Audi A6 vs KIA Magentis ... със щастлив финал

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Audi A6 vs KIA Magentis

Мнение от SKISA » 10 Яну 2011, 21:19

добре ,че даде линка от другата тема. аз реших ,че си се дърпал с некъв тъп магентис и си викам:"тоя ачо е изперкал тотално" надбягва се с некви кии с алдито...
кофти тръпка ,но се случват такива неща! важното е ,че на вас ви няма нищо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 505
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Audi 20VTQ
Мечтае да кара: SSME

Re: Audi A6 vs KIA Magentis

Мнение от smg » 10 Яну 2011, 21:42

Дано следващата да е с ляв волан и българска регистрация.
Business ownership is a risk and it`s not for the faint of heart.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Audi A6 vs KIA Magentis

Мнение от acho.rs » 10 Яну 2011, 21:51

Последното е сигурно ... ако платят и тотална щета - и първото ... макар , че като изключим изпреварване на двулентов път , наистина ми е по-удобно да държа волана с дясната ръка .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Audi A6 vs KIA Magentis

Мнение от Делян » 10 Яну 2011, 22:43

Е първите седмици, ще ти е синя лявата ръка от удряне в кората, ама карай :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Audi A6 vs KIA Magentis

Мнение от acho.rs » 10 Яну 2011, 22:46

Dpy написа:Е първите седмици, ще ти е синя лявата ръка от удряне в кората, ама карай :mhihi:

То само да не си отворя вратата като тръгна да включвам 2ра :mhihi:
Сериозно - всеки ден карам (или по-точно карах) и ляв и десен волан , та за сега не се бъркам :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Audi A6 vs KIA Magentis

Мнение от steeN » 11 Яну 2011, 0:03

един приятел му тотализираха голфа някъде там преди 4-5 години... не съм сигурен дали е същото място, защото не знам какво стана след ремонтите по околовръстносто... но слиза от симеоново към симеоновско шосе(кръстовището на околовръстното) на зелено си минава и във вратите... го удря такси (какво съвпадение). шофьора на таксито беше мат пиян. аз стигнах там минути след катастрофата, защото имахме среща наблизо. беше грозна картина, добре че нямаше пострадали.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Audi A6 vs KIA Magentis

Мнение от acho.rs » 11 Яну 2011, 1:00

Аз признавам , че имам вина , но както казах на това място последните месеци видях няколко катастрофи . Шибания светофар , просто не трябва да свети зелено за завиващи и зелено за насрещно идващите , които продължават направо . Остави , че се засича ами , през повечето време си свети зелено за мене (идвам от симеоново и се правя ляв завой да се кача на околовръстното) и червено за тези насреща . Другите пъти когато съм минавал си им е светило червено на насрещните и аз съм завивал спокойно , но явно точно това ме е объркало и този път стана поразията .
Не знам за вас , но аз си мисля , че това е недоразумение - околовръстното е много по-натоварен булевард от Симеоновско шосе , част от международен път и подобно мазало на светофарите не ми се струва най-правилното решение :evil:

Сега се сетих за един случай , преди година на България - карам си аз стария хлопел и изведнъж някакъв идиот (мисля , че Шевролет (ДЕО) спарк) ми идва от дясно , ама така остро се престроява , че баща ми не можа да каже нищо само се хвана за таблото . Тогава набих бесна спирачка , отзад за малко да ми се качат в багжника , колата се поднесе , дадох леко наляво , за да освободя на олигофрена с червената кола , но пък от ляво минаваше Ц класа със 120 ... абе на косъм мина всичко . . . Човека с малолитражката , вестник ли четеше , какво правеше не знам , но силно наподобяваше камикадзе ...
Мисля си - ако тогава се бяхме ударили , кой ли щеше да бъде виновен - той в случая ми е дясно стоящ и е с предимство :evil:

добре ,че даде линка от другата тема

началник , нарочно пуснах темата в този подфорум , под това заглавие ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: Audi A6 vs KIA Magentis

Мнение от raduslaf » 14 Яну 2011, 8:58

В каква степен инцидентът се дължи на десния волан?Голяма?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Audi A6 vs KIA Magentis

Мнение от acho.rs » 14 Яну 2011, 12:32

raduslaf написа:В каква степен инцидентът се дължи на десния волан?Голяма?

Да в голяма степен ... а в още по-голяма на цвета - гъзарско червено :conf:
Изобщо чете ли как е станало всичко или като видя десен волан и веднага реши проблема :kuku:

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Audi A6 vs KIA Magentis

Мнение от Zagy » 14 Яну 2011, 12:35

Ачо - ще се оправиш :yes: Споко :smoke:

Пожелавам ти една готина бензинова Е46-ца :mrgreen:
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Audi A6 vs KIA Magentis

Мнение от acho.rs » 14 Яну 2011, 13:07

Zagy написа:...

Пожелавам ти една готина бензинова Е46-ца :mrgreen:

За съжаление вероятността рязко спадна :( Ще трябва да почакам още малко да разбера със сигурност :conf:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 679
Регистриран на: 19.05.2008
Местоположение: София
Кара: Е24 М6, Е31 850i

Re: Audi A6 vs KIA Magentis

Мнение от maikooo » 14 Яну 2011, 13:19

raduslaf написа:В каква степен инцидентът се дължи на десния волан?Голяма?

То при ляв завой това, че е с десен волан играе важна роля....ако беше с ляв щеше да завие на дясно,а бакшиша щеше да се върна в изходно положение и да продължи да дебна за англичанка :conf: :conf: :conf:

Колега(acho.rs) много неприяно наистина ... дано това ти донесе положителни емоции скоро :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Audi A6 vs KIA Magentis

Мнение от acho.rs » 14 Яну 2011, 15:25

То при ляв завой това, че е с десен волан играе важна роля....ако беше с ляв щеше да завие на дясно,а бакшиша щеше да се върна в изходно положение и да продължи да дебна за англичанка :conf: :conf: :conf:

Колега това са абсолютни лалми - кой какво щял да направи ! Ако имаше време за реакция , друго да е станало . Аз ще ти кажа пък , че като съм с десен волан и съм завил наляво виждам дясностоящие ПЕРФЕКТНО , защото няма седалка и човек от мое дясно да пречи ! Освен това бяхме само двете коли ... освен това шофьора на таксито е с ляв волан и по товята логика е могло да направи нещо да избегне зблъсака а само е натиснал спирачка , без да завива .
След катастрофа много идей , много пътища ... след като каруцата се е обърнала . Простата истина е че когато в последния момент видиш , че оня насреща не спира , инстинктивно биеш спирачка , за да намалиш скоростта и да не стане по-голяма поразията .Писах и по-горе , че много професори(със по 20хил. км стаж) се изказаха че трябвало да подам газ , за да мина - ами бях ускорил набързо до 50 и оня идвайки със 70 ме бе ударил , точно в момента в който колата е напраечно , демек във вратите ??? Какво ставаше с мене ? А с момичетата отзад ? Аз ще ти кажа - счупени ръце,крака и тазове :dummy: Това ли е великата идея ...
И аз се чудех - дали да бях свил наляво , дали на дясно , но просто всичко стана прекалено бързо и нямах никакво време за реакция . Да имам , вина но определено не е заради волана или реакцията .
Колега(acho.rs) много неприяно наистина ... дано това ти донесе положителни емоции скоро :yes:

:bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 27.08.2010
Пол: Мъж
Кара: на бензин

Re: Audi A6 vs KIA Magentis

Мнение от Roman 1 » 14 Яну 2011, 20:39

Ачо,
Радостното е, че си жив и здрав и няма пострадали.
Приеми останалото философски! Една голяма житейска крачка напред. Всеки опит, макар и негативен, е ОПИТ! Кой крив, кой прав - остави това на времето и протокола!
Пожелавам ти да се сдобиеш с мечтания от теб автомобил!
Поздрави!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Audi A6 vs KIA Magentis

Мнение от acho.rs » 14 Яну 2011, 20:41

Roman 1 написа:Ачо,
Радостното е, че си жив и здрав и няма пострадали.
Приеми останалото философски! Една голяма житейска крачка напред. Всеки опит, макар и негативен, е ОПИТ! Кой крив, кой прав - остави това на времето и протокола!
Пожелавам ти да се сдобиеш с мечтания от теб автомобил!
Поздрави!

:yes:

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook