Войната по пътищата

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 18.10.2006
Местоположение: Варна
Кара: Х5 4.0д

Re: Войната по пътищата

Мнение от khaled » 03 Юни 2010, 0:39

Те възрастните шофьори за мен са даже по страшни. Аз ако видя бяла коса зад волана бягам далеч. Много от тях си мислят, че са големи майстори на волана, карат бързо, но реакциите им вече не са като на 20 годишен и са доста разсеяни. Само че те не искат да го разберат. И понеже вече не са останали много начини да се доказват си го изкарват на пътя. Аз съм имал много по-неприятни ситуациии с такива, отколкото с лесно предвидимите рейсърчета.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Войната по пътищата

Мнение от cod-cdbp » 03 Юни 2010, 9:32

то и М70Б50 може да се кара културно ако става на въпрос :twisted:
Изображение


Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 1.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Капак от Е32 на тавана на 34-ката
Мечтае да кара: ЗиЛ-157; АН-12
Детайли за колата: Бяла и стара

Re: Войната по пътищата

Мнение от kemakozeE36 » 03 Юни 2010, 9:48

:yes: Да така е.Въпроса обаче стои в задкормилното устройство наречено шофьор
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 1.07.2008

Re: Войната по пътищата

Мнение от Ивайле » 04 Юни 2010, 23:35

Някой замислял ли се е, защо не спазваме правилата? Защо, по закон пише максимална скорост в града, максимална скорост извънграда, максимална скорост на магистрала? Тези правила на движение, не са измислени просто така! Кога ще имаме адекватна изпълнителна власт, мечта ми е полицай да не ми вземе парите и да се случат нещата по законово определения ред. Хора, трябват санкции, сериозни санкции, видео камери ( не само на Орлов Мост ), адекватни органи на реда, неподкупни.... Повечето харесваме високите скорости и адреналина, мислим си, "на нас няма да ни се случи", поемаме понякога неоправдани рискове на неподходящите места, знаейки че няма да бъдем санкционирани, най-малкото да се подсещаме защо сме платили толкова парички в КАТ и нямаме книжка, за да си вземем поука от ситуацията.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 163
Регистриран на: 4.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: е36,e39
Мечтае да кара: м3

Re: Войната по пътищата

Мнение от Радо69 » 07 Юни 2010, 15:24

Съгласен съм с теб колега..Евала за добре написаната история..! :bowdown:


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Войната по пътищата

Мнение от SKISA » 08 Юни 2010, 10:09

khaled написа:Те възрастните шофьори за мен са даже по страшни. Аз ако видя бяла коса зад волана бягам далеч. Много от тях си мислят, че са големи майстори на волана, карат бързо, но реакциите им вече не са като на 20 годишен и са доста разсеяни. Само че те не искат да го разберат. И понеже вече не са останали много начини да се доказват си го изкарват на пътя. Аз съм имал много по-неприятни ситуациии с такива, отколкото с лесно предвидимите рейсърчета.



ми ше ида да се боядисам щом цвета на косата показва колко е добър шофьора.....!

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Войната по пътищата

Мнение от K_Ilkov » 08 Юни 2010, 15:48

khaled написа:Те възрастните шофьори за мен са даже по страшни. Аз ако видя бяла коса зад волана бягам далеч. Много от тях си мислят, че са големи майстори на волана, карат бързо, но реакциите им вече не са като на 20 годишен и са доста разсеяни. Само че те не искат да го разберат. И понеже вече не са останали много начини да се доказват си го изкарват на пътя. Аз съм имал много по-неприятни ситуациии с такива, отколкото с лесно предвидимите рейсърчета.


тва твърдение е повече от безсмислено. Те идиотите нямат възраст :mhihi:

по същата логика можеш да кажеш, че жените минали менопаузата за най-опасни ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Матрицата на SuPeR_FLY
Аватар
Мнения: 3637
Регистриран на: 21.05.2007
Местоположение: 7-мия кръг на Ада!
Пол: Мъж
Кара: E30-327,E36-330i,Е53-4.4i,E70-4.8i
Мечтае да кара: и да е жив и здрав!

Re: Войната по пътищата

Мнение от POL_Starshi » 09 Юни 2010, 7:46

В спора за младите и старите, я погледнете тука!

http://www.auto-press.net/a:__%D0%9F%D0 ... %82%D0%B5_
<Правила за поведение във форума на "BMW Club Bulgaria"!>
Най-важното правило е: НИКОГА НЕ ПУБЛИКУВАЙ В ИНТЕРНЕТ ФОРУМА НЕЩО, КОЕТО НЕ БИ ПОСМЯЛ ДА КАЖЕШ В ОЧИТЕ НА СЪОТВЕТНИЯ ЧОВЕК!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Войната по пътищата

Мнение от Elesar74 » 10 Юни 2010, 22:38

Книжката не била определяща. Абе айде бе. Говорим си за честно и коректно изкаран курс и изпит, не за купени книжки, мангали и т.н. глупости. Бъдете сигурни, това ще има своя край. Но да се казва, карай с ум и сърце, ама книжката я мани, книжка кола не кара, не става. С двете да, без едното, не. Кога ще разберем, че без книжка, на кола не треба да се качваме, независимо колко сме добри? Братовчед имам, на 21 г. е, откога ми се моли, дай да карам тоя баварец бе бате, дай, че дай. Ама бате му не дава, не че не може да кара. Като изкара книжка, тогаз. Да не изпадаме в крайности.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 11.08.2009

Re: Войната по пътищата

Мнение от S.Kostov » 11 Юни 2010, 9:26

Elesar74 написа:Книжката не била определяща. Абе айде бе. Говорим си за честно и коректно изкаран курс и изпит, не за купени книжки, мангали и т.н. глупости. Бъдете сигурни, това ще има своя край. Но да се казва, карай с ум и сърце, ама книжката я мани, книжка кола не кара, не става. С двете да, без едното, не. Кога ще разберем, че без книжка, на кола не треба да се качваме, независимо колко сме добри? Братовчед имам, на 21 г. е, откога ми се моли, дай да карам тоя баварец бе бате, дай, че дай. Ама бате му не дава, не че не може да кара. Като изкара книжка, тогаз. Да не изпадаме в крайности.


Съгласен съм. Човек ТРЯБВА да има книжка, за да кара. И тук искам да кажа че не става въпрос за чисто техническите умения, защото курса не дава кой колко такива...НО курса ти дава някакво по друго държане на пътя. Дисциплина, самосъзнание, всичко това което инструктора се опитва да ти набие в главата докато караш, а той ти говори, просто трябва да ти мине през ума. Трябва да се постараеш за изпита, да си го вземеш сам и така. Трябва човек да има малко теоретична подготовка.
По разни села всеки месец по новините разни пишлигари се трепят без книжка. То разбирам мерак мерак, можеш да караш, ама по бавно и разумно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 1.02.2006

Re: Войната по пътищата

Мнение от CuMo » 20 Юни 2010, 22:18

Днес идвам от McDonalds по Източен и правя ляв за М.Луиза към центъра /Пловдив/. Първа кола съм, движение почти няма. Тъй като наближавайки кръстовището светна зелено и нямаше отсреща ми кола за направо, която да изчаквам, директно на втора правя ляв завой. Гледам пешеходец стъпи да пресича. Аз съединител, спирачка и спирам да го пусна да мине, все пак е с предимство. И "О,Боже!" :shock: зад мен звук от спирачки. Некъв чичка с голф тройка разбийш ли, явно смятайки че пешеходците са некви невидими създания или не заслужават предимство, решил (четейки ми мислите явно), че няма да спирам, даде газ и щеше ме прасне отзад.
Но най-красивото от неговото поведение беше 50 метра след кръстовището. Той и всичките му пътници групово махайки с ръце и натискайки заедно клаксона ме подминаха с пълна газ, докато спирах да си свърша работа в района. :clap: :dunno:

Поздравявам всички водачи, които дори не са чували за ПДП и ЗДП и считат, че движещата се пред тях кола е длъжна да разчиства пътя от пешеходци като на Кармагедон. Мерси. :nono: :dummy:
:smoke:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 18.08.2007
Пол: Мъж

Re: Войната по пътищата

Мнение от Sea Eagle » 07 Юли 2010, 1:51

Ryapoff написа: ....Годините не правят шофьора! Книжката и тя! Аре па да видим некой бизнесмен със 750Li дали ше се прай на безумец по пътя? Не. Щото се е доказал....


Към колегата Ryapoff (автор на темата) - Защо си мислиш, че трябва да е някой бизнесмен с 750i та да няма какво да доказва..? Когато съм извън града ме задминават не само ГоУф-ове със по 140-150км/ч така и седмици 740i / 750iL....Последните нали нямат какво да доказват...??? Тук не си прав!!!
Мн. строго индивидуално е, не слагай всичните бизнесмени с V8 и V12, под общ знаменател че са примерни и нямат какво да доказват, защото явно малко си видял по пътищата, и след няколко години опит, особенно извън града, точно по тази част - ще си промениш мнението, повярвай не те лъжа.

И нещо друго -
Ryapoff написа: ....Не защитавам карането без книжка, но според мен не е тя основния фактор в шофирането...

- не защитаваш шофирането без книжка, :!: НО ГО ПРАВИШ... - Защо :?: Нима защото си мислиш, че след като спазваш правилата и си точен във всяко едно отношение си застрахован...???? :no: Не, не си. Разбира се, и с книжката няма да си застрахован, но поне пред закона ще си невинен ако ти помелят колата ''случайно''. Да не говорим че каскота маскота, граждански и прочие на важат щом нямаш книжка дори и да си невинен при инцидент...

:!: Тези дни един приятел ми сподели, че паркирал личната си Skoda Fabia да си вземе цигари, и незнам си какво, и след 1мин. някакв се натресъл спряната му кола, с такава скорост, че предницата на онзи - ВЛЯЗЛА до гърба на шофьорската седалка в Skoda-та...
Т'ва в града...
пострадали няма, колата си има застраховки и т.н., но ако колегата беше като теб без книжка, кв'о става... Идва полицията, искат ви документите и.... А - момчето няма книжка!!! :arrow: дърпат оня (виновния) дет е пердашил със 100 в града, дърпат и тебе..
Безопасността на пътя започва със спазването на най-елементарните правила. От колана и документите, до шофирането.

Аз преди няколко години бях на твоето място, разбирам те, знам какво е да искаш и да можеш, а да нямаш право. Въздържай се още малко докато я вземеш, и както ми каза таксиджията който ме закара до КАТ да си получа книжката : -'' Ся като я вземеш, лекичко - за никъде не бързаш.''
А за вс. друго си прав. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: Войната по пътищата

Мнение от bmw325tds » 07 Юли 2010, 7:37

Статистика:
Над 300 души са загинали при катастрофи в България от началото на 2010 година

Това точно и ясно показва какво се случва.

Sea Eagle написа:...Когато съм извън града ме задминават не само ГоУф-ове със по 140-150км/ч така и седмици 740i / 750iL....Последните нали нямат какво да доказват....

Доказват, че са малоумни :kuku:
Който иска да кара бързо да ходи на писти и да кара с колкото си иска.

В неделя на автомагистрала тракия един Мерц (бял, с бургаска регистрация, новичък, не видях модела, седан...) ме задмина по аварийната лента. Аз карах с 140км/ч. След това го гледам спрял до един Opel Астра (бяла, соф. рег.). И в крайна сметка на светофара на Black Cat спряхме един до друг. Въпроса е с неговото бързане колко по бързо от мен стигна в София? Дали са му взели книжката? Защо нямах смелост да слезна, да извадя "лопадката за сняг" и да го ступам?

И сега някой ще каже: "То тия не са опасни, опасни са старците с жигулите..."

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Войната по пътищата

Мнение от driver69 » 07 Юли 2010, 9:52

Sea Eagle написа: Към колегата Ryapoff (автор на темата) - Защо си мислиш, че трябва да е някой бизнесмен с 750i та да няма какво да доказва..? Когато съм извън града ме задминават не само ГоУф-ове със по 140-150км/ч така и седмици 740i / 750iL....Последните нали нямат какво да доказват...??? Тук не си прав!!!

Колега, просто наблюдавах последните ми няколко излизания за повечко километри кои се бутат да ме изпреварят и кои спазват ограничението(+10/20км/ч). Може и да не съм прав.
Sea Eagle написа:
И нещо друго -
Ryapoff написа: ....Не защитавам карането без книжка, но според мен не е тя основния фактор в шофирането...

- не защитаваш шофирането без книжка, :!: НО ГО ПРАВИШ... - Защо :?: Нима защото си мислиш, че след като спазваш правилата и си точен във всяко едно отношение си застрахован...???? :no: Не, не си. Разбира се, и с книжката няма да си застрахован, но поне пред закона ще си невинен ако ти помелят колата ''случайно''. Да не говорим че каскота маскота, граждански и прочие на важат щом нямаш книжка дори и да си невинен при инцидент...

Да, колега, прав си и тук. Аз не карам в центъра на града, ако това си е помислил някой, но тук в покрайнините каране до вилата 2-3км, за да привикна и да не съм толкова опасен за околните, когато взема книжка. Обаче в последно време много патрулки виждам по черния път и май ще попрекратявам...
bmw325tds написа:И сега някой ще каже: "То тия не са опасни, опасни са старците с жигулите..."

Всички идиоти по пътищата са опасни - тия, дето изпреварват в авариината лента, на завой, с много над ограничението, всички.

Карайте разумно!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8331
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Войната по пътищата

Мнение от vicho » 07 Юли 2010, 10:08

най-опастните са в завоя (няма време за реакция) и за голямо съжаление, хич не са малко, дори хора, които возят семействата с децата си изпреварват за завой :paranoid: :banghead:

и не забравяйте да СПАЗВАТЕ ДИСТАНЦИЯ!

Изпреварването, нека винаги е спокойно за вас и за изпреварения, не се лепете зад някого и тогава да тръгвате да ускорявате, така се изпреварва много по-бавно отколкото, ако използвате разликата в скоростите докато го настигате.
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook