар...

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 21.03.2009

Мнение от autointerior » 21 Мар 2009, 10:34

винаги шофирам с колан!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 20.02.2009
Местоположение: SF

Мнение от biohazard » 21 Мар 2009, 11:20

Добре де,работата е ясна че всички са ЗА коланите,друг е въпроса колко самите те ги слагат!като гледам какви постове се изписаха,че чак пък на някои толкова комфортно,толкова незабравимо удоволствие им е да са вързани за една седалка,че чак им идвало и в къщи като си лягат да спят пак да се връзват! :mhihi: :mhihi: Тезата че на паркинг като седиш пак е хубаво да си закопчан,също много ме впечатли.По тая логика,че навсякъде може нещо да се случи,дайте да не излизаме от домовете си?Знам че всеки иска да изпъкне тук във форума,като най-примерния водач на МПС,но някак си...реалноста е друга! :confused:Аз пък ще кажа,че ползвам колан по задължение и от предпазливост,твърдо НЕ ми е комфортно с него и не ме кефи изобщо!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 868
Регистриран на: 25.02.2007
Местоположение: София

Мнение от Фил » 21 Мар 2009, 13:34

biohazard написа:твърдо НЕ ми е комфортно с него и не ме кефи изобщо!


И аз преди време казвах така, също и до ден днешен НЕ ми е комфортно с колан, ограничава ми движенията, трудно се пресягам примерно до жабката и т.н.

Но след като изгледах няколко клипчета, подобни на тези, постнати тук, след като попрочетох малко, след като гледах документален филм как с една и съща кола разликата между живот и смърт е 5 км/ч - при 50 манекена "оцеля", при 55 му търсеха главата из купето, след всякакви подобни статистики и факти, реших че си струва да жертвам малко от свободата си при движение в купето в името на много по-голям процент шанс за оцеляване.

Самовнуших си, че щраквайки колана на мястото му, аз всъщност един вид "щраквам" в колата си, пасвам в точното си място в нея, ставам едно с машината. Много лейм, съзнавам го, но по този начин се самоубедих.


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Мнение от Хаос » 21 Мар 2009, 13:54

alx написа:ако по-умните от нас бяха решили, че да си извън колата е по-безопасно пиропатрона нямаше да е във волана а под седалката... : )

:yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1355
Регистриран на: 19.08.2003
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж

Мнение от grnka » 22 Мар 2009, 20:46

хубавото на новите коли е че не млъкват докато не сложиш колан...бип бип бип поне 2 минути...пък новата тройка купе която подава колана за да го сложиш...аз никога не карам без колан..не знам навик ми стана и даже ако не го сложа се чувствам несигурен...преди месец влязох в една кола в един шоурум (няма да кажа на коя марка че ще ме нападнете :mhihi: ) и след като затворих вратата сложих колана и търговеца ме гледаше с опулени очи (разбирай кола в шоурум)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Мнение от ukelichko » 22 Мар 2009, 21:26

Мен лично коланът ме спаси при катастрофа. При 50 километра в час се блъснах с едно Рено 11 в спрял автобус. И след катастрофата, след като със сила и помощ от публиката отворихме вратите за най-голямо учудване на мен и съпругата ми ни нямаше нищо. Друг беше въпосът със сина, който тогава беше на 5 години и спеше на задната седалка. Доста силно се удари в предните седалки и си счупи два зъба. От тогава и децата отзад се возят с колани. Дъщерята в столче естествено, защото иначе колана не я хваща. В тая връзка имам перфектен пожарогасител и аптечка. Аптечката е средството което помага при нараняване на пикник например или на място на което няма доктори. Но има едно нещо което замества и трите описани аксесоара. Това е полицейската карта. Полицайте колан не слагат, защото са от властта и кой ще им каже нещо на тях. Това пожарогасител, жилетка или аптечка....Абе вие за какви ги вземате. Те катастрофи не правят и са безгрешни. И карат само на дълги, защото така виждат по-добре. Поне тези провинциални цървули, които аз познавам. Но това е една друга тема...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 15.03.2009
Местоположение: София

Мнение от ***BMW-FEN*** » 22 Мар 2009, 23:03

Слагам коланът само гогато излизам на извънградско. В града не ползвм колан, освен в случаите когато ме спират куките на бързо го премятам ;)
ИзображениеИзображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Мнение от alx » 23 Мар 2009, 1:39

S 70/3 написа:купувам си бринирано Г 55 с компресор и да искам няма да мога да излетя през прозорците естествено без колан 4е за кво ми е?когато на моторите им сложат колани тогава и аз ще го слагам :mhihi:


моторите нямат колани защото не предлагат никакви прегради между тебе и това което ще те удари. затова и няма полза да си на него като се удариш - статистически е по-добре да отлетиш и там.. като се приземиш да си търсиш шанса да оцелееш.

а ако знаеш нещо за бронираните стъкла - има два вида- "бавни" и "бързи" и "комбинирани". бавните пазят от.. камъни. бързите пазят от куршуми. комбинираните пазят от и двете. 99% от всички бронирани стъкла са "бързи". а ако случайно имаш комбинирани или бавни и се блъснеш някъде без колан мисля че е все едно дали ще се размажеш във арматурното табло, възглавницата ще ти строши врата или ще се размажеш в предното стъкло отвътре.

както казах- хората на които това им е работата са решили че има точно едно място и едно положение в което шанса ти да оцелееш е най-голям.
алекс
трабант 601с
разни други возила

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Мнение от alx » 24 Мар 2009, 17:17

и като говориме за стъкла и колани.. друг "любим" стар клип - не е задължително да излезеш от предното стъкло...

http://www.youtube.com/watch?v=_-taLmw5Qvg
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 6.05.2009

г

Мнение от ivo333 » 07 Май 2009, 14:41

пичове,с един приятел и honda civic 1.6 16v странично се ударихме в дърво,което падна веднага след удара.ако аз бях с колан-нямаше да имам 10 шева на главата,но ако беше го сложил той-щеше да не е сред живите.волана беше до скоростния лост.та изводите са колкото помага,толкова и обратното

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Мнение от alx » 07 Май 2009, 14:53

батка, не четеш. статистически погледнато шанса ти да оцелееш със колан е по-голям от колко без колан.

"статистически" означава че винаги има и изключения. твоят приятел "този път" е бил изключение. изключенията се броят за 5 живота от 7-те... ;)

не си прави илюзии...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1002
Регистриран на: 12.07.2007
Местоположение: Rousse
Пол: Мъж
Кара: E46 320d 136
Мечтае да кара: e30 m3

Мнение от shengi » 07 Май 2009, 20:22

То ако не помагаха коланите защо тогава още в завода ги слагат на всички автомобили ? Дори и на задните седалки ? Защо пишат когато си без колан и се заяждат ? Мен не бих казал, че ми е хубаво с колан, но определено ми е по гадно когато съм без него :) Така че слагайте коланите :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: Varna

Мнение от slowtraveler » 07 Май 2009, 20:56

Винаги ме е учудвало колегите с каква лекота разрешават на пасажерите на задните седалки да са без колани?!?!
Навярно ви се е случвало някой по-едричък пасажер да ви удари едно коляно в гърба през седалката докато се намества.
Ха сега си представете един 100кг пасажер да ви скочи на врата засилен от 5-6 етаж...
Дали ще издържи седалката да го спре а???
А тея сказки с дървото нещо не ми се връзват - къде е отишъл тогава шофьора при удара, щото при физиката тялото продължава в посоката на движение, която явно е била към дървото?
За моторите и коланите - ами БМВ и там е новатор: http://www.flickr.com/photos/yausser/2596938049/
:D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 303
Регистриран на: 13.01.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: МБ W140 V8

Мнение от sharksfin » 08 Май 2009, 9:28

Аз пък слагам колана още преди да заплая. И не го слагам поради една конкретна причина, а поради комплекс от такива. Заради собствената ми безопасност, защото са ме възпитали да спазвам законите и наредбите, независимо дали ми харесва или не и пр. И майната му на удобството - живота ми е по-ценен.

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook